Zavrieť

Porady

Stabilizačný príspevok pre zamestnanca

Prosím Vás o názor na uvedený problém. Šéf sa rozhodol našim zamestnancom v určitej pracovnej pozícii(nakoľko často odchádzajú) , pri nástupe vyplatiť tzv. stabilizačný príspevok. Tento nebudú musieť vrátiť, ak odpracujú 3 roky. Pri odchode skôr ako odpr. 36 mesiacov, musia príspevok vrátiť aj s úrokom. Rozmýšľala som o nenávratnej bezúročnej pôžičke, ale ono je to aj návratná aj nenávratná požička. Podľa toho, či vo firme budú pracovať. Ako by ste to zaúčtovali? Môj nápad

335-xxx/ 211 vypl.príspevok
Ak odíde
335-xxx/662 úrok
211/335-xxx vrátený príspevok aj s úrokom

Ak neodíde po 3 rokoch
335-xxx/662 úrok
528-xxx/335-xxx odpustenie príspevku aj s úrokom, pričom 528-xxx bude pripočítateľná položka a jemu ten príjem v mzde zdaním.

Najviac sa bojím, že tie peniaze minú, odídu a nebudú mať z čoho vrátiť. No a viete si predstaviť tie súdne naťahovačky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Tuším budem musieť tému vymazať. Nikto ste sa s tým nestretli? Potrápte svoje účtovnícke hlavičky. Potrebujem to naúčtovať, šéf chce vyplácať prvé príspevky. Ďakujem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Vyslovím len svoj názor nepodložený predpisom. V praxi (a je dosť dlhá) som sa ešte s týmto nestretla.
    Je to zaujímavý spôsob ako udržať zamestnanca, ale obávam sa, že to dopadne tak uvádzaš v poslednej vete. Nebude ani zamestnanec ani peniaze.
    K zaúčtovaniu nemám pripomienky, považujem ho za správne.

    Stabilizačný príspevok pre zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.