Zavrieť

Porady

Chrupavka

Dobry den,
ja mam poskodenú chrupavku a chcem sa vas spytat ci jazda na rotopede je pre chrupavku prospesna alebo nie ? ci jej nahodou neskodi ? Lebo nechcem aby sa mi to zhorsilo.
Dakujem za odpoved
Usporiadat
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
ahoj,
predpísal mi to na 3 mesiace. kedysi dávno som brala tiež Condrosulft a nič...dostávala som aj injekcie do kolena 6x Sinovial a onedlho ma čakajú ďalšie 3..tak neviem. nie nepociťujem nič ,že by mi to pomohlo. neboj sa nie si jediný prípad ja som na tom podobne nič mi nezaberááá a už som z toho zúfalá, čím ďalej tým horšie [/QUOTE]


neboj, hlavu hore, u teba lekari aspon vedia, čo ti je(teda dúfam), a držím palce, nech sa to tentokrat polepší ja som aj po vyšetreniach bola a udajne mi ani nič nieje, tak som asi nejaký hypochonder alebo čo ja už važne neviem. No však uvidím, čo mi tento tyžden povie, ked pôjdem na kontrolu. Porobím nejaké skúšky v škole a som tam zas ako na koni. dobrú noc
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

ahoj,
predpísal mi to na 3 mesiace. kedysi dávno som brala tiež Condrosulft a nič...dostávala som aj injekcie do kolena 6x Sinovial a onedlho ma čakajú ďalšie 3..tak neviem. nie nepociťujem nič ,že by mi to pomohlo. neboj sa nie si jediný prípad ja som na tom podobne nič mi nezaberááá a už som z toho zúfalá, čím ďalej tým horšie [/QUOTE]


Mne Condrosulf takisto nezaberal, len čo mi rozhádzal trávenie. Mne pomohol a pomáha COLAFIT čistá prírodná želatína. Beriem ho už roky a podľa RTG snímkov mi lekár preradil koxartrózu z 2 na 1. Fakt sa cítim o 80% lepšie. Odporúčam.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
slniečko11 Pozri príspevok
ahoj,
predpísal mi to na 3 mesiace. kedysi dávno som brala tiež Condrosulft a nič...dostávala som aj injekcie do kolena 6x Sinovial a onedlho ma čakajú ďalšie 3..tak neviem. nie nepociťujem nič ,že by mi to pomohlo. neboj sa nie si jediný prípad ja som na tom podobne nič mi nezaberááá a už som z toho zúfalá, čím ďalej tým horšie

neboj, hlavu hore, u teba lekari aspon vedia, čo ti je(teda dúfam), a držím palce, nech sa to tentokrat polepší ja som aj po vyšetreniach bola a udajne mi ani nič nieje, tak som asi nejaký hypochonder alebo čo ja už važne neviem. No však uvidím, čo mi tento tyžden povie, ked pôjdem na kontrolu. Porobím nejaké skúšky v škole a som tam zas ako na koni. dobrú noc [/QUOTE]

hihi podobne. bola som vo štvrtok na prvej injekcii z tejto série a musím uznať pán doktor bol úžasný nič som necítila bol citlivý...tak uvidíme
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Silvernola Pozri príspevok
ahoj,
predpísal mi to na 3 mesiace. kedysi dávno som brala tiež Condrosulft a nič...dostávala som aj injekcie do kolena 6x Sinovial a onedlho ma čakajú ďalšie 3..tak neviem. nie nepociťujem nič ,že by mi to pomohlo. neboj sa nie si jediný prípad ja som na tom podobne nič mi nezaberááá a už som z toho zúfalá, čím ďalej tým horšie

Mne Condrosulf takisto nezaberal, len čo mi rozhádzal trávenie. Mne pomohol a pomáha COLAFIT čistá prírodná želatína. Beriem ho už roky a podľa RTG snímkov mi lekár preradil koxartrózu z 2 na 1. Fakt sa cítim o 80% lepšie. Odporúčam.[/QUOTE]

colafit som si kupila aj ja, mi to pripomína polystirén tak som zvedavá ked ti to tak pomohlo...
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
neboj, hlavu hore, u teba lekari aspon vedia, čo ti je(teda dúfam), a držím palce, nech sa to tentokrat polepší ja som aj po vyšetreniach bola a udajne mi ani nič nieje, tak som asi nejaký hypochonder alebo čo ja už važne neviem. No však uvidím, čo mi tento tyžden povie, ked pôjdem na kontrolu. Porobím nejaké skúšky v škole a som tam zas ako na koni. dobrú noc
hihi podobne. bola som vo štvrtok na prvej injekcii z tejto série a musím uznať pán doktor bol úžasný nič som necítila bol citlivý...tak uvidíme[/QUOTE]


oujeeee, toto je začarovaný kruh, dal mi ďalšiu fľaštičku Glukomedu. Marec kontrola. Dnes už len na prstoch vyratúval, že aké lieky mi ešte môže dať. Ja už fakt neviem, a on očividne tiež nie....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
slniečko11 Pozri príspevok
hihi podobne. bola som vo štvrtok na prvej injekcii z tejto série a musím uznať pán doktor bol úžasný nič som necítila bol citlivý...tak uvidíme

oujeeee, toto je začarovaný kruh, dal mi ďalšiu fľaštičku Glukomedu. Marec kontrola. Dnes už len na prstoch vyratúval, že aké lieky mi ešte môže dať. Ja už fakt neviem, a on očividne tiež nie....[/QUOTE]

ja som bola včera na druhej injekcii a HOROR naozaj ale viem,že chuda za to nemohol ho to aj trápilo,že ma to tak bolelo jak hovado.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Veľmi som sa potešila tejto téme. Mne sa problémy s kolenom začali presne pred rokom, po condrosulfe-3 mesiace- som asi taký mesiac mala kľud a teraz znovu bolesti. V lete som nemala problémy, veľa som plávala a bicyklovanie fakt pomáhalo, aj vonku v prírode, aj doma, vtedy sa nezaťažuje koleno. Skutočne odporúčam ten bicykel, či rotoped. U mňa je najhoršie že cestujem denne do práce 30 km, busom alebo vlakom a to nastupovanie a vystupovanie je neuveriteľne bolestivé. Teraz rozmýšľam že pôjdem na injekcie ale asi skúsim ten colafit...
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
ja som bola včera na druhej injekcii a HOROR naozaj ale viem,že chuda za to nemohol ho to aj trápilo,že ma to tak bolelo jak hovado.
pasuliatko, mňa vedela sestrička vždy tak pohladkať, že čochvíľa to je za mnou, taká milá bola,... to bolo prvý a posledný krat,čo som ju tak videla... vždy z nej bola inak taká mrzutá baba. Mna tie injekcie inak nejak nebolievali moc.
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
Magma Pozri príspevok
Veľmi som sa potešila tejto téme. Mne sa problémy s kolenom začali presne pred rokom, po condrosulfe-3 mesiace- som asi taký mesiac mala kľud a teraz znovu bolesti. V lete som nemala problémy, veľa som plávala a bicyklovanie fakt pomáhalo, aj vonku v prírode, aj doma, vtedy sa nezaťažuje koleno. Skutočne odporúčam ten bicykel, či rotoped. U mňa je najhoršie že cestujem denne do práce 30 km, busom alebo vlakom a to nastupovanie a vystupovanie je neuveriteľne bolestivé. Teraz rozmýšľam že pôjdem na injekcie ale asi skúsim ten colafit...
magma a po akej dobe si pocítila, že ti ten condrosulf zabral?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
slniečko11 Pozri príspevok
pasuliatko, mňa vedela sestrička vždy tak pohladkať, že čochvíľa to je za mnou, taká milá bola,... to bolo prvý a posledný krat,čo som ju tak videla... vždy z nej bola inak taká mrzutá baba. Mna tie injekcie inak nejak nebolievali moc.
mňa tých 6 predtým bolelo jak hovado... 7 vôbec ale 8 to bolo niečo...viem,že nemohol ortopéd za to, veď on nevidí do toho kolena a tiež ho to mrzelo,že ma tak trápil.
0 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Vedel by mi niekto poradiť? Pred rokom som mala autonehodu, kde som si narazila kolená, pravá noha mi okamžite celá opuchla. Lekár zistil, že mám poškodenú chrupavku, dal mi piascledine. Bolesť prešla, nie úplne, ale vždy pri trošku zvýšenej námahe mi noha opuchne, resp. koleno a lýtko. Pri dlhšej chôdzi mám koleno úplne tuhé, ťažko sa mi ohýba, pričom v ňom pociťujem pichanie, praskanie a nejakú prekážku. Zápal žíl nemám, krv mám v poriadku. Na ortopédiu som už objednaná, len som sa chcela spýtať, či nemáte niekto s takým niečim skúsenosť, či sa mám už pripraviť na injekcie, ktorými sa mi "vyhrážal" už pred rokom, ak nezaberú tabletky. Som z toho už zúfalá, lebo som do tej nehody nikdy nemala žiadny problém s kolenami, nikdy ma neboleli a som ešte mladá.. Ide leto a chcela by som si obliecť sukňu bez toho, aby som jedno lýtko mala ako slon a druhé normálne )
Ďakujem za odpovede. E
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
74eva Pozri príspevok
Vedel by mi niekto poradiť? Pred rokom som mala autonehodu, kde som si narazila kolená, pravá noha mi okamžite celá opuchla. Lekár zistil, že mám poškodenú chrupavku, dal mi piascledine. Bolesť prešla, nie úplne, ale vždy pri trošku zvýšenej námahe mi noha opuchne, resp. koleno a lýtko. Pri dlhšej chôdzi mám koleno úplne tuhé, ťažko sa mi ohýba, pričom v ňom pociťujem pichanie, praskanie a nejakú prekážku. Zápal žíl nemám, krv mám v poriadku. Na ortopédiu som už objednaná, len som sa chcela spýtať, či nemáte niekto s takým niečim skúsenosť, či sa mám už pripraviť na injekcie, ktorými sa mi "vyhrážal" už pred rokom, ak nezaberú tabletky. Som z toho už zúfalá, lebo som do tej nehody nikdy nemala žiadny problém s kolenami, nikdy ma neboleli a som ešte mladá.. Ide leto a chcela by som si obliecť sukňu bez toho, aby som jedno lýtko mala ako slon a druhé normálne )
Ďakujem za odpovede. E
eva , a robili ti aj MRI či RTG? ako moc ju máš poškodenu? operaciu nezvažovali? držím palce, nech ti s tým pomôžu. A aké tabletky si brala?
0 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

RTG mi robili, no nič nenašli, aj sono žíl, o operácii nehovorili zatiaľ nič. Vraj mám poškodené jabĺčko i chrupavku, ale rozsah neviem. Nevyjadril sa. Brala som piascledine. Ďakujem za podporu!
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Pri poskodenej chrupavke mozes plavat a aj bicyklovat ale pri bicyklovani bez nejakeho velkeho zatazovania kolena. Ja chrupavku mam totalne odpisanu a plavanie je super vec na posilnovanie ale aj bicykel. Mne to dokonca odporucali aj ortopedi. Ale urcite nie behanie, lyzovanie, skakanie, drepy atd
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
74eva Pozri príspevok
RTG mi robili, no nič nenašli, aj sono žíl, o operácii nehovorili zatiaľ nič. Vraj mám poškodené jabĺčko i chrupavku, ale rozsah neviem. Nevyjadril sa. Brala som piascledine. Ďakujem za podporu!
uff, poškodené jablčko i chrupavka a nie je to na snímkoch vidiet? som si myslela, že niečo podobne sa môže iba mne stať... ja som tiež istého času mala piascledine....ale 0 bodov. Možno ti predpíšu zasa nejaké lieky. Ale tak držím ešte raz palce,...
0 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

No mne piascledin trošičku pomohol, ale žiadna sláva, len ma štvú tie neustále opuchy. V stredu idem na ortopédiu, tak som veeľmi zvedavá čo mi pán doktor povie :-) Ešte raz vďaka za podporu :-)
0 0
slniečko11 slniečko11

slniečko11 je offline (nepripojený) slniečko11

nežijeme len pre seba, ale aj pre ostatných (: ...viac
74eva Pozri príspevok
No mne piascledin trošičku pomohol, ale žiadna sláva, len ma štvú tie neustále opuchy. V stredu idem na ortopédiu, tak som veeľmi zvedavá čo mi pán doktor povie :-) Ešte raz vďaka za podporu :-)
evka, tak čo povedal pán doktor?
0 0
74eva 74eva

74eva je offline (nepripojený) 74eva

Povedal mi asi toľko, že mi do kolena pichať nebude vzhľadom na to, že som ešte mladá a každý taký zákrok do kolena nie je dobrý. Predpísal mi opäť piscledine, pretože mi minule trochu pomohol. Vraj ho mám užívať aj rok a keď prestane účinkovať, tak mi dá injekcie. Fajn prognóza do budúcnosti :-) Nesmiem nohu zaťažovať, kľačať. Opuchy vraj netuší z čoho môžu byť. Takže so zdravým kolenom sa môžem rozlúčiť a sporiť si na umelý kĺb ako mi to moja mama povedala :-)
0 0
irena83 irena83

irena83 je offline (nepripojený) irena83

vie mi dakto poradiť bola som na ask 20,4,2010 na meniskus ten spravili a zistili že mam poškodenu chrupavku a dosť mam hrozne bolesti a doktor mi na to povedal že ich aj budem mať že chrupavka sa neda vyliečiť a že časom ked budem staršia my daju umelý klb a čo do v tedy prosím o radu dakujem
0 0
Em_Be Em_Be

Em_Be je offline (nepripojený) Em_Be

Mozno to pre autora otazky uz je neaktualne, ale hadam to pomoze dalsim. Som po operacii menisku, vysledky po nej neboli podla mojich ocakavani, dokonca by som povedal, ze ma koleno bolelo este viac. Chirurg mi doporucil plavanie alebo bicyklovanie, vyuzil som teda rotoped na najnizsom stupni a na pocudovanie, naozaj to velmi pomohlo. Po case som s bicyklovanim prestal, myslel som si, ze uz je vsetko v poriadku, ale po kratkej dobe sa bolesti obnovili. Tak som zasa osedlal rotopoed a bolesti zmizli. Nemozem sice koleno zatazovat drepmi a podobne a asi uz budem musiet taketo rehabilitacie aplikovat stale, len tym chcem povedat, ze to odsudzovanie bicyklovania v predchadzajucich odpovediach je nezmysel.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať