Zavrieť

Porady

Započítaná prax

Dobrý deň
prečítala som si príspevky o započítanej praxi a vzyšlo mi z toho, že započítaná prax sa počíta v závislosti od toho, na čo potrebujeme započítanú prax uviesť.
Takže ak do zaradenia do platovej triedy, tak sa MD a Rodičovská nepočíta, alebo ako

Ak potrebujem 1. KV skúšku, začala som robiť roku 2000 a z toho celý rok som bola na MD. Počíta sa mi aj MD alebo len pl roka, ked som bola na riadnej Md, po pol roku už len na rodičovskej dovolenke.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Starostlivosť o dieťa sa môže započítať do praxe až do 3 rokov veku dieťaťa. Započítava sa v plnej výške.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    skitn Pozri príspevok
    Dobrý deň
    prečítala som si príspevky o započítanej praxi a vzyšlo mi z toho, že započítaná prax sa počíta v závislosti od toho, na čo potrebujeme započítanú prax uviesť.
    Takže ak do zaradenia do platovej triedy, tak sa MD a Rodičovská nepočíta, alebo ako

    Ak potrebujem 1. KV skúšku, začala som robiť roku 2000 a z toho celý rok som bola na MD. Počíta sa mi aj MD alebo len pl roka, ked som bola na riadnej Md, po pol roku už len na rodičovskej dovolenke.
    MD a RD sa ti do odpracovaných rokov započíta tak ako ti písala susan v príspevku nižšie ale ku kvalifikačnej skúške potrebuješ mať nie započítanú prax ale skutočne odučených 5 rokov, pre tento prípad sa ti MD ani RD nepočíta.
    Skúsim to pre lepšie porozumenie na príklade. Teraz si povedzme zaradená v 10 platovej triede s 5 celými rokmi praxe z ktorých si bola 1 rok MD a RD. Na zvýšenie tarifného platu o odpracované roky sa ti počíta všetkých 5 rokov ale k tomu aby mala uznanú kvalifikačnú skúšku a tým pádom aj zvýšenú platovú triedu na 11 ku potrebuješ dve veci minimálne 5 rokov pedagogickej praxe (čistej teda bez MD a RD) a samozrejme vykonanú kvalifikačnú skúšku alebo jej náhradu.

    Rebecka je offline (nepripojený) Rebecka

    Rebecka
    Dobry vecer,
    prosim Vas o odpoved.
    Pedagogickej praxe mam 23 rokov a nepedagogickej 4 roky. Kolko rokov nepedagogickej praxe by sa mi malo zapocitavat kvoli zvyseniu platovej tarify?
    Dakujem

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Rebecka Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    prosim Vas o odpoved.
    Pedagogickej praxe mam 23 rokov a nepedagogickej 4 roky. Kolko rokov nepedagogickej praxe by sa mi malo zapocitavat kvoli zvyseniu platovej tarify?
    Dakujem
    Z nepedagogickej praxe ti môžu započítať maximálne 2/3, je to na rozhodnutí riaditeľky, či ti uzná 2/3 alebo len 1/3. Vo väčšine prípadov sa zaratáva 1/3.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.