Zavrieť

Porady

Vyplnenie tlaciva dane z motorovych vozidiel

Ahojte, nie su mi jasne niektore riadky v danovom priznani k dani z motorovych vozidiel, prosim mozte mi ich objasnit ci mam do nich nieco pisat?
do riadku 02 staci značka len Renault alebo aj Kangoo? riadok 07 danovnik podla §85 to sa ma vyplnovat? riadok 18 ako sa ma zaokruhli dan ked vyslo 69,705 ma sa toto zaokruhlenie pisat ajdo riadku 18? riadok 52 predpokladana dan ... sa ma vypisovat? a este chcem vediet akou formou sa plati tato dan ci rovno na danovou urade, sekom alebo ako?dakujem vam velmi pekne
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Lennkka17 Pozri príspevok
Ahojte, nie su mi jasne niektore riadky v danovom priznani k dani z motorovych vozidiel, prosim mozte mi ich objasnit ci mam do nich nieco pisat?
do riadku 02 staci značka len Renault alebo aj Kangoo?
Vypíš celý názov
riadok 07 danovnik podla §85 to sa ma vyplnovat?
áno
riadok 18 ako sa ma zaokruhli dan ked vyslo 69,705 ma sa toto zaokruhlenie pisat ajdo riadku 18?
áno, zaokrúhľuje sa na eurocenty nadolzaokrúhľuje sa
riadok 52 predpokladana dan ... sa ma vypisovat?
áno
a este chcem vediet akou formou sa plati tato dan ci rovno na danovou urade, sekom alebo ako?dakujem vam velmi pekne
ako chceš, šekom, alebo prevodom.

Nechcem byť zlá, ale keby si si dal trocha námahy a pohľadal, našiel by si odpoveď, je tu toho dosť o danej problematike popísané.
0 0
Lennkka17 Lennkka17

Lennkka17 je offline (nepripojený) Lennkka17

Evanka Pozri príspevok
ako chceš, šekom, alebo prevodom.

Nechcem byť zlá, ale keby si si dal trocha námahy a pohľadal, našiel by si odpoveď, je tu toho dosť o danej problematike popísané.
este by som chcela vediet co sa ma vypisovat do tych riadkov 07 a 52? hladala som to ale nenasla som toto konkretne na porade.dakujem ti
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Lennkka17 Pozri príspevok
este by som chcela vediet co sa ma vypisovat do tych riadkov 07 a 52? hladala som to ale nenasla som toto konkretne na porade.dakujem ti
do r. 07 vypisuješ typ daňovníka podľa § 85 - prečítaj si §85 a vyber jednu z možnosti, pod ktorú spadáš ako daňovník
do r. 52 vpisuješ predpokladanú daň, podľa tej sumy si povinná platiť preddavky, alebo nie. Ak budeš používať rovnaké vozidlo, tak vpíš rovnakú sumu.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Prosím Vás, v daňovom priznaní k DMV, v riadku 10,je počet mesiacov, v ktorých vozidlo podliehalo dani. Koľko mesiacov mám napísať, keď bolo nahlásené od 2.1.2009 do 10.3.2009. Počítajú sa len celé mesiace, alebo pomerná časť? A ešte spätne riadok 05 sa pri osobnom automobile vypĺňa? Do riadku 09 čo mám napísať?Vďaka.
Naposledy upravil mondes : 17.01.10 at 19:06
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Počítajú sa celé mesiace.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem veľmi pekne, takže marec už nemám počítať? A prosím ťa mysimis ešte, čo znamená znížená daň alebo oslobodenie od dane podľa VZN? (r. 09). Pre koho to platí?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

mondes Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, takže marec už nemám počítať? A prosím ťa mysimis ešte, čo znamená znížená daň alebo oslobodenie od dane podľa VZN? (r. 09). Pre koho to platí?
Počítaš každý mesiac, v ktorých si čo iba jeden deň využil automobil. Platíš daň aj za marec.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Znížená daň je pri norme emisií EURO3 EURO4 EURO5. Malo by to byť uvedené v TP, myslím riadok 49.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

mondes Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, takže marec už nemám počítať? A prosím ťa mysimis ešte, čo znamená znížená daň alebo oslobodenie od dane podľa VZN? (r. 09). Pre koho to platí?
v prilohe je usmernenie DRSR k znizeniu dane podla VZN
VZN- vseobecne zavazne nariadenie
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Dávate do DP aj vozidlá oslobodené od dane §86 ods.2 pism.c (poľnohosp. výroba)???

Ďakujem za odpoveď!
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, prosím Vás v daňovom priznaní DMV riadok 17 o aké zníženie dane sa jedná? A do riadku 52 mám akú sumu napísať? Poraďte prosím. Vďaka.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Prečo mi v DP v r. 09 nezobrazuje zníženú daň? Ale vyrátaná na 6 mesiacov je dobre.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Dávate do DP aj vozidlá oslobodené od dane §86 ods.2 pism.c (poľnohosp. výroba)???
áno, zohľadnenie oslobodenia podľa VZN na riadku 09
do DP sa nedávajú iba MV, ktoré sú v TP označené ako špecialne vozidlá /nevzniká ani povinnosť oznámenia / nie sú predmetom dane z MV
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...p_mv040308.pdf
0 0
Daniel99 Daniel99

Daniel99 je offline (nepripojený) Daniel99

Ahojte,
chcem sa opýtať keď som podal minulý rok priznanie tento rok ho musím podať znova alebo stačí len zaplatiť?


ďakujem
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Podať znova a zaplatiť.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás v daňovom priznaní DMV riadok 17 o aké zníženie dane sa jedná? A do riadku 52 mám akú sumu napísať? Poraďte prosím. Vďaka.
Pomôže mi niekto prosím Vás?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
riadok 52 predpokladaná daň :
ak si zaplatil za tento rok daň napr za 3 MV za plný kalendárny rok sumu /vymyslená/ 600€ a tento rok budeš takisto využívať tri MV za plný rok, tak predpokladaná daň bude takisto 600€ ......ak vieš , že tento rok odhlásiš dve MV v júni tak predpokladaná daň sa vyráta alikvótne
1 MV ....200€
2 MV ....200/12*6 99,99
3 MV.....200/12*6 99,99
spolu: 399,98

§ 93 sa týka tých, ktorí využívajú kombinovanú dopravu na prepravu tovaru - napr. loďou, vlakom, lietadlom
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Týka sa daň z MV aj traktoru, min. rok mi bolo odpovedané, že nie, ani sa neuvádza v DP? Ale teraz keď čítam príspevky som na pochybách.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ODPOVIE mi niekto, či mám dať traktor do DP, ale nie je tiež prihlásený na daňovom.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

mondes Pozri príspevok
Pomôže mi niekto prosím Vás?
V tlačive sa píše v riadku 17: Zníženie dane podľa § 93 ods. 1 zákona o 50%.

Mám 3 možnosti:
a) pozriem poučenie
b) pozriem zákon
c) napíšem na Poradu

c) je správne



§ 93
(1) Za vozidlo, ktoré sa použilo v zdaňovacom období
najmenej 60-krát v rámci kombinovanej dopravy, sa
vráti 50 % zaplatenej dane na základe písomnej žiadosti
daňovníka.
(2) Kombinovaná doprava je doprava, ktorá sa realizuje
v počiatočnom alebo konečnom úseku prepravnej
trasy po pozemnej komunikácii46) a na inom úseku
prepravnej trasy železnicou alebo vodnou, alebo námornou
dopravou.
(3) Použitie pozemných komunikácií46) pri jednej prepravnej
trase v rámci kombinovanej dopravy nesmie
prekročiť vzdušnou čiarou medzi miestom naloženia
a najbližším terminálom kombinovanej dopravy a z terminálu
do miesta vyloženia v Slovenskej republike
vzdialenosť 150 km.
(4) Použitie vozidla v rámci kombinovanej dopravy
podľa odseku 1 daňovník preukáže dokladom potvrdeným
príslušným terminálom kombinovanej dopravy.
(5) Žiadosť o vrátenie zaplatenej dane podáva daňovník
po uplynutí zdaňovacieho obdobia, v ktorom používal
vozidlo v rámci kombinovanej dopravy, do 31. januára
zdaňovacieho obdobia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať