Zavrieť

Porady

Vyplnenie tlaciva dane z motorovych vozidiel

Ahojte, nie su mi jasne niektore riadky v danovom priznani k dani z motorovych vozidiel, prosim mozte mi ich objasnit ci mam do nich nieco pisat?
do riadku 02 staci značka len Renault alebo aj Kangoo? riadok 07 danovnik podla §85 to sa ma vyplnovat? riadok 18 ako sa ma zaokruhli dan ked vyslo 69,705 ma sa toto zaokruhlenie pisat ajdo riadku 18? riadok 52 predpokladana dan ... sa ma vypisovat? a este chcem vediet akou formou sa plati tato dan ci rovno na danovou urade, sekom alebo ako?dakujem vam velmi pekne
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

PROSíM váS čo s tým traktorom, mam ho uviesť v DP a tým pádom podať dodatočné za min. rok aj ho prihlásiť.
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
Nesúhlasím s výberom možnosti c)

Ja najprv použijem b) , a) a až potom keď si neviem rady tak c)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

V Zákone je písané, že traktor ako poľnohosp.stroj je oslobodený, tak neviem, či ho zadať do DP alebo nie.Pozerám ako by som vypísala, keď áno, r.8 vyráta daň, ale kde zadám oslobodenie, v r. 9 neviem, čo mám zadať lebo tam je podľa EURO1,2...prosím o radu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

v poučení je písané, r. 8 podľa ton -dá sumu podľa tabuľky, r. 9 oslobodené, ak je oslobodené, píše sa 0, tým pádom daň na r. 13,16,18 je 0. Je to dobre, ale ešte stále neviem, či ten traktor tam mám dať alebo nie, ak áno, tak potom musím urobiť aj dodatočné za r.2008 a nahlásiť ho na DU.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Prosím poradí mi niekto v predchádzajúcich príspevkoch. Ale potom neviem, čo mám uviesť do r. 7 sú tam len dve možnosti a ani jedna nie je na traktor. ďakujem pekne
0 0
UBIKA25 UBIKA25

UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

http://www.porada.sk/t68905-dan-z-mo...-traktory.html


kukni

do DP nepatrí
Naposledy upravil UBIKA25 : 27.01.10 at 09:40
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem pekne. Tam je písané, že daň sa neplatí a neplatila. Potom podľa kategorie T1 by sa nemalo uvádzať v DP a ani prihlasovať na DU? prosím o radu, mám to rozpísané, stále ma vyhadzuje zo stránky DU, tak by som to chcela uzavrieť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Už TO mám hotové bez traktoru, ale ešte ma zaujíma, či ho treba prihlásiť na DU.
Neviem prečo mi na r. 9, netlačí zníženú daň pri dodávke, zobrazenú ju tam mám, ale keď dám vytlačiť je to prázdne, ale výsledná daň je vyrátaná zo zníženej, dúfam, že je to dobre.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradí niekto k príspevku 29, chcem to odniesť na DU a neviem, či lprihlásiť ten traktor. ďakujem pekne
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
predmetom dane z MV sú vozidlá kategórie M.N.O
čiže traktor je kategórie T a tá nie je uvedená v § 84 v novelizácií č. 538/2007 týkajúcej sa zákona č. 582/2004 o miestnych daniach.....
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem pekne, neuviedla som ho do DP, už mám hotové, len by som chcela vedieť či treba nahlásiť na DU vznik daň. povinnosti asi nie keď tam nevzniká alebo áno?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
stačí si prečítať predchádzajúci príspevok a trošku sa nad ním zamyslieť
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

sybila3 Pozri príspevok
ďakujem pekne, neuviedla som ho do DP, už mám hotové, len by som chcela vedieť či treba nahlásiť na DU vznik daň. povinnosti asi nie keď tam nevzniká alebo áno?

sybila, určite si v stresoch, lebo keď si o týždeň prečítaš svoj príspevok, asi sa nad ním pousmeješ:
Mám nahlásiť vznik daňovej povinnosti, keď daňová povinnosť nevzniká?

nerozumiem reči tvojho kmeňa
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

šak už sa usmievaj aj teraz, je to nelogické ale už som si neni istá ničím, fakt. Takže do DP nejde ani sa nenahlasuje, keďže nepodlieha dani. ďakujem všetkým a sorry
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

sybila3 Pozri príspevok
Už TO mám hotové bez traktoru, ale ešte ma zaujíma, či ho treba prihlásiť na DU.
Neviem prečo mi na r. 9, netlačí zníženú daň pri dodávke, zobrazenú ju tam mám, ale keď dám vytlačiť je to prázdne, ale výsledná daň je vyrátaná zo zníženej, dúfam, že je to dobre.
Keby sa niekto pýtal, pri vypisovaní tlačiva cez internet zo stránky www.drsr.sk pri výpočte to uvádza zníženú daň, ale pri tlači nie - je to s najväčšou pravdepodobnosťou chyba softwéru - u nich, ja som to dopísala čiernym perom....aj minulý rok som to tak urobila a neozvali sa za to.
0 0
Heluš Heluš

Heluš je offline (nepripojený) Heluš

Neviem na r. 09 podla coho sa rata znizena dan, poradi niekto?
0 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
Heluš Pozri príspevok
Neviem na r. 09 podla coho sa rata znizena dan, poradi niekto?

Skús
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQk4!
tam ti to zníženie pekne ponúkne.
Musíš pri vyplňovaní na internete vpravo kliknúť na modrý štvorček v pravo.
0 0
KATIE79 KATIE79

KATIE79 je offline (nepripojený) KATIE79

Chcem sa spytat, ce treba vypisovat aj oddiel II., ak sa udaje zhoduju s oddielom I.. Ide o PO.
0 0
coro coro

coro je offline (nepripojený) coro

abel Pozri príspevok
sybila, určite si v stresoch, lebo keď si o týždeň prečítaš svoj príspevok, asi sa nad ním pousmeješ:
Mám nahlásiť vznik daňovej povinnosti, keď daňová povinnosť nevzniká?

nerozumiem reči tvojho kmeňa
Nebolo by to nič výnimočné - pokút za nulové "prehľady" neposlané do 30. dňa aj keď mesiac mal 31 dní, som niekoľko platil..

Ale to, či vyplniť oddiel II, zaujíma aj mňa - pri PO by tam mohli sedieť os. údaje konateľa?
V poučení to nie je.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
coro Pozri príspevok
Nebolo by to nič výnimočné - pokút za nulové "prehľady" neposlané do 30. dňa aj keď mesiac mal 31 dní, som niekoľko platil..

Ale to, či vyplniť oddiel II, zaujíma aj mňa - pri PO by tam mohli sedieť os. údaje konateľa?
V poučení to nie je.
K označenému. Prehlady sa podávajú do 30 dní od ukončenia štvrťroka. Takže pokuta od DÚ bola na mieste, ak prehlad sa podal 31. nasledujúceho mesiaca.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať