Zavrieť

Porady

Tupozrakosť a laserová operácia očí

Má niekto skúsenosť s tupozrakosťou a následnou laserovou operáciou očí? Robí sa to u nás na Slovensku a ak má niekto prehľad, robia to aj v Košiciach?

Vďaka
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
inga26 inga26

inga26 je offline (nepripojený) inga26

Tupozrakosť sa nedá odstrániť operačne, do určitého veku sa dá korigovať prelepovaním zdravého oka, vtedy sa choré očko "núti" k vyššiemu výkonu. platí- čím skôr( a dôsledne ) začneš s prelepovaním oka, resp. s okluzorom, tým lepšie.

p.s. azda o pár rokov bude aj v tomto medicína trochu ďalej...
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

no idem na vyšetrenie a dám vedieť, či sa dá astigmatizmus - tupozrakosť operovať
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

No ja mam tupozrake obe oci a podla ocneho lekara sa to operovat neda.
1 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

no objednali ma na stredu 9. - potom dám info, či sa to dá operovať
0 0
robert36 robert36

robert36 je offline (nepripojený) robert36

kuchár s bechterevom
OK daj vedieť moja manželka má to isté. Tak dik.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

robert36 Pozri príspevok
OK daj vedieť moja manželka má to isté. Tak dik.
oki, hneď dám nové info - idem tam na 10.00, vraj vyšetrenie trvá 1 hodinu, potom poobede sa ozvem, či to bude reálne resp. aké sú vyhliadky, či áno alebo nie
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

no takže ľudkovia - tupozrakosť resp. astigmatizmus s cylindrami sa dá operovať. Bola som dnes na komplexnom vyšetrení a do -7,0 dipotrií žiaden problém a taktiež som mala cylinder o 180 stupňov a fakticky žiaden problém. Som objednaná na operáciu na 30.12. - takže držte palčeky - fakt serióznosť v Košiciach - OFTUM - laserové centrum - zatiaľ klobúk dole, uvidíme počas operácie a po operácií .....
0 0
inga26 inga26

inga26 je offline (nepripojený) inga26

Zrejme si si zamenila tupozrakosť- amblyopia ( zatiaľ neoperovateľné) s astigmatizmom, ktorý je operovateľný; napr http://www.videnie.sk/operacie-oka/lasek

držím palčeky, aby všetko prebehlo tak ako má, a skoré uzdravenie
1 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

inga26 Pozri príspevok
Zrejme si si zamenila tupozrakosť- amblyopia ( zatiaľ neoperovateľné) s astigmatizmom, ktorý je operovateľný; napr http://www.videnie.sk/operacie-oka/lasek

držím palčeky, aby všetko prebehlo tak ako má, a skoré uzdravenie
ja som laik, ja iba čo my vraveli lekári, ale dík za upozornenie :-DDD som zasa múdrejšia a vďaka aj podporu, pekný zvyšok večera
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tu to máš vysvetlené aj s obrázkami laser
Naposledy upravil kukučka : 09.12.09 at 21:23
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

ja idem na operáciu prostredníctvom tejto firmy:
http://www.excimer-kosice.sk/kontakt.html

Ďakujem všetkým
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
môžem sa spýtať že koľko stojí takáto operácia?
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

dobsony Pozri príspevok
môžem sa spýtať že koľko stojí takáto operácia?
vstupné vyšetrenie som platila 40€
samotný zákrok 500€ / oko t.j 1000€ za obe oči + k tomu dostanem vraj slnečné okuliare
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

takže ľudia, podstúpila som nakoniec laserovú operáciu oboch očí naraz a som akurát 6-ty deň po zákroku. Vraveli mi, že po vybratí ochranných šošoviek musím začať pomaly zaťažovať oči, tak to robím z každej strany, len ma mrzí, že zaostrovanie by malo byť do blízka vraj do mesiaca a celkovo do pol roka. Pracujem ako sekretárka, takže to bude pre mňa dosť zložité, v piatok idem na druhú kontrolu, tak sa ich musím nato opýtať, ako to vlastne je... Samotný zákrok nebolí, potom som mala tri dni bolesti, ale už je to ok - už keby som mala orlí zrak :-))), ale aj to bude ....
0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

už keby som mala orlí zrak :-))), ale aj to bude ....

Držím palce - veľa zdravíčka prajem.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

JuKaS Pozri príspevok
už keby som mala orlí zrak :-))), ale aj to bude ....

Držím palce - veľa zdravíčka prajem.
ďakujem veľmi pekne, zasa sa ozvem po ďalšej kontrole ....:-)))
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

no, takže ďalšia kontrola za mnou. Už som dokonca aj čítala a zvládla som to. No vymenili mi očné kvapky a ďalšia kontrola až o tri týždne. Zatiaľ je to v poriadku, i keď mi vraveli, že mám sa pripraviť na dobu rekonvalescencie tak od 1 - do 6-tich mesiacov. Do jedného mesiaca by sa mal stabilizovať zrak do blízka a maximálne do šiestich mesiacov do diaľky, ale to je už maximum a je to u každého individuálne.
Takže dnes som presne desať dní po operácií a môžem celkom fajn fungovať - síce ostrosť je neostrá :-) a ma to niekedy až znervózňuje, ale stálo to zato .... Neľutujem nič a vrelo každému odporúčam.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

takže - som dnes 20-ty deň po operácií a vidím striedavo oblačno - iba na počítač je to stále rozmazane a niekedy mi to pri práci veľmi sťažuje - upokojujem sa tým, že ešte neprešiel mesiac, aby som to mohla vydedukovať. 27.1 idem na kontrolu takže uvidím. zatiaľ nič neľutujem iba tú rozmazanosť pri počítači a neónové svetlá ma zabíjajú - som taká svetloplachá.

Má niekto iné skúsenosti s týmto zákrokom - bola by som povďačná, ak by sa niekto ozval, aby sme si vymenili skúsenosti - veľká vďaka
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

cowboyka Pozri príspevok
takže - som dnes 20-ty deň po operácií a vidím striedavo oblačno - iba na počítač je to stále rozmazane a niekedy mi to pri práci veľmi sťažuje - upokojujem sa tým, že ešte neprešiel mesiac, aby som to mohla vydedukovať. 27.1 idem na kontrolu takže uvidím. zatiaľ nič neľutujem iba tú rozmazanosť pri počítači a neónové svetlá ma zabíjajú - som taká svetloplachá.

Má niekto iné skúsenosti s týmto zákrokom - bola by som povďačná, ak by sa niekto ozval, aby sme si vymenili skúsenosti - veľká vďaka

Tiez uvazujem na operaciou. Z toho, co pises mi nie je jasne - vidis lepsie ako predtym, ci nie? Kolko si mala dipotrii povodne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať