Zavrieť

Porady

Tipy na výlety po Slovensku

pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mohli by sme si dať dobré tipy na výlety po Slovensku, čo poviete????????

Pre nás, čo nevytiahneme päty z ...BA /doplň svoje:p/ to padne náramne vhod...



Dobré tipy na výlety ...... http://cestovanie.pravda.sk/debata.a...cslovensko_p22
Usporiadat
pachola pachola

pachola je offline (nepripojený) pachola

okrem tých Roháčov je krásny a bohatý na možnosti vyžitia aj Liptov,turistika-Západné Tatry,Prosiecka,Kvačianska,Bobrovecká dolina,skanzen V Pribyline,aj do Zuberca blízko,kúpanie Tatralandia,Bešeňová Lipt.Ján,kultúra galéria P.M.Bohúňa,židovská synagoga,Jánošíkovo väzenie,Múzeum Janka Kráľa,Múzeum jaskyniarstva ,jazda na koňoch v Jalovci a veľa iných možností www.liptov.sk
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Oprášim túto starú tému

Ponúkam tip na výlet na zámok SHLOSS HOF v Rakúsku. Je to iba kúsok za hranicami SK, určite stojí za to. Je to obrovský zámocký areál, nádherne upravený, záhrady sú doslova umelecké diela,dá sa tam stráviť takmer celý deň s prechádzkami, posedením, zvieratkami a pod.

Prikladám link, stači sa trochu preklikať a všetko sa dá podrobne pozrieť : http://www.schlosshof.at/cms-sl/inde...age=bs_anfaht#

V niektorých častiach zámku sa momentálne natáča film o Márii Terézii, takže nie je problém stretnúť dámy v dobovom oblečení
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:57
4 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Odporúčam MEANDER PARK ORAVICA

http://www.meanderpark.com/page.php

- krásne prostredie, malé milé miestečko....
Tento aquapark nepôsobil na mňa veľkým dojmom, je také útulné, "osadené" v prírode, neležíte na tráve ale na dlažbe, preto je čistejšie. /nezabudnite preto lehátka Bazény čisté, na včerajšiu horúcu nedeľu nebolo ani preplnené, v pohode sme si poplávali. Nie je to také akčné stredisko ako Tatralandia, prepchaté ako Bešeňová, honosné ako Aquacity...zdalo sa mi také rodinné
Odporúčam pre tých, ktorí chcú zrelaxovať, ani deti sa nebudú nudiť - atrakciou "morské vlny" ich dostanete
A ceny jedál a nápojov superné : zmrzlina 35 cen. čapovaná plzeň 85 cen. výborná zapekanka , šťavnaté hamburgery, aj hotové jedlá - asi 3 druhy polievok ....
Záver dňa si môžete spestriť promenádou hlavnej ulice v Zakopanom.... booože tí Poliaci sú ale vynaliezaví.. ľudí nenormálne veľa, všade hudba, jedlá, vône, umelci všelijakí na chodníku... nádhera.
Toto je cestovný ruch v Tatrách - kam sa hrabeme Slovensko
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Do meander parku Oravice chodíme už 3 roky. Teraz sme boli aj na Veľkú noc, bolo tam výborne. Ideme aj v auguste /keď sa nám to podarí/.
0 0
Zuzka10 Zuzka10

Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

jednoduchá žena,matka,babička ...viac
Vlani sme boli na Donovaloch v rozprávkovej dedinke Habakuky. Našim dvom vnukom /8 a 5/ sa tam veľmi páčilo. Odporúčam to rodinám s malými deťmi.
0 0
KMin KMin

KMin je offline (nepripojený) KMin

Tak ja môžem prispieť tipmi, kam ísť, keď ste vo Vysokých Tatrách a počasie vám príliš nepraje. Tak napríklad Ochtinská aragonitová jaskyňa (európsky unikát nedaleko Rožňavy), neďaleký kaštieľ Betliar, návšteva krásneho mesta Levoče, námestie a aquapark v Poprade, wellness v hoteli Permon... Ak máte záujem o tipy, kam ísť turistikovať v Tatrách za dobrého počasia, tiež rada poradím
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Toto leto sme boli v slovenskej jaskyni Domica - nádhera! Maďarskú časť sme nestihli (tam sa vraj dá vybrať z asi 10tich rôznych okruhov, v slovenskej len z dvoch), ale tá slovenská nemá chybu, výzdoba je prekrásna, za poplatok sa dá aj fotiť a odporúčam okruh s plavbou na loďke, je len o euro drahší. http://www.google.sk/images?client=o...ed=0CDEQsAQwAw

Cestou domov sme si prezreli aj kostol v obci Štítnik, oplatí sa ho vidieť. http://www.gemer.sk/obce/stitnik/stitnik.html
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Ďalšie tipy na miesta, kde sa mi páčilo:
Kolárovo - vodný mlyn.
Bohunice - vodný mlyn.
Brhlovce - skalné obydlia.
Skanzeny v Bardejove, Martine.
Vlkolínec a Vychylovka - skanzeny.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

lavanda Pozri príspevok
Toto leto sme boli v slovenskej jaskyni Domica - nádhera! Maďarskú časť sme nestihli (tam sa vraj dá vybrať z asi 10tich rôznych okruhov, v slovenskej len z dvoch), ale tá slovenská nemá chybu, výzdoba je prekrásna, za poplatok sa dá aj fotiť a odporúčam okruh s plavbou na loďke, je len o euro drahší. [
No to je škoda, že ste nestihli aj madarskú časť. Minulý týždeň ukazovali v TV, ako to vyzerá na madarskej strane a ako na slovenskej. Nedalo sa to ani porovnať. V turistickom ruchu veľmi zaostávame.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

susann2 Pozri príspevok
No to je škoda, že ste nestihli aj madarskú časť. Minulý týždeň ukazovali v TV, ako to vyzerá na madarskej strane a ako na slovenskej. Nedalo sa to ani porovnať. V turistickom ruchu veľmi zaostávame.
Áno, aj môj brat (ktorý v Domici bol dva dni pred nami a vlastne to nás inšpirovalo tam ísť, lebo boli nadšení) hovoril, že na maďarskej strane to kypí, ale tiež povedal, že naša časť jaskyne sa mu páčila oveľa viac. Neviem, možno na rok sa tam vrátime a pôjdeme aj do tej maďarskej, aby sme to porovnali. Čo ale viem iste je to, že v turistickom ruchu určite zaostávame za ČR, teraz sme tam boli na 4 dni a som nadšená, ako to tam majú zorganizované, v akom stave sú ich pamiatky a aké "nadupané" vedomosťami boli ich mladé sprievodkyne... Tam sa určite ešte vrátim...
0 0
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...poradíte lokalitu, kde je možné spojiť rybárčenie spolu s ubytovaním? Ďakujem!
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

arizona Pozri príspevok
Oprášim túto starú tému

Ponúkam tip na výlet na zámok SHLOSS HOF v Rakúsku. Je to iba kúsok za hranicami SK, určite stojí za to. Je to obrovský zámocký areál, nádherne upravený, záhrady sú doslova umelecké diela,dá sa tam stráviť takmer celý deň s prechádzkami, posedením, zvieratkami a pod.

Prikladám link, stači sa trochu preklikať a všetko sa dá podrobne pozrieť : http://www.schlosshof.at/cms-sl/inde...age=bs_anfaht#

V niektorých častiach zámku sa momentálne natáča film o Márii Terézii, takže nie je problém stretnúť dámy v dobovom oblečení
Dnes som bola, nádherné záhrady!!! Vrelo odporúčam.
0 0
tomasenkoslav tomasenkoslav

tomasenkoslav je offline (nepripojený) tomasenkoslav

RE:
Mohli by sme si dať dobré tipy na výlety po Slovensku, čo poviete????????


Citát:
Pôvodca textu príspevku: arizona Pozri príspevok
Oprášim túto starú tému

Ponúkam tip na výlet na zámok SHLOSS HOF v Rakúsku. Je to iba kúsok za hranicami SK, určite stojí za to. Je to obrovský zámocký areál, nádherne upravený, záhrady sú doslova umelecké diela,dá sa tam stráviť takmer celý deň s prechádzkami, posedením, zvieratkami a pod.

Prikladám link, stači sa trochu preklikať a všetko sa dá podrobne pozrieť : http://www.schlosshof.at/cms-sl/inde...age=bs_anfaht#

V niektorých častiach zámku sa momentálne natáča film o Márii Terézii, takže nie je problém stretnúť dámy v dobovom oblečení

RE:
Dnes som bola, nádherné záhrady!!! Vrelo odporúčam.

"iba na tyžden vytiahnem paty zo slovenska a ked sa vratim, zistujem že sme si podmanili rakusko"
0 0
gafcoman gafcoman

gafcoman je offline (nepripojený) gafcoman

Pridavam sa, tiez sme s rodinkou stravili predlzeny vikend na liptove. Prekrasne okolie, ci uz kvacianska a prosiecka dolina, jaskyne, hrady, vlkolinec...atd. Okrem toho sa decka vyblaznili v aquaparkoch, takze super. Ubytovany sme boli v chutnom penzione v Demanovskej Doline
Naposledy upravil arizona : 20.09.10 at 18:44 Dôvod: reklama
0 0
travelgirl travelgirl

travelgirl je offline (nepripojený) travelgirl

Liptov je jedna z mojich najobľúbenejších destinácií na SLovensku, preto by som to odporúčala aj ostatným. Tipy, kam sa na Liptove vybrať a zažiť super víkend vo dvojke alebo s rodinkou môžte nájsť aj na stránke aventuria v sekcii naše lokality, náhodou som na to naďabila a je tu vypísaných zopár super tipov na Liptove, kam sa oplatí zájsť.
0 0
cestovatelka_po_SR cestovatelka_po_SR
travelgirl - musím s tebou súhlasiť, jednoznačne odporúčam Liptov ako skvelú destináciu na aktívnu, ale aj relaxačnú dovolenku. Keď som bola na liptove prvykrát, tak som si ho zamilovala.... mrzí ma, že toľko krásy máme na Slovensku a nakoniec ideme na dovolenku do chorvátska.. či je leto alebo zima, či ste na vodu, alebo na polihovanie pri ohni v krbe.... určite nebudete banovať...
Naposledy upravil ivka70 : 09.04.15 at 16:40
zima na liptove.jpg  
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja viem, stará téma. Ale aktuálna stále

Stražovské vrchy

https://nanicmama.sme.sk/cestomama/n...jak-v-historii
1 0
Matuss36 Matuss36

Matuss36 je offline (nepripojený) Matuss36

My sme už snáď prešli celé Slovensko, hrady, zámky a aj nejaké tie túry
5 1
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Maninska tiesňava
https://refresher.sk/44395-V-najuzso...&gdpr-accept=1
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať