Zavrieť

Porady

Doba premlčania pohľadávky, resp. záväzku voči zdravotnej poisťovni

Anketa: Máte aj vy podobnú skúsenosť so zdrav. poisťovňou

Počet hlasujúcich
6. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    2 33.33%
  • nie

    4 66.67%
Milí poradcovia,
aj keď podobná téma na týchto stránkych už bola otvorená, prosím Vás o radu, Váš názor na konkrétny prípad:

Ako SZCO som bol poisteny do 04/1996 poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VŠZP). Potom som sa preregistroval a stal sa poistencom Spoločnej zdravotnej poisťovne (SZP). V čase zmeny poisťovne som v rokoch 1996-1997 omylom odvody uhrádzal nesprávne do VŠZP namiesto správne do SZP.
Prišiel som na to tak, že mi prišla upomienka s penálmi zo SZP o neuhradení poistného. Nedoplatok poistného som ihneď SZP uhradil. Na základe tohto som poslal žiadosť o vrátenie preplatku do VŠZP.
Odpoveď zo VŠZP mi prišla nasledovná, citujem.
"Podľa §20 zákona NR SR č. 273/1994 Z.z. v znení neskorších predpisov v spojení s §81 zák. č. 581/2004 Z.Z. sa právo na vrátenie poistného premlčí do 3 rokov od posledného dňa kalendárneho mesiaca, v ktorom bola takáto platba poistného zaúčtovaná na účet poisťovne. Vzhľadom na to, že ste platiteľom poistného, ktorý platil zdravotné poistenie s omeškaním a zároveň nie ste našim poistencom trvám na uplatnení námietky premlčania a preplatok Vám nebude vrátený".

Čo mi prosím poradíte, ako mám ďalej postupovať? (nebavíme sa tu o stokorunách) Ako je možné, že jedna poisťovňa Vás upomína a vyrubuje penále a druhá to isté obdobie chápe ako premlčané?
Kedy a platby za aké obdobia sa stávaju premlčanými?

Za reakcie ďakuje Rooibos
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Píšem do tejto témy, nakoľko vidím priamy súvis ....
Manželovi prišla výzva z VšZP, aby zdokladoval platiteľa poistného za obdobie 1.1.1995 - 1997 !!!!
Je to možné? Podľa toho, čo som si tu prečítala, je rok 1995 a 1996 premlčaný.....
Čo poradíte, milí poraďáci, ako má odpovedať?
Je fakt, že z toho obdobia, žiadne doklady nemá, pretlkal sa ako vedel, sem-tam robil aj v Rakusku, alebo v Česku, odvody neplatil ani on, ani jeho šéf.... mal byť asi registrovaný ako dobrovolne nezamestnaný, ale čo už teraz?
Poradíte, čo odpovedať - napísať na VšZP?
Voped ďakujem.....
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja som zostala z tejto témy dosť prekvapená. Za prvé - nikdy by ma nenapadlo, že záväzok voči akejkoľvej verejnej inštitúcii môže byť premlčaný... Znamenalo by to, že keď by som si teoreticky za rok 2002 neplatila odvody, už ich odo mňa nikto nebude chcieť?
Za druhé - ak som pred desiatimi rokmi poslala omylom peniaze Marike XY, a teraz som na to prišla, nemusí mi ich vrátiť? Neobohatila sa na môj úrok?
Za tretie - ja by som na poisťovňu volala - nech mi povedia, ako to vidia, vyžiadala aspoň nejaké paragrafy, na základe ktorej takto konajú a obrátila sa na právnika, čo si o tom myslí. Tristo korún za hodinu sa mi určite oplatí, veď tu ozaj neide o fazuľky.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

KEJKA
Píšem do tejto témy, nakoľko vidím priamy súvis ....
Manželovi prišla výzva z VšZP, aby zdokladoval platiteľa poistného za obdobie 1.1.1995 - 1997 !!!!
Je to možné? Podľa toho, čo som si tu prečítala, je rok 1995 a 1996 premlčaný.....
Čo poradíte, milí poraďáci, ako má odpovedať?
Je fakt, že z toho obdobia, žiadne doklady nemá, pretlkal sa ako vedel, sem-tam robil aj v Rakusku, alebo v Česku, odvody neplatil ani on, ani jeho šéf.... mal byť asi registrovaný ako dobrovolne nezamestnaný, ale čo už teraz?
Poradíte, čo odpovedať - napísať na VšZP?
Voped ďakujem.....
Podľa mňa je premlčaný rok 1995 a časť roka 1996 /nakoľko tento trvá a ide o 10 ročnú premlčaciu lehotu odo dňa splatnosti poistného a rok 1997 bohužiaľ premlčaný nie je. Asi by som na začiatok skúsila vstupný pohovor, aby som sa lepšie zorientovala, či chcú vymáhať, alebo čo...Ak však tie nepremlčané obdobia nezdokladuje obávam sa ......ani nechcem písať
Naposledy upravil evina : 20.10.06 at 06:29
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Marianna01
Ja som zostala z tejto témy dosť prekvapená. Za prvé - nikdy by ma nenapadlo, že záväzok voči akejkoľvej verejnej inštitúcii môže byť premlčaný... .O tom kedy je čo premlčané hovoria presne jednotlivé zákony, vrátane zákona o zdravotnom poistení.. P.s. aj v trestných činoch je premlčacia doba, a to považujem za oveľa horšie...
Znamenalo by to, že keď by som si teoreticky za rok 2002 neplatila odvody, už ich odo mňa nikto nebude chcieť? Ale áno môžu ich vymáhať 5 rokov odo dňa splatnosti poistného, t.j. do roku 2007. Väčšinou to stíhajú
Za druhé - ak som pred desiatimi rokmi poslala omylom peniaze Marike XY, a teraz som na to prišla, nemusí mi ich vrátiť? Neobohatila sa na môj úrok?
Možno obohatila, ale Ty si si mala dávať lepší pozor pri posielaní tých peňazí a za desať rokov, ak si kontroluješ svoje financie si mala na to prísť...
Za tretie - ja by som na poisťovňu volala - nech mi povedia, ako to vidia, vyžiadala aspoň nejaké paragrafy, na základe ktorej takto konajú- premlčaciu dobu a dobu po ktorú môžu vymáhať poistné určuje presne zákon
a obrátila sa na právnika, čo si o tom myslí. Tristo korún za hodinu sa mi určite oplatí, veď tu ozaj neide o fazuľky. To že nejde o fazuľky je fakt, a preto si musíme dávať pozor na svoje práva a povinnosti.i
. , ,
Naposledy upravil evina : 20.10.06 at 06:27
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ďakujem.... skúsime, uvidím, čo sa bude dať robiť... ale za ten rok 1997 môžu chcieť poistné asi len z minimálnej mzdy...nie? ako keby bol dobrovoľne nezamestnaný...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

KEJKA
Ďakujem.... skúsime, uvidím, čo sa bude dať robiť... ale za ten rok 1997 môžu chcieť poistné asi len z minimálnej mzdy...nie? ako keby bol dobrovoľne nezamestnaný...
Môžu chcieť zdokladovanie príjmov...podľa môjho názoru
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

Marianna01
Znamenalo by to, že keď by som si teoreticky za rok 2002 neplatila odvody, už ich odo mňa nikto nebude chcieť?
Za druhé - ak som pred desiatimi rokmi poslala omylom peniaze Marike XY, a teraz som na to prišla, nemusí mi ich vrátiť? Neobohatila sa na môj úrok?
Za tretie - ja by som na poisťovňu volala - nech mi povedia, ako to vidia, vyžiadala aspoň nejaké paragrafy, na základe ktorej takto konajú a obrátila sa na právnika, čo si o tom myslí. Tristo korún za hodinu sa mi určite oplatí, veď tu ozaj neide o fazuľky.
Marianna, k tvojim otazkam - ak by aj nebola priamo v zakone o zdravotnom poisteni premlcacia doba upravena, platila by vseobecna premlcacia doba, podla Obcianskeho zakonnika. Ale ona je upravena priamo v zakone - pozri si § 21 a § 32 zakona 580/2004 Z. z.

K tomu prikladu s Marikou XY - presne ako pises, proste ti ich nemusi vratit. Zober si situaciu ad absurdum, ak by neplatila premlcacia doba - bola by ti ju povinna vratit aj po 50 rokoch? Aj po 100 rokoch? Aj tvojim dedicom? Premlcacia doba plati vo vseobecnosti - a naopak skutocnost, ze premlcacia doba sa neuplatni, musi byt ustanovena osobitne (napr. zlociny proti ludskosti a pod.)

Tretia otazka - zo zakona (v tom case este 273/1994) ma povinnost platit poistne. Rovnako je povinny aj predkladat doklady. Pozri dalej moju odpoved pre KEJKU.
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

KEJKA
Ďakujem.... skúsime, uvidím, čo sa bude dať robiť... ale za ten rok 1997 môžu chcieť poistné asi len z minimálnej mzdy...nie? ako keby bol dobrovoľne nezamestnaný...
Co sa tyka rokov 1995, a cast roka 1996 su premlcane. Premlcacia doba bude plynut az do okamihu, kedy dojde k predpisaniu poistneho (vydanie platobneho vymeru), cize s velkou prevdepodobnostou sa premlci aj rok 1996.
Co sa tyka vysky poistneho - v prvom rade budu chciet zdokladovat prijmy v tomto obdobi. Ak bol (ako predpokladam) dobrovolne nezamestnany a nepodaval si danove priznanie, to poistne mozu chciet iba vo vyske v tom case platnej minimalnej mzdy. Ak to danove priznanie mal, musi zaplatit zo skutocnej vysky, minimalne vsak z minima.
V tom case bolo tusim poistne z minima okolo 400 Sk mesacne.

Vacsi problem by vsak boli potencionalne poplatky z omeskania, tie - ak budu vycislene - by sa asi k dnesnemu dnu vysplhali do astronomickej vysky. v tom case to bolo 0,2% z dlznej sumy za kazdy den omeskania... To je za 10 rokov ak dobre ratam cca. 730%...
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Prosím Vás o radu:
Dcéra dostala od DZP Perspektíva oznámenie o nedoplatku na poistnom za obdobie 06/98-10/98- túto pohľadávku správca konkurznej podstaty DZP-úpadcu postúpil inej spoločnosti na vymáhanie. Avšak dcéra bola práve v čase od 06/98-03/99 v evidencii na ÚP, takže nemala povinnosť byť platcom ZP. Ako postupovať? Stačí podať odvolanie a priložiť potvrdenie ÚP?
Pohľadávka činí 1.986,- Sk a penále 4.864,-, ktoré nebudú vymáhať, ak bude istina zaplatená do 30 dní.
Ďakujem vopred za radu.
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

Marta3
Prosím Vás o radu:
Dcéra dostala od DZP Perspektíva oznámenie o nedoplatku na poistnom za obdobie 06/98-10/98- túto pohľadávku správca konkurznej podstaty DZP-úpadcu postúpil inej spoločnosti na vymáhanie. Avšak dcéra bola práve v čase od 06/98-03/99 v evidencii na ÚP.
Ak uz Perspektiva v minulosti Vam na tento dlh neposlala platobny vymer (o com velmi pochybujem, nakolko perspektiva, pokial viem je asi od r. 98 v konkurze...), poslite spravcovi KP iba potvrdenie z UP, rozhodne nic neplatte!

Pokial vsak dostala v minulosti platobny vymer, je situacia trochu ina, ale o rieseni tohoto sa rozpisovat zatial nebudem, kedze to nepredpokladam...
0 0
Marta3 Marta3

Marta3 je offline (nepripojený) Marta3

Jery,
dakujem za radu, nikdy nebol doručený platobný výmer, takže pošlem potvrdenie ÚP a uvidím ako zareagujú.
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Rooibos Pozri príspevok
Milí poradcovia,
aj keď podobná téma na týchto stránkych už bola otvorená, prosím Vás o radu, Váš názor na konkrétny prípad:


Kedy podlžnosti a za aké obdobia sa stávaju premlčanými?

Za reakcie ďakuje Rooibos
; a aj Jozef G.

Sem som sa pritisol, aby som svoj srdcabôľ riešil na Porade . Prepáčte mi tú drzosť...
------------------------------------------------------------------------

Nám úpadca /ZP Perspektíva/ mala zaplatiť podľa PR /platobného rozkazu/ sumu cca 68 000,-Sk. Právoplatnosť rozsudku nastala dňa 26.03.2001.
Aby sme to nemali premlčané, prihlásili sme sa do konkurzného konania voči úpadcovi PERSPEKTíVA - dňa 19.06.2001.
4 roky nereagovali na našu prihlášku, až v 07/2005 poslali 25.257,- Sk. A to poslal Veriteľ !
otázka je :
Je to premlčané, či nie ? Zvyšok si máme cez exekútora riešiť? Ďakujeme zo každý postreh
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

gutan52

Ako som sa pozrel na www.orsr.sk - konkurz Perspektívy stále nie je ukončený.
Pokiaľ som dobre informovaný - v rámci oddlžovania zdravotníctva Veriteľ (ako s.r.o. čka založená MF SR a MZ SR, skupujúca a odpredávajúca pohľadávky v oblasti zdravotného poistenia) uhrádzala časť dlhov, ktoré mala Perspektíva - čo je zrejme aj prípad Vašich 25 257 Sk.
So zvyškom Vašej pohľadávky sa už nedá robiť asi nič - jeden z dôsledkov vyhlásenia konkurzu je aj ten, že sa prerušujú osobitné konania voči konkurznej podstate a nové sa nezačínajú - čiže vymáhať dlh exekútorom už nie je možné.
Ostáva Vám len čakať na ukončenie konkurzu, pričom s pravdepodobnosťou, blížiacou sa k istote (pokiaľ som zbežne informovaný o majetkových pomeroch Perspektívy - resp. o jej astronomických dlhoch) po ukončení konkurzu dostanete oznámenie, že majetok úpadcu nepostačoval na úhradu dlhov (ak vôbec niečo dostanete...).

Pohľadávka - ak bola včas uplatnená konkurznou prihláškou a uznaná správcom premlčaná nie je, avšak po skončení konkurzu bude (asi) nedobytná.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Milí poraďáci,
včera som dostala pozdrav z Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, v ktorom ma upovedomujú o začatí správneho konania vo veci neodvedenia poistného na zdravotné poistenie voči SZČO ... z dôvodu porušenia povinnosti odviesť poistné na ZP za obdobie 02/1996 (časť mesiaca - neviem prečo) – 31.05.1996 v sume 3549 Sk (neviem si vyrátať, ako sa k tejto sume dopracovali). <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com<o:p></o:p>
Nie som si vedomá žiadneho dlhu. <o:p></o:p>
Irónia osudu je v tom, že v marci t.r. som skartovala svoje účtovníctvo až do r.1999 vrátane, takže nemám žiadny doklad, ktorým by som preukázala platenie poistného. Mám len peňažný denník, z ktorého som vyčítala presné dátumy úhrad a sumy. Účet, z ktorého to bolo platené, je zrušený, jeho číslo poznám, avšak neviem, či VUB bude schopná mi dať kópie výpisov z roka 1996 (a určite to nebude zadarmo). <o:p></o:p>
Prečítala som si celú túto tému, aj všetky ostatné súvisiace. Vychádza mi, že rok 1996 je premlčaný, avšak 100%-nú istotu nemám. <o:p></o:p>
Môj problém je v tom, že neviem ktorý je ten správny paragraf, o ktorý sa môžem vo svojom vyjadrení oprieť (je ich tu niekoľko v súvislosti s vymáhaním a premlčaním poistného a mám z toho mierny chaos) . Pomôžete mi s tým? vopred všetkým ďakujem.<o:p></o:p>
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

liba2 Pozri príspevok
Milí poraďáci,
včera som dostala pozdrav z Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, v ktorom ma upovedomujú o začatí správneho konania vo veci neodvedenia poistného na zdravotné poistenie voči SZČO ... z dôvodu porušenia povinnosti odviesť poistné na ZP za obdobie 02/1996 (časť mesiaca - neviem prečo) – 31.05.1996 v sume 3549 Sk (neviem si vyrátať, ako sa k tejto sume dopracovali). <o:p></o:p>
Nie som si vedomá žiadneho dlhu. <o:p></o:p>
Irónia osudu je v tom, že v marci t.r. som skartovala svoje účtovníctvo až do r.1999 vrátane, takže nemám žiadny doklad, ktorým by som preukázala platenie poistného. Mám len peňažný denník, z ktorého som vyčítala presné dátumy úhrad a sumy. Účet, z ktorého to bolo platené, je zrušený, jeho číslo poznám, avšak neviem, či VUB bude schopná mi dať kópie výpisov z roka 1996 (a určite to nebude zadarmo). <o:p></o:p>
Prečítala som si celú túto tému, aj všetky ostatné súvisiace. Vychádza mi, že rok 1996 je premlčaný, avšak 100%-nú istotu nemám. <o:p></o:p>
Môj problém je v tom, že neviem ktorý je ten správny paragraf, o ktorý sa môžem vo svojom vyjadrení oprieť (je ich tu niekoľko v súvislosti s vymáhaním a premlčaním poistného a mám z toho mierny chaos) . Pomôžete mi s tým? vopred všetkým ďakujem.<o:p></o:p>
Ak si do 31.05.2006 /alebo neviem, či do 08. 06.2006, ale to je v tomto prípade jedno/nedostala právoplatné rozhodnutia o uložení povinnosti zaplatiť poistné, úrok z omeškania za túto dobu je podľa môjho názoru uvedené poistné z roku 1996 premlčané, Tak im môžeš odpovedať aj na začaté správne konanie.
Premlčaciu dobu rieši § 21 súčasne platného zákona, ale rok 1996 je riešený v časti IV. zákona v prechodných ustanoveniach v §32:

1/ Na poistné, poplatky z omeškania, poplatky za nesplnenie oznamovacej povinnosti a pokuty, ktoré bol platiteľ povinný uhradiť do účinnosti tohto zákona, sa vzťahuje desaťročná premlčacia lehota takto: a) na poistné odo dňa splatnosti,
b) na poplatky z omeškania odo dňa nároku zdravotnej poisťovne na predpísanie poplatkov z omeškania,
c) na poplatky za nesplnenie oznamovacej povinnosti od posledného dňa, keď mohla byť oznamovacia povinnosť riadne splnená,
d) na pokuty odo dňa nesplnenia povinnosti.

a máj si bola povinná zaplatiť do 08.06.1996.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2 Pozri príspevok
........Môj problém je v tom, že neviem ktorý je ten správny paragraf, o ktorý sa môžem vo svojom vyjadrení oprieť (je ich tu niekoľko v súvislosti s vymáhaním a premlčaním poistného a mám z toho mierny chaos) . Pomôžete mi s tým? vopred všetkým ďakujem.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com<o:p></o:p>
Dnes som dostala rozhodnutie Úradu pre dohľad nad zdravotnou staroslivosťou, v ktorom mi oznámili, že VšZP uznáva moju námietku premlčania pohľadávky v zmysle § 32 zákona č. 580/2004 Z.z. .... čo mňa nesmierne potešilo. Neodpustím si však poznámku, že je to nehorázna drzosť tohto úradu požadovať úhradu pohľadávky po 11-tich rokoch a priživovať sa tak na neznalosti zákonov poistencov, pričom cit. paragraf je im veľmi dobre známy.
Keby som nepoznala poradu, nevedela by som sa brániť.
Moja vďaka za úspešné vybavenie patrí evine a ik-a. Ďakujem !
0 0
M.L. M.L.

M.L. je offline (nepripojený) M.L.

Zdravotná poisťovňa a premlčacia doba
Pridané Včera o 09:28 PM od M.L.
Zdravím poraďákovci,
poraďte mi ,prišla mi od VZP výzva na zaplatenie neuhradených záväzkov ,na ktoré je uvedený platobný výmer so splatnosťou 24.2.2004.Ide o poistné neuhradené v roku 1996.Výzvu som dostala 12.2007.Je možné ,že predtým neboli prevzaté doporučené listy z dôvodu odcestovania.Platí v tomto prípade premlčaná doba na vymáhanie pohľadávky zdravotnou poisťovňou po troch rokoch od nadobudnutia platnosti platobného výmeru podľa zákona č.580/2004
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

M.L. Pozri príspevok
Zdravotná poisťovňa a premlčacia doba
Pridané Včera o 09:28 PM od M.L.
Zdravím poraďákovci,
poraďte mi ,prišla mi od VZP výzva na zaplatenie neuhradených záväzkov ,na ktoré je uvedený platobný výmer so splatnosťou 24.2.2004.Ide o poistné neuhradené v roku 1996.Výzvu som dostala 12.2007.Je možné ,že predtým neboli prevzaté doporučené listy z dôvodu odcestovania.Platí v tomto prípade premlčaná doba na vymáhanie pohľadávky zdravotnou poisťovňou po troch rokoch od nadobudnutia platnosti platobného výmeru podľa zákona č.580/2004
l. Poistné z roku 1996 je premlčané.
2. Ak bolo v r. 2004 vydané právoplatné rozhodnutie, tak podľa mojej mienky platí premlčacia doba tri roky. T.j. ak nadobudlo právoplatnosť /to musíš pozrieť presne z Rozhodnutia / napr. toho 24.2. nie je podľa mojej mienky premlčané do februára, t.j. Výzvu v 12/20o7 stihli včas... Bližšie pozri najmä príspevok 17 od Jeryho...
Naposledy upravil evina : 09.01.08 at 08:13
0 0
M.L. M.L.

M.L. je offline (nepripojený) M.L.

Mám trošku zmetok v pojmoch "právoplatné rozhodnutie a platobný výmer",podľa Jeryho v príspevku č.17 to je totožné,mne ku výzve VZP priložila rozpis neuhradených záväzkov(ale len celkovú sumu+úroky),kde je pohľadávka označená ako platobný výmer a doba splatnosti 24.2.2004.Neviem či je to dátum,o ktorý sa môžem oprieť,ak áno ,tak by to malo byť premlčané 24.2.2007.Mám pravdu?
Konkrétne:platobný výmer na nedoplatok na poistnom...3800 Sk,platobný výmer na úrok ..18 000 Sk. Po tel.rozhovore odmietli odpustiť úroky aj splátkový kalendár,je to možné len v prípade prestupu do ich poisťovne.Najviac ma zarazilo naliehanie,že je potrebné čo najskôr prísť osobne priznať si dlh.Dopĺňam d roku 1997 som v inej poisťovni.
Naposledy upravil M.L. : 09.01.08 at 08:14
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

M.L. Pozri príspevok
Mám trošku zmetok v pojmoch "právoplatné rozhodnutie a platobný výmer",podľa Jeryho v príspevku č.17 to je totožné,mne ku výzve VZP priložila rozpis neuhradených záväzkov(ale len celkovú sumu+úroky),kde je pohľadávka označená ako platobný výmer a doba splatnosti 24.2.2004.Neviem či je to dátum,o ktorý sa môžem oprieť,ak áno ,tak by to malo byť premlčané 24.2.2007.Mám pravdu?
Konkrétne:platobný výmer na nedoplatok na poistnom...3800 Sk,platobný výmer na úrok ..18 000 Sk. Po tel.rozhovore odmietli odpustiť úroky aj splátkový kalendár,je to možné len v prípade prestupu do ich poisťovne.Najviac ma zarazilo naliehanie,že je potrebné čo najskôr prísť osobne priznať si dlh.
Máš pravdu, že premlčanie by bolo v tom prípade 24.2.2007 - ja som sa neposunula ešte do roku 2008 /to až po daňových /, tak prepáč, som Ťa zmiatla.
Ťažko s mi vyjadriť k tomu dátumu, ale myslím si, že buď je to totožné, resp. právoplatnosť rozhodnutia by principiálne ešte mohla byť skôr ako splatnosť.
Takže áno v roku 2007 je to premlčané

Právoplatné rozhodnutie a platobný výmer je to isté ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať