Zavrieť

Porady

Prenájom súkromného auta

Prosím o radu. Majiteľ firmy chce používať svoje osobné súkromné auto vo firme. Firma je však jeho, on je fyzická osoba podnikateľ. Potrebujem zistiť či je možné takéto auto prenajať ako súkromná osoba do podnikania FO. Ak áno pošlite mi nejakú zmluvu o prenájme auta. Za odmenu chce v tejto zmluve, aby každý kilometer bol platený ako amortizácia vozidla čiže 6,20/km.

Toto auto nebude používať podnikateľ ale jeho zamestnanci. Ďakujem za rýchlu odpoveď. Je to súrne. Díky. Gabika
Naposledy upravil Tamajkova : 20.09.05 at 06:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Zmluvu netreba. Za automobil stačí zaplatiť daň z motorových vozidiel. Potom môže účtovať spotrebu PHM + 6,20 za km. To nevadí, že automobil nepoužíva on osobne, ale jeho zamestnanci. Nemôže si účtovať iné náklady (opravy a údržbu) a uplatnovať DPH.
    Ja som ale myslela, či toto auto môže on ako súkromná osoba prenajať svojej vlastnej firme za odplatu.Či musí byť zmluva o prenájme a v takomto prípade či si môžeme dávať bločky z PHM a ostatné náklady ako je oprava a údržba auta do nákladov a uplatňovať DPH. Neviem či to tak môže byť. Pomôžte mi. Gabika

    swing je offline (nepripojený) swing

    swing
    Fyzická osoba živnostník nemôže byť nájomcom seba samého, z hľadiska zodpovednosti za záväzky z podnikateľskej činnosti ide o jednu a tú istú osobu, každá zmluva musí mať aspoň dve zmluvné strany (viď časopis TREND č. 35, str. VIII), ďalej platí to čo uviedla zuzanar vyšie.

    Prenájom súkromného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.