Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  Bionda

  Bionda je offline (nepripojený) Bionda

  som taká aká som Bionda
  dobre odpočiť v horúcej vode s nejakou prísadou- soľ, olej na zmäknutie kože - event. je dnes už veľká škála prípravkov na nohy. pemzou všetku bielu kožu ošúchať , poprípade aj opakovať celý proces a potom hydratovať-vymasírovať nohy dobre mastným krémom- ak nemáš aspoň olejom napr. olivovým, - niekto to tu už uvádzal na noc- nohy olejom alebo krémom dobre natreté, na ne sáčok a hrubé ponožky a nechať takto celú noc.
  No a ak zvládnes najakútnejší stav, tak potom sa o noho pravidelne starať, občas prekrémovať a uvidíš, že zamedzíš tomu zhrubnutiu.
  2009

  2009 je offline (nepripojený) 2009

  2009
  Pavol44 Pozri príspevok
  Nevie niekto dobrú radu ako sa zbaviť tohoto problému.
  Ľahko ak sa Ti nechce do vane namoč si nohy napr. do lavóra. Horúca voda a trochu oleja. Obyčajný stačí. 20 min a poradím nožík. Jemnunko ide to samo. Neradím iné lebo si muž. P.S. Len si potom utri nohy a nenarob manželke bodrel.

  Bionda

  Bionda je offline (nepripojený) Bionda

  som taká aká som Bionda
  dá sa to aj nožom, niektorí to robia aj žiletkou, ale ja aj keď som zdrav. sestra - sebe také neurobím , ja budem radšej pemzou nacvičovať dva krát tak dlho
  2009

  2009 je offline (nepripojený) 2009

  2009
  Bionda ja si to robím žiletkou. Skús ale pozor ženskou. Ver mi mám s tým roky skúsenosti. Teraz sa vyjadrím drsnejšie a asi si za to vyslúžim palec dolu. O nohy sa treba starať nechodíme bosky a neobrusujú sa prirodzene. Aj koňom sa strúhajú kopytá a podkúvajú sa. Juj asi ma vymažú.


  Bionda Pozri príspevok
  dá sa to aj nožom, niektorí to robia aj žiletkou, ale ja aj keď som zdrav. sestra - sebe také neurobím , ja budem radšej pemzou nacvičovať dva krát tak dlho
  abel

  abel je offline (nepripojený) abel

  abel
  Mám veľmi dobré skúsenosti s ped egg. V televíznej reklame ho ponúkajú za cca 40.- €, ja som si ho kúpila na jarmoku za 2.- eurá a neviem si vynachváliť.
  arizona

  arizona je offline (nepripojený) arizona

  arizona
  Objednaj sa na kožné, môže to znamenať iný problém...urobia testy a predpíšu mastičky.

  Rovnaká téma : Suchá pokožka
  Nachtigal

  Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

  osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
  ahoj, som toho istého názoru, že by si sa mal objednať na pedikúru. Pedikérka ti dá päty do poriadku a ty si ich už budeš ďalej len udržiavať. Ja osobne mám v sprche "šmirgeľ na päty" a pri každom sprchovaní si vždy prebehnem päty, potom suché päty natriem krémom a nôžky sú v poriadku
  DSC02506.JPG  
  Tamila

  Tamila je offline (nepripojený) Tamila

  Tamila
  Ja by som dodala k tej žiletke, v drogérii sa dá kúpiť originál "orezávač" Schol, kde je k nemu originál žiletka - je hrubšia ako klasická a veľmi dobre sa to používa. Potom treba pravidelne obrusovať nejakým pilníčkom, ale ja mám lepšiu skúsenosť s tým, že obrusujem päty na sucho a nie vymočené, pretože keď sú dobre vymočené, brúsením sa hrubá koža viac akoby rozstrapkala. Potom stále krémovať zmäkčujúcimi krémami, tých je na výber dosť.
  kargo

  kargo je offline (nepripojený) kargo

  technický typ kargo
  Používam 5% salicylovú masť - dostal som ju na psorku a zistil som, že rieši aj tento problém. ( Bez námahy a za pár centov)
  cowboyka

  cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

  cowboyka
  Pavol44 Pozri príspevok
  Nevie niekto dobrú radu ako sa zbaviť tohoto problému.
  žiadne orezávanie, žiadne rašplovanie a kadejaké iné veci, čo ti hovoria - jednoducho ja aj moja mamina používame priesvitnú obyčajnú kozmetickú vazelínu a tá je najlepšia a stojí cca 3,50 €. Mamina mala dlhé roky problémy s popraskanou kožou na pätách, odkedy toto používa vrele odporúča aj ostatným - veľa krát nevedela ani na nohách stáť od bolesti a vyskúšala nespočetné kvantum kadejakých prípravkov, no s kozmetickou vazelinou je obzvlášť spokojná a problémy sú fuč. Ja osobne to tiež používam a taktiež to iba vrele odporúčam
  ErikaDP

  ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

  ErikaDP
  Pavol44 Pozri príspevok
  Nevie niekto dobrú radu ako sa zbaviť tohoto problému.
  Prírodný peeling z toho čo najdete v kuchyni: hnedý cukor (stačí hnedý repný, nemusí byť drahý trstinový) zmiešať s olivovým olejom. Týmto vyšuchať päty , kotré sa predtým vymočili v teplej vode. Je to šetrnejšie ako ako "orezávanie" a príjemnejšie ako pemza a súčasne to aj premastí suchú kožu.
  Aj keď sa to zdá čudný recept: používať na nohy cukor, ale toto isté zloženie + nejaká vôňa + pekné balenie navyše som našla aj na drahom kozmetickom prípravku určenom na peeling tela.

  Vyskúšajte, naozaj to funguje.

  A následne doporučujem - v tom reklama neklame - prípravok FLEXITOL , dostať v lekárni , sú rôzne - aj na päty aj na zádery na prstoch aj na ruky. Zo všetkých dostupných krémov kotré som vyskúšala tento bol najúčinnejší.
  Nachtigal

  Nachtigal je offline (nepripojený) Nachtigal

  osôbka so zmyslom pre humor Nachtigal
  No Pavol daj vedieť čo ti pomohlo. Pre ktorú radu si sa rozhodol a naozaj zabrala.
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  afrikánka Mimochodom...Pavol44 mal posledný kuk na Porade 2012....takže kľudne môže byť s tým problémom nahor, alebo nadol.
  arizona afrikanka,ved Nachtigal sa pytala pred 7.rokmi .-) nepomylila si sa?
  afrikánka Nie, nepomýlila...iba šikovne povymazávané...otázka bola vytiahnutá po rokoch a ja som iba upozornila na veľký časový rozdiel. Že prajem pekný a úspešný deň
    zbaliť

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.