Zavrieť

Porady

Cena prípojky IS /prípojka plyn,voda,kanal,elektrika/.

Anketa: Dajú sa spraviť prípojky IS/voda,kanalizácia,elektrika/ za rozumnú cenu ?

Počet hlasujúcich
2. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • 1bm = do 100 eur

    1 50.00%
  • 1bm = do 200 eur

    0 0%
  • 1bm = do 300 eur

    1 50.00%
  • 1bm = viac ako 300 eur

    0 0%
Dobrý deň. Ideme stavať RD, ktorý je vzdialený od verejných IS cca 70m. Viete mi poradiť aká je cena za výstavbu IS /plyn, voda, kanalizácia, elektrika/ za 1 bm ? Ďakujem za radu.
Usporiadat
thermical thermical

thermical je offline (nepripojený) thermical

bežná cenníková cena plynu z PE za bm je okolo 70 €.
Voda predpokladám 50 €, kanál 60 €, elektrina 60€.

Samozrejme ak si budete sami robiť zemné práce a obsypy, bude to o dosť menej. Na všetko by mali byť osobitné ryhy.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
karolzdo karolzdo

karolzdo je offline (nepripojený) karolzdo

thermical Pozri príspevok
bežná cenníková cena plynu z PE za bm je okolo 70 €.
Voda predpokladám 50 €, kanál 60 €, elektrina 60€.

Samozrejme ak si budete sami robiť zemné práce a obsypy, bude to o dosť menej. Na všetko by mali byť osobitné ryhy.
Čo takto súbeh vedení ?????
0 0
thermical thermical

thermical je offline (nepripojený) thermical

súbeh nebude problém, ale ryha bude široká 2,5 metra pri dodržaní predpísaných odstupov. To je minimálne 2xviac vykopanej zeminy. Že by to bola výhra?
0 0
karolzdo karolzdo

karolzdo je offline (nepripojený) karolzdo

thermical Pozri príspevok
súbeh nebude problém, ale ryha bude široká 2,5 metra pri dodržaní predpísaných odstupov. To je minimálne 2xviac vykopanej zeminy. Že by to bola výhra?
Ale ak robíš naraz - stroj ti príde raz.Pri hĺbke cca 80 cm ťažko urobíš ryhu užšiu ako 40 cm . Pre 4 ( plyn, voda, kanalizácia, elektrika) vedenia 160 cm.Pri ich súbehu ( 10+8+(50)+8+60+15+50+5+10) 216cm (od okraja+trubka+medzera+trubka+medzera+rúr+medzera+ kábel+od okraja) - čo nie je až také navýšenie množstva zeme.
petervi Pozri príspevok


Vodovodné potrubie , kanalizacné potrubie a elektrické káble je možné viest v jednej
ryhe s min. odstupnými vzdialenostami povrchov rúr podla STN 73 6005 :
pri súbehu potrubí - vodovod – kanalizácia .......... ... 0,6 m
- vodovod – elektrika ................. 0,4 m
- kanalizácia – elektrika................ 0,5 m
pri križovaní potrubí - vodovod – kanalizácia ................0,1 m
- vodovod- elektrika ......................0,4 m
- kanalizácia – elektrika ................0,3 m
STN 73 6005 Priestorová úprava vedení technického vybavenia
0 0
thermical thermical

thermical je offline (nepripojený) thermical

to je pravda že stroj príde raz, avšak aj to, že budeš potrebovať viac piesku na obsyp.
0 0
siska- za siska- za

siska- za je offline (nepripojený) siska- za

dobry den nomar,
chceme sa s priatelom opytat ci ste dane pripojky uz realizovali a kolko vas to realne vyslo. my mame pripojky 65m od planovaneho domu a momentalne sa tymto zaoberame. Velmi by ste nam pomohli. Pripadne s postupom vybavovania.
velmi vam budeme vdacny
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

ja som tahal 125 metrov elektriku a vodu. Elektiku predrazilo to ze je riesena pre 5 pozemkov a stalo ma to svojpomocne a zohnanim materialu za velmi slusne ceny komplet 3500€ (poplatky, matros,bager,zasyp, praca len neake to palene a pivo, voda)
Plyn by som uz tolko metrov netahal, to je uz trocha vetsia palka a to mozte rovno kurit elektikou, lebo investicia sa nevrati. Kanalizaciu by som tiez netahal na vlastne naklady to je tiez dost nakladne , existuju zumpy a COV.
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

thermical Pozri príspevok
bežná cenníková cena plynu z PE za bm je okolo 70 €.
Voda predpokladám 50 €, kanál 60 €, elektrina 60€.

Samozrejme ak si budete sami robiť zemné práce a obsypy, bude to o dosť menej. Na všetko by mali byť osobitné ryhy.
Ten kanál by som trochu pridal, ale inak súhlas....
Samozrejme bez vodovodnej šachty a prípadne žumpy alebo ČOVky
0 0
adamka ivan adamka ivan

adamka ivan je offline (nepripojený) adamka ivan

Mńa vyšla pripojka plynu 442,93.- +1318.-€ , všetko som si to vykopal , zasypal . Nekresťanské penieze Votep .s.r.o Bánovce . Odporúčam najprv spraviť cenovú ponuku !!!!
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

elektrika 30 m. minibager JCB 20eur, kabel 4x16 al 30 eur, chranicka, folia 20 eur, skrina 20 eur - po znamostiach, zo zrusenej pripojky. Ja som tahal z bytovky, napojenie na privod bytovky, poistky 24 eur, revizia 50eur, pripojovaci poplatok za 40A 312 eur. suma 476 - svojpomoc, elektrikar zadarmo - dobry priatel.
Plyn: vzdialenost asi 70 m, cez cesty, prekrizenie sieti, obytna zona - medzi bytovkami, podmienka: min. hlbka 2 m, pod cesty dovolene len pretlacanie - len riadene, nakolko krizom, krazom siete, cenova ponuka na komplet 11 000 najlacnejsia ponuka. Odstupili sme od plynu.
Voda, kanal tahane z 55 m, hlbka 1, 8 m stupajuco. Vykop svojpomoc minibager JCB - sirka 0,8 m , bager vedel dodrzat spad na cm, ziadne lopatovanie, 100eur. Co sme vedeli, zohnali sami: 2 ks revizne sachty DN315 za 230 eur, vodomerna sachta ekoprogres 20 eur, zo zrusenej docasnej pripojky, kanalizacny poklop liatinovy DN600 20 eur, po znamosti. Zaloha vodarniam 1000 eur, teraz cakame vyuctovanie. Keby este raz, tak aj kanalizacne rury, PE hadicu nakupit sam. zatial 1370eur. Pri vykope ryhy pre vodu nasiel bager plynovod vo vzdialenosti 15 m od domu - nastastie neporusil, ale sme plyn uz neriesili.
Naposledy upravil fetya : 04.12.11 at 22:39
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No neviem,
nám pri povolení na vodu napísali ručný výkop. Nedovolili sme si tam behať z bagrom. Iným dovolili?
0 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

80 m3 vykopat rucne??? co som ja banik?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tomi6677
peknú reklamu si robíš vo všetkých možných i nemožných témach. Zaregistruješ sa dnes a pekne linkuješ.
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Tiez idem stavat pripojky cca 78 m. Mam urobeny rozpocet a potom dalsie 2 ponuky. Rozpocet mam na 17 431 eur s danou. Cenova ponuka je na 6 900 eur prace, 3587 kanal, 2400 voda. Elekrika je 2000 eur a robi to tiez znami. Plyn netaham.
Takze som sa krasne odkrvila. Chcem robit pripojky v aprili, tak za budem stihat, napisem skutocny stav. S jednym dodavatelom sa viem dohodnut na cenach. Tiez ak to bude mozne tak sa zluci sachta voda- kanal ...Vela stastia.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

kanalizacia nesmie byt s vodouv jednej sachte.. vodari ti nepripoja vodu. (oficialne)
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Mne firma vravi, ze moze, ze sa urobi jedna sachta, ktora sa v strede predeli murom. Tak teraz neviem. Kazdopadne, ak vsetko dobre dopadne tak 10.aprila kopem pripojky a tyzden pred sadim novy stlp na elektriku
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

skyle Pozri príspevok
Mne firma vravi, ze moze, ze sa urobi jedna sachta, ktora sa v strede predeli murom. Tak teraz neviem. Kazdopadne, ak vsetko dobre dopadne tak 10.aprila kopem pripojky a tyzden pred sadim novy stlp na elektriku
ked sa predeli murom tak moze. to uz mas dve sachty
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Dĺžka IS 85m, realizácia 2010-11, cena za materiál a prácu:
výkop minibager €220 (1 deň),
PE 1" voda €320 (odberné miesto predtým jestvovalo),
PVC DN 160 kanalizácia €1320 (novopripojené),
LPE 1" plyn €600 (jestvovala odbočka po oplotenie),
AYKY 4x16 elektrika €330 (rozšírenie odberného miesta na 3 fázy + prekládka RE do oplotenia),
zakopávanie ručne.

Cena komplet cca. €33 za bm, ale k tomu treba prirátať nutné pripojovacie a revízne poplatky...
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Tak ste sikovny. Klobuk dole, skusim tlacit firmu, nech mi do 6000 eur urobi komplet pripojky. Uvidim. A plyn netaham. Keby vedel niekto poradit niekoho v Kosiciach velmi to ocenim. Este sa opytam Tom_NR kolko vysla HS domu o akych rozmeroch a z akeho materialu. Dik (prepacte ze mimo temy)
0 0
tom_NR tom_NR

tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

Ak HS znamená hrubá stavba, tak podkrovný RD (bez pivnice) 9,1 x 6,7m (podlahová plocha 95m²) cca. €12000 materiál (tvárnice Porfix, strop Premaco, 2x komín Letovice, škridla Mediterran) a €4500 práce. Cena HS je približne 1/3 celkového rozpočtu. Čo sa dalo, kupoval som bez DPH a na čo sme si trúfli, robili sme svojpomocne s rodinou a známymi.
Pozerám na ten Váš rozpočet; ale ťažko to porovnávať, lebo zrejme robíte nové prípojky. Ale tá cena za prácu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať