Zavrieť

Porady

Samostatny Finančný agent

Od 1. januara je platny novy zakon o fin. sprostredkovani, vedel by mi niekto poradit, ako ziskat povolenie na vykon tejto cinnosti od NBS, mam VS vzdelanie , viac ako 6 rocnu prax v bankovnictve a bankopoisteni. Musim aj napriek tomu mat absolvovane odborne skolenia a statnu skusku, zo zakona som to tak pochopila.
Pripadne ak uz niekto je nahlaseny NBS ako podriadeny sprostredkovatel, v pripade, ak by chcel vystupovat ako samostatny agent, co je k tomu potrebne?
Velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pablito je offline (nepripojený) pablito

    pablito
    Je to dosť zložité a treba nekonečné množstvo dokumentácie. Stačí, ak si prečítate prílohy žiadosti. Aj v prípade, že chcete pracovať samostatne, čiže bez podriadených agentov, NBS žiada vypracovať všetky vnútorné predpisy.

    zuzasula4 je offline (nepripojený) zuzasula4

    zuzasula4
    Zdravím...

    Ak ste registrovaný ako podriadený sprostredkovateľ, je nutné, aby Vás momentálna materská spoločnosť odregistrovala a na to, aby ste začal vystupovať ako Samostatný finančný agent, je potrebné splniť všetky požiadavky z NBS. Je okolo toho kopec papierovačiek, stojí to nemalé peniaze. Ale stále to bude len prvý bod. Potom si musíte obvolať a obehať všetky poisťovne a banky, s ktorými sa rozhodnete spolupracovať, prevažne centrály mám na mysli. Ak nemáte záujem si otvoriť v tomto smere nejakú serióznu firmu a brať "pod seba" aj ďalších ľudí, tak Samostatný finančný agent pre jednotlivca nie je najšťastnejším riešením.
    Mimochodom, momentálne študujem tento zákon, keď budem vedieť bližšie info, ozvem sa.
    (Môj skromný názor, stále som v tomto sektore nová)

    džoana je offline (nepripojený) džoana

    džoana
    dakujem za odpoved, viem, ze to nie je jednoduche, ale co uz dnes jednoduche?
    mna by teda skor zaujimalo, ako by mali konkretne vyzerat vnutorne predpisy a zabezpecenia, kt. NBS od sprostredkovatela vyzaduje, len neviem, ci mi s tym niekto bude vediet pomoct
    dakujem za vsetky doterajsie reakcie a budem cakat na dalsie

    zuzasula4 je offline (nepripojený) zuzasula4

    zuzasula4
    Odporúčam:

    Metodické usmernenie č. 5 Útvaru dohľadu nad finančným trhom NBS z 21.12.2009 k prechodným ustanoveniam zákona č. 186/2009 Z. z. a k spôsobu podávania žiadosi o povolenie na výkon činnosti finančného sprostredkovania a finančného poradenstva...

    Nájdeš na stránke NBS-ky... Inak, ak sa budeš držať tohto zákona, je v ňom všetko vysvetlené...

    Pekný dník...

    ezruel je offline (nepripojený) ezruel

    ezruel
    Zdravím Vás, no ja sa vraciam po rokoch k mojej spoločnosti, ktorá ma predtým zastrešovala, neviem, či je dobre dnes pracovať samostatne, keď sú firmy, kt majú full servis ;-) moja skromná odpoveď ;-)

    Samostatny Finančný agent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.