Zavrieť

Porady

vinne mušky

Chcem sa spytat,ci ma niekto nejaky recept na vyhubenie tzv. vinnich mušiek.Totizto asi ako sa ochladilo,tak nam nalkietali dovnutra a nemozeme sa ich zbavit.Poradte...
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

No my sme ich teraz mali za posledné štyri dni doma tiež, tlačili sa dovnútra.
Je to takto každý rok. Trvá to pár dní a sú fuč. Na záhrade máme opadané jablká, ktoré už asi chytila hniloba a u susedov kravský hnoj...keby tak nelialo, tak už sú opadané jablka spod stromov pohrabané a hádam by ich doma bolo menej.
Vyriešili sme to v miestnosti od dvora, kde sa tie potvory tlačia raydom v zásuvke. Už včera to bolo lepšie a dnes už doma ničoho nebolo.
Inak sú to riadne mrchy, kým veľké muchy ležali na podlahe hore bruchom, tie vínne stále lietali, nezmarnice. A navyše ich bolo cítiť za nejakým neopísateľným kvasom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MySpace MySpace

MySpace je offline (nepripojený) MySpace

Tiez by sa mi nejaky dobry tip hodil. Mam pocit, ze su skoro vsade, zial.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ja.nus.ka34 Pozri príspevok
Chcem sa spytat,ci ma niekto nejaky recept na vyhubenie tzv. vinnich mušiek.Totizto asi ako sa ochladilo,tak nam nalkietali dovnutra a nemozeme sa ich zbavit.Poradte...
ak sa mi objavia mušky v kuchyni, postavím na okno, kuch.linku...misky s octom...väčšina mušiek nevie plávať a utopia sa v miskách...obsah vylejem, vyčistím bazén a doplním čerstvým octom..
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

Dakujem za rady.Uz skusam a tiez som si nieco aj vyguglila.Dufam ze sa ocot osvedci...
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
ja.nus.ka34 Pozri príspevok
Chcem sa spytat,ci ma niekto nejaky recept na vyhubenie tzv. vinnich mušiek.Totizto asi ako sa ochladilo,tak nam nalkietali dovnutra a nemozeme sa ich zbavit.Poradte...

...ale tie mušky sa nachádzajú len tam, kde je nejaké ovocie, alebo zabudnutý otvorený kompót, takže bolo by dobre, aby si to stále niekam odložila...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
ak sa mi objavia mušky v kuchyni, postavím na okno, kuch.linku...misky s octom...väčšina mušiek nevie plávať a utopia sa v miskách...obsah vylejem, vyčistím bazén a doplním čerstvým octom..
Toto som skúšala, nechala som zvyšok z nálevu kyslých uhoriek, aj víno v pohári - ale sa mi zdalo, že tých mušiek je stále viac a viac. Podľa mňa sa takto len prilákali ďalšie mušky. Takže som poctivo všetko ovocie odkladala, zvyšky kyslých nápojov vylievala a nenechávam vonku nič, čo by ich mohlo prilákať (idú ako divé aj za droždím).
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

alla66 Pozri príspevok
ak sa mi objavia mušky v kuchyni, postavím na okno, kuch.linku...misky s octom...väčšina mušiek nevie plávať a utopia sa v miskách...obsah vylejem, vyčistím bazén a doplním čerstvým octom..
Niekto ma tu spomínal???

Alla, tak dík....k Tebe určite neprídem na návštevu.....že čerstvý ocot...to už aká hostina???
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Muška Pozri príspevok
Niekto ma tu spomínal???

Alla, tak dík....k Tebe určite neprídem na návštevu.....že čerstvý ocot...to už aká hostina???
Práve som si otvorila stránku a udrelo mi do očí "Vinné mušky" Samozrejme, že som si pomyslela na Teba a pozriem trochu doprava a ľaľa, kto tu píše:

Dnes 05:33 PM od Muška

No bolo by mi divné, keby si v tých vinných muškách neúčinkovala
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

btw aká hostina? Ty to nemáš piť! Ty máš v tom PLÁVAŤ!
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Muška Pozri príspevok
Niekto ma tu spomínal???

Alla, tak dík....k Tebe určite neprídem na návštevu.....že čerstvý ocot...to už aká hostina???
Moja , nie je Muška ako muška...
v žiadnom prípade ma nenapadne uctiť si tvoju návštevu octom (hoci na moje mušky ocot 100% funguje)..
Potká se komár s muškou a ptá se jí, jak se vede. "Ale blbě," řekne muška, "lidé mě ohrožují plácačkou a chtějí mě zabít ." Komár ji lituje: "To máš blbý, mě lidé tleskají nad hlavou a ještě povstanou."
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

No takze uz sa nejake musky aj lapili...Vonku nemam ziadne ovocie ani kysle napoje...Zacali sa objavovat hned ,ako zacalo v sobotu a nedelu prsat...oni sa proste normalne zacali stahovat dnu...a odkaz pre MUSKU dvojnohu:neboj sa,ani u nas by si nedostala nejaku kyselinu...mame aj nieco lepsie,len potom ked priletis tak zmurkni aby som ta poznala:-)
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ja.nus.ka34 Pozri príspevok
Chcem sa spytat,ci ma niekto nejaky recept na vyhubenie tzv. vinnich mušiek.Totizto asi ako sa ochladilo,tak nam nalkietali dovnutra a nemozeme sa ich zbavit.Poradte...
pár postrehov z netu :
Triky a Tipy

♦ Na vinné mušky platia iba pasce. Potrebujete prezrety kus nejakého ovocia. Ovocie umiestnite do misky, misku prekryte papierom a papier pevne obviažte okolo misky. Potom urobte do papierového víčka nožnicami malé otvory. Mušky prilákané vôňou ovocia vlezú cez dierky do misky ale cestu späť už nenájdu.

♦ Táto pasca na ne je skutočne jednoduchá. Pohár naplníme octom (niektorí čitatelia majú skúsenosti aj so zbytkami vína, či dokonca s čajovou hubou kombucha). Do octu kvapneme 2-3 kvapky prostriedku na umývanie riadu a pohár prekryjeme celofánom do ktorého napicháme dierky, aby mali mušky kadiaľ vletieť do pasce. Pohár môžeme prikryť aj kúskom gázy, podstatné je, že pokrývku musíme upevniť gumičkou. Takéto pasce môžete ponastavovať aj na viacerých miestach v byte.

Vôňa octu, vína, či kombuchy mušky priláka do pasce a čistiaci prostriedok spolu s prikrývkou pohára im nedovolí viac odletieť.

♦ Už naši předkové se pokoušeli octomilek zbavit různými lepidly na destičkách, med nevyjímaje. Používali také octovou vodou v láhvi, kterou zavěšovali v místnosti v naději, že se octomilky utopí. Účinné byly rovněž mucholapky.
Na jeden způsob ochrany jsem přišla náhodou. Od známé jsem dostala čajovou houbu kombuchu, kde v návodu mimo jiné stálo: "Dej si přes nálev řidší pláténko, nebo ho budeš mít plný octomilek." Jelikož jsem však vhodné pláténko neměla, přeložila jsem přes sklenici jedenkrát přeložený obvaz a upevnila ho přes hrdlo gumičkou. Sklenici jsem uložila do chladné spíže vedle ovoce. Po měsíci jsem při kontrole zjistila, že je plná octomilek. Mušky prolezly do láhve skrz obvaz a nevím, zda se upily či utopily, ale bylo jich tolik, že jsem musela nálev přecedit. Výluh s kombuchou měl octový zápach, kterému zřejmě neodolaly. Potom jsem láhev vrátila zpět a proces několikrát opakovala. Nejlepší však bylo zjištění, že se od té doby na ostatním ovoci ve spíži nevyskytovala jediná octomilka.
Houbu kombuchu lze získat v prodejnách zdravé výživy nebo zdlouhavým způsobem z koupeného kombuchového nápoje.

♦ V drogerii koupíme insekticidní přípravek v rozprašovači, kterým místa výskytu octomilek postříkáme. S přípravkem nesmí přijít do styku s děti a zvířata. Prostory se potom musí řádně vyvětrat. Vyrábím si také svůj roztok. Ve dvou litrech vody povařím 1 kg kapradě (samce), dále nakrájím cibuli a zaliji ji vodou - za několik dní vykvasí, a nakonec nasekám mátu do lihu (stačí pár kapek) nebo sušenou nadrolím. Všechny tři složky smísím, přecedím a roztokem postříkám všechna místa napadená muškami.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ani ovocie som nemala, ani otvorené kompóty a je ich plno a všade, v našom domčeku, v byte, ktorý máme teraz prázdny...takže nechápem odkiaľ sa tá pliaga nepríjemná berie.......žeby ich zajo priťahoval? Objavia sa vždy v jeseni a počas zimy sa stratia....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som čítala voľakde v časopise, že je dobré rozmiestniť okolo ovocia na stole, prípadne v špajzi celú škoricu, rozložila som 3 balenia, 2 dni bol pokoj a oni mrchy teraz sedia na tej škorici... Tak som zapla ďalšiu chladničku a ovocie kladiem do nej, mušky nebudú a peniažky zožerie elektrina
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ondrejvla Pozri príspevok
2 dni bol pokoj a oni mrchy teraz sedia na tej škorici...

Ja sa zmyšíííííííím. Toto mi Vlasti na noc nerob! Monitorček si utriem sama .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Paula Pozri príspevok
Ja sa zmyšíííííííím. Toto mi Vlasti na noc nerob! Monitorček si utriem sama .
Sa ti smeje, keď to nie sú tvoje muchy...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja ovocie zásadne dávam do chladničky, ráno si vyberiem na tanierik dva tri ks ovocia čo chcem zjesť a nechcem aby bolo studené.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ondrejvla Pozri príspevok
Sa ti smeje, keď to nie sú tvoje muchy...

Vieš, tie Tvoje mušky sedením na škorici reklamujú nedodané vínko , už im hrdielka (majú muchy hrdlo ) vyschýnajú . Idem ja, aby sa mi neušla dáka palica-škorica .
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Paula Pozri príspevok
Vieš, tie Tvoje mušky sedením na škorici reklamujú nedodané vínko , už im hrdielka (majú muchy hrdlo ) vyschýnajú . Idem ja, aby sa mi neušla dáka palica-škorica .
Pauli, teraz som oprskala monitor aj ja.....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Pauli, teraz som oprskala monitor aj ja.....
No počkajte dievčence, až vám budú muchy žrať škoricu aj s jablkami, to vám nebude do smiechu ani jednej
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať