Zavrieť

Porady

original pizza cesto

prosim vas,zhanam recept na original pizza cesto.nevedel by niekto poradit ?
Usporiadat
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

nie je to originál, ale nám chutí:
4O dkg polohrubej múky, trošku prášku do pečiva / ozaj len trošku/ 3 dkg droždia, 2 dcl mlieka, 1 dcl oleja. Mlieko mierne zohrejem, pridám trošku cukru a dám doň droždie, chvílku nechám pokysnúť, zamiesim cesto a rozválkam na plech. Z cesta sú dve velké gulaté pizze, alebo jedna cez celý plech.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

moncik811 Pozri príspevok
prosim vas,zhanam recept na original pizza cesto.nevedel by niekto poradit ?
Originál pizza cesto? Existuje toľko originálov koľko je pizzérií. Ale ak chceš originál tak potom musíš mať aj pizza múku. Tá je trochu iná ako naše múky v obchodoch. Dostať ju kúpiť napr. v Metre alebo v Makre.
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

Chrumkavá pizza

tento recepis pochádza z originál pizzérie a je skutočne dobrý. Ja ho robím už roky a dosť často

0,5 kg hladkej múky
1 vajce
1 dl oleja
1 vajce
2 dl vlažného mlieka
1 kocka kvasníc
soľ

Z mlieka, kvasníc a štipky cukru urobíme kvások, a vypracujeme cesto, potom ho necháme chvíľu podkysnúť. Rozdelíme na 2 polovice a každú rukou natenko porozťahujeme na vymastenom plechu. Plech mastím palmarínom alebo herou, lebo keď je vymastený olejom, cesto sa pri rozťahovaní vracia spät. Potrieme rajčinovým pretlakom, ktorý sme zmiešali s olejom, troškou horčice a lisovaným cesnakom. Ľubovoľne obložíme, posypeme strúhaným syrom a dáme zapiecť.
Cesto je naozaj chrumkavé a z tohoto množstva robím 2 plechy.
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
kkaja Pozri príspevok
Chrumkavá pizza

tento recepis pochádza z originál pizzérie a je skutočne dobrý. Ja ho robím už roky a dosť často

0,5 kg hladkej múky
1 vajce
1 dl oleja
1 vajce
2 dl vlažného mlieka
1 kocka kvasníc
soľ

Z mlieka, kvasníc a štipky cukru urobíme kvások, a vypracujeme cesto, potom ho necháme chvíľu podkysnúť. Rozdelíme na 2 polovice a každú rukou natenko porozťahujeme na vymastenom plechu. Plech mastím palmarínom alebo herou, lebo keď je vymastený olejom, cesto sa pri rozťahovaní vracia spät. Potrieme rajčinovým pretlakom, ktorý sme zmiešali s olejom, troškou horčice a lisovaným cesnakom. Ľubovoľne obložíme, posypeme strúhaným syrom a dáme zapiecť.
Cesto je naozaj chrumkavé a z tohoto množstva robím 2 plechy.
mám to chápať, že tie vajcia mám dávať postupne, po jednom?
0 0
smutko smutko

smutko je offline (nepripojený) smutko

ja ju nerobím z kysnutého cesta 2 biele jogurty, 2 kelimky z jogurtov polohr. múky, 2 vajcia, 1 KL soli, 1KL sody bik. dávka na 1 plech dobrú chuť
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
smutko Pozri príspevok
ja ju nerobím z kysnutého cesta 2 biele jogurty, 2 kelimky z jogurtov polohr. múky, 2 vajcia, 1 KL soli, 1KL sody bik. dávka na 1 plech dobrú chuť
to sa mi zdá reálnejšie, pretože v receptoch ,kde sa vyskytuje droždie,cesto mi pripadá skôr koláčové...ale možno sa mýlim!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja mam recept priamo z Talianska,je super-prilepim zajtra,ked dopeciem tu tortu.teraz to nejdem hladat.
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Robila som recept podľa "smutko príspevok 6" , ale ja mám
rada pizza rožky napr. k paradajkovej polievke, tak som robila tie, ale len z pol dávky na skúšku a sú výborné.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

ja robim doma tento recept v mikrovlnke, ked nahodou taku istu mame kupenu a doma nám chuti

http://domacnost.sme.sk/c/3196171/st...ol-minuty.html

alebo trochu univerzalnejsi
http://domacnost.sme.sk/c/3593632/na...-na-pizzu.html
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

smutko Pozri príspevok
ja ju nerobím z kysnutého cesta 2 biele jogurty, 2 kelimky z jogurtov polohr. múky, 2 vajcia, 1 KL soli, 1KL sody bik. dávka na 1 plech dobrú chuť
Dnes som ju robila, je výborná. Prežrala som sa, až mi je špatne
Doporučujem. Ale na budúce, keď sa žalúdok spamätá, vyskúšam aj tie druhé
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zakladny recept na bielu picu,vola sa FOCACCIA,alebo aj Pizza biancha.

460 g hl.muky;25g pivnych kvasnic;55ml olivoveho oleja,1 PL soli-je odporucana hrubozrnna,ale ja davam aj normalnu;cca 200ml vlaznej vody.
postup:
-na dosku si dame muku,do nej vyhlbime jamku.
-v cca pol pohari teplej vody rozrobime kvasnice a take vlejeme do pripravenej jamky
-pridame sol a olej
-cesto spracuvvame rukami tak,ze zlozkami z centra postupujeme k muke a spolu zmiesavame, postupne pridavame vlaznu vodu po troskach,len podla potreby,takto namacame muku az vsetko vymiesime na krasne vlacne a mäkke cesto
-vymiesime ho poriadne az kym sa neprestane lepit na dosku a ruky
-doslovne citovane :cesto oplieskame o dosku
-to namena,ze vymiesene cesto trochu ponatahujeme a naozaj silne hodime o dosku,zopakujeme to 5-6 krat/ponatahovat-obuchat o dosku./
-takto cesto spracuvame az kym nie je krasne hladke,elasticke a nezacne tvorit malinke bublinky
-cesto potom spracujeme na tvar bochnika,vlozime do misky a nozom urobime kriz
-takto pripravene prikryjeme a nechame odpocivat,pokial nenarastie na dvojnasobok-cca 70 minut
-potom cesto znova premiesime a rozgulame asi na 0,5 cm hrubku.

-ak chceme len bielu picu,nozikom si naznacime mriezky a a na kazdy spoj si kvapneme olivovy olej.posolit a mozeme piect.
-ak chceme inu,ochutime podla vlastnej chuti a fantazie.
dobru chut.
0 0
kkaja kkaja

kkaja je offline (nepripojený) kkaja

hnedoočka Pozri príspevok
mám to chápať, že tie vajcia mám dávať postupne, po jednom?
Oj bože, chybička se vloudila ... ide tam len jedno vajce ... ospravedlňujem sa ... ale myslím, že ani dvomi sa nič nepokazí ...
0 0
primi primi

primi je offline (nepripojený) primi

Vyborne cesto od taliana z Milana:
200gr hladkej muky (Castello typ 530 dostat ju v Lidli)
1/3 kocky drozdia
stipka soli
1 PL olivoveho oleja
1,5 dl teplej vody
Do muky pridame stipku soli a drozdie predtym rozpustene v teplej vode a olivovy olej. Cesto vymiesime pomocou rucneho miesaca (s takymi spiralami) a dopracujeme rucne. (ak je velmi mokre treba pridat muku, ak je naopak velmi suche treba pridat teplu vodu). Nechame 2 hodiny kysnut. Potom rozvalkame na papieri na pecenie.
Na cesto dame paradajkovu masu na ktoru sa najlepsie hodia paradajky v konzerve Mutti (dostat v Kauflande). Do nich dame trochu oregana a olivoveho oleja. Premiesame a dame na cesto (pozor, davat tesne pred davanim do rury). Na paradajkovu masu dame este na drobne kocky pokrajanu mozarellu (1 x tu makku v naleve a 2 x trvdu Milsy). Pecieme dokial mozarella nezacne chytat farbu.
Dobru chut
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

primi Pozri príspevok
Vyborne cesto od taliana z Milana:
200gr hladkej muky (Castello typ 530 dostat ju v Lidli)
1/3 kocky drozdia
stipka soli
1 PL olivoveho oleja
1,5 dl teplej vody
Do muky pridame stipku soli a drozdie predtym rozpustene v teplej vode a olivovy olej. Cesto vymiesime pomocou rucneho miesaca (s takymi spiralami) a dopracujeme rucne. (ak je velmi mokre treba pridat muku, ak je naopak velmi suche treba pridat teplu vodu). Nechame 2 hodiny kysnut. Potom rozvalkame na papieri na pecenie.
Na cesto dame paradajkovu masu na ktoru sa najlepsie hodia paradajky v konzerve Mutti (dostat v Kauflande). Do nich dame trochu oregana a olivoveho oleja. Premiesame a dame na cesto (pozor, davat tesne pred davanim do rury). Na paradajkovu masu dame este na drobne kocky pokrajanu mozarellu (1 x tu makku v naleve a 2 x trvdu Milsy). Pecieme dokial mozarella nezacne chytat farbu.
Dobru chut
ved v podstate to je presne to iste zlozenie ako som napisala ja-a presne to je prava talianska pica.
vsimnite si,prosim,dievcata,ze do pice nejde ziadne vajce!!!!!!
a prave v tom je rozdiel medzi kysnutym cestom a cestom na picu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

osky Pozri príspevok
ved v podstate to je presne to iste zlozenie ako som napisala ja-a presne to je prava talianska pica. a nie pizza?, alebo si zabudla dať mäkčeň?
vsimnite si,prosim,dievcata,ze do pice nejde ziadne vajce!!!!!!
a prave v tom je rozdiel medzi kysnutym cestom a cestom na picu.

Doplnenie v texte
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Najrychlejsie cesto je stary chlieb. Platy chleba poukladame natesno na papier na pecenie, natrieme paradajkovym pretlakom, poukladame udeny bocik a zalejeme rozslahanym vajcom v acidku, jogurte alebo mlieku. Pecieme 15 minut pri 180*C, vytiahneme doplnime cibulou, syrom, slaninou, olivami a pod., pecieme dalsich 15 minut. Prave talianske cesto ma nevyhodu, ze musi ist do vysokej teploty, ktoru beznym sporakom nedosiahneme. Preto si myslim, ze je skoro jedno ake cesto smarime do sporaka.
0 0
vemak vemak

vemak je offline (nepripojený) vemak

OSKY, PRIMI-úplný súhlas-toto je cesto na picu (pizzu)
WAGNER-ved to je pôvabné,tak krásne povedané že "dámy do pice nejdú vajcia"
ALABUT- tak toto nepoznám a to som veľa rokov varil, nieje to síce nič diétne, ale určite to vyskúšam. Inak nové rúry idú už v pohode do 300stup.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

primi Pozri príspevok
Vyborne cesto od taliana z Milana:
200gr hladkej muky (Castello typ 530 dostat ju v Lidli)
1/3 kocky drozdia
stipka soli
1 PL olivoveho oleja
1,5 dl teplej vody
Do muky pridame stipku soli a drozdie predtym rozpustene v teplej vode a olivovy olej. Cesto vymiesime pomocou rucneho miesaca (s takymi spiralami) a dopracujeme rucne. (ak je velmi mokre treba pridat muku, ak je naopak velmi suche treba pridat teplu vodu). Nechame 2 hodiny kysnut. Potom rozvalkame na papieri na pecenie.
Na cesto dame paradajkovu masu na ktoru sa najlepsie hodia paradajky v konzerve Mutti (dostat v Kauflande). Do nich dame trochu oregana a olivoveho oleja. Premiesame a dame na cesto (pozor, davat tesne pred davanim do rury). Na paradajkovu masu dame este na drobne kocky pokrajanu mozarellu (1 x tu makku v naleve a 2 x trvdu Milsy). Pecieme dokial mozarella nezacne chytat farbu.
Dobru chut
Tiez ho robim takto, bez vajec, bez prasku do peciva, bez jogurtu - len voda, olej, hl. muka, sol a drozdie.
Kludne aj zo suseneho drozdia a nenechavam ho tak dlho kysnut, rztiahnem na plech len trochu podkysnute a peciem pomaly, v teplovzdusnej rure.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

wagner Pozri príspevok
Doplnenie v texte
ospravedlnujem sa-pisala som to polopaticky-tak ako sa to vyslovuje.totiz som si myslela ze nie kazdy vie ze pica sa pise ako pizza.ale mekcen tam stopercentne nechyba.to nie je moj styl.
0 0
MorkaTerminatorka MorkaTerminatorka
suroviny používame rovnaké.. no aby sme získali fakt dobré pizzové cesto používame miesto vody minerálku alebo pivo možno to znie divne, ale viem, čo hovorim...
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať