Zavrieť

Porady

Niet nad dobrý rock

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Je toľko odnoží , štýlov , že sa vždy dá z niečoho vybrať ...ostatok záleží už len na chuti , nálade , spoločnosti ....
Usporiadat
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

prispievam k téme..nenašla som original video, ale ide hádam o hudbu :-)

Alice Cooper - Hell is living without you



...a klasika Alice Cooper - Poison

0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso



To mate namiesto tej dychovky...
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

misomiso Pozri príspevok
Chces pocut moj nazor na tu ukazku? Je to presne ako dedinsky vytunovany Favorit s plysovym volantom a modrymi ledkami na narazniku, na ktory si chlapci z absolutneho nedostatku kreativity nalepia odtrhnutu hviezdu z Mercedesa...

Je to gyc, zatial co ten Mercedes predstavuje stale istu kvalitu (aj 20 - rocny). V tomto pripade si oni nalepili Beethovena...
No, v podstate sa zhodneme.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Nie, krasy dychovky som zatial neobjavil. Skor jazz, mozno dobre etno, ale nebranim sa ani mnohym veciam, ktore by sa dali zahrnut do vsobjimajuceho popu - no zas nie vsetko, co "leti" v radiach. Okrem toho pocuvam dost klasickej hudby, ta je uplne najkvalitnejsia. Samozrejme dobru ludovku som si tiez schopny vychutnat, ale na tu je problem natrafit, jedine tak na folklornych slavnostiach. Ked sa uz nieco nahrava na CD, tak dotycni pocitia potrebu to "ucesat", a potom z toho je bezpohlavne nic.

Ale rock nemusim, hoci v puberte som tiez pocuval Pink Floyd - ale to uz z dnesneho hladiska ani nie je rock...
Hm , ale čo je dobré etno ....to je tak isto vec a uhol pohľadu ...o názore ani nevravím .
Ten tvoj Ti neberiem , ale neprímam ani vnucovanie názorov iných ...
Ako spomínaš , počúvaš to i ono ....aj ja si pustím aj dobrú ľudovku , aj občas nejakú áriu ...no naopak jazz ma neoslovuje vôbec - pre mňa je to , ako keby sa zišla partia hudobníkov a celý večer hľadali nejaký súlad a rytmus , ako keby každý hral to svoje ...

Malá ukážka ETNA ...či je dobré , nech posúdi každý sám ...hlavne ten rozdiel ...
Naposledy upravil buchač : 05.02.10 at 09:23
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
buchač Pozri príspevok
Hm , ale čo je dobré etno ....to je tak isto vec a uhol pohľadu ...o názore ani nevravím .
Ten tvoj Ti neberiem , ale neprímam ani vnucovanie názorov iných ...
Ako spomínaš , počúvaš to i ono ....aj ja si pustím aj dobrú ľudovku , aj občas nejakú áriu ...no naopak jazz ma neoslovuje vôbec - pre mňa je to , ako keby sa zišla partia hudobníkov a celý večer hľadali nejaký súlad a rytmus , ako keby každý hral to svoje ...

Malá ukážka ETNA ...či je dobré , nech posúdi každý sám ...hlavne ten rozdiel ...

prvú ukážku som po chvíľke vypla, tá druhá je ukľudňujúca, relaxačná....
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

To prve, nuz to je tak, ze to ten typek sa tak asi vola - Etno Engjujt. A to druhe je v podstate tiez nieco na styl toho vymakaneho favorita.

Ale pridam nieco ine:
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
buchač Pozri príspevok
Hm , ale čo je dobré etno ....to je tak isto vec a uhol pohľadu ...o názore ani nevravím .
...no naopak jazz ma neoslovuje vôbec - pre mňa je to , ako keby sa zišla partia hudobníkov a celý večer hľadali nejaký súlad a rytmus , ako keby každý hral to svoje ...
Jazz ma zatial tiež neuchvátil, ale myslím že jazz je práve o tom že každý hudobník v partii hladá čosi svoje. Mal som spolužiaka, ktorý hrával na saxík, spomínal že často sa zíde partia a iba tak niečo hrajú, on tomu hovoril , "idem si trochu zaštrikovať". Ak sa pri tom štrikovaní podarila melódia, nikdy ju nevedeli zopakovať. Ale profíci to asi vedia.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

buchač Pozri príspevok
jazz ma neoslovuje vôbec - pre mňa je to , ako keby sa zišla partia hudobníkov a celý večer hľadali nejaký súlad a rytmus , ako keby každý hral to svoje
Jazz je dnes uz "stary pan" a v ramci neho jesvuje uz obrovske mnozstvo obdobi a podstylov, ako v podstate aj v pope, ci klasickej hudbe. Suhlasim, ze niektore tieto podstyly sa daju takto opisat - ale tie ani ja nepocuvam.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

misomiso Pozri príspevok
Suhlasim, ze niektore tieto podstyly sa daju takto opisat - ale tie ani ja nepocuvam.
Ja aj tie. Ale pozrite, akakolvek hudba sa da takto nejak hanlivo zhodit, ale to neznamena, ze to hladanie rytmu a melodie (v uvodzovkach), je zle. Kde je napisane, ze rytmus a melodia musia byt uplne jasne definovane (v uvodzovkach)?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Slayer666 Pozri príspevok
Ja aj tie. Ale pozrite, akakolvek hudba sa da takto nejak hanlivo zhodit, ale to neznamena, ze to hladanie rytmu a melodie (v uvodzovkach), je zle. Kde je napisane, ze rytmus a melodia musia byt uplne jasne definovane (v uvodzovkach)?
Jasne, ak by sme sa mali odbornejsie vyjadrit, tak asi ide o mieru improvizacie vo vztahu ku komponovanej hudbe, resp. ide o to, ci aj ta improvizacia prebieha podla urcitych pravidiel, alebo uplne volne.

Ale tema bola "rock" a ja som k tomu iba napisal, ze rock nemusim, pretoze na mna vyzaruje nervozitu. Ak mam byt uprimny, tak aj niektore "free jazz" styly na mna posobia podobne, ale to hovoril iba o tych extremoch v ramci jazzu.

Aby mi hudba nieco davala, tak na mna ma prenasat rozne spektra emocii, dokonca akceptujem aj smutok strach a beznadej (napriklad u expresionistov - Šostakovič), aj ked akousi zakladnou hudobnou emociou asi navzdy ostane radost. Ale co je dolezite - pre mna je cele spektrum O.K. iba nervozita nie. Ta mi vadi.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja teda môžem rock, Alice Coopera veľmi, aj AC/DC..aj takých, ktorých nepoznám..môžem aj operu,aj Vivaldiho, Smetanu..ale čo teda vôbec nemusím nikdy, to sú ľudovky..ale nemám nič proti nikomu, kto ich môže..a ani nebudem kritizovať, čo je aké a kto a prečo to počúva...
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

misomiso Pozri príspevok
Jasne, ak by sme sa mali odbornejsie vyjadrit, tak asi ide o mieru improvizacie vo vztahu ku komponovanej hudbe, resp. ide o to, ci aj ta improvizacia prebieha podla urcitych pravidiel, alebo uplne volne.
Tak som to nemyslel. Nemusime sa vobec vyjadrit odborne, v pohode moze byt aj to Buchacove vyjadrenie. Ale nemyslim, ze mozme tvrdit, ze improvizovana hudba je menej hudbou, ako komponovana. A co sa tyka pravidiel, nuz co su to pravidla? To, co plati u nas, neplati v Indii (napr. cele nase temperovane ladenie, nasa harmonia) alebo co platilo kedysi (paralelne oktavy a kvinty, resp. vyhybanie sa im pri viachlase), dnes neplati ani najmenej alebo nemusi platit niekde inde (napr. v mongolskej hudbe to vyssie spominane). Nechap ma zle, ja som velkym zastancom teorie, len si nemyslim, ze pritomnost akehokolvek stupna teoretickej analyzy je konstitutivny prvok hudby, alebo kvalitnej hudby.

misomiso Pozri príspevok
Ale tema bola "rock" a ja som k tomu iba napisal, ze rock nemusim, pretoze na mna vyzaruje nervozitu. Ak mam byt uprimny, tak aj niektore "free jazz" styly na mna posobia podobne, ale to hovoril iba o tych extremoch v ramci jazzu.

Aby mi hudba nieco davala, tak na mna ma prenasat rozne spektra emocii, dokonca akceptujem aj smutok strach a beznadej (napriklad u expresionistov - Šostakovič), aj ked akousi zakladnou hudobnou emociou asi navzdy ostane radost. Ale co je dolezite - pre mna je cele spektrum O.K. iba nervozita nie. Ta mi vadi.
V poriadku, beriem. Na mna zas rock posobi kladne, vzdy si tam nieco najdem. A aj ten free jazz.
A ten Sostakovic, tak to bol uzasny skladatel!
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Slayer666 Pozri príspevok
Nechap ma zle, ja som velkym zastancom teorie, len si nemyslim, ze pritomnost akehokolvek stupna teoretickej analyzy je konstitutivny prvok hudby, alebo kvalitnej hudby.
Iste, teoria nie je potrebna aby clovek mohol tvorit hudbu, alebo vnimat hudbu, ale urcite je potrebna vtedy, ak sa snazime pochopit a popisat, co a preco sa nam paci (ako inak by sme to polisovali).

Hudba nie je nicim inymm, ako dalsim ludskym jazykom (ved nie nadarmo sa hovori o "hudobnej reci" Mozarta, ci Humella) a co sa tyka teoretickych analyz pre nu plati to iste, ako pre kazdy jazyk.

Na to, aby si sa naucil povedzme materinsky jazyk nepotrebujes ziadnu teoriu, dokonca ak vela citas, nepotrebujes sa biflovat ziadne vybrane slova, co jazykove poucky. Iste si si vsimol, ze nepatrim k tym, co maju problemy s gramatikou, a napriek tomu v podstate ani neviem vymenovat spoluhlasky a samohlasky, s vetnymi clenmi by som mal asi probem - teoreticky.

Lenze ak chces jazyk ovladat naozaj profesionalne, bez teorie sa nepohnes. Navyse - hlavne ak sa o jazyku chcu dvaja rozpravat a si pritom aj rozumiet, bez teoretickych kategorii sa nezaobidu.

Teda ak posudzujes cokolvek (hudbu, architekturu...) len podla kriterii "paci - nepaci", tak nepotrebujes o danom odbore nic vediet. Lenze ja sa neuspokojim s tym, ze sa mi nejaky (napr.) barak nepaci. Chcem vediet preco sa mi nepaci, kde spravil architekt chybu, alebo v com sa mozem ja ako recipient mylit (napriklad ci nie je chyba napriklad v tom, ze som este neobsiahol a napochopil nejaky najnovsi arechitektonicky trend, a ci nemam s hodnotenim diela pockat. Preto sa vzdy podla moznosti zaujimam aj o teoriu.
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Suhlasim. Chcel som len povedat jedno. Aj ked niekto improvizuje uplne ''improvizovane'' (neovlada teoriu ani nevie dopredu, co z toho nastroja vyjde), tak v podstate tebe ako recipientovi to moze byt jedno, ak to, co z toho nastroja vyjde, na teba posobi ako ''dobra hudba''. V tejto rovine to nie je konstitutivny prvok. Ine je, samozrejme, ak by si uz chcel posudzovat schopnosti daneho hudobnika. A tiez je jasne, ze ak sa chces o hudbe s niekym bavit, tak nejake pojmy na to potrebujes, ak to nema uviaznut v rovine ''Pocul si tu pesnicku? Ta hej super je, ne?''.

Naposledy upravil Slayer666 : 05.02.10 at 19:51
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Co na tom rocku vidite? Taka nervozita z toho ide...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pôvodca textu príspevku: misomiso
Co na tom rocku vidite? Taka nervozita z toho ide...
Bastian Pozri príspevok
Vec názoru ....

http://www.porada.sk/t61908-fajnova-...panielska.html

poniektoré ...., čo je už na nej fajnové...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Co na tom rocku vidite? Taka nervozita z toho ide...
Ja osobne som skôr nervózny z iých vecí , ale to je jedno .
Obdivujem skôr schopnosti hudobníkov , síce nie všetkých , ich prácu s hudobným nástrojom a podobne .
Je to vždy lepšie , ako hudba vytvorená počítačovým programom ..
Ale každý máme tú svoju hudbu , ten svoj štýl . Veď aj ženské sa nám páčia , no nie každému rovnaká .......či ?..................
misomiso Pozri príspevok
....
Lenze ak chces jazyk ovladat naozaj profesionalne, bez teorie sa nepohnes. Navyse - hlavne ak sa o jazyku chcu dvaja rozpravat a si pritom aj rozumiet, bez teoretickych kategorii sa nezaobidu.
Teória je v tomto prípade , v tejto téme na prd...
Teda ak posudzujes cokolvek (hudbu, architekturu...) len podla kriterii "paci - nepaci", tak nepotrebujes o danom odbore nic vediet. Lenze ja sa neuspokojim s tym, ze sa mi nejaky (napr.) barak nepaci. Chcem vediet preco sa mi nepaci, kde spravil architekt chybu, alebo v com sa mozem ja ako recipient mylit (napriklad ci nie je chyba napriklad v tom, ze som este neobsiahol a napochopil nejaky najnovsi arechitektonicky trend, a ci nemam s hodnotenim diela pockat. Preto sa vzdy podla moznosti zaujimam aj o teoriu.
Ale keď budeš chcieť vedieť všetko , zle to dopadne ..
Slayer666 Pozri príspevok
Suhlasim. Chcel som len povedat jedno. Aj ked niekto improvizuje uplne ''improvizovane'' (neovlada teoriu ani nevie dopredu, co z toho nastroja vyjde), tak v podstate tebe ako recipientovi to moze byt jedno, ak to, co z toho nastroja vyjde, na teba posobi ako ''dobra hudba''. V tejto rovine to nie je konstitutivny prvok. Ine je, samozrejme, ak by si uz chcel posudzovat schopnosti daneho hudobnika. A tiez je jasne, ze ak sa chces o hudbe s niekym bavit, tak nejake pojmy na to potrebujes, ak to nema uviaznut v rovine ''Pocul si tu pesnicku? Ta hej super je, ne?''.
Dojmy ?
A vieš , že mne stačí , ak si vypočujem hocaký žáner hudby, na ktorý mám v danej chvíli chuť a viem si pri nej pracovať , šoférovať , poprípade aj ...
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

buchač Pozri príspevok
Dojmy ?
A vieš , že mne stačí , ak si vypočujem hocaký žáner hudby, na ktorý mám v danej chvíli chuť a viem si pri nej pracovať , šoférovať , poprípade aj ...
Uz viem. A neodsudzujem ta. Tak prosim, neodsudzuj ani ty mna, ze mne to nestaci. Nevravim, ze odsudzujes, to len pre buducnost
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

buchač Pozri príspevok
Vec názoru ....

http://www.porada.sk/t61908-fajnova-...panielska.html

poniektoré ...., čo je už na nej fajnové...
Dobre, tak sa ti to nepaci. Ale nenavazajme sa teraz jeden do druheho, ze ''ako mozes toto pocuvat''. Nemame uz 12.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Slayer666 Pozri príspevok
Dobre, tak sa ti to nepaci. Ale nenavazajme sa teraz jeden do druheho, ze ''ako mozes toto pocuvat''. Nemame uz 12.
Presna tak, ja napr. nie celkom chápem tú Mišovu nervozitu z rocku. Aj keď tak troška možno áno . Na mňa totižto podobne pôsobí tvrdý metal. A preto to ani nepočúvam. A nebudem sa ani nikoho pýtať, čo už len na tom môže byť pre neho fajnové. Ten Mišov výrok je ale veľmi chutný .

buchač Pozri príspevok
Vec názoru ....

http://www.porada.sk/t61908-fajnova-hudba-hlavne-spanielska.html

poniektoré ...., čo je už na nej fajnové...
No niečo asi áno... pre mňa . Mám rád tých blbých smajlíkov... Vždy si predstavím ako sa tak tvári dotyčná osoba... Je to tvoja téma o hudbe, tak píš o hudbe... alebo sem hoď ešte nejaké vytunované pecky. Možno sem pridám aj ja niečo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať