Zavrieť

Porady

odvody do zdravotnej poistovne

chcel by som sa opytat kto by mi vedel poradit..ako szco som si platil preddavky do zdravotnej poistovne a potom som sa zamestnal tak som prestal platit ved plati za mna zamestnavatel bolo to 9mesiacov a teraz som skoncil pracovny pomer tak som znova zacal platit preddavky do zdravotnej poistovne a tam odo mna chcu preddavky aj za 9mesiacov co som bol zamestnany na zmluvu...tak neviem ci chcu aby som platil dvakrat..ked pocat zmluvy som nemal ziadny zisk na zivnosti...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jankohrasko1981 Pozri príspevok
    chcel by som sa opytat kto by mi vedel poradit..ako szco som si platil preddavky do zdravotnej poistovne a potom som sa zamestnal tak som prestal platit ved plati za mna zamestnavatel bolo to 9mesiacov a teraz som skoncil pracovny pomer tak som znova zacal platit preddavky do zdravotnej poistovne a tam odo mna chcu preddavky aj za 9mesiacov co som bol zamestnany na zmluvu...tak neviem ci chcu aby som platil dvakrat..ked pocat zmluvy som nemal ziadny zisk na zivnosti...
    Vtedy keď si sa zamestnal mal si nahlásiť do ZP zmenu. Počas tých 9 mesiacov si figuroval naďalej ako szčo. Takže právom žiadajú doplatiť 9 mesiacov preddavky.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jankohrasko1981 Pozri príspevok
    chcel by som sa opytat kto by mi vedel poradit..ako szco som si platil preddavky do zdravotnej poistovne a potom som sa zamestnal tak som prestal platit ved plati za mna zamestnavatel bolo to 9mesiacov a teraz som skoncil pracovny pomer tak som znova zacal platit preddavky do zdravotnej poistovne a tam odo mna chcu preddavky aj za 9mesiacov co som bol zamestnany na zmluvu...tak neviem ci chcu aby som platil dvakrat..ked pocat zmluvy som nemal ziadny zisk na zivnosti...
    Keď si nastúpil do zamestnania, mal si to oznámiť zdr. poisťovni. Ak si bol SZČO už počas min. roku, počas trvania zamestnania neplatíš preddavky z min. vymer.základu, ale len tolko - kolko ti vyšlo v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia. Ak si platil viac ako minimum - to že si sa zamestnal nemá na to vplyv, platíš v rovnakej výške aj počas trvania prac.pomeru.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Treba to doplatiť. Pri ročnom zúčtovaní za rok 2009 Ti zrejme vyjde preplatok a ZP Ti to vráti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    JarkaL Pozri príspevok
    Treba to doplatiť. Pri ročnom zúčtovaní za rok 2009 Ti zrejme vyjde preplatok a ZP Ti to vráti.
    Pri súbehu zamestnania a podnikania nemusí platiť preddavky z minima - treba dodatočne odovzdať oznámenie o zmene platitela a zmeniť si vymer.základ (možno to bude s pokutou, za nedodržanie termínu)

    odvody do zdravotnej poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.