Zavrieť

Porady

Odobratie ŽL

Moja dcéra už mesiac podniká a teraz prišla na to že jej na ŽL napísali zlé meno.Je zaevidovaná aj na DU, má aj ERP-teda pridelené DKP,má aj inšpekčnú knihu potvrdenú živnostenským.Lenže naŽU zistili že jej nemôžu opraviť chybu na ŽL, pretože vraj neni nikde vedený a musia jej vydať nový s novým IČO. Takže nesmie teraz podnikať a vybaviť všetko znovu, musela zaplatiť už len 200,-Sk nie 1000,-Sk Čo na to poviete?
Naposledy upravil sklenkova : 03.09.05 at 17:27 Dôvod: pokračovanie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    200,-Sk-kolok opravná registrácia, hneď volali na DU a zrušili vraj aj registráciu. Môže byť vraj rada že jej dajú hneď piatok nový ŽL a musí sa všade preregistrovať.

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Kto vlastne tú chybu zapríčinil, dcéra alebo živnostenský úrad? Keď ŽÚ, tak by som žiadny kolok neplatila. Možno milá pani úradníčka si nevedela spomenúť na iný postup, ktorý by mala uplatniť, tak to vyriešila takto.
    Poznám prípad, keď na súde napísali na Výpise z OR zle meno konateľa, zistili to na DÚ keď prišli zaregistrovať spoločnosť. Konateľ to potom vybavil na súde a vydali im nový Výpis z OR. A bolo tam aj IČO, ktoré sa nezmenilo.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Tak ja by som neplatila nič.. nech to ide na ich náklady... a nech láskavo vybavia všetky veci oni.. ved nie tvoja dcéra urobila chybu.. ale oni... ked nevedia čítať, alebo prepisovať.. tak nech tam nerobia.. sakriš... ja by som im tam asi iný bordel narobila...

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Ja mám obdobnú skúsenosť so synovým ŽL. Tam mu pri jeho vystavení síce nezamenili meno, ale uviedli nepresne názov firmy. Po dvoch rokoch, keď si otváral prevádzku som ho presvedčil, aby si to dal do poriadku, aby neprišiel náhodou k nejakému nedorozumeniu pri kontrole. Stálo ho to 100,-Sk, ale nikde nič nemenil. Bol spravený iba úradný záznam o zmene názvu firmy. /išlo vlastne iba o medzeru v názve firmy. V pôvodnom názve ju tam omylom pridali a on si ju teraz nechal zrušiť/. Aj tak každá firma mu píše iný názov na faktúru. Zo začiatku ma to strašne hnevalo, ale teraz som si povedal: Dlabem na to.

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Aj ja si myslím, že žiadny nový ŽL by nemal byť. Tiež poznám prípad, keď bola FO zaregistrovaná ako SHR, bolo jej pridelené IČO štatist. úradom. Neskôr, keď si vybavila živnosť, tak ŽÚ jej pridelil aj nové IČO. Keď ich na to upozornila tak jej vydali iba výpis zo ŽR s uvedením, že pôvodné IČO na ŽL neplatí, ale platí to, ktoré mala pridelené už v minulosti na SHR. Myslím, že s tým menom by nemal byť problém, veď ďalšie osobné údaje súhlasia a nakoniec je to vina ŽÚ. Ja by som skúsila na jej mieste sa porozprávať s vedúcim tohto oddelenia - s nadriadeným dotyčného, ktorý takýto omyl spôsobil.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    No ono je to najväčší vtip v tom, že nemajú ani papiere ("zložku") že jej ho vydali,hoci je tam pečiatka ich úradu...takže musela doniesť všetky papiere na základe, ktorého jej to vydali a ešte ju obviňujú,že mala si skontrolovať meno -čo je pravda,ale mohli si to všimnúť na DU.Má 20 rokov aspoň sa naučí.Došla domov skoro s plačom, lebo jej povedaliže na čierno podnikala a može byť rada že to vybavia, ešte sa pohádala aj s vedúcou

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Neviem, ale pri ohlásení živnosti na ŽU si každý vypisuje formulár. Požiadala by som príslušnú pracovníčku, aby mi ukázala tento formulár a hneď by sa zistilo, kto urobil chybu! Čo by urobila pracovníčka, keby sa chyba zistila hneď pri preberaní ŽL? Postup by bol iný? Prečo? Ak chybu urobili oni, tak by ju mali aj opraviť (aj súdy vydávajú opravné uznesenia). Neviem prečo je problém opraviť ŽL, veď keď sa mení priezvisko (napr. zmena mena pri sobáši), tak sa nevydávajú nové ŽL ani nové IČO. Mám podozrenie, že pracovníčka si nechce priznať chybu a nevie ako to riešiť. Rozhodne by som požiadala najprv nahliadnutie do formulára k ohláseniu živnosti. A ak je chyba na ich strane a nechceli by mi vyjsť v ústrety, išla by som vyššie.
    Ak ti opravia ŽL, tak by som písomne oznámila zmenu na prislušné inštitúcie a priložila kópiu nového ŽL. Ak má uvedené zlé údaje uvedené aj v ERP, tak to tiež nie je problém.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Oni to vyriešili jednoducho ,hodili to na ňu zrušili registráciu na DU, všetko bude musieť preregistrovať a potom môže ďalej podnikať.Inak je to neoprávnené podnikanie-aj ten mesiac je vraj všelijaký-ja som ju ukludnila nech sa nebojí ,že ju strašia

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Niekedy sa treba riadiť heslom: Najlepšia obrana je útok. Ak chybu spravil ŽÚ, tak ten by ju mal aj odtrániť. Ináč, v takýchto krajných prípadoch je veci lepšie riešiť písomným odvolaním . Vieš, ak sa s niekým len rozprávaš, kto ti dokáže že máš pravdu. Rozhodne nech dcéra ide aj tak na ŽÚ a vyžiada si svoj spis k nahliadnutiu. Musia jej ho ukázať. Ak bude mať v rukách doklady (skús si ich skopírovať - hlavne ten ohlasovací formulár) nech napíše sťažnosť. Môže sa stať, že keď príde na lámanie chleba, tvoja dcéra bude na vine a zaplatí pokutu. Sťažnosť (alebo odvolanie) nech pošle doporučene, alebo dá na podateľni a kópiu nech ti opečiatkujú - doklad, že si podala sťažnosť (odvolanie). A pro-po, prišlo jej nejaké písomné oznámenie, uznesenie alebo rozhodnutie? A odkiaľ? Ak áno, malo by obsahovať, prečo jej zrušili registráciu, resp. prečo jej chcú vydať nový ŽL. A ešte taký "detail" - k ohláseniu živnosti sa prikladá aj výpis z registra trestov. Ak by údaje z tohto výpisu nesedeli s formulárom, tak ju mal ŽR vyzvať na odstránenie nedostatkov!! Prečo teda tak neurobili?

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Tak ma ešte napadlo - Keď tvojej dcére vydali ŽL, určite má na ňom vyznačenú právoplatnosť! To znamená, že právoplatný ŽL nie je právoplatný? Alebo sa mýlim?

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Vlastní dokonca kópiu overenú notárom,problém je v tom, že hľadalitzv. zložku v ktorej mali byť doklady priložené k žiadosti- žiadosť nemajú,register trestov áno,potvrdenie o vykonaní živnostenskej skúšky áno,školu nie...vraj nebol zaregistrovaný,právoplatnosť tam vyznačená je,registráciu zrušili telefonicky.Ja jej hovorím že ju iba strašia lebo to, že jej vydali oprávnenie ale nezaregistrovali je ich problém a to podnikanie na čierno nech hodí za hlavu to ju len strašia,lebo na súde by prehrali.Keby mali pravdu nevydali by jej nový ŽL za 48h.a ešte bez pokuty

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    Robíš si srandu, že jej to oznámili len telefonicky? Okamžite treba narobiť vietor! Veď keď jej pridelili aj nové IČO, tak s tým bude mať spojené aj výdavky (nehovoriac o strate času). To jej kto zaplatí? A že nemajú ani formulár?! To tam asi niekto urobil dobrý KIKS a teraz sa tvári že ako NIČ SA NESTALO, CHYBU MÁTE AJ TAK VY!!

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Nie mojej mladej to oznámili telefonicky,ale na DU zrušili registráciu telefonicky,výdavky akurát tých 200,-Sk čo od nej vymámili,na DU registrujú zadarmo, akurát musela zrušiť objednávky a vlastne prišla o min. 10000,- a nabehá sa ako blázon,teda ak 2.9.jej dajú nový a utorok môže robiť.Čo sa týka papierov nevedia to vysvetliť.Ja moju Ľubicu nechávam nech pláva a len sledujem,pretože ja tvrdím že si to zavinila sama, lebo si mala skontrolovať meno a podob.a či to zaregistrovali to jej môže byť jedno

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Tak a teraz:2.9. si mala prísť pre nový ŽL,čakala od 8 ráno o 11.00 prišla zastup. ved. a povedala jej, že vlastne môže ďalej podnikať a papier jej dajú dodatočne,že vraj sa nič nedeje,v pondelok tam idem s ňou a vysvetlím im to sama.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    Bola som tam s ňou,pretože som jej nadávala že mám najblbšiu dcéru pod slnkom...takže mi drzaňa povedala:to je lahko byť doma múdry a mne nadávať.Proste sa rozhodli tak, škoda sa "hádať".Musela by ich žalovať o ušlý zisk.Zákazníčky si preobjednala, alebo urobila aj tak,škoda nervov.Prestala som ju obviňovať a nadávať jej.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.