Zavrieť

Porady

Chrupavka

Dobry den,
ja mam poskodenú chrupavku a chcem sa vas spytat ci jazda na rotopede je pre chrupavku prospesna alebo nie ? ci jej nahodou neskodi ? Lebo nechcem aby sa mi to zhorsilo.
Dakujem za odpoved
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
nie nie je.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Jazda na rotopede určite nie je prospešná pre poškodenú chrupavku. Viem o čom hovorím, tiež mám poškodené chrupavky a po jazde na bicykli som nemohla ani chodiť, ale to som ešte nevedela čo mi je :-)
Tiež nie je dobré robiť drepy, vlastne najlepšie je snažiť sa zaťažovať kolená čo najmenej.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

presne ako predosli,aj ja som proti.ak mas poskodene lozko,znamena to ze ti tru kosti o seba,nemas dost klboveho mazu a pod.odborne sa k tomu neviem vyjadrit,pisem laicky.take cinnosti ako drepy,bicyklovanie,caste chodenie po schodoch-skratka,kde sa musia krcit kolena,vynechaj.prospeje ti viac plavanie,kde nedochadza k narazom chrupavky.
a ak nevies,tak na klbove väzivo je velmi dobra zelatina alebo huspenina.
neviem vsak v akom stadiu to mas,liecit ta musi lekar.my tu mozeme len neodborne poradit.
0 0
diabol4 diabol4

diabol4 je offline (nepripojený) diabol4

Súhlasím s poškodenou chrupavkou nezaťažovať kĺby vôbec !!! Vlastná skúsenosť.
0 0
Vojtik Vojtik

Vojtik je offline (nepripojený) Vojtik

Dakujem vam všetkym za odpoved aj ked som z toho trochu zmeteny lebo doktor mi spominal ze by som mal vela byciklovať ze mi to ma prospiet na tu chrupavku tak teraz neviem co robit. No nic este raz vam dakujem za vase rady
0 0
Vojtik Vojtik

Vojtik je offline (nepripojený) Vojtik

ani ja neviem presne stadium nasli mi to len pred mesiacom a lekar mi na to predpisal piascledine 300 a spominal to byciklovanie ze je prospesne ale tiez sa mi to nezdalo tak preto som vam napisal
0 0
dudroš dudroš

dudroš je offline (nepripojený) dudroš

tiez mam problem s chrupavkou.Vcera som bola na kontrole a doktor mi od zaciatku doporucuje tiez byciklovat.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Vojtik Pozri príspevok
Dakujem vam všetkym za odpoved aj ked som z toho trochu zmeteny lebo doktor mi spominal ze by som mal vela byciklovať ze mi to ma prospiet na tu chrupavku tak teraz neviem co robit. No nic este raz vam dakujem za vase rady
Treba to vyskúšať. Kĺbom škodí nadmerné namáhanie ale aj nečinnosť. Ten kĺbový maz by sa mal vraj lepšie tvoriť pri pohybe, preto to odporúčanie od lekára. Keďže ťa koleno bolí, ten pohyb musí byť šetrný a pri tom bicyklovaní taký je.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak ten doktor ma zaskocil,ale mozno nie si na tom az tak hrozne.hadam by ti lekar neodporucal nieco,co by ti ublizovalo.
pokial ta pri tom rotopedovani nic neboli,tak to skus,s mierou.ja by som asi dala na doktora.vie co robi.hoci nam laikom to pride divne.
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

podla mna ho posluchni... ja som po operacii oboch kolien - pomliazdene chrupavky a lekar mi prizvukuje, ze bickyklovat alebo plavat treba kazdy den.
0 0
Vojtik Vojtik

Vojtik je offline (nepripojený) Vojtik

No tak vam vsetkym dakujem este raz a vyskusam to byciklovanie s mierou a uvdiim. Velmi ste mi všetci pomohli
0 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Ja mám tiež piascledine a už ho užívam mesiac, pomohol mi, ale lekár mi prízvukoval, aby som kolená nenamáhala, večer mi odporúčal trošku ohýbať kolená. Zrejme záleží ako sú chrupavky poškodené, u každého je to asi individuálne.
0 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Tiež užívam piascledine užviac ako mesiac a pomohol mi. Lekár mi prízvukoval, aby som kolená nenamáhala a večer mám mierne ohýbať kolená. Ale zrejme je to u každého individuálne, asi záleží od toho ako je chrupavka poškodená.
0 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Pardón blbne mi net :-)
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Vojtik smelo bicykluj, ide o krútenie a nie zaťažovanie v bolesti,
keď máš správne nastavenú výšku sedla koleno nemôže bolieť v žiadnom prípade, vo väčšine prípadov je sedlo "proklete" nízko.
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
Vojtik Pozri príspevok
ani ja neviem presne stadium nasli mi to len pred mesiacom a lekar mi na to predpisal piascledine 300 a spominal to byciklovanie ze je prospesne ale tiez sa mi to nezdalo tak preto som vam napisal
vojtik a zabralo ti to piascledine? a ako maš tu chrupavku poškodenu? zmäknutu? či?
0 0
Vojtik Vojtik

Vojtik je offline (nepripojený) Vojtik

najprv prepač slniečko11 že som neodpovedal skoe bohužial som si nevšimol že tu je nejaka nova rada. No a k tej chrupavke ja neviem ako ju mam poskodenu on mi spravil snimok a potom mi povedal ze to mam mierne poskodene ale zeby sa mi to mohlo dat do poriadku kedze mam este malo rokov ( 21 ). A nic viac o tom nepovedal. A už som doužíval piascledine a da sa povedat ze mi to pomohlo predtym ma to koleno stale bolievalo a teraz tak max. 1 do tyzdna tak určite zlepšenie tam je.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja mám taktiež poškodenú chrupavku mäkkú,roztrapkanú a matnú. tiež mi doktor povedal,že mám byciklovať a plávať...predpísal mi Condrosulft 800 a beriem ho už 2 mesiac, budúci týždeň idem na injekciu do kolena.
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
ahoj vojtik, to je v poriadku, tak to som rada, že ti to zabralo, aspon niekomu, ja na toto akosi nemám šťastie, mne aj snímky vyšli pekne, čisto, ale zlepšenia nevidím ani po piascledine. Inak, to je pekne , že maš malo rokov, lebo ja mam tak isto ((-: zaujímave, čo s nami mladými sa deje....

Pasuliatko, lekar ti podla mna naordinuje aj na tretí mesiac ten condrosulf, ako mne, tahala som 3 mesiace, viac sa ho v kuse užívať nemôže. Mne skúšali davať na tu "zmäknutu" chrupavku aj injekcie, nuž ja som asi nejaký zazrak prírody , ked nič na mne nefunguje. Naposledy mi ortoped predpísal Glukomed. A to su už lieky na osteoartritidu-osteoatrozu. A taká diagnoza sa mi veru nepači, aj ked mi je ešte nepotvrtil ): Lebo tak však to už hraničí s reumatickými ochoreniami....Tak ja ti držím palce teda, inak a pocituješ nejaké zlepšenie po tom controsulfe?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Pasuliatko, lekar ti podla mna naordinuje aj na tretí mesiac ten condrosulf, ako mne, tahala som 3 mesiace, viac sa ho v kuse užívať nemôže. Mne skúšali davať na tu "zmäknutu" chrupavku aj injekcie, nuž ja som asi nejaký zazrak prírody , ked nič na mne nefunguje. Naposledy mi ortoped predpísal Glukomed. A to su už lieky na osteoartritidu-osteoatrozu. A taká diagnoza sa mi veru nepači, aj ked mi je ešte nepotvrtil ): Lebo tak však to už hraničí s reumatickými ochoreniami....Tak ja ti držím palce teda, inak a pocituješ nejaké zlepšenie po tom controsulfe?[/QUOTE]

ahoj,
predpísal mi to na 3 mesiace. kedysi dávno som brala tiež Condrosulft a nič...dostávala som aj injekcie do kolena 6x Sinovial a onedlho ma čakajú ďalšie 3..tak neviem. nie nepociťujem nič ,že by mi to pomohlo. neboj sa nie si jediný prípad ja som na tom podobne nič mi nezaberááá a už som z toho zúfalá, čím ďalej tým horšie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať