Zavrieť

Porady

účtovanie na prelome rokov

Poradte mi prosim
nie som si celkom ista aky je spravny postup pri uctovanie doslych faktur, ktore sa tykaju obdobia v predchadzajucom roku. Mam fakturu za sluzbu, ktora ma datum dodania uz januarovy. Avsak faktura je za obdobie december 2009 - januar 2010.
Mozem zvolit takyto postup?
Uctovny predpis: 518 - ciastka tykajuca sa dni v decembri 2009 to by som uctovala do decembra 2009 a ciastku tykajucu sa januara 2010 zauctujem na 518 do noveho roka a sucasne do noveho roka aj celu DPH z faktury.
Alebo je lepsi postup: cela faktura do stareho roka - uctovny predpis: 518 ciastka za december a NBO - ciastka za januar a dph neuplatnene v starom roku - cela ciastka z faktury, s tym ze v januari preuctujem dph - dph na vstupe z neuplatnenej dph v starom roku.
Velmi pekne dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    keď mám faktúru v roku 2010. kde je text ... fa za školenie - resp. účtovná závierka za rok 2009 ... do ktorého roku ide náklad?
    Ďakujem

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Mirka.V Pozri príspevok
    keď mám faktúru v roku 2010. kde je text ... fa za školenie - resp. účtovná závierka za rok 2009 ... do ktorého roku ide náklad?
    Ďakujem
    ... do roku, v ktorom bolo školenie vykonané - ak sa myslí "mám faktúru v roku 2010" to, že bolo aj vykonané v roku 2010, tak do roku 2010.

    Magda61 je offline (nepripojený) Magda61

    Magda61
    ak je vo faktúre deň dodania januar tak by som dala fa do nového roku, ale s tym, že čiastku, ktorá sa tyka decembra by som interným predpisom zaučtovala v starom roku ako nevyfakturovanú dodávku 518 oproti 326 a v novom roku by som učet vyrovnala, ale to je len múj nazor

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... do roku, v ktorom bolo školenie vykonané - ak sa myslí "mám faktúru v roku 2010" to, že bolo aj vykonané v roku 2010, tak do roku 2010.
    no ide o videoškolenie tu z porady. faktúra - január 2010, školenie som si objednala aj pozerala v januári 2010. .... takže všetko bolo v januári.
    Dakujem veľmi pekne za odpoveď :-)

    účtovanie na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.