Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane a dohodári

Chcem sa opýtať, môže zamestnávateľ robiť ročné zúčtovanie dane aj dohodárom? A čo je v tomto prípade lepšie, robiť zúčtovanie, alebo danové priznanie? Dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lenku Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, môže zamestnávateľ robiť ročné zúčtovanie dane aj dohodárom? A čo je v tomto prípade lepšie, robiť zúčtovanie, alebo danové priznanie? Dakujem
Príjem majú zdanený zrážkovou alebo preddavkovou daňou ? Maju u zamestnávatela podpísané vyhlásenie ?
0 0
lenku lenku

lenku je offline (nepripojený) lenku

áno, vyhlásenie majú podpísané ide o preddavkovu dan, a zároven poberajú rodičovský príspevok
0 0
lenku lenku

lenku je offline (nepripojený) lenku

posúvam
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

lenku Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, môže zamestnávateľ robiť ročné zúčtovanie dane aj dohodárom? A čo je v tomto prípade lepšie, robiť zúčtovanie, alebo danové priznanie? Dakujem
Áno-môže aj dohodárom urobiť ročné zúčtovanie, ak si do 15.2. požiadajú.
0 0
lenku lenku

lenku je offline (nepripojený) lenku

dakujem
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Ja sa vraciam k tejto otázke po roku, máme dohodárov, ktorí pracujú inde na TPP a chcú aby sme im my spravili ročné zúčtovanie dane... neviem, či je to v poriadku, asi by im mal robiť ročné zúčtovanie zamestnávateľ? prípadne by si mali urobiť daňové priznanie sami...?

Z tohto mi vyplýva, že nemôžu nás požiadať o RZD, nemýlim sa?
§ 38
Ročné zúčtovanie
Na začiatok

(1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, uvedené v § 5 ods. 1 písm. i) a v § 6 až 8 a nie je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 9 až 11, môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane, 122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.
Naposledy upravil LUBY : 26.01.11 at 08:49 Dôvod: doplnenie
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Posúvam otázku a pridávam dalsiu:

Dohodár, ktorý nemá iný PP a u nás nemá podpísané Vyhlásenie - platí stále, že ak chce vrátiť zrážkovú daň, musí si podať daňové priznanie?

VĎAKA za radu
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ročné zúčtovanie mu môže urobiť iba zamestnávateľ, kde má príjmy z pracovného pomeru a tam si môže dať aj príjem z dohody u vás. Druhá možnosť je, že si sám podá DP. Ak má u vás iba dohodu, vy mu nemôžete robiť RZD.
5 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

1/ RZD tam, kde má podpísané vyhlásenie, čiže asi na TPP /k príspevku 7/
2/ ked nemajú inde PP, prečo nemajú u vás podpísané vyhlásenie? RZD spraviť možete.. /k príspevku 8/
Naposledy upravil ewita888 : 27.01.11 at 14:06 Dôvod: priradenie odpovede k príspevku
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Zadávateľka uvádza: ...máme dohodárov, ktorí pracujú inde na TPP a chcú aby sme im my spravili ročné zúčtovanie dane ...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

pod 2/ je odpoveď na príspevok 8
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
VDAKA ZA RADU
0 0
Tony1 Tony1

Tony1 je offline (nepripojený) Tony1

A ak je u nás zamestnaný na TPP a prinesie mi potvrdenie od iného, kde je príjem z dohody a zrazená daň, môžem mu tento príjem dať do RZD k príjmu z TPP a vrátiť mu zrazenú daň?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

to by som aj ja rada vedela
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Tony1 Pozri príspevok
A ak je u nás zamestnaný na TPP a prinesie mi potvrdenie od iného, kde je príjem z dohody a zrazená daň, môžem mu tento príjem dať do RZD k príjmu z TPP a vrátiť mu zrazenú daň?
Áno.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Už som popletená aj ja. Je možné urobiť RZD v nasledovných prípadoch:
1. Študent pracuje vo firme len na DoBPŠ, má podpísané Vyhlásenie?
2. Študent pracuje vo firme len na DoBPŠ, ale nemá podpísané Vyhlásenie?
3. Starobný dôchodca pracuje vo firme len na DoPČ, má preddavkovú daň a nemá nárok na NČ?
4. Starobný dôchodca pracuje vo firme len na DoVP, má zrážkovú daň a nemá nárok na NČ?
5. Výsluhový dôchodca, poberá len odmenu za výkon funkcie, má len zrážkovú daň a nemá nárok na NČ?
Vopred ďakujem za každý príspevok.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Anja111 Pozri príspevok
Už som popletená aj ja. Je možné urobiť RZD v nasledovných prípadoch:
1. Študent pracuje vo firme len na DoBPŠ, má podpísané Vyhlásenie?Áno, ak požiada
2. Študent pracuje vo firme len na DoBPŠ, ale nemá podpísané Vyhlásenie?Áno, ak požiada
3. Starobný dôchodca pracuje vo firme len na DoPČ, má preddavkovú daň a nemá nárok na NČ?Áno, ak požiada
4. Starobný dôchodca pracuje vo firme len na DoVP, má zrážkovú daň a nemá nárok na NČ?Áno, ak požiada
5. Výsluhový dôchodca, poberá len odmenu za výkon funkcie, má len zrážkovú daň a nemá nárok na NČ?Áno, ak požiada
Vopred ďakujem za každý príspevok.
Odpovede v texte. Môžeš urobiť roč. zúčtovanie vo všetkých prípadoch, ak požiada o roč. zúčt. dane do 15.2., mal príjem len zo závislej činnosti.
7 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

katka50 Pozri príspevok
Odpovede v texte. Môžeš urobiť roč. zúčtovanie vo všetkých prípadoch, ak požiada o roč. zúčt. dane do 15.2., mal príjem len zo závislej činnosti.
Ďakujem veľmi pekne. Pomohlo mi to.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Už ste robili RZD so žiadosťou o preplatenie poplatku zdravotníckeho pracovníka na vzdelávanie? Ja mám tento prípad a zatiaľ nikto nereagoval. Tuto v téme: žiadosť o vykonanie RZD.
Ak by ste vedeli, budem vďačná za každú radu.
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Pracovník, ktorý u nás nastúpil do zamestania 12/2010 bol 1-4/2010 zamestnaný v zahraničí (Nórsku), potom bol evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný. Chce aby sme mu urobili ročné zúčtovanie dane za r. 2010. Aké doklady od neho potrebujeme? Hlavne čo sa týka toho Nórska. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať