Zavrieť

Porady

Ubliženie na zdravi

Dobry večer,chcem sa spytať ako to je ked ma podriadený v práci napadol-strčil ma do kovoveho regala a vyklbil mi rameno,teraz som na pn.Bol som podať aj trestne oznámenie na policii.tam mi vsak dneska policajtka povedala ze oni to posunu na obvodny urad,ze tam to budu riesit a ze to moze dopadnut len dohovorom obidvom stranam alebo pokutou pre obidvoch,pretoze ze vraj to je len priestupok(ps.:po tom co ma napadol som branil odstrcanim dotycneho a p utoku do tvare so mu jednu opetoval),pritom ze vraj trestny cin je uz pri 40-dňovej pn a lekar mi napisal ze liecba bude trvat 2 mesiace.Dotycny nema ani skrabanec,na pn som od 25.11.2009.Ma policajtka pravdu?Mam aj svedkov-jednu pani ktora z masiny videla ako ma strcil do regala,avsak povedala ze nevie kto zacal,a aj manzelka bola hned za paletou s kusmi,pocula krik a ked presla za paletu uz ma len videla ako stavam zo zeme.Bude sa jej svedectvo posudzovat objektivne?Mam nejaku sancu na vyplatenie uslej mzdy po dobu pn+nejake bolestne alebo mu to prejde akoby sa nic nestalo?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jeliman3 Pozri príspevok
Dobry večer,chcem sa spytať ako to je ked ma podriadený v práci napadol-strčil ma do kovoveho regala a vyklbil mi rameno,teraz som na pn.Bol som podať aj trestne oznámenie na policii.tam mi vsak dneska policajtka povedala ze oni to posunu na obvodny urad,ze tam to budu riesit a ze to moze dopadnut len dohovorom obidvom stranam alebo pokutou pre obidvoch,pretoze ze vraj to je len priestupok(ps.:po tom co ma napadol som branil odstrcanim dotycneho a p utoku do tvare so mu jednu opetoval),pritom ze vraj trestny cin je uz pri 40-dňovej pn a lekar mi napisal ze liecba bude trvat 2 mesiace.Dotycny nema ani skrabanec,na pn som od 25.11.2009.Ma policajtka pravdu?Mam aj svedkov-jednu pani ktora z masiny videla ako ma strcil do regala,avsak povedala ze nevie kto zacal,a aj manzelka bola hned za paletou s kusmi,pocula krik a ked presla za paletu uz ma len videla ako stavam zo zeme.Bude sa jej svedectvo posudzovat objektivne?Mam nejaku sancu na vyplatenie uslej mzdy po dobu pn+nejake bolestne alebo mu to prejde akoby sa nic nestalo?
Len postrehy :

- že napadol ...strčenie ....
- že vykĺbené rameno ...
- a s vyklbeným ramenom ešte aj vrátiť úder do tváre ....hotový Chuck Norris ...
- ..........
- ..........

....radšej nereagujem ....bol by som sarkastický ....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jeliman3 Jeliman3

Jeliman3 je offline (nepripojený) Jeliman3

poslal som len pravdu,asi nemate skusenosti svyklbenym ramenom-s rukou sa da este hybat nieje to zlomenina ruky!!!a ked vas biju tak sa snazite vsemozne branit,dokonca aj tom poskodenou koncatinou.Ps:po jeho strceni ma nahle zacal mlatit do tvare zcoho som mal rozbite pery.dotycny po mojom nemierenom a navyse slabom udere nema ani skrabanec .
0 0
Jeliman3 Jeliman3

Jeliman3 je offline (nepripojený) Jeliman3

mily buchač,neviem ci nevies citat ale v texte som nenapisal ze som ho udrel do tvare,ale len opetoval,kdeskoncila moja rana ak sa to da vobec ako rana povazvat,bolo to do oblasti krku ked bol prikrcení.Mal by si sa porozpravat s nejakym lekarom o moznostiach pohybu niektorych koncatin pri tom ci onom poraneni.Dikiza pochopenie.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

doba liečenia môže byť aj dva tri mesiace alebo viac či menej, podstatné je trvanie PN
0 0
Jeliman3 Jeliman3

Jeliman3 je offline (nepripojený) Jeliman3

a ak bude moja pn trvat viac ako 42 dni,aky bude potom postup?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jeliman3 Pozri príspevok
poslal som len pravdu,asi nemate skusenosti svyklbenym ramenom-s rukou sa da este hybat nieje to zlomenina ruky!!!a ked vas biju , tak sa snazite vsemozne branit,dokonca aj tom poskodenou koncatinou.P.s.:po jeho strceni ma nahle zacal mlatit do tvare , zcoho som mal rozbite pery.dotycny po mojom nemierenom a navyse slabom udere nema ani skrabanec .
Jeliman3 Pozri príspevok
mily buchač,neviem ci nevies , citat ale v texte som nenapisal ,ze som ho udrel do tvare,ale len opetoval,kdeskoncila moja rana , ak sa to da vobec ako rana povazOvat,bolo to do oblasti krku ,ked bol prikrcení.Mal by si sa porozpravat s nejakym lekarom o moznostiach pohybu niektorych koncatin pri tom ci onom poraneni.Dikiza pochopenie.
Sarkazmus ma prešiel ......ale pravda sa Ti dupľom nebude páčiť ....

Nie jeliman , ale .......nakoľko si ešte len boy a nie man
synonyms
jelimánek (n.) = hejl, omezenec, prosťáček
http://dictionary.sensagent.com/jelimánek/cs-cs/

1.
- čítať viem ....
- a aj písať , čo sa , žiaľ , o Tebe povedať nedá ...pozri sa na to červené more ....
- bral som do úvahy aj diaktriku ....

2.
- keď sa nevieš biť , tak sa do bitky nepúšťaj ....
- po napadnutí a následnom strčení do regála bolo vykľbené rameno ....to svedčí ozlej koordinácií pohybu
- zo zlomeninou sa dá fungovať aj niekoľko dní , čo sa o poškodenom ramene až tak povedať nedá ...
- keď udieraš , tak sa snaž ...inak to význam nemá ...

3.
- lekárov mi nespomínaj , užil som si ich dosť ...
- čo sa týka nejakých tých skúseností , hm , pár jaziev by Ti niečo povedalo ....ale od rúk ich nemám ....a nie všetky otvorili - načali doktori , tí už len zašívali ...

4.
- viktorviktor Ti správne odpovedal ....
- ako vieš , že PN bude trvať X mesiacov ????
- veď zvyčajne je to len predpoklad doktora ...

a Ty už o peniazoch snívaš , trestným oznámením sa vyhrážaš , bolestné pýtaš ....

A aby som nebol aj , tak vedz :

- ak by to bol podriadený , teda môj , v tom momente hodinová výpoveď ....doma by si potom hlavu mohol trieskať o zárubňu a deckám vysvetlovať , že sviatky budú tak nejak o ničom ...
- čo sa týka tej policajtky , tak vedz , že v Tvojom prípade išlo o inštitút nutnej obrany , t.j.

Nutná obrana
Čin ináč trestný ( pozri trestný čin ), ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený zákonom (Trestný zákon). O nutnú obranu nejde, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku.
tak sa podla toho aj zariaď ....


P.S.:
Poslednú vetu , myšlienku radšej nedám , bola by to urážka ....
0 0
Jeliman3 Jeliman3

Jeliman3 je offline (nepripojený) Jeliman3

Milý Buchač,nevedel so že sa hneď budeš urážať,ja som sa vôbec nevyhrážal trestným oznámením a už vôbec som nepovedal že snívam o peniazoch,bolestnom.Pýtal som sa len na radu ako postupovať v mojom prípade prípadne ak budem dlhšie na PN na čo mám nárok a aké kroky by som mal podniknúť aby bol dotyčný riadne potrestaný.Snáď mi nechceš povedať že v našom štáte keď niekto niekoho napadne,je pritom aj svedok ktorý vidí ako ho napadol,môže beztrestne behať po slobode a x-krát to v iných firmách páchať?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jeliman3 Pozri príspevok
Milý Buchač,nevedel so že sa hneď budeš urážať,ja som sa vôbec nevyhrážal trestným oznámením a už vôbec som nepovedal že snívam o peniazoch,bolestnom.Pýtal som sa len na radu ako postupovať v mojom prípade prípadne ak budem dlhšie na PN na čo mám nárok a aké kroky by som mal podniknúť aby bol dotyčný riadne potrestaný.Snáď mi nechceš povedať že v našom štáte keď niekto niekoho napadne,je pritom aj svedok ktorý vidí ako ho napadol,môže beztrestne behať po slobode a x-krát to v iných firmách páchať?
....o urážaní :

Jeliman3
Junior Member
Členom od: 15-12-09
Príspevky: 5
Ja sa neurážam , nepoznáš ma , ja dôvodim , argumentujem .....keby som sa urážal , to by inak vyzeralo ...

......o beztresnosti

Že neblbni , to kde žiješ ..??????????
Vrahovia po slobode behajú a nie nejaký šmejd , ktorý robí problémy v nejakej firme ....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Jeliman3 Pozri príspevok
mily buchač,neviem ci nevies citat ale v texte som nenapisal ze som ho udrel do tvare,ale len opetoval,kdeskoncila moja rana ak sa to da vobec ako rana povazvat,bolo to do oblasti krku ked bol prikrcení.Mal by si sa porozpravat s nejakym lekarom o moznostiach pohybu niektorych koncatin pri tom ci onom poraneni.Dikiza pochopenie.
Dvojmesačná PN jasne naznačuje, že si skoro žobrák. Tá vratka úderom ma preto prekvapuje rovnako ako buchača. Alebo si viac maród, ako chorý.......?
0 0
Jeliman3 Jeliman3

Jeliman3 je offline (nepripojený) Jeliman3

Oka Buchač,tak mi prosím ťa poraď ako by si ty postupoval v mojej veci.Dosť by mi to pomohlo a mal by som aspoň akú takú predstavu čo ma v nasledujúcich dňoch čaká.Predsa len už mám pár rokov za sebou a zatiaľ sa mi v živote nič podobného nestalo,neviem sa v tom dobre orientovať,pohybovať.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jeliman3 Pozri príspevok
Oka Buchač,tak mi prosím ťa poraď ako by si ty postupoval v mojej veci.Dosť by mi to pomohlo a mal by som aspoň akú takú predstavu čo ma v nasledujúcich dňoch čaká.Predsa len už mám pár rokov za sebou a zatiaľ sa mi v živote nič podobného nestalo,neviem sa v tom dobre orientovať,pohybovať.
Ja ...???

Hm , ale ja som drahý ....

Vyondial by som sa na neho , teda aspoň podľa toho , čo bolo uvedené ..
V každom prípade padák , ešte aj záložny by som mu pribalil , aby sa mu lepšie letelo ....

Ďaľší dôvod je ten , že ak Ťa na priestupkovom budú riešiť , tak na to doplatíš aj Ty a nielen útočník ...

Choď na políciu , stiahni podanie a vy..r sa na všetko
Ožeľ ušlú mzdu , na bolestné zabudni ....daj sa do poriadku a uži si sviatky ...

Za tie peniaze to nestojí ...a ak by si to hnal až na súd , tak to už je len čistý koniec ...

Ver mi , že oné mlyny melú ...a to je fakt ....aj mňa minule jedna info prekvapila , veľmi dobrú správu som obdržal o svojom bývalom kolegovi ...že ho zomlelo ...
0 0
Jeliman3 Jeliman3

Jeliman3 je offline (nepripojený) Jeliman3

oka,možno dám na tvoju radu,ale s tým padákom to asi nepôjde,lebo personálne si naňho nedá dopustiť,aj keď vo firme odrobil zatiaľ len tri a pol mesiaca.PS:Odplata personalistky za nezhodu v minulosti.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Jeliman3 Pozri príspevok
mily buchač,neviem ci nevies citat ale v texte som nenapisal ze som ho udrel do tvare,ale len opetoval,kdeskoncila moja rana ak sa to da vobec ako rana povazvat,bolo to do oblasti krku ked bol prikrcení.Mal by si sa porozpravat s nejakym lekarom o moznostiach pohybu niektorych koncatin pri tom ci onom poraneni.Dikiza pochopenie.
Neviem prečo sa tu niektorý ludia urážajú na to, že má niekto iní názor! Môj názor je, že násilie plodí násilie a že múdrejší ustúpi. Ale,ak sa Ti ani môj názor nepáči,tak si toho kolegu počkaj,daj mu nakladačku a máš po probléme.A že za to nebudeš mať zaplatené? No bože,ale ten pocit!
0 0
Jeliman3 Jeliman3

Jeliman3 je offline (nepripojený) Jeliman3

Kto mi poradí?chcel by som vedieť či aj sociálna poisťovňa robí nejaké šetrenie ak by som bol na PN dlhšie ako 42 dní.Alebo s tým nemá nič spoločného?(PS:Pre sociálnu poisťovňu som od lekára doniesol do práce papier-Regres)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ludex Pozri príspevok
Neviem prečo sa tu niektorý ludia urážajú na to, že má niekto iní názor! Môj názor je, že násilie plodí násilie a že múdrejší ustúpi. Ale,ak sa Ti ani môj názor nepáči,tak si toho kolegu počkaj,daj mu nakladačku a máš po probléme.A že za to nebudeš mať zaplatené? No bože,ale ten pocit! :eek:
Nie nadarmo sa hovorí o tých pocitoch :

Radšej si dobre na wc uľaviť ako si zle v posteli oddrieť......
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

niekedy mi ti pripadá akoby zisťovala veci protistrana, vec môže polícia ukončiť až vtedy keď skončí ten čo je na maródke PN a mali by si vyžiadať správu od ošetrujúceho lekára, na základe lekárskej správy, výsluchov sa vo veci rozhodne, na každom uznesení je poučenie, alebo sa môžeš sťažovať u nadriadeného (-ných) policajta ktorý prijal oznámenie, tiež si môžeš vyhľadať trestný zákon a priestupkový zákon a tam vyhľadať ublíženie na zdraví
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
buchač Pozri príspevok
Nie nadarmo sa hovorí o tých pocitoch :

Radšej si dobre na wc uľaviť ako si zle v posteli oddrieť......
Ako si ustelieš......., tak si uľavíš....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ludex Pozri príspevok
Neviem prečo sa tu niektorý ludia urážajú na to, že má niekto iní názor! Môj názor je, že násilie plodí násilie a že múdrejší ustúpi. Ale,ak sa Ti ani môj názor nepáči,tak si toho kolegu počkaj,daj mu nakladačku a máš po probléme.A že za to nebudeš mať zaplatené? No bože,ale ten pocit!
buchač Pozri príspevok
Nie nadarmo sa hovorí o tých pocitoch :

Radšej si dobre na wc uľaviť ako si zle v posteli oddrieť......
Danila Pozri príspevok
Ako si ustelieš......., tak si uľavíš....
....ako si udrieš , tak si uľavíš ....

Bóóóóže , ten pocit ....ani na wc a ani v posteli nezažiješ ....
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ak PN bude trvat viac ako 21 dni, musi organ cinny v trestnom konani zacat trestne stihanie pre trestny cin ublizenia na zdravi. V pripade ak uznesenim odstupi vec na obvodny urad na priestupkove konanie, podaj voci takemuto uzneseniu staznost (forma odvolania). Nasledne bude o veci rozhodovat prokurator. Pri pretazenosti vysetrovatelov sa oni snazia casto krat veci alibisticky zbativ. Hoci aj v rozpore so zakonom, lebo vedia ze vacsina ludi to proste vzda. Samozrejme vysetrovatelka bude musiet dat vypracovat vo veci sudnoznalecky posudok z ktoreho bude zjavne, ci bola doba liecenia primerana a ci tato nebola sposobena aj inym faktorom, napr. tvojim zlym zdravotnym stavom vo vseobecnosti a pod. Ale inak je mozne povedat ze takrto konanie je trestne. Pri 42 dnoch by so uz o tazke ublizenie na zdravi a to uz sa klasifikuje ako nie precin, ale zlovin. Tam uz je potom vyssia trestna sadzba.
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Potrebovala by som pomoc, aka dlha je premlcacia doba od skutku ublizenia na zdravi po podanie trestneho ounamenia? Skutok sa stal v 2.2007, je realne este podat to trestne oznamenie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať