Zavrieť

Porady

vykurovanie podlahove vs teplovzdusne

hi,
system teplovzdusneho vykurovania+rekuperacia /atrea-duplex/
vs. podlahove vykurovanie+rekuperacia vzduchu.


dake odporucania ?
vyhody vs. nevyhody ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

    dodo_b
    no vsak to, kazdy len podlahove vykurovanie, a co takto rekuperacia ??? nikto o tom neuvazuje ?? bol som v dome co to malo, ze waaaaaaaaaau. a este k tomu teplovzdusne vykurovenie.
    viem ,ze to ma malo ludi a prave preto potrebujem info.
    cena jednotky od 2000€+rozvody. ale realne mesacne naklady su dost nizsie. dost zaujimava technologie kurenia.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    dodo_b Pozri príspevok
    no vsak to, kazdy len podlahove vykurovanie, a co takto rekuperacia ??? nikto o tom neuvazuje ?? bol som v dome co to malo, ze waaaaaaaaaau. a este k tomu teplovzdusne vykurovenie.
    viem ,ze to ma malo ludi a prave preto potrebujem info.
    cena jednotky od 2000€+rozvody. ale realne mesacne naklady su dost nizsie. dost zaujimava technologie kurenia.
    Tusim to nestiha kurit v mrazoch okolo -10'C, je to dost narocne tech. zariadenie a stale pocut prudenie vzduchu. Tech. miestnost je tiez dost plnotucna... Ja osobne tomu nejako extra nefandim, ale len kvoli zriadovacim nakladom... Ked tym vies vetrat, kurit aj klimatizovat - je to fajn. Mozno v druhom dome

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    dodo_b Pozri príspevok
    no vsak to, kazdy len podlahove vykurovanie, a co takto rekuperacia ??? nikto o tom neuvazuje ?? bol som v dome co to malo, ze waaaaaaaaaau. a este k tomu teplovzdusne vykurovenie.
    viem ,ze to ma malo ludi a prave preto potrebujem info.
    cena jednotky od 2000€+rozvody. ale realne mesacne naklady su dost nizsie. dost zaujimava technologie kurenia.
    Nechýba vám tam náhodou jedna nula?

    dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

    dodo_b
    samotny rekuperator zacina od 2000€ , ale ked prejdem aj vykurovanie+rekuperacia+rozvody+elektronika+zasobn ikTV tak to je okolo 12-15000€

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Práve ukončujeme jeden pasívny dom a tam rekuperácia +ohrev vody + solar cez 20 000€.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    dodo_b Pozri príspevok
    no vsak to, kazdy len podlahove vykurovanie, a co takto rekuperacia ??? nikto o tom neuvazuje ?? bol som v dome co to malo, ze waaaaaaaaaau. a este k tomu teplovzdusne vykurovenie.
    viem ,ze to ma malo ludi a prave preto potrebujem info.
    cena jednotky od 2000€+rozvody. ale realne mesacne naklady su dost nizsie. dost zaujimava technologie kurenia.
    Zober si take nemocnice...podlahovky....neviri to prach, nevysusuje tak vzduch, prijemny teply pocit od noh a vo vyske hlavy prijemny nevysuseny neprehriaty vzduch na dychanie. Osobne sa priklanam k salavemu vykurovaniu, nie k tomu, co je zalozene na prudeni vzduchu, ini mozu mat iny nazor samozrejma.

    dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

    dodo_b
    no vidim to na podlahove + rekuperacia vzduchu + solar + 300lit. zasobnik TV. 105m2 vykurovanej plochy, 300m3 objemu total na rekuperaciu.

    stavbár2 je offline (nepripojený) stavbár2

    stavbár2
    Skús sa informovať na tejto stránke http:///www.centrum-rekuperacie.sk/ ,možno sa dozvieš viac.
    Ja mám podlahové kúrenie už 15 rokov a nedám naň dopustiť.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Na jednej stavbe máme zatiaľ rozrobené rozvody od rekuperácie pod poterom,v sanitných miestnostiach a v chodbách kde bude dlažba je rozvod podlahovky. Ten sa bude napájať od 900 l nerez zásobníka, na ktorý sa dopoja aj kolektory.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Nizky komfort...minimalna akumulacia...pri teplovzdusnom kureni otvoris dvere, pustis trochu zimy a kym sa teplota vrati nazad kde bola, potrva to.

    Ja mam podlahovku a rekuperaciu, ked blbol kotol a neslo kurenie asi 2 dni, tak klesla teplota z 25 na 24.5...az ked sme isli na vikend prec, klesla teplota na 23, stale este bez kurenia...Ked sa raz dobre izolovany dom vyhreje, je velmi jednoduche udrzat prijemnu teplotu.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    ciners Pozri príspevok
    Andrej ty bezne kuris na 25 stupnov?
    Ano, v prizemi na 25, v podkrovi je okolo 23. Som panelakove dieta.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    len tak zo srandy, kolko mas vyratane TS, ze rozmyslas nad dokurovanim rekuperaciou?

    pre problematiku rekuperacie doporucujem prestudovat tzb-info.cz tam je toho na mraky aj ohladom teplovzdusneho kurenia. Na SK je nieco na ostavbe.sk , tam najdes par typov aj ako svojpomocne spravit rozvody, na com sa da pekne usetrit.
    btw, ta cena 2000+ rozvody by som upravil na 5000€ na rekupereaciu na cca.300m3 na kluc a to je len standard od kvalitnejsej znacky. Dokurovanie,dohrev TUV a podobne srandy tam su uz zaujimavejsie ceny. Doporucujem dost postudovat po nete , lebo predajcovia vedia narozpravat...

    dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

    dodo_b
    znamy ma od ATREA, duplex ..., 615L zasobnik, rozvody, solar. no paradaaaa. ja asi dam podlahovku, rekuperaciu vzduchu 300m3, solar a 300L. vsak uvidime.

    a rozvody na rekuperaciu hranate ci skor rury ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.