Zavrieť

Porady

ADVENT

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Advent.jpg  
Myslím si , že k tomu niet čo dodať ....

Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

...dodať nie, ale zamyslieť sa nad sebou...pekný príspevok
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Je tu obdobie Adventu, k tomu patria aj tieto obrázky Betlehema, sú v Žiline na námestí, nádherné drevené sochy:
Betlehem Žilina 2.jpg  
Betlehem Žilina 3.jpg  
Betlehem Žilina 4.jpg  
Betlehem Žilina 5.jpg  
Betlehem Žilina1.jpg  

1/1
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Dnes zapaľujeme druhú sviečku
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

krasný veniec,vlastna výroba? http://eodkazy.blogspot.com/2010/11/adventne-vence.html
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Štyri sviečky
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Advent.jpg  
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ešte trošku histórie
0 0
rastlinka rastlinka

rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac
Ahojte, u nás sa advent nikdy neoslavoval. Dostali sme adventný kalendár, ktorý sme za 1 deň zjedli a to bolo všetko. Teraz keď som sama, trochu som začala pátrať po histórii, napriek tomu, že som neveriaca zistila som, zaujímavé veci. Dokonca každá sviečka sa nejak volá. Tento rok som si urobila adventný veniec vlastnoručný zo živých vetvičiek. Takýto.
Mám možno hlúpu otázku. Ale čo už ? Kedy sa zapaľuje prvá sviečka ? Dnes ?
LGIM0096.jpg  
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

rastlinka Pozri príspevok
Ahojte, u nás sa advent nikdy neoslavoval. Dostali sme adventný kalendár, ktorý sme za 1 deň zjedli a to bolo všetko. Teraz keď som sama, trochu som začala pátrať po histórii, napriek tomu, že som neveriaca zistila som, zaujímavé veci. Dokonca každá sviečka sa nejak volá. Tento rok som si urobila adventný veniec vlastnoručný zo živých vetvičiek. Takýto.
Mám možno hlúpu otázku. Ale čo už ? Kedy sa zapaľuje prvá sviečka ? Dnes ?
Tento rok sa advent začína až v budúcu nedeľu a vtedy sa zapaľuje aj prvá sviečka
2 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

rastlinka Pozri príspevok
.
Mám možno hlúpu otázku. Ale čo už ? Kedy sa zapaľuje prvá sviečka ? Dnes ?
V podstate si to pozries lahko v kalendari, 4 nedele pred 24.12.
Tento rok je to 2., 9. 16. a 23. 12. ...teda 1. az 4. advetna nedela
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...nech ti v tomto pomáha a sprevádza ťa Božie požehnanie po celý rok...
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pokojnu a pohodovu prvu nedelu prajem
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake


Prajem pohodovú prvú adventnú nedeľu.
4 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Doobeda som si ozdobila vianočne náš domčúr.... a sneh začal sypať...jupíííííííí. Adventný veniec pripravený...večer zapálime sviečku, zakúrime v krbe a je tu tá pravá predvianočná atmosféra.

4 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

na stv 2 v piatok o 20 hod adventne koncerty.
2 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Na čudo, 3x som dnes otvorila túto tému a vždy mi dole na monitore vyliezol oznam "Zistené hrozby sa odstraňujú" . To akože čertov niekto odháňa a či čo
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz



Štyri adventné sviečky
Horeli štyri sviečky na adventnom venci, tak ticho, že bolo počuť ako sviečky začali hovoriť:

Prvá sviečka vzdychla a povedala: „Volám sa Mier, moje svetlo síce svieti, ale ľudia žiadny mier nedodržujú.“ Jej svetlo bolo čím ďalej tým menšie, až celkom zhaslo…

Svetlo druhej sviečky zakmitalo a sviečka povedala: „Volám sa Viera, som ale zbytočná, ľudstvo nechce nič o Bohu vedieť, nemá preto cenu, aby som svietila." Prievan zavial miestnosťou a druhá sviečka zhasla…

Ticho a smutne sa ku slovu prihlásila tretia sviečka: „Volám sa Láska, už nemám silu, aby som horela, ľudia ma odstavili stranou. Vidia len sami seba a žiadnych iných, ktorých by mali radi.“ A s posledným záchvevom zhaslo i toto svetlo…

V tom vošlo do miestnosti dieťa a pozrelo sa na sviečky a povedalo: „Vy musíte predsa svietiť!“ A skoro začalo plakať…

V tom sa prihlásila k slovu i štvrtá sviečka a povedala: „Neboj sa! Pokiaľ ja svietim, môžem i ostatné sviečky znovu zapáliť. Volám sa Nádej.“ Dieťa zapálilo od tejto sviečky pomocou zápalky znovu ostatné sviečky.

Plameň Nádeje by nikdy nemal v Tvojom živote vyhasnúť. A každý z nás by mal plamene Mieru, Viery, Lásky a Nádeje neustále udržiavať zapálené.

4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Paula
Na čudo, 3x som dnes otvorila túto tému a vždy mi dole na monitore vyliezol oznam "Zistené hrozby sa odstraňujú" . To akože čertov niekto odháňa a či čo
Ibaže by si tou hrozbou bola ty (o čom pochybujem) a snaží sa ťa "eliminovať" (bez úspechu - stále si tu ).
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať