Zavrieť

Porady

Nehoda a havarijné poistenie

Zdravím,
mal som menšiu nehodu, zavinená mnou, bez iného účastníka, ktorej výsledkom sú poohýbané dvere.

Mal som volať políciu, aj keď som nehodu zapríčinil sám, bez iného účastníka, čiže škoda sa stala iba mne? Kontaktoval som poistovňu, zajtra idem na obhliadku, kedže auto je pojazdné. Niekde som čítal, že ak nebola k nehode privolaná polícia, poisťovňa si môže odrátať z ceny, ktorú by mi mala zaplatiť v rámci havarijného poistenia, nejaké to nezanedbateľné percento - 20 až 30 %.

Máte s tým nejaké skúsenosti? Mal som volať políciu?

Za skoré odpovede ďakujem
Usporiadat
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

DodoSTI Pozri príspevok
Zdravím,
mal som menšiu nehodu, zavinená mnou, bez iného účastníka, ktorej výsledkom sú poohýbané dvere.

Mal som volať políciu, aj keď som nehodu zapríčinil sám, bez iného účastníka, čiže škoda sa stala iba mne? Kontaktoval som poistovňu, zajtra idem na obhliadku, kedže auto je pojazdné. Niekde som čítal, že ak nebola k nehode privolaná polícia, poisťovňa si môže odrátať z ceny, ktorú by mi mala zaplatiť v rámci havarijného poistenia, nejaké to nezanedbateľné percento - 20 až 30 %.

Máte s tým nejaké skúsenosti? Mal som volať políciu?

Za skoré odpovede ďakujem
Záleží od konkrétnej poisťovne čo majú napísané v podmienkach za ďalšie záleží od auta a rozsahu poškodenia - ak by bola škoda nad cca 4000 €, resp. bol by niekto poškodený na zdraví (bez ohľadu na výšku) alebo sa dverami poškodilo verejnoprospešné zariadenie (bez ohľadu na výšku), tak by bolo možné krátiť poistné plnenie, avšak keďže sú dvere len poškodené čo predpokladám 4000 € nepresiahne a neboli poškodené verejnoprospešné zariadenia (napr. zvodidlá a stlpy verejného osvetlenie toho vydržia veľa) tak by ste sa nemal ničoho obávať. Pre pokoj v duši do hlásenia môžete uviesť, že ste policajtov volal, avšak vzhľadom na rozsah škody Vám povedali, že by Vám udelili pokutu a odmietli prísť... (a za to už vy nemôžete)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ice dive Pozri príspevok
Záleží od konkrétnej poisťovne čo majú napísané v podmienkach za ďalšie záleží od auta a rozsahu poškodenia - ak by bola škoda nad cca 4000 €, resp. bol by niekto poškodený na zdraví (bez ohľadu na výšku) alebo sa dverami poškodilo verejnoprospešné zariadenie (bez ohľadu na výšku), tak by bolo možné krátiť poistné plnenie, avšak keďže sú dvere len poškodené čo predpokladám 4000 € nepresiahne a neboli poškodené verejnoprospešné zariadenia (napr. zvodidlá a stlpy verejného osvetlenie toho vydržia veľa) tak by ste sa nemal ničoho obávať. Pre pokoj v duši do hlásenia môžete uviesť, že ste policajtov volal, avšak vzhľadom na rozsah škody Vám povedali, že by Vám udelili pokutu a odmietli prísť... (a za to už vy nemôžete)
Ak nemá zadávateľ témy jednu z poisťovní- Kooperativa, Komunálna alebo Axa,tak nepredpokladám,že by mohol mať nejaký problém s likvidáciou PU...
0 0
DodoSTI DodoSTI

DodoSTI je offline (nepripojený) DodoSTI

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ak nemá zadávateľ témy jednu z poisťovní- Kooperativa, Komunálna alebo Axa,tak nepredpokladám,že by mohol mať nejaký problém s likvidáciou PU...
Havarijné poistenie mám v Komunálnej poistovni. Prečo ste uviedli práve tieto poisťovne?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

DodoSTI Pozri príspevok
Havarijné poistenie mám v Komunálnej poistovni. Prečo ste uviedli práve tieto poisťovne?
S pánom bohom Komunálna- veľmi ale veľmi neradi plnia poistné udalosti,robia problémy skoro každému...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ak nemá zadávateľ témy jednu z poisťovní- Kooperativa, Komunálna alebo Axa,tak nepredpokladám,že by mohol mať nejaký problém s likvidáciou PU...
+ v poslednej dobe aj GENERALI SLOVENSKO má problémi s krycími listami...

úprimnú sústrasť pri riešení poistnej udalosti v komunálnej...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ice dive Pozri príspevok
+ v poslednej dobe aj GENERALI SLOVENSKO má problémi s krycími listami...

úprimnú sústrasť pri riešení poistnej udalosti v komunálnej...
Generali sa tiež strašne "zopsula",ale minule som bol na pivečku s kamarátmi,likvidátormi z Generali a oni za to nemožu- majú to príkazom z hora,hmhm
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Generali sa tiež strašne "zopsula",ale minule som bol na pivečku s kamarátmi,likvidátormi z Generali a oni za to nemožu- majú to príkazom z hora,hmhm
Ale zasa, ludia vačšinou už pochopili,že nízka cena je nízkou len kvoli slabej serioznosti a padajú pomaličky dolu tie brakové poisťovne...
Mimochodom Axa to už v Polsku zabalila- a kopu ľudí tam má exekúcie kvoli PZP-čku...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Generali sa tiež strašne "zopsula",ale minule som bol na pivečku s kamarátmi,likvidátormi z Generali a oni za to nemožu- majú to príkazom z hora,hmhm
nuž vedenie ex ČPS sa prejavilo:-) + veľa likvidátorov zobrali z kooperatívy:-)) z likvidácie bývalej generali tam už skoro nikto nezostal...

inak čím to je, že každý nadáva na KOOP, KPAS a podobné "brakové" poisťovne a stále si udržuje taká koop druhé miesto v poradí najväčších poisťovní na trhu? napr. na môj vkus padá už pekne dlho a stále z tej 2hej pozície nespadla:-)
0 0
DodoSTI DodoSTI

DodoSTI je offline (nepripojený) DodoSTI

Tak opýtam sa ešte raz:
Mal som volať políciu? Môže mi poisťovňa kvôli tomu robiť problémy pri riešení PU? K žiadnemu poškodeniu verejnoprospešného zariadenia nedošlo a cena poškodenia pravdepodobne, keďže ide iba o dvere, neprevyšuje 10x násobok min. mzdy.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

DodoSTI Pozri príspevok
Tak opýtam sa ešte raz:
Mal som volať políciu? Môže mi poisťovňa kvôli tomu robiť problémy pri riešení PU? K žiadnemu poškodeniu verejnoprospešného zariadenia nedošlo a cena poškodenia pravdepodobne, keďže ide iba o dvere, neprevyšuje 10x násobok min. mzdy.
treba si prečítať všeobecné poistné podmienky komunálnej poisťovne v časti povinnosti poistníka/poisteného... každá poisťovňa má či volať alebo nevolať políciu vo svojich VPP... všeobecne sa poradiť nedá... v podstate môžte uviesť do hlásenia, že ste ju volal ale že odmietli prísť, tým nič nepokazíte a poisťovňa to nemá prečo preverovať, nakoľko sa jedná v podstate o zanedbateľnú škodu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ice dive Pozri príspevok
nuž vedenie ex ČPS sa prejavilo:-) + veľa likvidátorov zobrali z kooperatívy:-)) z likvidácie bývalej generali tam už skoro nikto nezostal...

inak čím to je, že každý nadáva na KOOP, KPAS a podobné "brakové" poisťovne a stále si udržuje taká koop druhé miesto v poradí najväčších poisťovní na trhu? napr. na môj vkus padá už pekne dlho a stále z tej 2hej pozície nespadla:-)
Ice, to na tom 2 mieste sú už len umelo- tabuľkovo-štatistické finty...-o pár rokov pojdu-tam kde mali byť dávno- do krachu...
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

DodoSTI Pozri príspevok
Tak opýtam sa ešte raz:
Mal som volať políciu? Môže mi poisťovňa kvôli tomu robiť problémy pri riešení PU? K žiadnemu poškodeniu verejnoprospešného zariadenia nedošlo a cena poškodenia pravdepodobne, keďže ide iba o dvere, neprevyšuje 10x násobok min. mzdy.
pomiešali ste zmluvné povinnosti z havarijnej poistky ( kde táto povinnosť - volať políciu) môže byť dojednaná, a zákonnú poistku, kde povinnosť volať políciu je daná zákonným predpisom. ak to bola nehoda, kde tento zákonný predpis - vyhláška nevyžaduje políciu /zrejme Váš prípad/ poisťovňa nemá ani teoretickú možnnosť čokoľvek zobrať z plnenia.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

preboha Pozri príspevok
pomiešali ste zmluvné povinnosti z havarijnej poistky ( kde táto povinnosť - volať políciu) môže byť dojednaná, a zákonnú poistku, kde povinnosť volať políciu je daná zákonným predpisom. ak to bola nehoda, kde tento zákonný predpis - vyhláška nevyžaduje políciu /zrejme Váš prípad/ poisťovňa nemá ani teoretickú možnnosť čokoľvek zobrať z plnenia.
Podľa nových predpisov netreba volať políciu k nehode,kde nepresiahla škoda myslím 120 000 Sk.
Ak tam nebol iný účastník tak volať políciu je zbytočné, iba ak by si chcel dostať nejakú pokutu .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
Podľa nových predpisov netreba volať políciu k nehode,kde nepresiahla škoda myslím 120 000 Sk.
Ak tam nebol iný účastník tak volať políciu je zbytočné, iba ak by si chcel dostať nejakú pokutu .
Naondiať na také nové predpisy .....

Ako vieš , len tak z vizuálneho hladiska posúdiť , či pod náraznákom zo smiešneho plastu nedošlo k posunutiu riadenia , poškodeniu iných častí automobilu ?????
Ale čo Ty ....nakoniec sa môže stať že policajt ešte aj automechanika presvedčí o svojej neomylnosti .
Kua , veď len robota na takej mašine plus DPH je najväčšia pálka na celej oprave...

Radšej dám pokutu naším najmúdrejším výpalníkom , ale na druhej strane som istený proti terorizmu poisťovne ...

Tak si vyber , ani z voza a ani naň....z blata do kaluže......na posratého aj budar spadne ....
0 0
lu_lu lu_lu

lu_lu je offline (nepripojený) lu_lu

Lúskam postupne témy venované havarijnému a zákonnému poisteniu, ale zisťujem, že nie som o nič múdrejšia, len mám stále väčšie pochybnosti. Môžte mi, prosím, poradiť? Pred týždňom som si pre potreby môjho podnikania kúpila nové auto (nové od autorizovaného predajcu, fakturovaná suma 14.990eur s DPH). Predajca mi ponúkol možnosť poistenia v Kooperatíve alebo v AXA-e. Nakoniec som uzavrela povinnú v Kooperatíve a havarijnú v AXA-e. Havarijnú som riešila prvý krát v živote, takže som nemala k dispozícii predošlé skúsenosti a skôr som dala na radu predajcu. Nie som si istá, či som sa rozhodla správne, keďže sa tu veľa píše o lacných poistkách. Tá moja ňou, zdá sa, je, ale sama neviem nájsť žiaden "zádrhel". Vozidlo je poistené na sumu 14.900 eur, ročné poistné je 239,60eur, poistné riziká (v skratke): odcudzenie, poškodenie alebo zničenie vozidla v dôsledku nárazu na akúkoľvek prekážku, stretu s iným účastníkom cestnej premávky, pád stromov, skál..., požiar, výbuch, blesk, krupobitie, víchrica, záplava..., zásah cudzej osoby.
Výluky z poistenia (len niektoré): a) škody spôsobené úmyselným konaním poistníka..., d) v dôsledku štrajku...,f) škody spôsobené poškodením alebo zničením pneumatík, ak nedošlo súčasne aj k inému poškodeniu vozidla, z ktorého vznikla poisťovateľovi povinnosť poskytnúť poistné plnenie j) spôsobené funkčným namáhaním, prirodzeným opotrebovaním, únavou alebo chybou materiálu
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

lu_lu Pozri príspevok
Lúskam postupne témy venované havarijnému a zákonnému poisteniu, ale zisťujem, že nie som o nič múdrejšia, len mám stále väčšie pochybnosti. Môžte mi, prosím, poradiť? Pred týždňom som si pre potreby môjho podnikania kúpila nové auto (nové od autorizovaného predajcu, fakturovaná suma 14.990eur s DPH). Predajca mi ponúkol možnosť poistenia v Kooperatíve alebo v AXA-e. Nakoniec som uzavrela povinnú v Kooperatíve a havarijnú v AXA-e. Havarijnú som riešila prvý krát v živote, takže som nemala k dispozícii predošlé skúsenosti a skôr som dala na radu predajcu. Nie som si istá, či som sa rozhodla správne, keďže sa tu veľa píše o lacných poistkách. Tá moja ňou, zdá sa, je, ale sama neviem nájsť žiaden "zádrhel". Vozidlo je poistené na sumu 14.900 eur, ročné poistné je 239,60eur, poistné riziká (v skratke): odcudzenie, poškodenie alebo zničenie vozidla v dôsledku nárazu na akúkoľvek prekážku, stretu s iným účastníkom cestnej premávky, pád stromov, skál..., požiar, výbuch, blesk, krupobitie, víchrica, záplava..., zásah cudzej osoby.
Výluky z poistenia (len niektoré): a) škody spôsobené úmyselným konaním poistníka..., d) v dôsledku štrajku...,f) škody spôsobené poškodením alebo zničením pneumatík, ak nedošlo súčasne aj k inému poškodeniu vozidla, z ktorého vznikla poisťovateľovi povinnosť poskytnúť poistné plnenie j) spôsobené funkčným namáhaním, prirodzeným opotrebovaním, únavou alebo chybou materiálu
no havarijnej poistky v AXE by som sa osobne bál, nie z z dôvodu neplnenia ale z dôvodu, že likvidácia tejto poisťovne je v Brne t.j. všetsky doklady sa posielajú tam, tam a škoda administruje a následne sa posiela plnenie... čo vzhľadom na to, že sa jedná o zahraničie môže trvať zbytočne dlho...
0 0
preboha preboha

preboha je offline (nepripojený) preboha

lu_lu Pozri príspevok
Lúskam postupne témy venované havarijnému a zákonnému poisteniu, ale zisťujem, že nie som o nič múdrejšia, len mám stále väčšie pochybnosti. Môžte mi, prosím, poradiť? Pred týždňom som si pre potreby môjho podnikania kúpila nové auto (nové od autorizovaného predajcu, fakturovaná suma 14.990eur s DPH). Predajca mi ponúkol možnosť poistenia v Kooperatíve alebo v AXA-e. Nakoniec som uzavrela povinnú v Kooperatíve a havarijnú v AXA-e. Havarijnú som riešila prvý krát v živote, takže som nemala k dispozícii predošlé skúsenosti a skôr som dala na radu predajcu. Nie som si istá, či som sa rozhodla správne, keďže sa tu veľa píše o lacných poistkách. Tá moja ňou, zdá sa, je, ale sama neviem nájsť žiaden "zádrhel". Vozidlo je poistené na sumu 14.900 eur, ročné poistné je 239,60eur, poistné riziká (v skratke): odcudzenie, poškodenie alebo zničenie vozidla v dôsledku nárazu na akúkoľvek prekážku, stretu s iným účastníkom cestnej premávky, pád stromov, skál..., požiar, výbuch, blesk, krupobitie, víchrica, záplava..., zásah cudzej osoby.
Výluky z poistenia (len niektoré): a) škody spôsobené úmyselným konaním poistníka..., d) v dôsledku štrajku...,f) škody spôsobené poškodením alebo zničením pneumatík, ak nedošlo súčasne aj k inému poškodeniu vozidla, z ktorého vznikla poisťovateľovi povinnosť poskytnúť poistné plnenie j) spôsobené funkčným namáhaním, prirodzeným opotrebovaním, únavou alebo chybou materiálu
viem si predstaviť ešte horšiu kombináciu poisťovní, ale tento výber vám doporučil predajca, takže v prípade problému aspoň viete komu pôjdete poďakovať.....
0 0
DodoSTI DodoSTI

DodoSTI je offline (nepripojený) DodoSTI

preboha Pozri príspevok
...vyhláška nevyžaduje políciu /zrejme Váš prípad/ poisťovňa nemá ani teoretickú možnosť čokoľvek zobrať z plnenia.
Tak bohužiaľ, poisťovňa mi aj tak stiahla určitú čiastku z plnenia, aj keď to nebolo preto, že sa nevolala polícia.

Všetko bežalo ako malo, až na to, že keď som si prišiel po opravené auto a chcel zaplatiť
spoluúčasť (150€), bol som vyzvaný aj na zaplatenie čiastky, ktorú poisťovňa nepreplatila z dôvodu
"nedodržania všeobecných poistných podmienok" a to vo výške 10%, pravdepodobne
zo sumy faktúry. Okamžite som kontaktoval pána T..., ktorý túto udalosť riešil, ktorý mi
na otázku, čo znamená "nedodržanie zmluvných podmienok" vtipne odpovedal, že som
nemal havarovať! Neviem, či si myslel, že som si moje 2 ročné auto nabúral naschvál, alebo...
Navyše, ani tých 10% nesedelo, pretože ak rátam 10% z faktúry, tak mi vychádza
suma okolo 116 € a nie 150 €, ako mi vyúčtovala poisťovňa. Najprv bola odpoveď na zlú čiastku taká, že
mi to zle vyúčovali (namiesto 10% - 15%), ale po tom, ako som chcel zvyšné peniaze naspäť, zrazu zase
zmenili stanovisko a už trvali na 15 % percentách. Je to normálne?

Na pobočke poisťovne mi bolo povedané, že takéto prípady riešia denne už 13 rokov, no s niečím
takým, aby klientovi poisťovňa strhávala peniaze z poistného plnenia kvôli "nedodržaniu zmluvných
podmienok", sa ešte vo svojej praxi nestretli.
Má na niečo také poisťovňa (Komunálna) právo?

Veľmi pekne ďakujem za odpovede
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

DodoSTI Pozri príspevok


Tak bohužiaľ, poisťovňa mi aj tak stiahla určitú čiastku z plnenia, aj keď to nebolo preto, že sa nevolala polícia.

Všetko bežalo ako malo, až na to, že keď som si prišiel po opravené auto a chcel zaplatiť
spoluúčasť (150€), bol som vyzvaný aj na zaplatenie čiastky, ktorú poisťovňa nepreplatila z dôvodu
"nedodržania všeobecných poistných podmienok" a to vo výške 10%, pravdepodobne
zo sumy faktúry. Okamžite som kontaktoval pána T..., ktorý túto udalosť riešil, ktorý mi
na otázku, čo znamená "nedodržanie zmluvných podmienok" vtipne odpovedal, že som
nemal havarovať! Neviem, či si myslel, že som si moje 2 ročné auto nabúral naschvál, alebo...
Navyše, ani tých 10% nesedelo, pretože ak rátam 10% z faktúry, tak mi vychádza
suma okolo 116 € a nie 150 €, ako mi vyúčtovala poisťovňa. Najprv bola odpoveď na zlú čiastku taká, že
mi to zle vyúčovali (namiesto 10% - 15%), ale po tom, ako som chcel zvyšné peniaze naspäť, zrazu zase
zmenili stanovisko a už trvali na 15 % percentách. Je to normálne?

Na pobočke poisťovne mi bolo povedané, že takéto prípady riešia denne už 13 rokov, no s niečím
takým, aby klientovi poisťovňa strhávala peniaze z poistného plnenia kvôli "nedodržaniu zmluvných
podmienok", sa ešte vo svojej praxi nestretli.
Má na niečo také poisťovňa (Komunálna) právo?

Veľmi pekne ďakujem za odpovede
ak poisťovňa strhávala plnenie za nedodržanie VPP - tak by mala uviesť, o ktoré ustanovenie sa jedná, (článok, odstavec, písmeno...) a poprípade to ustanovenie sem hodiť na poradu... lebo takto sa na problém odpovedať nedá... a taktiež je dôležité čo ste uviedli do hlásenia poisťovni... nakoľko takto to mohli strhnúť za všetko napr. nezavolaná polícia (asi nie teda), umyselné konanie poisteneho, alkohol za volantom, nemali ste v čase nehody platné vodičské oprávnenie, využívali ste auto na preteky... tých výluk z poistenia je veľa a veľmi záleží od toho, čo sa aj napíše do hlásenia PU...
0 0
chemicka chemicka

chemicka je offline (nepripojený) chemicka

pracujem v súkromnom laboratóriu ako manazér kvality ...viac
Mala som podobnu nehodu, nevolala som policiu a poistovna mi uhradila vsetky naklady spojene s opravou z mojej havarijnej poistky(zhodou okolnosti tiez dveri), neposkodila som verejnoprospesne zariadenie. Ide o poistovnu Alianz. Platila som iba 5 % nu spoluucast. Bola som spokojna. Auto som si dala opravit v servise, ktory je zmluvnym partnerom poistovne Alianz, mozno preto neboli ziadne problemy:-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať