Zavrieť

Porady

volné živnosti

Ahojte,
myslim ze tu na porade som niekedy citala zoznam volnych zivnosti, ale ako prehladavam tak prehladavam, neviem to najst.
Ak ste to zaregistrovali poprosim názov príspevku ak to nebolo na porade skuste pomoct.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Zoznam voľných živností neexistuje. To sú práve tie, ktoré nie sú uvedené v prílohách k živnostenskému zákonu. V prílohe 1 sú remeselné živnosti, v prílohe 2 sú viazené živnosti a v prílohe č. 3 sú koncesované živnosti. Najlepšie by bolo, keď hľadáš niečo konkrétne pozrieť sa do živnostenského zákona. Nájdeš na stránkach www.zbierka.sk, www.justice.gov.sk (JASPI)

    slamka je offline (nepripojený) slamka

    slamka
    pre Nataliu :
    profesia.sk
    hladate informacie
    vyhladavanie clankov
    do filtra napis - volne zivnosti
    je to clanok z 30.10.2003

    Maria9 je offline (nepripojený) Maria9

    Maria9
    Dobry Ďen! Prisiel uz do platnosti zakon - 1 ŽIVNOSTENSKY LIST - 1 ŽIVNOSŤ = 200Sk ?????? Ďakujem za odpoveď

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Mám človeka, ktorý má v ŽL: " Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi".
    Zistil ale, že keď kúpi hotový tovar bude ho stáť viac ako keď si nakúpi materiál a výrobu zadá inej firme.

    Prosím, viete mi niekto poradiť či sa tento postup "schová" pod spomínanú živnosť alebo ju treba rozšíriť?
    Ak rozšíriť tak pod akú činnosť by to potom patrilo?

    Vďaka za odpoveď.
    Monika

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    M0NIKA Pozri príspevok
    Mám človeka, ktorý má v ŽL: " Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi".
    Zistil ale, že keď kúpi hotový tovar bude ho stáť viac ako keď si nakúpi materiál a výrobu zadá inej firme.

    Prosím, viete mi niekto poradiť či sa tento postup "schová" pod spomínanú živnosť alebo ju treba rozšíriť?
    Ak rozšíriť tak pod akú činnosť by to potom patrilo?

    Vďaka za odpoveď.
    Monika
    Treba najskôr pozrieť Živnostenský zákon

    § 33
    Všeobecné ustanovenie
    Na začiatok

    Obchodné živnosti sú najmä:

    a) kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod),

    b) pohostinská činnosť.

    Rozsah oprávnenia
    § 34

    Na začiatok

    (1) Podnikateľ živnosti uvedenej v § 33 písm. a) môže v rámci svojho živnostenského oprávnenia tiež

    a) prenajímať tovar,
    b) sprostredkúvať kúpu a predaj tovaru v jednotlivých prípadoch,
    c) vykonávať na tovare drobné zmeny, ktorými tovar prispôsobuje potrebám kupujúceho,
    d) vykonávať montáž tovaru dodaného zákazníkovi, ak sa môže vykonať jednoduchými operáciami bez osobitných odborných znalostí,
    e) vykonávať výmenu vadných súčastí pri dodanom tovare, ak sa môže vykonať jednoduchým spôsobom bez osobitných odborných znalostí,
    f) vykonávať servis dodaného tovaru za predpokladu, že na to použije odborne spôsobilé osoby,
    g) prijímať objednávky na zhotovenie, spracovanie alebo úpravy tovaru, na ktorého predaj je oprávnený, a dať tieto práce vykonať oprávneným výrobcom,
    h) cez sviatky, pri slávnostiach, športových podujatiach alebo pri iných podobných akciách predávať aj mimo prevádzkarne potraviny a iný tovar, ktoré sa pri týchto príležitostiach obvykle ponúkajú a ktorých predaj je predmetom jeho podnikania,
    i) predávať tovar aj v pojazdných predajniach,
    j) predávať tovar, ak jeho predaj nevyžaduje koncesiu, pomocou automatov obsluhovaných zákazníkom,
    k) uskutočňovať podomový a zásielkový predaj. 36c)

    .................................................. .................................................. ...

    Bolo by snáď lepšie napísať o čo konkrétne sa jedná.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Konkrétne sa jedná o výrobu prevažne kynologických potrieb - rukávy na kúsanie, plenty, obleky pre figurantov, hračky a potreby na cvičenie a pod.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    M0NIKA Pozri príspevok
    Konkrétne sa jedná o výrobu prevažne kynologických potrieb - rukávy na kúsanie, plenty, obleky pre figurantov, hračky a potreby na cvičenie a pod.
    g) prijímať objednávky na zhotovenie, spracovanie alebo úpravy tovaru, na ktorého predaj je oprávnený, a dať tieto práce vykonať oprávneným výrobcom,
    Monika , podľa uvedeného môže prijímať objednávku na zhotovenie /výrobku/ tovaru a ďalej tento predávať . Môže ho dať oprávnenému výrobcovi vyrobiť .

    Takže ja by som v tom nevidela problém . Ale , aby ste boli spokojní , tak ešte by som zašla na Živnostenský úrad a tam sa dotazovala , aby to bolo 100% -né.
    Naposledy upravil Zita5 : 03.04.08 at 13:09

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    na tomto linku ministerstvo vnutra SR najdes zoznam volnych cinnosti (aktuaizovany januar 2008), dalej remeselne a priamo pod zivnostenskym zakonom najdes aj viazane:

    http://www.civil.gov.sk/p09/p09.shtm

    pentagon je offline (nepripojený) pentagon

    pentagon
    Aktuálne informácie nájdete na www_civil_gov_sk/documents/p09-05-f01_rtf - overené dňa 17.11.2008. Dokument sa Vám na uvedenom odkaze priamo otvorí, volá sa Zoznam odporúčaných voľných živností a ich bližšie vymedzenie. S ohľadom na moje prvotiny v príspevkoch nemám právo vložiť hypertextový odkaz pre priamy klik . Link si treba skopírovať Ctrl+C, vložiť do riadka adresa vo Vašom prehliadači (Ctrl+V), podtržníky vymeňte za bodky + následne stačí Enter. Tí IT zručnejší si určite poradia, pre tých menej zručných verím, že to oprávnení uverejnia v prípadnej reakcii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.