Zavrieť

Porady

Poplatok za dodatok k líz. zmluve a DPH

Prevzali sme v lízingovke auto po inej osobe. Vďaka Porade som už múdrejšia, čo sa týka lízingu. Chcem si len ujasniť túto záležitosť:

Lízingovka nám účtuje poplatok za vyhotovenie dodatku k lízingovej zmluve. Je v ňom vyčíslená a DPH. Podľa mňa si túto DPH môžem uplatniť na vstupe, aj keď sa jedná o osobné motorové vozidlo, pretože dodatok k zmluve nie je príslušenstvo MV: §49 7b. Je môj výklad správny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    Ja mám podobný problém. Lízingovka nám účtovala poplatok za prečasné ukončenie leasingovej zmluvy (tiež išlo o osobné motorové vozidlo)a je tam vyčíslená DPH. Máme nárok na odpočítanie alebo nie? Ja sa prikláňam skôr k tomu nie, ale nie som si veľmi istá.
    Ďakujem

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Naďa
    Prevzali sme v lízingovke auto po inej osobe. Vďaka Porade som už múdrejšia, čo sa týka lízingu. Chcem si len ujasniť túto záležitosť:

    Lízingovka nám účtuje poplatok za vyhotovenie dodatku k lízingovej zmluve. Je v ňom vyčíslená a DPH. Podľa mňa si túto DPH môžem uplatniť na vstupe, aj keď sa jedná o osobné motorové vozidlo, pretože dodatok k zmluve nie je príslušenstvo MV: §49 7b. Je môj výklad správny?
    poplatok sa vzťahuje k obstaraniu os. MV, a preto nevzniká právo na odpočet dane.

    Odpoveď síce takmer po roku, ale ako sa hovorí, lepšie neskoro ako nikdy.
    Naposledy upravil Milan Benka : 07.07.06 at 09:32 Dôvod: Doplnok

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Dana K.
    Ja mám podobný problém. Lízingovka nám účtovala poplatok za prečasné ukončenie leasingovej zmluvy (tiež išlo o osobné motorové vozidlo)a je tam vyčíslená DPH. Máme nárok na odpočítanie alebo nie? Ja sa prikláňam skôr k tomu nie, ale nie som si veľmi istá.
    Ďakujem
    Súhlasím s Vaším názorom, že nemáte nárok na odpočet.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    benka
    Súhlasím s Vaším názorom, že nemáte nárok na odpočet.
    Ďakujem za potvrdenie.

    Poplatok za dodatok k líz. zmluve a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.