Zavrieť

Porady

Tipy na výlety po Slovensku

pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mohli by sme si dať dobré tipy na výlety po Slovensku, čo poviete????????

Pre nás, čo nevytiahneme päty z ...BA /doplň svoje:p/ to padne náramne vhod...



Dobré tipy na výlety ...... http://cestovanie.pravda.sk/debata.a...cslovensko_p22
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
aktaK
Prosim pekne a co tak typy na dovolenku na Slovensku s malymi detmi, pripadne aj priamo nejaky kontakt? Kedze som z Popradu, tak nieco pri vode, areal kupaliska, ...lepsie je s detmi na sukromi, alebo hotel? (deti 5 a 7 rokov).
Skús si pozrieť toto, snáď tam niečo nájdeš.

http://www.jazera-priehrady.discoverslovakia.info/
0 0
Mirka D Mirka D

Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

Tip:
westernové mestečkO pri LM (pri Tatralandii).
Zahrali nám divadlo - kovbojku, deti sa dali naverbovať do armády, ryžovali sme zlato, videli sme malého bizona, kone, prasiatka...
0 0
litu litu

litu je offline (nepripojený) litu

neviem ci to bude reklama ale je mozne si vybrat dovolenku na Slovensku podla toho co kto chce kukni si www.skonline.sk
0 0
zubadielko zubadielko

zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

ahojte, aj ja dávam jeden typ na dovolenku po slovensku. Možno to niekto z Vás pozná. Čo tak navštíviť drevené kostolíky na severovýchode slovenska okolie Svidníka a Bardejova. Pár som bola pozrieť a taký výlet stojí za to.......
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ak ste neboli v Čičmanoch, tak to ste videli iba časť Slovenska. Prekrásne maľované domčeky, ktoré nikde v Európe neuvidíte, nádherna flóra, adť.
gregor2.jpg  
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
anto Pozri príspevok
Ak ste neboli v Čičmanoch, tak to ste videli iba časť Slovenska. Prekrásne maľované domčeky, ktoré nikde v Európe neuvidíte, nádherna flóra, adť.

Tak Čičmany sú úplné úžasne, skoro každé leto absolvujeme trasu z jednej dediny cez kopec do Čičman, krásny celodenný výlet, domčeky sú krásne, dobre sa najete za celkom rozumné ceny.....
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
A ešte v lete každú nedeľu tam pri drevenici Ondreja Gregora varím guláš a hrá muzika z Poluvsia
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
anto Pozri príspevok
A ešte v lete každú nedeľu tam pri drevenici Ondreja Gregora varím guláš a hrá muzika z Poluvsia

Tak sa niekedy prídeme napapať......
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Stále sa teším z dovolenky pri mori, ale nedá sa často.... a tak chodíme na predĺžené víkendy na chalupy - drevenice po Slovensku. Podľa nás je to lepšie ako hotel alebo penzión - nemusíme synčeka krotiť vo vyvádzaní, aby niekoho neotravovala jeho aktivita. Ako lokalita sa nám osvedčil Ždiar - nie "centrálna dedina" pri hlavnej ceste, ale Bachledova alebo Blaščacka dolina.
0 0
tomasenkoslav tomasenkoslav

tomasenkoslav je offline (nepripojený) tomasenkoslav

Banska Stiavnica (UNESCO) a jej okolie je slovenskom casto ako keby zabudane. Cez pradzniny je tam velky problem zohnat ubytovanie. Raz sme spali dokonca az V Ziari n. Hronom.

V okoli BS je zo 20 tajchov, banskych stavieb na zadrziavanie vody, na vela z nich sa da kupat, hlavne Pocuvadlo je zname. Na brehu je i stravovaco-ubytovacie zariadenie. Plaze byvaju ciste. Moznost vypozicania pedalín. Turisticky znacený chodnik na Sitno cca 1hod. vystup na vrchol. Nachadza sa tam rozhladna. Vstup bol 20,-Sk. Po znaceni zostup po asfaltke na zrucaninu hradu Sitno/gratis.

-V BS je banske muzeum v prirode( prejdete cez Piarsku branu - proti turecka fortifikacia), celkom zaujimave. Dozviete sa ,že BS bola tretie najv. mesto uhorska, ze tam bola založena prva banska univerzita na svete, kolko kg Au/Ag sa v tamojsich baniach vytazilo rocne a hlavne kde to bohatstvo skončilo. Odtial je tajch Klinger cca 100m.

-Križova cesta - Kalvaria, nový a stary hrad, klopačka....

-Nedaleky Sv. Anton (Antol) cca 6km - vstupne. Prehliadka expozicii s nielen polovnickou tematikou.
-Arborétum v BS

Nedaleke dediny Vyhne - kupalisko, prirodny ukaz / kamenne more
Sklene Teplice - termal. kupalisko a "parenica" termalny horuci kupel v "jaskyni"

BS je vhodna i na MTB ...velmi pekna a nenáročná cesta z časti po asfalte vedie smerom na počuvadlo a na križovatke na odbočke na pocuvadlo treba sledovať červenu značku v pravo....vedie cez hreben vel. a mal. Tanádu spat do BS.
Nesmieme zabudnut na samotnu BS a jej historicke centrum.

No proste dva dni su na spoznanie BS a okolia rozhodne málo.
TMS.
Naposledy upravil tomasenkoslav : 16.05.07 at 16:13 Dôvod: gramatika je moja nočná mora ( z elm strít)
0 0
tomasenkoslav tomasenkoslav

tomasenkoslav je offline (nepripojený) tomasenkoslav

Banska Stiavnica (UNESCO) a jej okolie je slovenskom casto ako keby zabudane. Cez pradzniny je tam velky problem zohnat ubytovanie. Raz sme spali dokonca az V Ziari n. Hronom.

V okoli BS je zo 20 tajchov, banskych stavieb na zadrziavanie vody, na vela z nich sa da kupat, hlavne Pocuvadlo je zname. Na brehu je i stravovaco-ubytovacie zariadenie. Plaze byvaju ciste. Moznost vypozicania pedalín. Turisticky znacený chodnik na Sitno cca 1hod. vystup na vrchol. Nachadza sa tam rozhladna. Vstup bol 20,-Sk. Po znaceni zostup po asfaltke na zrucaninu hradu Sitno/gratis.

-V BS je banske muzeum v prirode( prejdete cez Piarsku branu - proti turecka fortifikacia), celkom zaujimave. Odtial tajch Klinger cca 100m.

-Križova cesta - Kalvaria, nový a stary hrad, klopačka....

-Nedaleky Sv. Anton (Antol) cca 6km - vstupne. Prehliadka expozicii s nielen polovnickou tematikou.
-Arborétum v BS

Nedaleke dediny Vyhne - kupalisko, prirodny ukaz / kamenne more
Sklene Teplice - termal. kupalisko a "parenica" termalny horuci kupel v "jaskyni"

BS je vhodna i na MTB ...velmi pekna a nenáročná cesta z časti po asfalte vedie smerom na počuvadlo a na križovatke na odbočke na pocuvadlo treba sledovať červenu značku v pravo....vedie cez hreben vel. a mal. Tanádu spat do BS.
Nesmieme zabudnut na samotnu BS a jej historicke centrum.

No proste dva dnu su na spoznanie BS a okolia rozhodne málo.
TMS.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

My sa tiez snazime pobehat cele Slovensko a mam par tipov. Toto je okruh strenym - juznym Slovenskom :
- hrad Modry kamen - expozicia hraciek a zubarskeho naradia
- hrad Filakovo - hradna expozicia
- krasny naucny chodnik, na ktory sa odbucuje z dediny Siatorska Bukovinka, resp. pred nou a ktory vedie cez Cadicovy vodopad, Kamenne more az k zrucanine hranicneho hradu Somoska, z ktoreho ked zidete dole na druhu stranu branickou ste uz v Madarsku
- ubytovat sa da na rekreacnom stredisku Obrucna, kde maju aj vonkajsi bazen a dostanete sa k nemu z dedinky Radzovce
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Zaujal ma tiez lom v Pribelciach, kde sa mozete hrabat a hladat zralocie zuby este z davnych dob ked bolo vsade more. Ti stastnejsie aj najdu .-)
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Krásny je Ľubovnianský hrad, cesta cez Maguru na Červený kláštor, splav Dunajca, ďalej cesta do Nového Targu, znova na Slovensko a deň ukončiť na trhu európskych ľudových tradícii a umenia v Kežmarku. Tento rok sa to dá zvládnuť 7. júla. EĽRO je od 6-8 júla.
Pod hradom bude košiar s ovečkami. Nájdi na adrese
elro.kezmarok.sk
Pekná je trasa Krásna hôrka, Betliar, Aragonitová jaskyňa, Kráľová hoľa. A večer stráviť na Podpoľanských slávnostiach. Veľa by som chcela? Keď to voľno je také krátke a i na Maltu občas treba ísť./dať doporiadku dom s príslušenstvom/ Myslím si, že je krásne všade tam, kde vás s láskou a ochotou obslúžia, kde cítite, že ste práve vy pre nich vítaní hostia, nemajú s vašimi otázkami žiadny prolém a neminiete tam všetky, i ešte nenadobudnuté úspory. No, hádam také leto raz zažijem i ja.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Lubovniansky hrad je super. Boli sme, odporucam.
1 0
gustinka gustinka

gustinka je offline (nepripojený) gustinka

Ak má niekto záujem o južné slovenko...

podrobnejšiej na:
http://www.novezamky.sk/C_ruch/priroda/index_p.shtml

ja osobne som si prešla čenkovskú step a lesostep, kováčovské kopce, parížske močiare a bínovskú rotundu - velmi pekné
k tomu sa oplatí prejst sa po moste do Ostrihomu zo šturova


0 0
riso4 riso4

riso4 je offline (nepripojený) riso4

Ja pridavam Bojnice. Cez leto som tam s detmi chcel ist na vikend - ale nezohnali sme na sukromi ziadne ubytko, az sme sa ubytovali v autokempingu. Vrelo doporucujem, ak teda nie ste zvyknuti na komfort. Kemping sa nachadza v lese nad Bojnicami, chatky su uprostred lesa, umyvarne a WC ciste, kuchynku som neskusal, ale varia v hlavnej budove dobre a pomerne za rozumne ceny.
Po cesticke zbehnete dole a ste na Cajke, pri zámku, či ZOO. S detmi odporúčam kúpalisko. Mam 2- a 6-rocnu dceru a obe sa dosyta vyšantili.
Jasne, ze ZOO bola tiez dostatocna atrakcia, ale do zamku som si najma s tou mensou netrufal, lebo by ju to zrejme nebavilo. Nehovoriac o dalsich detskych lakadlach (stánky s hračkami, trampolína, vystúpenia s dravými vtákmi...).
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

Zial som nestihla precitat vsetky prispevky, ale toto tu mozno este nebolo: Odporucam nastivit rekr.oblast pri Lipt. Mikulasi - Liptovsky Jan.Je tam prekrasna priroda, velky vyber co sa tyka ubytovania.My osobne sme tam boli naposledy (tiez na odporucanie mojej kamaratky) pred 2 rokmi, to mala nasa dcerka vtedy len 2,5 roka, bolo to zac.novembra, este nebol sneh.Boli sme ubytovani v Hoteli Avena - oplatia sa hlavne vikendove pobyty a mimo sezony vtedy su vyrazne zlavy, v cene su aj 2 liecebne procedury podla vlastneho vyberu, strava, ubyt., hotel. bazen... Idealne pre rodinky s malymi detmi
0 0
Martulienka Martulienka

Martulienka je offline (nepripojený) Martulienka

A krásne sú aj Súľovské skaly, pokračovanie ma Strečne..
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Ja by som teraz na jeseň odporučila Západné tatry -Roháče, za Zubercom konkrétne Roháčske plesá.Je to nenáročná 4-5 hodinová túra a v prípade že nevyjde počasie je možnosť po ceste navštíviť múzeum Oravskej dediny.Na internete si môžete pozrieť fotky aj s popisom trasy a je tam naozaj veľmi pekné prostredie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať