Zavrieť

Porady

Urazka na cti

Ahojte,

chcela by som vas poprosit o radu. Uz niekolko rokov robim vybery zamestnancov a s tym veci suviace. To co sa mi vsak stalo vcera ma uplne dorazilo a chcem sa poradit. Opisem v skratke: na pracovnu poziciu nasej spolocnosti zareagoval kandidat a poslal svoje CV. Vzdy posielam mail v nasledujucom zneni: Dobrý deň, ďakujeme, že ste prejavili záujem pracovať v našej spoločnosti uchádzaním sa o inzerovanú pracovnú pozíciu. Váš životopis dôkladne preštudujeme, kontaktovať však budeme len tých uchádzačov, ktorí spĺňajú naše predstavy a požiadavky na danú pracovnú pozíciu. S pozdravom ....


A on mi odpisal toto:

.. co si to dovolujes ty STExxx .. co mi to tu posielas za prijexxx odpovede ! ..

.. co ty chces zvazovat a studovat ?? ..
.. barzjakemu smradlavemu arabovi sa dopixx strkas a na mna sa vyjexxx ! ..

Som z toho hotova, ako by ste zareagovali vy? Dakujem
Naposledy upravil Dav : 01.12.09 at 08:49
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Xanti
"Po dôkladnom preštudovaní Vášho životopisu, Vám zo zármutkom oznamujeme, že sa na inzerovanú pozíciu nehodíte. "

Asi to by som poslala alebo úplne ignorovala. Teda ale sila, myslím že ak to predýchaš tak sa na tom zasmeješ po čase.

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

ivka70
Rozhodne by som ho vyradila z vyberoveho konania.

Kedze robis s ludmi, natrafis na kadekoho, tak si z toho nic nerob a ignoruj. Odpisovat by som neodpisovala, lebo to vyvola dalsi podobny mail.

tuta je offline (nepripojený) tuta

tuta
Tiež si myslím, že by si sa mala nato vykašľať. Vieš ľudia sme hocijaký. Možno dotyčný je unavený s neustáleho zasielania životopisov a ostal prekvapený, že mu vôbec prišla niejaká odpoveď.
Ono totiž len málo firiem dá na vedomie, že vôbec čosi obdržali.

PS: stojí Ti dotyčný vôbec zato, aby si si ničila svoje nervy?

zuzuliksk je offline (nepripojený) zuzuliksk

zuzuliksk
Dakujem vam vsetkym. Mate pravdu, len to potrebujem zo seba dostat. Normalne mi rozum zastava. Kamarat pravnik mi radi nech podam trestne oznamenie, aby mal chalan aspon trochu nervy. No neviem...

Halli je offline (nepripojený) Halli

Halli
zuzuliksk Pozri príspevok
Dakujem vam vsetkym. Mate pravdu, len to potrebujem zo seba dostat. Normalne mi rozum zastava. Kamarat pravnik mi radi nech podam trestne oznamenie, aby mal chalan aspon trochu nervy. No neviem...

Už si to zo seba dostala a hodila sem ...tak sa s tým už netráp a ignoruj to. Na naťahovačky cez právnika určite čas nemáš a chlapec bude potrestaný a vrati sa mu to aj s úrokmi v živote, ver tomu.

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
viem pochopiť , ako môže blbosť iných momentálne človeka rozhodiť, ale i na to je porada: radím , pozri si posledné príspevky "srandičky" a možno ťa prejde zlá nálada.

zuzuliksk je offline (nepripojený) zuzuliksk

zuzuliksk
dakujem za podporu, poobedede skuknem "srandicky" a vsetkym zelam este pekny den bez debilov

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

nivarto
Ja ti radím jedno. Neber takéto emaily osobne. Pracuješ s veľkým množstvom ľudí a je jasné, že každý nebude milý a slušný. Nevidím v tom problém. Problém by bol, ak by ťa niekto navštívil v kancelárii a takéto niečo "spustil" na teba.

Chobot je teraz online Chobot

Chobot
zuzuliksk Pozri príspevok
Dakujem vam vsetkym. Mate pravdu, len to potrebujem zo seba dostat. Normalne mi rozum zastava. Kamarat pravnik mi radi nech podam trestne oznamenie, aby mal chalan aspon trochu nervy. No neviem...
Trestné oznámenie nemôžeš podať, lebo urážka na cti nie je trestný čin. Je to priestupok v zmysle zákona o priestupkoch a nanajvýš by si dosiahla, že chlapec dostane pokutu 33 EUR. Myslím, že to nestojí za tie nervy...

Zákon o priestupkoch § 49:

Priestupky proti občianskemu spolunažívaniu


(1) Priestupku sa dopustí ten, kto
a) inému ublíži na cti tým, že ho urazí alebo vydá na posmech,
b) inému z nedbanlivosti ublíži na zdraví,
c) úmyselne uvedie nesprávny alebo neúplný údaj pred štátnym orgánom, pred orgánom obce alebo pred organizáciou za účelom získania neoprávnenej výhody,
d) úmyselne naruší občianske spolunažívanie vyhrážaním ujmou na zdraví, drobným ublížením na zdraví, nepravdivým obvinením z priestupku, schválnosťami alebo iným hrubým správaním
e) od iného násilím sám alebo za pomoci ďalších osôb vymáha majetkové práva alebo práva z nich vyplývajúce, o ktorých sa domnieva, že mu patria bez vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu,
f) napomáha osobnou účasťou násilnému vymáhaniu majetkových práv alebo práv z nich vyplývajúcich, hoci na ich vymáhanie niet vykonateľného rozhodnutia príslušného orgánu.

(2) Za priestupok podľa odseku 1 písm. a) možno uložiť pokutu do 33 eur, za priestupok podľa odseku 1 písm. b) až d) a písm. f) pokutu do 99 eur a za priestupok podľa odseku 1 písm. e) pokutu do 331 eur.
Darkblack Nedal by sa využiť §373 ods. 1 Trestného zákona?
Alebo ten sa aplikuje, iba keď by ju urazil verejne?

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

expeeert
Nerieš to, predstav si že by toto riešil rozhodca na futbalovom zápase, to by musel podávať trestné oznámenia minimálne na polku štadióna, však by sa chudák zbláznil
Ja by som si to neechal ako perličku pre pobavenie, aké odpovede chodia od uchádzačov...
ivka70 Hadam to za tych 6 rokov predychala .....

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.