Zavrieť

Porady

Tepelná izolácia Guardian

Ahojte
Po diskusiách na rôznych fórach som natrafil na izoláciu,ktoru dovážajú
z USA.Volá sa GUARDIAN FIBERGLASS .
Súčinitel’ tepeľnej vodivosti (W/mK): λ=0,044 až λ=0,037
Tepelný odpor (m2K/W): 1,25 až 5,63
Máte s tým niekto skúsenosti čo to je? Predávaju to za vynikajúcu cenu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Len toľko viem ,že materiál budúcich desaťročí.Pár rokov to hľadám po výstavách ,ale zatiaľ nikto nič.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ak viete čo je to fiber.Tak ste na správnej ceste.Niečo podobné.V USA je to vraj najpoužívanejší materiál na výrobu okien.Tepelne lepší ako plast , pevnosťou a váhou na úrovni hliníkových okien ,s takmer nulovou tepelnou rozťažnosťou.Ideálny na výrobu okien.Cenovo porovnatelný s plastovými oknami.Len sa musí vyrábať vo veľkom a v Európe to zatiaľ nikto vo veľkom nevyrába.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    220870 Pozri príspevok
    Ak viete čo je to fiber.Tak ste na správnej ceste.Niečo podobné.V USA je to vraj najpoužívanejší materiál na výrobu okien.Tepelne lepší ako plast , pevnosťou a váhou na úrovni hliníkových okien ,s takmer nulovou tepelnou rozťažnosťou.Ideálny na výrobu okien.Cenovo porovnatelný s plastovými oknami.Len sa musí vyrábať vo veľkom a v Európe to zatiaľ nikto vo veľkom nevyrába.
    ahoj, ty myslíš asi penové sklo?! Tú americkú vatu za skvelú cenu celý minulý rok ponúkal pán z SN na rádioburze Reginy a keď som sa informoval kolegov živnostníkov, v žiadnom prípade mi to nedoporučovali, VRAJ je to recyklovaný odpad, ktorý s USA vyvážajú. Poznáte tovar z USA za "dobrú cenu"?

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nieje to penové sklo.Je to materiál na báze Fibru.Strojári to poznajú.Vyrábali sa z toho suché ložiská na vrtule bubna do pračiek Romo.Kedysi sa to používalo ako základný materiál na plošné spoje.Niečo ako živica pomiešaná z laminátom.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Penove sklo je "foamglass", nie "fiberglass". Fiberglass je v preklade sklenne vlakna.

    Ak by to bolo ozaj dobre, tak by sa mi to celkom hodilo, po sviatkoch mi idu robit SDK na strop a ISOVER je pekelne drahy
    Americká firma Guardian Fiberglass vyrába izoláciu zo sklených vlákien pod tým istým menom už niekoľko desaťročí. Fiberglass v angličtine znamená sklené vlákno. Tepelnú izoláciu momentálne vyrába len v USA a Kanade, no napr. liate sklo, ako aj súčiastky pre automobilový priemysel na všetkých piatich kontinentoch sveta. Najbližšie závody k Slovensku na liate sklo prevádzkuje v Poľsku (Czestochowa) a Maďarsku (Oroshaza). Viac informácii sa dozviete na firemnej stránke, ktorú má aj v češtine. Jej názov je guardianfiberglass bodka cz
    220870 Pozri príspevok
    Len toľko viem ,že materiál budúcich desaťročí.Pár rokov to hľadám po výstavách ,ale zatiaľ nikto nič.
    Ahoj. Guardian Fiberglass sa zúčastní výstavy BUDMA v Poznani od 19-22 januára 2010, ako aj Medzinárodného stavebného veletrhu v Brne od 13-17 apríla 2010
    lapejko Pozri príspevok
    ahoj, ty myslíš asi penové sklo?! Tú americkú vatu za skvelú cenu celý minulý rok ponúkal pán z SN na rádioburze Reginy a keď som sa informoval kolegov živnostníkov, v žiadnom prípade mi to nedoporučovali, VRAJ je to recyklovaný odpad, ktorý s USA vyvážajú. Poznáte tovar z USA za "dobrú cenu"?
    Asi potom nevieš že v USA sa použité sklenené fľaše nevykupujú ale proste recyklujú vo všetkých domácnostiach. Toto sklo sa potom taktiež využíva na výrobu izolácie (asi 30%). Ostatných 70% je kremík. Možno vieš že sklo sa taktiež vyrába z kremíka. Čize recyklované sklo nie je žiadny odpad, keďže je vyrobené z tej istej suroviny. Použitím reczkolvaného skla sa jednoducho ušetrí energia. A táto úsporu spolu so súčasným kurzom EUR a US$ umožňujú, aby izolácia z USA mohla nielen kvalitou, ale aj cenou konkurovať lokálnym výrobcom.

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    patys: co je na tej cene take uzasne? za tu cenu predavame KNAUF s ecose technologiou. Ak by sa to naozaj oplatilo a bola by to fakt spicka,,alebo neviem co take hura,,,,, tak sa to predava vsade.
    goosesk Pozri príspevok
    patys: co je na tej cene take uzasne? za tu cenu predavame KNAUF s ecose technologiou. Ak by sa to naozaj oplatilo a bola by to fakt spicka,,alebo neviem co take hura,,,,, tak sa to predava vsade.
    Naozaj? A kde predáva Knauf za také ceny? Rád sa dozviem nečo nové. Dakujem
    Naposledy upravil twicelong : 07.01.10 at 08:18 Dôvod: chyba v texte

    patys je offline (nepripojený) patys

    patys
    goosesk Pozri príspevok
    patys: co je na tej cene take uzasne? za tu cenu predavame KNAUF s ecose technologiou. Ak by sa to naozaj oplatilo a bola by to fakt spicka,,alebo neviem co take hura,,,,, tak sa to predava vsade.
    No dajte link za taku cenu sa nebudem s Amíkmi dotahovat.Som aj ja zvedavý kde to zoženiem za tu cenu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.