Zavrieť

Porady

rodinné prídavky v EU?

Viete o tom niekto, že ked jeden z rodičov pracuje v zahraniči/ v štátoch EU/ a druhý je nezamestnaný, tak o rodinné prídavky musíte požiadať v tom štáte v ktorom pracuje jeden z rodičov na prislušnom úrade ? A ake doklady je potrebné predložiť?
Jednej menželke zamestnaca pracujúceho v ČR firme totiž prišlo rozhodnutie z ÚPaSV Spišská Nová Ves, pob.Gelnica, že jej pozastavujú vyplácanie rodinných prídavkov, nakoľko jej manžel pracuje v zahraničí a zdôvodňujú to tým, že podľa EHS 1741/74 má vyplácať rodinné prídabky ten štát, v ktorom má sídlo zamestnávateľ daného zamestnanca. !!!
Naposledy upravil Germany : 31.08.05 at 14:00
Usporiadat
marian_z marian_z

marian_z je offline (nepripojený) marian_z

Dobry den,

Obraciam sa na Vas s tymto mojim problemom. Dufam, ze mi budete vediet poradit.

Manzelka pracuje v Rakusku ako opatrovatelka. Od 1.9.2008 je zivnostnicka.
Od tohto dna je tam aj poistena u WKO. Ma vlastnu ecard, vyziadala si formular E106 a na Slovensku od zdravotnej poistovne ma preukaz poistenca verejneho zdravotneho poistenia poisteneho v zahranici.
Neskor poziadala o rodinne pridavky.
Rakuske urady si vyziadali dalsie doklady, takze sme vyplnili E401 a 411, mame ich potvrdene od uradu psvar.

Lenze!!

Mne na urade psvar zrusili vyplacanie pridavkov od 1.11. z nejakeho mne neznameho dovodu.
Manzelka este ani nestacila prist do Rakuska a uz ju tam cakala karta poistenca (eCard) pre nasu dceru, na ktoru ziada pridavky. Dcera ma 16 rokov a zije iba na Slovensku. Preco potom ma byt poistena kdesi v Rakusku ??.

Nemala manzelka ziadat iba dorovnanie rodinnych pridavkov? Poradite ako postupovat, alebo kde sa urobila chyba? Ako postupovat pri ziadosti o dorovnanie pridavkov?

Ja som vysluhovy dochodca, od roku 2004, bez dalsieho prijmu.

Za odpovede Vam dakujem

Marian
0 0
baranček baranček

baranček je offline (nepripojený) baranček

Od mája pracujem vGB a môj manžel na SK kde poberá aj RP. Čo mám urobiť pre to aby som poberala RP ja v GB?
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vas konateľ mi predložil potvrdenie o príjme, kde je uvedené, že súčasťou hrubej mzdy sú aj prídavky na deti v sume 30000 Sk. Prosím Vás pri ročnom zúčtovaní dane tieto prídavky vyčleňujem z HM nakoľko prídavky na deti nepatria do zdaniteľných príjmov však?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vas konateľ mi predložil potvrdenie o príjme, kde je uvedené, že súčasťou hrubej mzdy sú aj prídavky na deti v sume 30000 Sk. Prosím Vás pri ročnom zúčtovaní dane tieto prídavky vyčleňujem z HM nakoľko prídavky na deti nepatria do zdaniteľných príjmov však?
Odkial máš to potvrdenie? V slovenskom potvrdení sa takýto údaj neuvádza.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Potvrdenie zo Švajčiarka.
0 0
koen koen

koen je offline (nepripojený) koen

Dobrý deň
Chcela by som sa spýtať či niekto nevie poradiť či v Taliansku vypláca rod.pridavky zamestnávatel a nasladne ich mu preplatí štát , alebo ich vypláca priamo úrad , či je možné požiadat akou formou ich chceme preplatit mi???
Totiž manžel je zamestnaný v Taliansku doložili sme všetky potrebné doklady na vyplatenie RP ešte v minulom roku zamestnávatelovi .Vybavujeme ich od januára2008 a stale nič.Mam podozrenie že ich drží úmyselne nakolko robí problémy aj s vyplácaním výplat okrem ineho práce je stále dosť zatial nemajú problémy.
Ďakujem
0 0
slovenka1 slovenka1

slovenka1 je offline (nepripojený) slovenka1

Expartner pracuje v Rakúsku, na našom ÚPSVaR mi potvrdili žiadosť E 411 na (doplatok) RP. Hrá rolu, že dieťa bolo súdom zverené do opatery mne? Ďakujem.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

kde zoženiem potvrdenie o manželovom príjme za minulý rok, k prídavkom v rakúsku...
manžel pracoval do augusta, dal výpoved, teraz je nezamestnaný.
potvrdí mi to všetko sociálna poistovna, či si mám pýtat aj od jeho bývalého zamestnávatela?
aj od syna vysokoškoláka požadujú potvrdenie o príjme...bude mu stačit z danového úradu o nepodaní danového priznania? alebo tiež zo sociálky musí?
0 0
reinholzova reinholzova

reinholzova je offline (nepripojený) reinholzova

pekný dník chcem sa len spýtať...manžel je od marca zamestnaný v AT...vybavili sme všetky formuláre a náležitosti ohladom rodinných prídavkov..aj nám ich schválili ale ..že nám budú vyplatené až v januári!!! Nedá sa, aby to bolo vyplácané normálne mesačne ako u nás? Vopred ďakujem za každú odpoved s pozdravom Mel
0 0
hali hali

hali je offline (nepripojený) hali

Dobrý večer, mohol by mi niekto napísať, podľa akého zákona postupuje UPSVaR pri posudzovaní a prípadnom odňatí prídavkov na deti, ak jeden z rodičov pracoval v taliansku (a prídavky na deti neboli z talianska vyplatené a ani už nebudú, ale boli schválené) a druhý bol doma na rodičovskej dovolenke? Ďakujem
0 0
hali hali

hali je offline (nepripojený) hali

mňa by zaujímalo, podľa akého zákona pracuje UPSVaR, keď rozhodujú o pozastavení RP, ak jeden z rodičov pracoval v zahraničí (konk. Taliansko) a druhý bol na rodič. dovolenke na slovensku. Manželovi RP Taliani nevyplatili, ale boli mu schálené (pretože už sa nevracal späť a vyplácajú ich len so mzdou) a tu mi ich chcú dať vrátiť, prosím pomôžte mi, lebo na našom UPSVare sú úradníčky aj s vedúcou odboru strašne nemožné, ani sami nevedia, vraj majú takýchto prípadov málo. Ďakujem
0 0
LadyK LadyK

LadyK je offline (nepripojený) LadyK

áno, neviem, či je to tak vo všetkých krajinách EU, ale napr. aj Rakúsko to má vyriešené tak, že ak jeden rodič pracuje v Rakúsku, druhý je na SR, a ten na SR poberá rod. prídavky, Rakúsko dopláca rozdiel, o aký by boli rakúske rod. prídavky vyššie - tzv. Differenzzahlung. Treba tam neskutočný kopec formulárov a potvrdení počnúc preloženými rodnými listami detí, sobášnym listom a končiac potvrdením Soc.poist. o výške vyplatených prídavkov... ;-)
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Dobrý deň, prosím Vás nemáte niekto skúsenosti s rodinnými prídavkami v Taliansku? Prípadne kontakt na niekoho, kto tam poberal alebo poberá rodinné prídavky?
Veľmi by som potrebovala poradiť.
Vopred ďakujem za pomoc.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Zuzana2 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás nemáte niekto skúsenosti s rodinnými prídavkami v Taliansku? Prípadne kontakt na niekoho, kto tam poberal alebo poberá rodinné prídavky?
Veľmi by som potrebovala poradiť.
Vopred ďakujem za pomoc.
Prosím, nikto nevie poradiť?
0 0
mkascak mkascak

mkascak je offline (nepripojený) mkascak

dobry den,pracujem v rakusku na pracovnu zmluvu-nevie mi niekto poradit ake doklady a odkial potrebujem papiere na poberanie rodinych pridavkou z rakuska.
lebo vsade hladam a nemozem nic najst.vopred dakujem za pomoc.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

skús na stránke:

http://www.opatrovanie-rakusko.sk/op...-na-stiahnutie

alebo na stránke príslušného finančného úradu kde pracuješ alebo bývaš v Rakúsku.
0 0
macih macih

macih je offline (nepripojený) macih

Nemáte niekto skúsenosť s prídavkami na deti v ČR, SR? Spĺňam podmienky pre vyplácanie prídavkov v SR, ale pretože existuje nar. Rady 987/2009, ktoré stanovuje, že mojím centrom záujmu je ČR (čo nepopieram), slovenský úrad mi prídavky na deti odňal s tým, že mám žiadať v ČR. To som urobila už dávno, lenže v ČR na prídavky na deti nárok nemám z dôvodu prekročenia príjmu (V SR sú prideľované paušálne na každé dieťa bez ohľadu na príjem rodičov). Každý rok som na Slovensku dokladala, že v Čechách nemám nárok na prídavky, teraz mi však nepochopiteľne prišlo rozhodnutie o odňatí (pritom nar. 987/2009 je účinné už od mája 2010). Chcela by som vedieť, aké sú moje šance v prípade odvolania, všetko závisí od odpovede na otázku: Pokiaľ mi v príslušnom štáte (v zmysle nar. 987/2009 – štát, v ktorom je centrum záujmu, teda ČR) nevznikol nárok na rodinné dávky, budú mi vyplácané v domovskom štáte, ak tu mi nárok na dávky vznikne?
Ďakujem
0 0
hali hali

hali je offline (nepripojený) hali

môžem sa opýtať, v akej výške sú prídavky v taliansku? manžel tam pracuje, prvý krát robil 3 sezóny, tu nám ich pozastavili, tam ale nevyplatili, lebo mu bolo povedané, že by sa musel vrátiť aj na 4 sezónu, teraz je tam len na jednu, čiže mu zas nebudú vyplatené, lebo by sa musel vrátiť, a to sa už nebude, ďakujem
0 0
ranko ranko

ranko je offline (nepripojený) ranko

dobry den, chcem poziadat o pridavky na dieta, potrebne papiere uz mam ale treba ich este vyplnit na UPaSV. problem je v tom ze to uz nestihnem pred ukoncenim pracovneho pomeru v zahranici, je mozne poziadat o ne dodatocne, po navrate domov?
0 0
rakusko rakusko

rakusko je offline (nepripojený) rakusko

prosim vas poradte mi ,slovak pracujuci v rakusku musi mat trvaly pobyt v rakusku aby mal narok na rodinne?my žijeme na slovensku z detmi dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať