Zavrieť

Porady

pedagogický asistent učiteľa

Zdravím,
chcel by som sa opýtať či spĺňam kvalifikačné predpoklady na funkciu ped.asistent učiteľa na špeciálnej základnej škole,keď mám ukončené konzervatórium s pedagogickým minimom a absolutóriom.
ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ferojano Pozri príspevok
    Zdravím,
    chcel by som sa opýtať či spĺňam kvalifikačné predpoklady na funkciu ped.asistent učiteľa na špeciálnej základnej škole,keď mám ukončené konzervatórium s pedagogickým minimom a absolutóriom.
    ďakujem vopred za odpoveď.
    Ano, pri asistentovi sa nevyžaduje aby mal doplnenú kvalifikáciu o špeciálnu pedagogiku, stačí akékoľvek pedagogické vzdelanie a minimálne stredná škola s maturitou.

    ferojano je offline (nepripojený) ferojano

    ferojano
    Pýtam sa preto,lebo môj riaditeľ tvrdí ,že som nekvalifikovaný pre túto prácu...
    Ja som sa v tom začal trošku "špŕtať" a zistil som, že ukončenie konzervatória je podľa európskej normy ISCED považované za vyššie obdorné vzdelanie a resp. za VŠ prvého stupňa na úrovni Bc. s označním 5b.Okrem toho mám pred Konzervatóriom ukončené 4-ročné stredné odborné učilište s maturitov.
    Mám 5 rokov praxe v tomto obore a pracujem s detmi často sám,nacvičujem rôzne spevácke vystúpenia k rôznym spol.udalostiam.
    V akej platovej triede by som podĺa Vás mal byť zaradený podľa nového zákona?

    Naozaj ďakujem veľmi pekne za odpovede.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ferojano Pozri príspevok
    Pýtam sa preto,lebo môj riaditeľ tvrdí ,že som nekvalifikovaný pre túto prácu...
    Ja som sa v tom začal trošku "špŕtať" a zistil som, že ukončenie konzervatória je podľa európskej normy ISCED považované za vyššie obdorné vzdelanie a resp. za VŠ prvého stupňa na úrovni Bc. s označním 5b.Okrem toho mám pred Konzervatóriom ukončené 4-ročné stredné odborné učilište s maturitov.
    Mám 5 rokov praxe v tomto obore a pracujem s detmi často sám,nacvičujem rôzne spevácke vystúpenia k rôznym spol.udalostiam.
    V akej platovej triede by som podĺa Vás mal byť zaradený podľa nového zákona?

    Naozaj ďakujem veľmi pekne za odpovede.
    V 8PT a pracovná skupina 2

    Jaro ban je offline (nepripojený) Jaro ban

    Jaro ban
    Žiaľ nepoteším ťa ale vedenie má pravdu, podľa vyhlášky 437/2009 Časť XVII. Pedagogický asistent bod A - nespĺňaš kvalifikačné požiadavky pre asistenta učiteľa.

    Jaro ban je offline (nepripojený) Jaro ban

    Jaro ban
    Členom od: 25-02-09
    Miesto: Lučenec a jeho širšie okolie
    Príspevky: 975
    Súhlasil: 950x
    Získal 1,023 súhlasov
    v 386 príspevkoch
    PoradaBody: 228
    Re: Pedagogický asistent - asistent učiteľa
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: ma_ta111
    Ja som v tej istej situácii. Sociálna pedagogika - I. stupeň VŠ. pracujem ako asistentka už 4 roky. a podľa vyjadrenia vedenia našej školy mám nedostačujúce vzdelanie. Resp. nemám pedagogické vzdelanie.

    ďaľšie príspevky k tejto téme by zaujímali aj mňa.

    Žiaľ nepoteším ťa ale vedenie má pravdu, podľa vyhlášky 437/2009 Časť XVII. Pedagogický asistent bod A - nespĺňaš kvalifikačné požiadavky pre asistenta učiteľa.

    Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

    Fany1000
    Trochu rozšírim túto tému. Napíšte mi , prosím Vás, asistenti učiteľa, ale aj učitelia, ktorí majú v triede asistentov. Ako je to v praxi. Asistent robí to, čo mu povie učiteľ, alebo asistent sa pripravuje sám, či ako je to. Stará sa len o to, jemu zverené dieťa? Bezpečnosť nesie učiteľ alebo asistent? Napíšte mi, prosím Vás,všetky klady, zápory...čaká ma ťažké rozhodnutie, tak by som rada poznala všetky pre i proti. Vopred ďakujem. Ešte dopĺňam, že sa jedná o asistenta v MŠ, len tu sa mi na odkaz nik neozval, tak prosím aj o praktické rady zo základných škôl. Ešte raz vďaka.

    pedagogický asistent učiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.