Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel 2009

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ako vyplniť priznanie k DMV za rok 2009?
Aktualizované vo Finančnom spravodajcovi 12/2009, str. 478-484
Usporiadat
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zamestnanec každý mesiac jazdí pre spoločnosť na súkromnom aute,keďže nemôže na svojom, jazdí na kolegovom. Podľa zákona spoločnosť nie je v tomto prípade povinná podať priznanie k dani z motorových vozidiel. Dúfam, že som to pochopila správne ???
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Pokiaľ v osvedčení o evidencii nie je zapísaný ako vlastník zamestnanec spoločnosti, alebo v staršom TP nie je zapísaný ako držiteľ vozidla, tak spoločnosť nemusí podávať priznanie k DzMV.
Dobre si to pochopila.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Ak za jednotlivé automobily platíte iba daň za pomernú časť roka, do riadku 52. t.j. predpokladanú daň, uvádzate daň prepočítanú na 12 mesiacov v roku? Alebo len jednoducho opíšete daň, ktorá Vám vyšla?

Sorry, ale nemôžem si spomenúť, ako som to robil minulý rok a nejako sa k tomu nemôžem dopracovať.

Už som to našiel:
Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane určenej vyšším územným celkom vo všeobecne záväznom nariadení platnom pre rok 2009, a to za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru 2009 u jedného správcu dane, vrátane vozidla, na ktoré je všeobecne záväzným nariadením znížená daň. platilo za rok 2008

Tie dátumy sa mi zdali nelogický blud, takže toto by už malo byť správne
Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane určenej vyšším územným celkom vo všeobecne záväznom nariadení platnom pre rok 2010(t.j. v súčasnosti platné sú z roku 2009), a to za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru 2010 (t.j. v rámci dobrej zapamätateľnosti k vozidlu evidovanému k poslednému dňu obdobia, ak nebolo zároveň v tento posledný deň vozidlo vyradené. Túto poznámku som sem musel vložiť, nestane sa mi zase o rok, že si prečítam dáke staré poučenie, kvôli ktorému to zle vypočítam) u jedného správcu dane, vrátane vozidla, na ktoré je všeobecne záväzným nariadením znížená daň.

Ospravedlňujem sa za nesprávnu interpretáciu, ktorá mohla spôsobiť chybu na riadku 52.
Naposledy upravil M3G : 05.01.10 at 20:39 Dôvod: Našiel som to
0 0
Mikla Mikla

Mikla je offline (nepripojený) Mikla

Prepáčte neviem či som to dobre pochopila, ale ked sa počíta predpokladaná daň na rok 2010 nemalo by sa vychádzať zo sadzobníka platného na rok 2010?

Upozorňujem na prvý príspevok tejto témy kde v prílohe "Daň z mot..." (je to zo stranky DRSR) sa vysvetluje predpokladaná daň na rok 2010
Naposledy upravil Mikla : 05.01.10 at 20:41
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Mikla Pozri príspevok
Prepáčte neviem či som to dobre pochopila, ale ked sa počíta predpokladaná daň na rok 2010 nemalo by sa vychádzať zo sadzobníka platného na rok 2010?
To áno, ale sadzobník na rok 2010 neexistuje, preto sa vychádza z platného sadzobníka.
0 0
Mikla Mikla

Mikla je offline (nepripojený) Mikla

dakujem, pochopila som, že sadzby dane ostali tie iste ako v r. 2009
kedže VZN kom neboli zmenené.
0 0
SMatilda SMatilda

SMatilda je offline (nepripojený) SMatilda

Daňové priznanie sa dá výborne vyplniť cez portál DR SR ale treba čítať príkazy- teda doporučenia, keď sa vyplní 1 a 2 strana treba prejsť na prílohu a tam to krásne počíta a prenesie aj na stranu 3. Uložiť to nešlo ani mne ale vytlačilo všetko v pohode.
0 0
Zorenka Zorenka

Zorenka je offline (nepripojený) Zorenka

tiež som vyplňala tlačivo cez portál drsr, ale pri kontrole som zistila, že niektoré vozidlá mali daňovú povinnosť v riadkoch napr. 1069,84 €, ale v riadku 18-zaokrúhlenie dane 1069,83€. Neviete poradiť či je chyba na stránke DU, alebo v mojom počítači? Následne za všetky vozidlá /je ich 9/ vznikol rozdiel 5 eurocentov. Taktiež prosím o radu, nerozumiem dobre výkladu daň sa zaokrúhľuje na eurocenty nadol.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Zorenka Pozri príspevok
tiež som vyplňala tlačivo cez portál drsr, ale pri kontrole som zistila, že niektoré vozidlá mali daňovú povinnosť v riadkoch napr. 1069,84 €, ale v riadku 18-zaokrúhlenie dane 1069,83€. Neviete poradiť či je chyba na stránke DU, alebo v mojom počítači? Následne za všetky vozidlá /je ich 9/ vznikol rozdiel 5 eurocentov. Taktiež prosím o radu, nerozumiem dobre výkladu daň sa zaokrúhľuje na eurocenty nadol.
Ja by som povedala,že je to správne. Daňová povinnosť sa zaokrúhľuje v prospech daňového subjektu-čiže nadol.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Aj ja som teraz zistila, že mi špatne zaokrúhľuje. Daň ročná 209,12 a pomerná časť za 6 mesiacov by mala byť 104,55 /ec nadol/ a cez drsr stránku dáva 104,56. A mám len jedno vozidlo.
Takže asi kontrola bude na mieste, staré známe:"dôveruj ale preveruj".
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 06.01.10 at 10:42 Dôvod: doplnenie
0 0
Zorenka Zorenka

Zorenka je offline (nepripojený) Zorenka

Zaujímavé, že toto zaokrúhlenie vzniklo len pri nákladných vozidlách s nosnosťou nad 22 ton, u ostatných úžitkových nebol po zaokrúhlení žiaden centový rozdiel.napr. T.8l5 daň 1069,84 zaokrúhlene 1069,83, u sklápacieho vozidla nosnosť do 8 ton riadok 13 sa rovná riadku 18.
0 0
Zorenka Zorenka

Zorenka je offline (nepripojený) Zorenka

Zdenka, neviem ako si počítala, ale cez kalkulačku mi to vyšlo 209,12: 12=17,427x6=104,562, zaokrúhlene 104,56.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Hľadala som zaokrúhľovanie na desatinné miesta a našla som toto:
Matematicky na 4 desat. miesta pri čiastkových výpočtoch, čo by mohlo byť v mojom prípade 209,12:12 tj. 17,4267, a potom x 6 rovná sa 104,5602 a tu máme určené na ec nadol, tj. 104,56.
Myslím, že teda takto je to správne a týmto a ospravedlňujem stránke drsr
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 06.01.10 at 11:20
0 0
nshochi nshochi

nshochi je offline (nepripojený) nshochi

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Hľadala som zaokrúhľovanie na desatinné miesta a našla som toto:
Matematicky na 4 desat. miesta pri čiastkových výpočtoch, čo by mohlo byť v mojom prípade 209,12:12 tj. 17,4267, a potom x 6 rovná sa 104,5602 a tu máme určené na ec nadol, tj. 104,56.
Myslím, že teda takto je to správne a týmto a ospravedlňujem stránke drsr

a kde si to nasla? diki
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

nshochi Pozri príspevok
a kde si to nasla? diki
v mojom účtovnom programe "Pohoda" je tam ikonka zaokrúhľovanie, tam to píšu, ale určite je to v nejakom zákone či nariadení v súvislosti s prechodom na euro.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

M3G Pozri príspevok
To áno, ale sadzobník na rok 2010 neexistuje, preto sa vychádza z platného sadzobníka.
Dnes som volala s mojou správkyňou dane a tá mi povedala, že pre rok 2010 sa nemenili sadzby iba v Žilinskom a Trnavskom kraji, ostatné že sa zmenili, takže Žilina a Trnava to má v pohode
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

truch Pozri príspevok
Dnes som volala s mojou správkyňou dane a tá mi povedala, že pre rok 2010 sa nemenili sadzby iba v Žilinskom a Trnavskom kraji, ostatné že sa zmenili, takže Žilina a Trnava to má v pohode
Zaujímavé, a kde nájdeme tie aktuálne pre iné kraje? Nech ma neštvú, už to mám spravené
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

grammatika Pozri príspevok
Zaujímavé, a kde nájdeme tie aktuálne pre iné kraje? Nech ma neštvú, už to mám spravené
http://www.porada.sk/t101201-dan-z-m...tky-kraje.html


- napr. aj Prešov ostáva to isté, len pozerám, že výmer je stále iba v Sk.


Daň z motorových vozidiel v PSK

08.01.2009
Sadzba dane z motorových vozidiel v Prešovskom kraji sa v roku 2009 nemení.
0 0
adabirk adabirk

adabirk je offline (nepripojený) adabirk

- prepočet sadzby dane z motorových vozidiel na EUR - prešovský samosprávny kraj:

http://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/...ne-nariadenia/
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Ahojte poradaci,

neviem, ci som jedina, ale pri vypocte pomernej casti dane, konkretne vypocet: 164,30 / 12 * 6 mi kalkulacka vypocitala hodnotu 82,14999996 EUR, co po zaokruhleni na eurocenty nadol je 82,14 EUR zaplatit dan. Avsak vypocet som skusila aj na kalkulacke v mobile alebo v pocitaci a tam mi vysla podivuhodna hodnota: 82,1500002 EUR po zaokruhleni 82,15 (rozdiel je v 1 eurocente). Zaujimave, ze?

Nestretli ste sa niekto s tym? Co mam brat ako relevantny udaj? Kalkulacku?

dakujem za pomoc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať