Zavrieť

Porady

Zateplenie stien zvnútra bytu.

...originál...
Prosím vás o radu, mám v pláne nové okná,no ale naše panelákové steny sú tenké, teplo cez ne uteká a keďže zateplenia odvonku sa nedožijem, chcela by som to nejako zatepliť odvnútra, na múroch, kde sú okná a balkonové dvere..tak vás prosím, ako sa to dá a čo je najlepšie, aby mi to časom nezačalo plesnieť a čojaviemčo robiť a aký materiál použiť..priestor za radiatormi je asi 8 cm,a kúrenárov nemám,teda radiatory nemám ako dať preč, keby sa tam dal nejaký hrubší materiál..ďakujem za nápady a pomoc..
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s Q Thermom?
Nikto nemá, tak som to vyskúšala "na vlastnej koži", či skôr na (maminej a tatkovej ) stene. Stena má rozmery 4 x 2,5 m + k tomu kúsok steny s rozmermi 0,4 x 2 m a preklad nad oknom na celú šírku izby, cca 0,20 x 3,30 m. Na stenu sa použili 3 vedrá Q-Thermu s objemom 5 l. Možno by stačili aj len 2, lenže na Q-Therme nebol poriadny návod, ako to treba riediť. Prvý náter som si robila sama (valčekom to nešlo, takže štetcom) a príliš som to zriedila, takže mi to postekalo a na stene zostali také vystúpené "stečence". Ďalšie 2 vedrá nanášal maliar. Predtým však tie moje "stečence" zošmirgľoval. Každé vedro mu vyšlo na 2 nátery. Na internete je prezentácia, kde tento materiál v nezriedenej forme nanášajú hoblom. Jemu to príliš nešlo, tak to viac zriedil vodou a takto to nanášal hoblom a úplne poslednú vrstvu dokonca valčekom. Stena je na dotyk výrazne teplejšia a nesála od nej chlad. Dokonca je na tej stene poznať, kde je hrubšia a kde tenšia vrstva Q-Thermu (kde je tenšia, je stena studenšia - zase moja chyba, lebo som zle napenetrovla povrch pred nanášaním Q-Thermu - čo už, človek sa učí na vlastných chybách, keď nemá kto poradiť, že penetračný náter treba naniesť štetcom a nie valčekom). Teraz už asi nezistím, či to bude plesnivieť, lebo začína byť teplejšie a od jari do jesene problém s plesňou nie je. Ale dúfam, že sa už pleseň neobjaví. Ak sa neobjaví počas ďalšej zimy, tak mi tá investícia stála za to (1 vedierko stálo cca 93 EUR). Ak sa pleseň neobjaví, tak asi vyskúšam vnútorné zateplenie. Ešte poznámka: ten materiál po nanesení trochu páchne, aspoň mne to vadí, takže tú miestnosť vetráme, ale aj tak je to cítiť.
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pica Pozri príspevok
zvnútra zateplenie?Hovorí ti niečo rosný bod?V hre je viacero okolnosti a to treba prezrieť.Vypočuj si teda viacero názorov.Ja doporučujem túto teoretickú formu,ešte ju nemám odskúšanú.Dať vrstvu povedzme 5 cm ovčiu vlnu-teraz existuje izolácia z ovčej vlny,ak budeš mať záujem dám ti kontakt,na stenu najskôr urobiť vodiacvu konštkukciu na hmoždinky,medzi dať vlnu,zakryť fóliou,dať 1 cm lišty,teda bude centimetrová vzduchova medzera a na to 12 mm tatranský profil,ktorý ti tiež doporučim ako natrieť.Ziskaš nádrernú zateplenú stenu,maximálne funkčnú.lenže nemám to preverené.Ak chceš viacej pokecať napíš magnum
Skús nabudúce písať napr. takou farbou, ako je podklad, aby to bolo ešte "lepšie" čitateľné.
2 0
magor12 magor12

magor12 je offline (nepripojený) magor12

jeden známi zateplil panelákový byt zvnútra. použil na to polystyrén-neviem aku hrúbku.velmi si to chválil.podla mna by mohol stacit aj 5cm.jedine čo tym však dosiahneš však bude že budeš mat teplejšie,nejakej úspory na kúrení zo strany bytového družstva budú iba minimálne nakolko sa tvoja úspora prepočíta aj na druhých majitelov bytov.
1 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

Som proti zatepleniu z vnutra!!!

ale

ak sa od toho niekto neda odhovorit, tak urcite treba pouzit extrudovany polystyren! a vylucit z tych stien akekolvek prestupy /zasuvka, vypinac,.../, spoje polystyrenovych dosiek a styk dosky a vnutornej steny treba parotesne utesnit!!!! /parozabrana/
1 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Ách jaj zatepliť z vnútra to si možeš dovoliť iba za predpokladu, že máš dostatočne veľké izby, nakoľko nalepiť akýkoľvek izolant na samotnú stenu nie je vôbec dobré riešenie. Medzi stenou a izolantom musí byť zaistené prúdenie vzduchus možnosťou prívodu a odvodu vzduchu pri podlahe a hore pri strope. Ak sa to nedodrží a priamo nalepí stena je zvonka ochladzovaná a je zaistené prostredie pre tvorbu pliesne, spórov a baktérií...to je jedno negatívum. Druhé je že sa izba ti zmenší tak cca o 160 mm/minimum v oboch smeroch. A už vôbec si neviem predstaviť, pri strope a pri podlahe prevetrávacie škáry, ktoré je vidieť. A tá cena o tom už nehovorím, lebo je veľmi dôležitý výber materialov a kvalitní majstri, čo to urobia perfektne...tých nie je ľahké nájsť. Toto je môj názor a ja by som tento spôsob ani pri rozmere izby 6 x 6 m nerobila.
1 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

sito Pozri príspevok
A ty, ti si kyblik. - Kyblik je aj nádoba na odpad.

Na odpad je smetna nadoba
Kyblik je trpaslik zo snehulienky a 7 trpaslikov, maly ale mimoriadne sikovny a oblubeny
1 0
jezevcik88 jezevcik88

jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

Ta plocha vonkajsich stien je velka? Mate pomerovy merac? Ja by som ked tak zateplil len te kusok steny medzi oknom a stropom a kusok stropu, tym by vznikol zatepleny horny roh kedze najviac tepla unika tam. Otazka ako by to vyzeralo
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Skus pozriet Q-therm. Oni tam na ich stranke cosi popisuju a garantuju, nakolko budes tomu verit, to uz ti do toho kecat nebudem.
Polystyren zvnutra by som dal,len keby som mal prepocet teplotechniky kvoli plesniam.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ďakujem za rady,skúsim kuk na ten Q-therm,za radiatory by hádam stačil aj nejaký hrubší alobal, neviem, či to dnes ešte niekde dostať, kedysi sa tým obalovali potrubia..úsporu tým nedosiahnem, len tie steny sú strašne studené a "vlnenie"unikajúceho tepla vidno v zime aj na meter od stien zvonka..asi tak..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pepsikova Pozri príspevok
Prosím vás o radu, mám v pláne nové okná,no ale naše panelákové steny sú tenké, teplo cez ne uteká a keďže zateplenia odvonku sa nedožijem, chcela by som to nejako zatepliť odvnútra, na múroch, kde sú okná a balkonové dvere..tak vás prosím, ako sa to dá a čo je najlepšie, aby mi to časom nezačalo plesnieť a čojaviemčo robiť a aký materiál použiť..priestor za radiatormi je asi 8 cm,a kúrenárov nemám,teda radiatory nemám ako dať preč, keby sa tam dal nejaký hrubší materiál..ďakujem za nápady a pomoc..

http://www.porada.sk/t121534-zatepli...t=polystyr%E9n

Pozri príspevok č. 7
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

z vnutra nezatepluj.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
5-ko Pozri príspevok
Som proti zatepleniu z vnutra!!!

ale

ak sa od toho niekto neda odhovorit, tak urcite treba pouzit extrudovany polystyren! a vylucit z tych stien akekolvek prestupy /zasuvka, vypinac,.../, spoje polystyrenovych dosiek a styk dosky a vnutornej steny treba parotesne utesnit!!!! /parozabrana/
..

..to je múdra rada, musím poštudovať okolo toho..na stenách okolo okien nie sú žiadne výstupy..
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

pepsikova Pozri príspevok
..

..to je múdra rada, musím poštudovať okolo toho..na stenách okolo okien nie sú žiadne výstupy..
Najprv si pozri cenu toho extrudovaneho polystyrenu,je to dost neprijemne prekvapenie,ked prides do stavebnin Meter stvorcovy 2cm hruby v B..maxe
cca 3EVRÁ a 2 cm su naprd
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Zateplil som pred šiestimi rokmi rohovú miestnosť/spálňa/Jedna stena minerálna vata-parozábrana-sadrokartón,strop a druhá stena polystyrén.Do dnes nič nevlhne,spotreba na meráku pomerovom išla na polovicu hodnôt z predchádzajúcich rokov.
Samozrejme aj keď by som tam nemusel kúriť,tak kúrim a dodržujem vetranie,no to pre tých ktorý majú eurookná je snáď samozrejmé!
Osobne by som sa toho nebál!
0 0
5-ko 5-ko

5-ko je offline (nepripojený) 5-ko

ciners Pozri príspevok
Najprv si pozri cenu toho extrudovaneho polystyrenu,je to dost neprijemne prekvapenie,ked prides do stavebnin Meter stvorcovy 2cm hruby v B..maxe
cca 3EVRÁ a 2 cm su naprd
Ja netvrdim ze je to najlacnejsie riesenie....ani najidealnejsie....ale ak uz by som v tom priestore mal byvat tak urcite tam nechcem byvat s plesnami a vsetkymi zdravotnymi problemami okolo toho
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
paloo Pozri príspevok
Zateplil som pred šiestimi rokmi rohovú miestnosť/spálňa/Jedna stena minerálna vata-parozábrana-sadrokartón,strop a druhá stena polystyrén.Do dnes nič nevlhne,spotreba na meráku pomerovom išla na polovicu hodnôt z predchádzajúcich rokov.
Samozrejme aj keď by som tam nemusel kúriť,tak kúrim a dodržujem vetranie,no to pre tých ktorý majú eurookná je snáď samozrejmé!
Osobne by som sa toho nebál!
Ak v takto zateplenom byte niekto chytí rakovinu alebo nejakú alergiu ,potom si spomeňte na túto diskusiu a na mňa.nemusí to byť nutné ale môže to pôsobiť ako spúšťač choroby ,dajme tomu o 10-15 rokov skôr.Najmä je mi ľúto detí , ak v takomto byte musia spávať a bývať.Tie za to nemôžu a zrejme si takéto šetrenie najviac odskáču.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870, čo má vnútorné zateplenie spoločné s rakovinou? Keď Paloovi nič nevlhne, netvoria sa plesne, tak v čom je problém?

Máte niekto skúsenosti s Q Thermom?
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Zdravim, nasla som tu tuto temu .... tiež ma od toho odhovorili, ale chvalabohu už nám panelak zatepluju. Vraj EU chce polystyren zakazat kvoli prave spominanej rakovine a pod. Inak izolacne hodnoty ma tak cca 10-15 rokov. Potom sa polystyren zacne drobit.. a vraj tie chemikalie v nom spolu s tymi lepidlami a pod. pouzitymi pri montazi casom uvolnuju toxicke latky ....
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

Zitulda Pozri príspevok
Ách jaj zatepliť z vnútra to si možeš dovoliť iba za predpokladu, že máš dostatočne veľké izby, nakoľko nalepiť akýkoľvek izolant na samotnú stenu nie je vôbec dobré riešenie. Medzi stenou a izolantom musí byť zaistené prúdenie vzduchus možnosťou prívodu a odvodu vzduchu pri podlahe a hore pri strope. Ak sa to nedodrží a priamo nalepí stena je zvonka ochladzovaná a je zaistené prostredie pre tvorbu pliesne, spórov a baktérií...to je jedno negatívum. Druhé je že sa izba ti zmenší tak cca o 160 mm/minimum v oboch smeroch. A už vôbec si neviem predstaviť, pri strope a pri podlahe prevetrávacie škáry, ktoré je vidieť. A tá cena o tom už nehovorím, lebo je veľmi dôležitý výber materialov a kvalitní majstri, čo to urobia perfektne...tých nie je ľahké nájsť. Toto je môj názor a ja by som tento spôsob ani pri rozmere izby 6 x 6 m nerobila.
Kominovy efekt pri rieseni odvetravanej medzery Vam nieco hovori?
Zateplenie zvnutra EPS je nevhodne,skor mineralna vlna kontaktne,parozabrana,sadrokarton a to som priznivec EPS ale iba pri vonkajsom zatepleni
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Znútra má byt zateplený 13 rokov, z vonku 6 rokov. Teplota je nad 21 °C vyregulovaná hlavicami podiel na spotrebe domu 0,8 až 1,2 % z nákladov domu, priemer je 2,29 %. A niekto povie, že eskimák?

Pokiaľ zatepliť znútra, tak najviac 2 cm hrúbka. Je treba aby teplo nepohlcoval betón, ale aby teplo prúdilo, cirkulovalo v miestnosti. Ak je väčšia hrúbka, nulový bod teploty v panely, mure sa posúva viac k vnútornej stene bytu, domu.

Ta rakovina neprejde cez panel do bytu? V susednom, nezateplenom dome pomreli piati na rakovinu. Teraz idú zateplovať, asi preto, aby znížili počet osôb v dome?!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať