Zavrieť

Porady

hmotnost rekonstrukcia jadra

Zdravim. Potreboval by som poradit ohladom rekonstrukcie jadra.
Odstranujem stare umakartove jadro a nahradzujem ho ytongom 100. Vaha jednej tvarnice je asi 10kg. Ide mi o to, ze mi teraz vzniknu tri steny v dlzkach 2500, 3700 a 3500 mm. Maju od cca 400 do 600 kg, Nie je to moc? Vzdialenosti nosnych stien medzi ktorymi to bude postavene je 3700mm.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Staticky posudok treba. Ani nie kvoli nejakej velkej statike, to vam tu mozeme hned povedat, ze je to ok. Skor zaskodni susedia-treba to nahlasit a mat ten posudok. Niekedy su susedia velmi neprijemni a mozu vam z toho robit zbytocne problemy.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Teraz je to dosť individuálne a záleží to od daného spoločenstva vlastníkov bytov a odhlasovaných interných predpisov. Poväčšine už statický posudok k bežnému jadru nevyžadujú (napr. u nás je statik manžel presedkyne BD, tak družstevné ešte vyžadujú) ale už skôr žiadajú revízne správy od elektroinštalácie a plynu

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    lapejko Pozri príspevok
    Teraz je to dosť individuálne a záleží to od daného spoločenstva vlastníkov bytov a odhlasovaných interných predpisov. Poväčšine už statický posudok k bežnému jadru nevyžadujú (napr. u nás je statik manžel presedkyne BD, tak družstevné ešte vyžadujú) ale už skôr žiadajú revízne správy od elektroinštalácie a plynu
    Tak,tak treba všelijake posudky a somariny.
    Ale najnovšie stači mať papier o stavebnom konaní,že sa ide prrábať byt a tento papier vycapiť vo vchode na viditeĺnom mieste, a nikto nebude mocť pindať.

    Zlaté boli 90 roky,kedy sa prerabalo jedna radosť, bez ohlasenia,bez papierov len tak ako si kto zmyslel.
    Pamätám si ako jedni magori vymurovali v bytovke jadro z CdM-ky tehly a vobec ich to netrápilo,že koĺko to celé bude vážiť.

    Ja keď som prerábal,tak hmotnosť všetkych pužitých tvárnic bola okolo 450 kg + obkladačky okolo 500 kg + dlažba a poter okolo 250 kg.

    Ale hmotnosť vymurovaného by som neriešil,oveĺa horšie je keď sa vyhadzujú celé priečky alebo robia sa otvory do nosných panelov,to može byť nebezpečné.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    Podla mna tie posudky maju zmysel,keby sa robila nejaka archivacia,aby sa vedelo,co vsetko je v tej bytovke pomenene. Takto je to vzdy len posudok,ktory pocita s povodnym stavom bytovky

    hmotnost rekonstrukcia jadra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.