Zavrieť

Porady

Tipy na výlety po Slovensku

pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mohli by sme si dať dobré tipy na výlety po Slovensku, čo poviete????????

Pre nás, čo nevytiahneme päty z ...BA /doplň svoje:p/ to padne náramne vhod...



Dobré tipy na výlety ...... http://cestovanie.pravda.sk/debata.a...cslovensko_p22
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Máme takú tradíciu, ze s nasim "krpcom" (má 10 rokov) vzdy zakoncujeme prázdniny nejakým obedom. Doteraz sme chodili na tel. vezu v BA. Po posledných skúsenostiach (vlastných aj sprostredkovaných) s nekvalitnými sluzbami sme hladali nejakú alternatívu.

Tak sme si spravili koncom prázdnin pohodový poldenný výlet autom do Gabcíkova, kde sme si pozreli priehradu. Ak máte viac casu, môzete si kúpit plavbu lodou cez plavebné komory, ak nie, tak si ich len prezrite. Spät sme isli cez Vojku kompou (pre deti zázitok a nic vás to nestojí - kompa je zadarmo). Cestou sme sa este stavili v Samoríne, v hoteli Kormorán sme si dali ten slúbený obed (dobré porcie, primerané ceny). Po obede sme sa este presli po hrádzi vedla hotela, aby nám trochu vytrávilo. Cestou este zmrzlina (v Samoríne za kinom) a potom uz len domov.

Zdatnejsí to môzu absolvovat aj na bicykli po hrádzi z Petrzalky, bude to vsak trvat dlhsie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja som sa vzdala Chorvatska - nejako som stratila odvahu, ešte som sama autom nešla a to počasie nevyzeralo bohvíeako. Tak sme sa zbalili a vyrazili po Slovensku
Červený kláštor - plavba po Dunajci, byciklom spať cca 10 km, pamiatky
druhý deň sme zbehli do Polsak, pozreli dedinku, priehradu a urobili výlet na TRi koruny - cca 4 hodiny.
3. deň Slovenský raj - výlet, urobili sme Prielom Hornádu, ale dá sa Kyseľ, alebo aj iná roklina. Po výlete sme zapadli do AQUA parku Poprad na 3 hodiny, ale stačia aj dve, výborne sme si zaplávali, vysaunovali sa, vyhriali v termálom bazéne.
super. Odporúčam.
1 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

to Chobot: Mhm, to je super tip, dík, navrhnem doma

My sme prázdniny na žiadosť ratolestí zakončili v kine na Villy Wonka, manžel trpel, ale deťom sa to strašne páčilo a zahlásili, že krajšie zakončenie prázdnin ani nemohlo byť, tak bolo všetko OK
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pyton
to Chobot: Mhm, to je super tip, dík, navrhnem doma

My sme prázdniny na žiadosť ratolestí zakončili v kine na Villy Wonka, manžel trpel, ale deťom sa to strašne páčilo a zahlásili, že krajšie zakončenie prázdnin ani nemohlo byť, tak bolo všetko OK
moja dcéra takto zakončila prázdniny tiež a tiež sa jej to páčilo. Pozval ju priateľ. Podotýkam že dcéra má 21 rokov.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

to Lida: boli tam takíto mládežníci a tiež, keď sme boli na Hľadanie krajiny nekrajiny, /to bolo super/, asi kvôli Deppovi, hral v jednom aj v druhom...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mali sme tu navstevu z Ameriky a chceli sme jej ukazat pekne miesta na Slovensku. Okrem Bojnic, Krasnej Horky a podobnych zamkov, sme ju vzali do Rajeckej Lesnej, kde je unikatny pohyblivy Betlehem. Cely areal je velmi pekne upraveny, personal velmi prijemny, vstupne ziadne (resp. prispevok dobrovolny-ale nikto nan neupozornoval).
Potom sme este zasli do Budatina, ale boli sme dost sklamani, predvadzane exponaty su sice pekne ale zo zamku ukazuju len malicku cast, sprievodkyna bola neslana-nemastna, ako keby bola rada, ze nas uz bude mat z krku. Park okolo zamku je sice pekny, ale nie je tam jedina lavicka.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Niekto má rád hrady niekto kopčeky,iný múzeá tak je to rôzne.Mne sa páčilo na dovolenke v Zuberci a výlety do okolia Terchovej,výstup na Malý a Veľký Rozsutec, pekné rokliny a staré drevenice po lazoch,rada chodím do Slovenského raja aj keď na niektorých miestach sa mi triasli kolená a nebolo mi všetko jedno.Na kratšie výlety je dobrý Muránsky hrad, hlavne na jeseň alebo Jaskyňa mŕtvych netopierov pod Ďumbierom v Nízkych Tatrách,smer z Brezna na Tále končná na Trangoške pod Chopkom, po cca 45 -50 min miernom stúpaní pri jaskyni dostaneš neóprenový oblek,prilbu,lampu,istiace lano a poď ho...dá sa vybrať aj stupeň náročnosti a aj nocovanie v jaskyni-bivak.Náročné to nie je a vyššie je chata M.R.Štefánika, jedlo-nocľah, krásne prostredie a málo turistov. Z druhej strany Nízkych Tatier na Liptove v Demänovskej doline sú ďalšie známe jaskyne, termál Bešeňová a dobré služby-ubytovanie, veľa turistov.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Misolga,LIDA,Durisovad,so všetkými súhlasím,sú to nádherné typi na dovolenky.Môj manžel od malička sa snažil deťom ukázať všetky krásy Slovenska a to Slovensko naozaj krásne je.Čo tu spomínate všetko sme prešli a boli to krajšie dovolenky ako pri mori.V tej Terchovej by som doporučili ešte túru Staré a Nové Janošíkové diery,vôbec nie je náročná a pre každé decko musí byť zážitok Tatralandia v Lipt.Mikuláši.Ináč podobný Betlehem ako v Rajeckej Lesnej je aj v Terchovej.ale je menší.Všetkým doporučujem tráviť dovolenky na Slovensku,hoci niekedy je drahšia ako v zahraničí,ale to Slovensko je fakt krásne.
0 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
Úplne súhlasím s Vašimi príspevkami o krásach SR. Takisto som už pochodila, hrady, zámky, jaskyne, skoro celé Vysoké Tatry, Roháče a Slovenský raj, čo ako píšete sú lacnejšie záležitosti ako pri mori. Súhlas. Viem, že čo teraz napíšem sa nehodí do tejto témy, no nedá mi...Tohto roku som nabehala 5500 km (autom) po Ukrajine (netreba víza), Rusku (treba víza), Lotyšsku a Litve (EÚ) a cez Poľsko fuk ho domov a to Vám poviem, v SR je už pridraho. Táááák som sa tam lacno najedla, ubytovala, zabavila, popozerala pamiatky, natankovala...., že som prišla o pár kg ťažšia, o zážitky bohatšia, a za lacnú naftu nabehaná...
Ukrajina: 12,- Sk/ liter diesel, metro 18,- Sk až kým neprestúpite, dvaja sme sa za 200,- Sk v reštike doslova prežrali vynikajúcich jedál, keď som dala na čerpačke zamestnancovi 6,- Sk, aby mi umyl predné sklo (samoobsluha medzi veľkými mestami nie je), od radosti mi dobreže nie vyleštil celé auto, v Rusku: diesel: 18,- Sk/liter, jedlo, ubytovanie lacné - pekné, proste radosť cestovať, obzerať... a hlavne vo veľkých mestách žiadna chudoba, Lotyšsko: diesel už drahší ( veď je EÚ) asi 22,- Sk, ubytovanie, jedlo...stále lacné, Baltické more krásne a teplé (no nie ako v Chorvátsku, čo je taká istá vzdialenosť-Riga), ale opálení ľudia, biele piesočnaté pláže, takisto sa opálite ako v Chorvátsku, akurát z tých teplôt cez deň nedostanete infarkt, biele noci ( o 00.00 hod som na pláži čítala noviny), veľa atrakcií, turisti väčšinou zo severských krajín (Estónci, švédi, fíni, ale aj francúzov, nemcov a holanďanov bolo dosť), Litva tiež lacná pekné more, ľudia chodia hlavne na Ukrajine a v Rusku veľmi pekne vyobliekaní, pekné limuzíny a jeepy jazdia po cestách a všetci majú tmavé fólie na oknách aj predných bočných, či je to stará LADA, alebo najnovšia VOLGA ( veľmi pekná). A čo bolo najkrajšie vo všetkých uvedených krajinách so sa nádherne dorozumela našou nezabudnuteľnou ruštinou.
Pochodila som aj moria, oceány, západné krajiny, ale už viem, že ďalšia dovolenka bude: smer " VÝCHOD".
Takže len toľko k lacným dovolenkám.Samozrejme SR je " len NAŠA a len NAŠA nádherná"
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Ide leto, prazdniny, HUUURRAAA!! :p:pObnovujem tuto diskusiu a priznavam sa, ze ma k tomu inspirovala tema o krasach prirody - chrobacikoch, rastlinkach - v inej teme. Nuz teda - Kam na SLOVENSKU? Ak sa radi tulate s batohom na pleciach a mate radi vyhlad od hradnych zrucanin, ponukam hned tri tipy na severovychode Slovenska - hrady - Brekov, Jasenov - v okoli Humenneho a Cicva na razscesti - smer Vranov nad Toplou a Domasa.
Naposledy upravil janasv : 10.06.06 at 14:18
berkov2.JPG  
brekov1.JPG  
brekov3.JPG  
1/1
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tak takéto záležitosti sú mojou srdcovou záležitosťou. Už sa teším čo je ochotný tu kto ešte popriliepať. Vopred ďakujem.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Pripajam obrazky - hrad Jasenov.
jasenov1.JPG  
jasenov2.JPG  
1/1
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Hrad Cicva. Vsimnite si ten krasny vyhlad.
cicva1.JPG  
cicva3.JPG  
cicva-vyhlad.JPG  
1/1
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janasv, prosím môžeš nevedomým upresniť lokalitu, kde sa hrad Čičva nachádza ? díky
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
liba2
Janasv, prosím môžeš nevedomým upresniť lokalitu, kde sa hrad Čičva nachádza ? díky
http://www.zamky.sk/

http://www.zamky.sk/cicava/index.htm
Naposledy upravil Zita5 : 10.06.06 at 12:33
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

liba2
Janasv, prosím môžeš nevedomým upresniť lokalitu, kde sa hrad Čičva nachádza ? díky
Okres Vranov nad Toplou. Niekde je to Cicava, niekde Cicva. Ako som napisala - na razcesti. Za Vranovom nad Toplou /od Bratislavy / smer - obce Sedliska a Podcicva. Presne popod ten hrad vedie cesta na Domasu. Ten vyhlad je vlastne pohlad na razcestie /stromy ho zakryvaju/ - vpravo smer Podcicva, Sedliska - Vranov n/Toplou, priamo - most cez Toplu smer dedinka Tovarne, cesta do Humenneho /stale rovno/, vlavo smer Domasa. :p Vlastne bol vybudovany, aby strazil tuto cestu - viedla tade obchodna cesta do Polska. Je tam pekna prechadzka - dvoma smermi, hore sa da opekat, su tam viacere ohniska. :p
A k Alzbete Bathoryovej - vo Vranove nad Toplou mala v roku 1575 svadbu /mala 15 rokov/, na ktorej sa zucastnilo 4500 ludi. Jej rod mal v tejto oblasti majetky.
Naposledy upravil janasv : 10.06.06 at 14:32
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Dievčatá vďaka vám, zase som sa niečo nové dozvedela (chystám sa totiž urobiť si t. r. dovolenku na Slovensku).
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Za malo, su tu aj dalsie prirodne krasy. Napr. Morske oko - jazero vulkanickeho povodu, Sninsky kamen - da sa nan vyjst z Morskeho oka - fakt pekna tura. A ten vyhlad :p:p. A Sninske rybniky, ak sa potom chces aj vykupat. Vsetko nedaleko Sniny.
Aj ja cakam na napady. Mna az moj synator donutil stverat sa po kopcoch a zrucaninach. Niekedy su tie deti aj na nieco dobre.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Prosim pekne a co tak typy na dovolenku na Slovensku s malymi detmi, pripadne aj priamo nejaky kontakt? Kedze som z Popradu, tak nieco pri vode, areal kupaliska, ...lepsie je s detmi na sukromi, alebo hotel? (deti 5 a 7 rokov).
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Ja len pripojím svoju srdcovú záležitosť. Som z Prešova a od nás sú v dosahu ozaj pekné miesta na výlet kratší, či dlhší. Za jeden z najkrajších kútov Slovenska považujem Kremnicu a jej okolie. Keď som tam bol prvý krát, tak som zišiel z cesty (ako Hrušínsky v jednom staršom čes. filme). Kochal som sa.
Je tam nádherne, len pre nás z východu ďaleko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať