Zavrieť

Porady

rodinné prídavky v EU?

Viete o tom niekto, že ked jeden z rodičov pracuje v zahraniči/ v štátoch EU/ a druhý je nezamestnaný, tak o rodinné prídavky musíte požiadať v tom štáte v ktorom pracuje jeden z rodičov na prislušnom úrade ? A ake doklady je potrebné predložiť?
Jednej menželke zamestnaca pracujúceho v ČR firme totiž prišlo rozhodnutie z ÚPaSV Spišská Nová Ves, pob.Gelnica, že jej pozastavujú vyplácanie rodinných prídavkov, nakoľko jej manžel pracuje v zahraničí a zdôvodňujú to tým, že podľa EHS 1741/74 má vyplácať rodinné prídabky ten štát, v ktorom má sídlo zamestnávateľ daného zamestnanca. !!!
Naposledy upravil Germany : 31.08.05 at 13:00
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

rakusko
prosim vas poradte mi ,slovak pracujuci v rakusku musi mat trvaly pobyt v rakusku aby mal narok na rodinne?my žijeme na slovensku z detmi dakujem
tu - http://www.porada.sk/247375-mam-naro...ml#post2577753
0 0
Sterre Sterre

Sterre je offline (nepripojený) Sterre

Dobrý deň. Poraďte prosím - prosím. Manžel pracuje v Holandsku, ja som s detmi sama a nepracujem. Žijeme oddelene. Detské prídavky dostávame v NL. Teraz mi úrad z NL poslal papier, že mám obratom zaslať potvrdenie o tom, že deti žijú, že nie sú mŕtve. Na matrike mi vedia dať len potvrdenie o trvalom pobyte (aj to úradníčka bola maxim. arogantná), všeobecne na MÚ v BB ma viacmenej vyhodili od dverí a nevedia ani poradiť kde inde. Neviem, na aký úrad sa mám obrátiť. Somzúfalá, ak to nezašlem, prídavky mi navždy zrušia.
Ďakujem za radu.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Posli potvrdenie o navsteve skoly .-)
0 0
Sterre Sterre

Sterre je offline (nepripojený) Sterre

Ďakujem za radu, skúsim to. Aj keď oni doslova chcu peciatku na ten formular, ale fakt super napad. Ďakujem
0 0
lrjunior lrjunior

lrjunior je offline (nepripojený) lrjunior

Dobrý deň prajem,chce sa opýtať,ak by mi niekto vedel odpovedať a poradiť. Pracoval som v Holandsku,ale cez Slovenskú zmluvu,čiže som bol vyslaný. Detské prídavky poberala manželka na Sk,bola nezamestnaná.Skúšal som sa informovať aj na Našich úradoch,ale nikto nevie poradiť.Dá sa spätne požiadať o detské prídavky z Holandska? Ak áno koľko rokov dozadu,viem asi toľko,že z Rakúska sa dá aj 5 rokov spätne aj z viacerých štátou.Mám poruke aj formulár E411 a E401,na jednom mieste mi povedali,že by som mal poslať žiadosť na úrad do Holandska,o formulár aby mi ho opečiatkovali,a ked mi ho pošlú späť na Sk,potom že môžem začať niečo vybavovať, len neviem ako by som mal napísať tú žiadosť,kedže do zahraničia som ešte nič neposielal,ani nežiadal,poprosím Vás ak mi vie niekto poradiť,pomôcť,bol by som veľmi vdačný,dakujem krásne a prajem pekný deň...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať