Zavrieť

Porady

Doba premlčania pohľadávky, resp. záväzku voči zdravotnej poisťovni

Anketa: Máte aj vy podobnú skúsenosť so zdrav. poisťovňou

Počet hlasujúcich
6. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    2 33.33%
  • nie

    4 66.67%
Milí poradcovia,
aj keď podobná téma na týchto stránkych už bola otvorená, prosím Vás o radu, Váš názor na konkrétny prípad:

Ako SZCO som bol poisteny do 04/1996 poistencom Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VŠZP). Potom som sa preregistroval a stal sa poistencom Spoločnej zdravotnej poisťovne (SZP). V čase zmeny poisťovne som v rokoch 1996-1997 omylom odvody uhrádzal nesprávne do VŠZP namiesto správne do SZP.
Prišiel som na to tak, že mi prišla upomienka s penálmi zo SZP o neuhradení poistného. Nedoplatok poistného som ihneď SZP uhradil. Na základe tohto som poslal žiadosť o vrátenie preplatku do VŠZP.
Odpoveď zo VŠZP mi prišla nasledovná, citujem.
"Podľa §20 zákona NR SR č. 273/1994 Z.z. v znení neskorších predpisov v spojení s §81 zák. č. 581/2004 Z.Z. sa právo na vrátenie poistného premlčí do 3 rokov od posledného dňa kalendárneho mesiaca, v ktorom bola takáto platba poistného zaúčtovaná na účet poisťovne. Vzhľadom na to, že ste platiteľom poistného, ktorý platil zdravotné poistenie s omeškaním a zároveň nie ste našim poistencom trvám na uplatnení námietky premlčania a preplatok Vám nebude vrátený".

Čo mi prosím poradíte, ako mám ďalej postupovať? (nebavíme sa tu o stokorunách) Ako je možné, že jedna poisťovňa Vás upomína a vyrubuje penále a druhá to isté obdobie chápe ako premlčané?
Kedy a platby za aké obdobia sa stávaju premlčanými?

Za reakcie ďakuje Rooibos
Usporiadat
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

Jaro D

ZH Kredit, asi ide o tuto firmu

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=125573&SID=2&P=1

asi odkupila pohladavky Perspektivy od konkurzneho spravcu.

Ak ti zablokoval exekutor ucet, musi mat nejake pravoplatne a vykonatelne rozhodnutie - sudne rozhodnutie, platobny rozkaz, platobny vymer.

Na zaklade tohto rozhodnutia prislusny sud zrejme povolil vykon exekucie.

Na tvojom mieste by som predovsetkym zistil, ktory sudny exekutor ti zablokoval ucet (to zisti v banke), nasledne u sudneho exekutora zisti o ake pravoplatne rozhodnutie sa jedna a ktory sud povolil exekuciu.
(inak, upovedomenie o zacati exekucie sa ti malo dorucit. Ak nebolo dorucene do vlastnych ruk, exekucia nemohla zacat; predpokladam ze si fyzicka osoba nepodnikatel)

nasledne zacni konat.

Ak je rozhodnutie v stadiu vymahania, sud uz nebude skumat jeho opodstatnenost.
Preto uz je irelevantne, ci si platit mal alebo nie, zameraj sa na veci, pri ktorych by musela byt exekucia zastavena, a to nejakym sposobom dokazat, ze rozhodnutie je bud nepravoplatne alebo premlcane.
Len takto od klavesnice ma napada - mozno je jeho pravoplatnost a vykonatelnost starsia ako 3 roky.
Mozno nemaju doklad o doruceni prvotneho rozhodnutia a nebudu moct dokazat ze rozhodnutie je pravoplatne.

Namietky voci exekucii podavaj exekutorovi, v kopii posli aj prislusnemu sudu (ma to sice povinnost urobit exekutor, ale takto je to istejsie). Na namietky mas 14 dni od dorucenia upovedomenia o zacati exekucie.
0 0
horalka46 horalka46

horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

uctovnik
Dobry den, chcem vas poprosit o pomoc k tejto teme.
V r.1996 (21.3.) mi umrel manzel-zivnostnik-neplatil si poriadne odvody do Vseob.zdrav.poistovne. A dnes (18.9.2008) mi prisiel do schranky list (nedoporuceny) od VZP ,ze vyzva na uhradu dlzneho poistneho za obdobie 1.1.1995-21.3.1996 za mojho zosnuleho manzela.Pisu,ze toto vymahaju na zaklade osvedcenia o dedictve z r.1997, ktore dostali len minuly tyzden,kde som ja jeho dedic a mam uvedeny dlh uhradit do 15 dni. Je to normalne?
Podla mna su jeho dlhy uz davno premlcane-10 rokov.
Prosim, opravte ma,ak nemam pravdu (aky § o tom pojednava ) a este by som chcela vediet,ci vobec mam na takyto list reagovat,alebo nie?

Dakujem za proptnu pomoc!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Horalka, vráť sa dozadu na príspevky č. 35,36,37 a pozorne si ich prečítaj, najmä č. 36. Predpokladám, že tam nájdeš riešenie pre tvoj prípad a že nakoniec budeš úspešná.
0 0
horalka46 horalka46

horalka46 je offline (nepripojený) horalka46

uctovnik
Dakujem pekne za pomoc, hned som tam aj volala a pani JUDr.to skusala vselijako, no ked som jej povedal ze vznasam namietku a dam jej to aj pisomne, tak sa ukludnila a povedala ,ze len toto potrebovala a je to zrusene.V podstate to skusaju, ze kto sa neozve a neoponuje, tak toho "maju" . Esta raz dakujem pekne za pomoc.
0 0
gabriela p gabriela p

gabriela p je offline (nepripojený) gabriela p

Dobrý deň, prosím o radu - v roku 2005 obdržal živnostník platobný výmer zo dňa 25.5.2005 od Perspektíva DZP v konk. na dlžnú sumu poistenia za rok 1997 a 1/98. Žiadal o povolenie splátok, ale keďže nedostal odpoveď, na túto záležitosť sa "pozabudlo". Dňa 30.9.2008 mu bolo doručené oznámenie o začatí exekúcie (pre ZH Kredit, s.r.o., návrh na ex.zo dňa 18.8.2008). Bolo by možné namietať lehotu premlčania platobného výmeru zo dňa 25.5.2005 (nie je presne uvedené, odkedy je platobný výmer právoplatný)? Ten poplatok z omeškania je pre túto rodinu až likvidačný. Ak má niekto v tomto smere skúsenosti, poraďte mi prosím. Ďakujem.
0 0
pali433 pali433

pali433 je offline (nepripojený) pali433

Tuto lehotu premlčania nemožno namietať, pretože sa v tej veci ozvali práve v roku 2005 čím prerušili plynutie 10 ročnej lehoty (zo zákona) a akoby začala opäť plynúť.
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

gabriela p Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu - v roku 2005 obdržal živnostník platobný výmer zo dňa 25.5.2005 od Perspektíva DZP v konk. na dlžnú sumu poistenia za rok 1997 a 1/98. Žiadal o povolenie splátok, ale keďže nedostal odpoveď, na túto záležitosť sa "pozabudlo". Dňa 30.9.2008 mu bolo doručené oznámenie o začatí exekúcie (pre ZH Kredit, s.r.o., návrh na ex.zo dňa 18.8.2008). Bolo by možné namietať lehotu premlčania platobného výmeru zo dňa 25.5.2005 (nie je presne uvedené, odkedy je platobný výmer právoplatný)? Ten poplatok z omeškania je pre túto rodinu až likvidačný. Ak má niekto v tomto smere skúsenosti, poraďte mi prosím. Ďakujem.
Ako uviedol pali433, platobny vymer nie je premlcany, to sa namietat neda.
Otazny je vykon exekucie, v zmysle zakona musi prebehnut do 3 rokov od nadobudnutia pravoplatnosti. Neviem, kedy nadobudol konkretny platobny vymer pravoplatnost (standardne 15 dni od dorucenia), ale asi by som sa odvolal na uplynutie premlcacej doby.
Ak obdrzal platobny vymer napr. 15. 6. 2005 a neodvolal sa, pravoplatnost nadobudol +15 dni, t.j. 30. 6. 2005. Tri roky na zacatie vymahania uplynuli 1. 7. 2008.
Cize platobny vymer je pravoplatny, ale v case 3 roky od pravoplatnosti nedoslo k vykonu rozhodnutia. Namietni premlcanie prava na vymahanie.
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

gabriela p Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o radu - v roku 2005 obdržal živnostník platobný výmer zo dňa 25.5.2005 od Perspektíva DZP v konk. na dlžnú sumu poistenia za rok 1997 a 1/98.
je to uz sice viac-menej jedno, ale je minimalne zvlastne, ze Perpektiva v konkurze vobec vydala v r. 2005 platobny vymer. Pravo vydavat platobne vymery podla zakona c. 273/1994 Z. z. mali existujuce zdravotne poistovne do casu transformacie, ale Perspektiva v konkurze urcite uz v tom case nebola zdravotna poistovna (nevykonavala take cinnosti); dlh mala riesit vyhradne sudnou cestou, platobnym rozkazom a podobne.
Mozno by som este skusil namietnut nepravoplatnost prvotneho rozhodnutia, kedze ho vydal subjekt, ktory nemal pravo vydavat v tom case platobne vymery.

Ako som pisal vyssie: vsetky namietky pri vykone exekucie podavat exekutorovi a v kopii prislusnemu sudu.
0 0
Desanka Desanka

Desanka je offline (nepripojený) Desanka

Dobry den, chcela by som sa spytat ci si bol uspesny na sude po podani namietok. Je to velmi zaujimavy problem, tiez momentalne na podobnom pripade pracujem. Znama sa totiz dostala do rovnakeho problemu.
0 0
gabriela p gabriela p

gabriela p je offline (nepripojený) gabriela p

Takže oznámim výsledok - známa podala námietku premlčania ale sudkyňa to zmietla zo stola a tak to hneď aj zaplatila. Ale myslím si že to nebolo dobré rozhodnutie - ani jedno. Ďakujem za názory a pomoc.
0 0
Andula77 Andula77

Andula77 je offline (nepripojený) Andula77

Dobry den,
prosim o pomoc ci nazor ludi na tuto temu, ktora sa ma bohuzual tiez tyka ; (
Je mi luto, necitala som vsetky prispevky, preto rovno napisem okolnosti mojho pripadu.
V oktobri 2007 mi VsZP zaslala vymer dlhu 5757Skk za obdobie 1996-2004 (cca 95% z dlhu sa tyka obdobia rokov 96/97 kedy som bola au pair v UK), dalej poplatky z omeskania vo vyske 46 000Skk!!! Podotykam, ze po navrate z UK som bola ich klientom az do roku 2004 kedy som odisla do irska a som tu dodnes. Za cely ten cas mi nikdy nedali vediet, ze im cosi dlhujem. Bola som si toho ciastocne vedoma, kedze kamoska, ktora robila au pair v Nemecku a po navrate (po nejakych rokoch) nastupovala na matersku. Tiez od nej vtedy ziadali zaplatit nedoplatky. Pravdupovediac po strednej nemala sajn ako funguje poistenie, navyse som bola v domnienke, ze kedze budem v UK, rodina bude za mna nieco odvadzat.
Takze dlh 5757 som okamzite uhradila (to som netusila o dobe premlcania 10 rokov, nemusela som im to vobec cele uhradit!) a znama (byvala zamestnankyna poistovne) mi pomohla napisat jednoduchu ziadost o odpustenie popl. z omesk. Sama vravela, ze to takmer vsetko odpustaju, ked tak mi daju zaplatit trovy konania zo zasadnutia komisie (chcela by som vidiet tu komisiu haha tak ok, ziadost bola podana osobne este v oktobri 2007. Na odpoved som cakala do septembra 2008!!! Prisiel mi novy vymer, odpustili mi 50%, takze stale chcu 23tisic. co im teda odmietam zaplatit. Poslali mi dohodu bez podpisov ktoru som mala - ak som som s nou suhlasila odoslat naspat Neurobila som tak a napisala som ziadost o vynimku. Napisala som celkom slusnu omacku (vsetko pravda), ze som od 2mes. polosirota, ze mi nikto nikdy nic nedal, do UK som isla studovat rec, naozaj som si doniesla minimum penazi, potom cesta do irska, aby som si mohla dovolit kupit na SK novy byt, ktory budeme pri terajsich cenach splacat este 20 rokov plus mam 8tyzdnoveho synceka...no, myslela som, ze to "zaposobi". Ja hupa som si stale o tom nic nezisila, vedela by som o dobe premlcania skor : (
Odpoved prisla v january 2009, ze moja ziadost uz bola riesena a preto mam zaplatit co mi vyrubili. Napisala som znovu uz poucena o dobe premlcania, spomenua som dane zakony, ze to odo mna nemali co ziadat, ze ani som im to nemala uhradzat a eaz a znovu som spomenula, ze za 10 rokov co som bola ich klientom mi nic nedali vediet...kopiu som poslala aj na Urad pre dohlad nad zdrav. starost. Odpoved mi prisla minuly tyzden. je to Oznamenie - vraj "kedze som v marci 2008 prevzala vymer a nepodala v zakonom stanovenom case rozklad, PV nadobudom vykonatelnost v aprily 2008. Len v pripade ak su splene zakonne podmienky, je mozne povolit obnovu konania."

Preto prosim o pomoc pri hladani odpovedi na tieo otazky:
1. co to znamena "podat rozklad"?
2. o ake zakonne podmienky ide aby sa mohlao obnovit konanie??

Podotykam, ze v marci 2008 mi nebolo nic dorucene, nic som od nich neprevzala!!! Platobny vymer, ktory v oznameni uvadzaju som obdrzala v septembri 2008 a aj je datovany do toho obdobia! Netusim, kde sa berie marcovy a aprilovy datum...

PS. v roku 2005 som tam isla osobne, ze im chcem doplatit podlznosti ak nejake mam (vedela som, ze kvoli UK tam cosi bude). Pani mi dala datumy - len ustne, nic na papiery, na zaklade toho som jej poslala postou (uz som bola v irsku) este nejake doklady z roku 1997, ktore mi napokon uznala a ziadala som ju, aby sa mi ozvala ak mi tam este nieco zostane a ja to uhradim...NIKDY sa neozvala tak som myslela, ze to bude OK, mozno som na to aj zabudla. eda az do oktobra 2007 kedy mi prisiel spominany vymer.
PS2
Ta znama mi povedala (neviem nakolko je to pravda), ze ziadost o odpustenie sa posuvali do Bratislavi, vraj vsetkym odpustili az na dvoch ludi. Nejakeho chalana a mna lebo mi sme robili v cudzine! Tak xrejme si myslia, ze mi sa kupeme v euracoch...priala by som im tu prist...no,ale ako vravim, tato info nemusi byt pravdiva

DAKUJEM ZA NAZORY A ODPOVEDE!

Anna
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

Andula77 Pozri príspevok
Preto prosim o pomoc pri hladani odpovedi na tieo otazky:
1. co to znamena "podat rozklad"?
2. o ake zakonne podmienky ide aby sa mohlao obnovit konanie??

Podotykam, ze v marci 2008 mi nebolo nic dorucene, nic som od nich neprevzala!!! Platobny vymer, ktory v oznameni uvadzaju som obdrzala v septembri 2008 a aj je datovany do toho obdobia! Netusim, kde sa berie marcovy a aprilovy datum...
1. podať rozklad = v tvojom prípade myslené odvolanie proti platobnému výmeru. Zvyčajne je to 15 dní od doručenia platobného výmeru. Čiže v tvojom prípade (podľa toho čo píšeš) lehota uplynula niekedy v septembri - októbri 2008

2. podmienky na pripustenie obnovy konania (§ 62 správneho poriadku):
a) vyšli najavo nové skutočnosti alebo dôkazy, ktoré mohli mať podstatný vplyv na rozhodnutie a nemohli sa v konaní uplatniť bez zavinenia účastníka konania;
b) rozhodnutie záviselo od posúdenia predbežnej otázky, o ktorej príslušný orgán rozhodol inak;
c) nesprávnym postupom správneho orgánu sa účastníkovi konania odňala možnosť zúčastniť sa na konaní, ak to mohlo mať podstatný vplyv na rozhodnutie a ak sa náprava nemohla urobiť v odvolacom konaní;
d) rozhodnutie vydal vylúčený orgán (§ 9 a 13 správneho poriadku), ak to mohlo mať podstatný vplyv na rozhodnutie a ak sa náprava nemohla urobiť v odvolacom konaní;
e) rozhodnutie sa opiera o dôkazy, ktoré sa ukázali ako nepravdivé, alebo rozhodnutie sa dosiahlo trestným činom.

Ten dátum marec / september 2008 je viac-menej nepodstatný , asi majú bordel v papieroch, ale aj v jednom, aj v druhom prípade je to momentálne v lehote...

Ak mám byť úprimný - keďže s všetko preberala v lehote, neodvolala si sa, nepodala rozklad, vyzerá to tak, že je platobný výmer právoplatný (právo na vymáhanie sa premlčí po 3 rokoch od jeho právoplatnosti, čiže niekedy v r. 2011).
Odpustenie poplatku z omeškania je možnosť, ktorú má poisťovňa. Nie je na to žiaden právny nárok.
Priznám sa, že v tomto prípade netuším, ako sa vyhnúť zaplateniu
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

Dobrý deň,
tiež by som prosila o radu. My máme podobný problém a to, že v r.2004 nám bola vykonaná kontrola o správnosti platenia poistného na ZP ako aj dodrž. ost.povinností za obd. 1.11.02-31.05.04 a po kontrole bolo predpísané platobným výmerom dlžné poistné + poplatky z omeškania. Dlžné poistné sme uhradili a k dnešnému dňu na poistnom máme všetko uhrad. V r.2007 sme písali žiadosť o odpustenie popl.z omeškania a v piatok 21.02.09 nám prišla dohoda o odpustení uzatvorená podľa §574 Obč.zák., kde nám ale odpustili len časť a zvyšok máme doplatiť, ak podpíšeme túto dohodu, ináč máme uhradiť celú dlžnú čiastku. Môžem sa v tomto prípade odvolať na §21 ods.2 zák.o zdrav.poist. kde sa píše o premlčacej dobe tri roky?
Ďakujem
0 0
Andula77 Andula77

Andula77 je offline (nepripojený) Andula77

Dobry den Jery
Dakujem za odpoved! Este raz som presla vsetky doklady, ktore mi VsZP zaslala a prisla som na to, ze platobny vymer cislo XY/2008 mi nebol nikdy doruceny! Jedine doklady co mam su Protokol o vykonanej kontole s uplne inym cislom ako je dany PV a tiez Dohoda, ktoru som nepodpisala...; ( Dnes mi znama povedala, ze platobne vymery od r. 2007 posielal Urad pre dozor nad... ale od daneho Uradu som definitivne nic nedostala! Vlastne som donedavna ani nevedela, ze taky Urad vobec existuje...tazke skusim vyrukovat na Urad s tym, ze PV uvedeny v ich oznameni som naozaj nikdy neprevzala takze som ani nemohla podat rozklad. Ak to nezaberie, tak sa obavam najhorsieho. Hold, chudobnemu aj z hrnca vytecie ci ako sa o hovori...; (
0 0
janapill janapill

janapill je offline (nepripojený) janapill

A mne by Ste nemohli poradiť? (viď prísp.č.94), ja sa len chcem uistiť, či sa môžem odvolať na ten §21ods2, kde sa píše o premlčacej dobe tri roky.
Ďakujem
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Dobrý deň,
poprosím aj ja o radu , prečítala som si príspevky , ale nie som si istá :

Podali sme žiadosť na VZP Dôvera o splnení povinností zaplatených preddavkov( potrebné k žiadosti na dotáciu z ÚP ) a dozvedeli sme sa , že tam máme dlh o ktorom ani nevieme .

V 03.12. 2004 bol vydaný plat. výmer na dlźné poistné od r. 2000-2002 v sume cca 24.000,- - zaplatili sme a podali žiadosť o odpustenie poplatkov z omeškania a pokuty - 28.12.2004 .
Vo 02/2005 ( neviem presný dátum ) prišiel od nich list - zo dňa 07.02.2005 , že máme doplniť čestné vyhlásenie a zatiaľ sa konanie prerušuje - zaslali 14.02.2005 .
Až 14.11. 2005 prišiel list z gen riad. ZP Dôvera od nejakej právničky - oznámenie o prerušení konania:
" Z dôvodu nejednoznačného výkladu ustanovenia § 18 ods. 2 ..... ( ak bude treba doplním ), skrátka ,že požiadali Ministerstvo zdrav. SR o usmernenie a do doby doručenia usmernenia prerušuje konanie o našej žiadosti o odpustenie poplatkov z omeškania a o ďalšom vybavovaní nás budú informovať bez zbyt. odkladu . Odvtedy nič.

Toľko naša korenšpodencia. Ale teraz mi pani z poisťovne povedala, ža dlhujeme ešte za nejaký platobný výmer z 30.12 2004 cca 32.000,- .
My sme však žiadny nedostali ( aspoň nie je nič zaevidované - v tom čase som bola na RD ).
Aké sú teraz naše možnosti ?
Ak bol výmer vydaný naozaj 30.12. 2004 : 1- nebol doručený
2 - ak bol doručený - t.j. majú doklad o doručení
Vzťahuje sa nás doba premlčania 3 roky ?

Pýtala som si od nich kópiu výmeru a dokladu o doručení , ale máme si napísať ďalšiu žiadosť.

vďaka
emily2
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

janapill Pozri príspevok
Dobrý deň,
tiež by som prosila o radu. My máme podobný problém a to, že v r.2004 nám bola vykonaná kontrola o správnosti platenia poistného na ZP ako aj dodrž. ost.povinností za obd. 1.11.02-31.05.04 a po kontrole bolo predpísané platobným výmerom dlžné poistné + poplatky z omeškania. Dlžné poistné sme uhradili a k dnešnému dňu na poistnom máme všetko uhrad. V r.2007 sme písali žiadosť o odpustenie popl.z omeškania a v piatok 21.02.09 nám prišla dohoda o odpustení uzatvorená podľa §574 Obč.zák., kde nám ale odpustili len časť a zvyšok máme doplatiť, ak podpíšeme túto dohodu, ináč máme uhradiť celú dlžnú čiastku. Môžem sa v tomto prípade odvolať na §21 ods.2 zák.o zdrav.poist. kde sa píše o premlčacej dobe tri roky?
Ďakujem
Ak od datumu pravoplanosti platobneho vymeru uplynulo dlhsie casove obdobie ako 3 roky a zaroven sa v tomto obdobi nezacalo vymahat, tak ano, mozete sa odvolat a mali by ste byt uspesna.
Upozornujem ale, ze sucastou dohody moze byt aj nejake uznanie dlhu, alebo nieco podobne, cize odvolat sa na premlcanie sa treba pred podpisom dohody (dohodu nepodpisovat).

Ospravedlnujem sa za dlhsie obdobie na reakciu, bol som mimo a nemal som pristup k netu
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

Andula77 Pozri príspevok
tazke skusim vyrukovat na Urad s tym, ze PV uvedeny v ich oznameni som naozaj nikdy neprevzala takze som ani nemohla podat rozklad. Ak to nezaberie, tak sa obavam najhorsieho. Hold, chudobnemu aj z hrnca vytecie ci ako sa o hovori...; (
Treba si overit dorucenie, nech vam zdokladuju, ze vam bol platobny vymer doruceny (podpisanou dorucenkou).

Upozornujem ale, ze pri dorucovani podla spravneho poriadku mozno uplatnit tzv. nahradne dorucenie
§ 24, ods. 2
Ak nebol adresát písomnosti, ktorá sa má doručiť do vlastných rúk, zastihnutý, hoci sa v mieste doručenia zdržiava, doručovateľ ho vhodným spôsobom upovedomí, že písomnosť príde znovu doručiť v určený deň a hodinu. Ak nový pokus o doručenie zostane bezvýsledný, doručovateľ uloží písomnosť na pošte a adresáta o tom vhodným spôsobom upovedomí. Ak si adresát nevyzdvihne písomnosť do troch dní od uloženia, posledný deň tejto lehoty sa považuje za deň doručenia, aj keď sa adresát o uložení nedozvedel.

Toto by mali zdokladovat dorucenkou, kde posta vyznacila datum ulozenia. Podmienka pre toto nahradne dorucenie je, ze v tom case ste sa museli zdrziavat na tejto adrese, inak domienka dorucenia neplati.
0 0
jery jery

jery je offline (nepripojený) jery

emily 2 Pozri príspevok
Aké sú teraz naše možnosti ?
Ak bol výmer vydaný naozaj 30.12. 2004 : 1- nebol doručený
2 - ak bol doručený - t.j. majú doklad o doručení
Vzťahuje sa nás doba premlčania 3 roky ?

Pýtala som si od nich kópiu výmeru a dokladu o doručení , ale máme si napísať ďalšiu žiadosť.

vďaka
emily2
Premlcacia doba sa na Vas samozrejme vztahuje. Ak bol pl. vymer doruceny, pravoplatny bol zrejme niekedy v januari - februari 2005, t. j. premlcacia doba uplynula v januari - februari 2008. (za predpokladu, ze do tej doby nezacalo exekucne konanie).
Takze namiesto ziadosti o odpustenie by som rovno poslal namietku premlcania.
0 0
Andula77 Andula77

Andula77 je offline (nepripojený) Andula77

na UDZS maju dorucenku...prevzala to za mna moja mama ( ani nie je moja menovkyna) kedze na dedine, kde sa ludia poznaju sa to da...teraz sa nestazujem, ved mi prisla ina posta a padlo mi vhod, ze mama bola schopna za mna postu prevziat. V tomto pripade by som si vsak radsej zelala opak ; (
Uplynul odvtedy rok a v tom case som celu zalezitost zverila do ruk mojej znamej (byvalej zamestnakyne VsZP) kedze ja som bola v cudzine. Zo 46tisic mi odpustili 50% podla Dohody, ktoru poslali po takmer roku od prvotneho vyrubenia dlhu a popl. z omeskania. Dohodu som vsak nepodpisala a teraz hrozi, ze musim VsZP zaplatit celu sumu! Volala som na UDZS, ale oni s tym nic nemaju. VYmer nadobudol vykonatelnost a tym to pre nich konci. Je odvtedy len rok tak neviem ci to mam riskovat a cakat dalsie 2, aby to bolo premlcane ; ( nie je to "slavne" riesenie, ale ani nechcem platit take velke peniaze za "nic". Zaujimalo by ci poistne platia napr. romsky obcania a ci aj od nich by to poistovna vymahala !??? Som nahnevana tak ma napadaju taketo veci. VsZP ma velke dlhy tak sa ich zrejme snazi splacat z penazi svojich klientov...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať