Zavrieť

Porady

zápal trojklanného nervu.

Zdravím všetkých. Ospravedlňujem sa , podobná téma tu už bola, ale aj tak by som potreboval poradiť. Moja mamka ho už 2 x prekonala , nebudem tu popisovať aké sú to hrozné bolesti. Tie našťastie už pominuli, no zostali jej trvalé "vedľajšie príznaky" neustále má na tej postihnutej tvári tiky. Nie je to stále, ale napr. pri hovorení, alebo pri nejakom inom podnete to začne. ( v intervaloch 1x za sec. Je to už pre ňu dosť nepríjemné. Zatvára jej oko, miká kútikom úst,. Lekárka ( neurologička) jej navrhla podať injekčne do toho nervu butuloxoxín. Aby sa ten nerv oslabil.Priznám sa že mám trocha obavu, aby sa nevyskytli nejaké vedľajšie účinky. Trvalé ochrnutie časti tváre, alebo niečo iné. Preto by som uvítal, radu, alebo skúsenosť niekoho kto to "vyskúšal" Má sa ísť 12.1.2010 objednať . Má 70 rokov.
Všetkým vopred ďakujem.
Lieky kroré jej na to predpísala lekárka majú u nej nepríjemné vedľajšie účinky. Takže liekmi to nejde ovplivniť.
Ahojte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    plastikár je offline (nepripojený) plastikár

    plastikár
    Ahoj.
    rehabilitácie ani nahrievanie neskúšala. Čítal som tu niečo o suchom teple, ale neskúšala to. No keď pohne nejakým svalom na tvári, vtedy to začne najviac mykať. No skúsim si o tom niečo vyhľadať.

    zápal trojklanného nervu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.