Zavrieť

Porady

vysoký cholesterol a pečeň

ahojte vospolok,
neviem, koľko je svetový rekord ale môj cholesterol je 9
Nepomáha lecithin, omega 3 nenasýtené mastné kyseliny, puehr...neviem ho nijako zraziť, lekárka mi chce predpísať nejaké statíny, ale ja sa liekom vyhýbam, kde môžem.
Moja najnovšia konšpirácia je, že cholesterol sa tvorí v pečeni a preto by bolo dobré sa zamerať na ňu, čiže ju prečisťovať...
Kdesi som čítala, že ľudia s poruchami pečene sa budia medzi 01-03 hodinou rannou - to je môj prípad.
Síce moja pečeň vyzerá byť na sono zdravá, bez tuku, ale možno vnútri je niečo rozhasené
Krv je tiež v norme....ale cholesterol
Čo sa týka stravy - Dr. Bukovský by mal zo mňa radosť, takže odtiaľto ten cholesterol nepochádza
Prisím o radu, či sa moja konšpirácia môže zakladať na pravde, alebo už som odsúdená na tie statíny?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Borský je offline (nepripojený) Borský

    Verím sebe a každému iba raz ...viac Borský
    Skús s úplne obyčajný žihľavový odvar, na začiatok 2-3xdenne. Pri niektorých "neriešiteľných " problémoch pomáhajú najjednoduchšie veci..Ja som mal tiež vysoký cholesterol, ale zatiaľ som to riešil len vynechaním mastných jedal.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Možno to je hlúposť,
    ale ja ked som držala dietu, vynechávala jedlá a alkohol. Tak moje pečeňové testy šli do nebeských výšav a cholesterol tiež.

    Posledne sa mi zadarilo slaniny sa najesť, proste také mastné jedlá a po mesiaci cholesterol pekne klesol . Ale môže to byť náhoda.
    Ked som nepila vôbec alkohol, pečeňové testy boli ach jaj. Ked som si sem tam dala pohárik dva, abo vínko a pivec tak pečeňové testy sa mi vrátili na normál.

    Ale teraz idem zase skúšať hodiť si mesiac bez alkoholu, a idem papať mumio. Tak uvidím potom zase výsledky.

    magnum je offline (nepripojený) magnum

    magnum
    no ja som velmi skepticky...

    moj nazor je ze treba jest a pit to co nam chuti a organizmus sam ziada to co mu chyba. 1 preventivka rocne u lekara je akurat... Pokial sa nezisti nic vaznejsie ako vysoky cholesterol tak jednoducho rychlo zabudnut a zit kludne a hlavne tak ako telo raci dalej... 9 mmol nie je extrem aj ked je to na hranici... ale ako sama vravis po normalnej zivotosprave sa ti to upravuje, nie zhorsuje takze navhujem normalnu zivotospravu nie zdravu zivotospravu...

    74eva je offline (nepripojený) 74eva

    74eva
    Ja som mala vysoký cholesterol z antikoncepcie, ako som ju vysadila, cholesterol mám výborný..
    Naposledy upravil 74eva : 16.10.09 at 11:44

    kargo je offline (nepripojený) kargo

    technický typ kargo
    Borský Pozri príspevok
    Skús s úplne obyčajný žihľavový odvar, na začiatok 2-3xdenne. Pri niektorých "neriešiteľných " problémoch pomáhajú najjednoduchšie veci..Ja som mal tiež vysoký cholesterol, ale zatiaľ som to riešil len vynechaním mastných jedal.
    2-3x týždenne prospeje zdraviu ale 2-3x denne ťa môže dostať do nemocnice

    vysoký cholesterol a pečeň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.