Zavrieť

Porady

Zateplenie stien zvnútra bytu.

...originál...
Prosím vás o radu, mám v pláne nové okná,no ale naše panelákové steny sú tenké, teplo cez ne uteká a keďže zateplenia odvonku sa nedožijem, chcela by som to nejako zatepliť odvnútra, na múroch, kde sú okná a balkonové dvere..tak vás prosím, ako sa to dá a čo je najlepšie, aby mi to časom nezačalo plesnieť a čojaviemčo robiť a aký materiál použiť..priestor za radiatormi je asi 8 cm,a kúrenárov nemám,teda radiatory nemám ako dať preč, keby sa tam dal nejaký hrubší materiál..ďakujem za nápady a pomoc..
Usporiadat
magor12 magor12

magor12 je offline (nepripojený) magor12

jeden známi zateplil panelákový byt zvnútra. použil na to polystyrén-neviem aku hrúbku.velmi si to chválil.podla mna by mohol stacit aj 5cm.jedine čo tym však dosiahneš však bude že budeš mat teplejšie,nejakej úspory na kúrení zo strany bytového družstva budú iba minimálne nakolko sa tvoja úspora prepočíta aj na druhých majitelov bytov.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jezevcik88 jezevcik88

jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

Ta plocha vonkajsich stien je velka? Mate pomerovy merac? Ja by som ked tak zateplil len te kusok steny medzi oknom a stropom a kusok stropu, tym by vznikol zatepleny horny roh kedze najviac tepla unika tam. Otazka ako by to vyzeralo
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Skus pozriet Q-therm. Oni tam na ich stranke cosi popisuju a garantuju, nakolko budes tomu verit, to uz ti do toho kecat nebudem.
Polystyren zvnutra by som dal,len keby som mal prepocet teplotechniky kvoli plesniam.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ďakujem za rady,skúsim kuk na ten Q-therm,za radiatory by hádam stačil aj nejaký hrubší alobal, neviem, či to dnes ešte niekde dostať, kedysi sa tým obalovali potrubia..úsporu tým nedosiahnem, len tie steny sú strašne studené a "vlnenie"unikajúceho tepla vidno v zime aj na meter od stien zvonka..asi tak..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pepsikova Pozri príspevok
Prosím vás o radu, mám v pláne nové okná,no ale naše panelákové steny sú tenké, teplo cez ne uteká a keďže zateplenia odvonku sa nedožijem, chcela by som to nejako zatepliť odvnútra, na múroch, kde sú okná a balkonové dvere..tak vás prosím, ako sa to dá a čo je najlepšie, aby mi to časom nezačalo plesnieť a čojaviemčo robiť a aký materiál použiť..priestor za radiatormi je asi 8 cm,a kúrenárov nemám,teda radiatory nemám ako dať preč, keby sa tam dal nejaký hrubší materiál..ďakujem za nápady a pomoc..

http://www.porada.sk/t121534-zatepli...t=polystyr%E9n

Pozri príspevok č. 7
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

z vnutra nezatepluj.
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

Som proti zatepleniu z vnutra!!!

ale

ak sa od toho niekto neda odhovorit, tak urcite treba pouzit extrudovany polystyren! a vylucit z tych stien akekolvek prestupy /zasuvka, vypinac,.../, spoje polystyrenovych dosiek a styk dosky a vnutornej steny treba parotesne utesnit!!!! /parozabrana/
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
5-ko Pozri príspevok
Som proti zatepleniu z vnutra!!!

ale

ak sa od toho niekto neda odhovorit, tak urcite treba pouzit extrudovany polystyren! a vylucit z tych stien akekolvek prestupy /zasuvka, vypinac,.../, spoje polystyrenovych dosiek a styk dosky a vnutornej steny treba parotesne utesnit!!!! /parozabrana/
..

..to je múdra rada, musím poštudovať okolo toho..na stenách okolo okien nie sú žiadne výstupy..
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

pepsikova Pozri príspevok
..

..to je múdra rada, musím poštudovať okolo toho..na stenách okolo okien nie sú žiadne výstupy..
Najprv si pozri cenu toho extrudovaneho polystyrenu,je to dost neprijemne prekvapenie,ked prides do stavebnin Meter stvorcovy 2cm hruby v B..maxe
cca 3EVRÁ a 2 cm su naprd
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Zateplil som pred šiestimi rokmi rohovú miestnosť/spálňa/Jedna stena minerálna vata-parozábrana-sadrokartón,strop a druhá stena polystyrén.Do dnes nič nevlhne,spotreba na meráku pomerovom išla na polovicu hodnôt z predchádzajúcich rokov.
Samozrejme aj keď by som tam nemusel kúriť,tak kúrim a dodržujem vetranie,no to pre tých ktorý majú eurookná je snáď samozrejmé!
Osobne by som sa toho nebál!
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

ciners Pozri príspevok
Najprv si pozri cenu toho extrudovaneho polystyrenu,je to dost neprijemne prekvapenie,ked prides do stavebnin Meter stvorcovy 2cm hruby v B..maxe
cca 3EVRÁ a 2 cm su naprd
Ja netvrdim ze je to najlacnejsie riesenie....ani najidealnejsie....ale ak uz by som v tom priestore mal byvat tak urcite tam nechcem byvat s plesnami a vsetkymi zdravotnymi problemami okolo toho
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Ách jaj zatepliť z vnútra to si možeš dovoliť iba za predpokladu, že máš dostatočne veľké izby, nakoľko nalepiť akýkoľvek izolant na samotnú stenu nie je vôbec dobré riešenie. Medzi stenou a izolantom musí byť zaistené prúdenie vzduchus možnosťou prívodu a odvodu vzduchu pri podlahe a hore pri strope. Ak sa to nedodrží a priamo nalepí stena je zvonka ochladzovaná a je zaistené prostredie pre tvorbu pliesne, spórov a baktérií...to je jedno negatívum. Druhé je že sa izba ti zmenší tak cca o 160 mm/minimum v oboch smeroch. A už vôbec si neviem predstaviť, pri strope a pri podlahe prevetrávacie škáry, ktoré je vidieť. A tá cena o tom už nehovorím, lebo je veľmi dôležitý výber materialov a kvalitní majstri, čo to urobia perfektne...tých nie je ľahké nájsť. Toto je môj názor a ja by som tento spôsob ani pri rozmere izby 6 x 6 m nerobila.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
paloo Pozri príspevok
Zateplil som pred šiestimi rokmi rohovú miestnosť/spálňa/Jedna stena minerálna vata-parozábrana-sadrokartón,strop a druhá stena polystyrén.Do dnes nič nevlhne,spotreba na meráku pomerovom išla na polovicu hodnôt z predchádzajúcich rokov.
Samozrejme aj keď by som tam nemusel kúriť,tak kúrim a dodržujem vetranie,no to pre tých ktorý majú eurookná je snáď samozrejmé!
Osobne by som sa toho nebál!
Ak v takto zateplenom byte niekto chytí rakovinu alebo nejakú alergiu ,potom si spomeňte na túto diskusiu a na mňa.nemusí to byť nutné ale môže to pôsobiť ako spúšťač choroby ,dajme tomu o 10-15 rokov skôr.Najmä je mi ľúto detí , ak v takomto byte musia spávať a bývať.Tie za to nemôžu a zrejme si takéto šetrenie najviac odskáču.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870, čo má vnútorné zateplenie spoločné s rakovinou? Keď Paloovi nič nevlhne, netvoria sa plesne, tak v čom je problém?

Máte niekto skúsenosti s Q Thermom?
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Zdravim, nasla som tu tuto temu .... tiež ma od toho odhovorili, ale chvalabohu už nám panelak zatepluju. Vraj EU chce polystyren zakazat kvoli prave spominanej rakovine a pod. Inak izolacne hodnoty ma tak cca 10-15 rokov. Potom sa polystyren zacne drobit.. a vraj tie chemikalie v nom spolu s tymi lepidlami a pod. pouzitymi pri montazi casom uvolnuju toxicke latky ....
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

Zitulda Pozri príspevok
Ách jaj zatepliť z vnútra to si možeš dovoliť iba za predpokladu, že máš dostatočne veľké izby, nakoľko nalepiť akýkoľvek izolant na samotnú stenu nie je vôbec dobré riešenie. Medzi stenou a izolantom musí byť zaistené prúdenie vzduchus možnosťou prívodu a odvodu vzduchu pri podlahe a hore pri strope. Ak sa to nedodrží a priamo nalepí stena je zvonka ochladzovaná a je zaistené prostredie pre tvorbu pliesne, spórov a baktérií...to je jedno negatívum. Druhé je že sa izba ti zmenší tak cca o 160 mm/minimum v oboch smeroch. A už vôbec si neviem predstaviť, pri strope a pri podlahe prevetrávacie škáry, ktoré je vidieť. A tá cena o tom už nehovorím, lebo je veľmi dôležitý výber materialov a kvalitní majstri, čo to urobia perfektne...tých nie je ľahké nájsť. Toto je môj názor a ja by som tento spôsob ani pri rozmere izby 6 x 6 m nerobila.
Kominovy efekt pri rieseni odvetravanej medzery Vam nieco hovori?
Zateplenie zvnutra EPS je nevhodne,skor mineralna vlna kontaktne,parozabrana,sadrokarton a to som priznivec EPS ale iba pri vonkajsom zatepleni
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Znútra má byt zateplený 13 rokov, z vonku 6 rokov. Teplota je nad 21 °C vyregulovaná hlavicami podiel na spotrebe domu 0,8 až 1,2 % z nákladov domu, priemer je 2,29 %. A niekto povie, že eskimák?

Pokiaľ zatepliť znútra, tak najviac 2 cm hrúbka. Je treba aby teplo nepohlcoval betón, ale aby teplo prúdilo, cirkulovalo v miestnosti. Ak je väčšia hrúbka, nulový bod teploty v panely, mure sa posúva viac k vnútornej stene bytu, domu.

Ta rakovina neprejde cez panel do bytu? V susednom, nezateplenom dome pomreli piati na rakovinu. Teraz idú zateplovať, asi preto, aby znížili počet osôb v dome?!
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Ta rakovina neprejde cez panel do bytu? V susednom, nezateplenom dome pomreli piati na rakovinu. Teraz idú zateplovať, asi preto, aby znížili počet osôb v dome?![/QUOTE]

Tá rakovina je téma na dlhé lakte .... ani doktori presne nevedia z coho je .
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ako ktorá, ako ktorá? No v studenom byte môže umrieť aj na zápal pľúc. Bez rakoviny.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
sito Pozri príspevok
Znútra má byt zateplený 13 rokov, z vonku 6 rokov. Teplota je nad 21 °C vyregulovaná hlavicami podiel na spotrebe domu 0,8 až 1,2 % z nákladov domu, priemer je 2,29 %. A niekto povie, že eskimák?

Pokiaľ zatepliť znútra, tak najviac 2 cm hrúbka. Je treba aby teplo nepohlcoval betón, ale aby teplo prúdilo, cirkulovalo v miestnosti. Ak je väčšia hrúbka, nulový bod teploty v panely, mure sa posúva viac k vnútornej stene bytu, domu.

Ta rakovina neprejde cez panel do bytu? V susednom, nezateplenom dome pomreli piati na rakovinu. Teraz idú zateplovať, asi preto, aby znížili počet osôb v dome?!
Nemusí každý ochorieť ani nemusí nikto v takomto dome zomrieť.Položím vám otázku..... ak by sa zateplili všetky byty a domy z vnútra .Tak by sa zvýšilo množstvo ochorení na rakovinu ,alergiu alebo znížilo?A prečo sa potom sa nezatepluje z vnútra? bolo by to predsa efektívnejšie!Prečo sa detské hračky nevyrábajú z polystyrénu a ani obaly na hračky nesmú byť z polystyrénu?Niečo podobné sa už stalo ,masívnym používaním mäkčeného PVC v 50 a 60 rokoch minulého storočia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať