Zavrieť

Porady

SK NACE do tlačív DzP

Neviem, či to tu je, ale keďže aj ja som potrebovala vedieť tieto údaje, tak Vám napíšem popis ako SK NACE zistíte, ktoré je potrebné do tlačiva DzP:
pôjdete na stránku štatistického úradu
hlavné oblasti - organizačná štruktúra
podčiarknutý register organizácií
vstup do štatistického registra organizácií
vypísať IČO - enter
klik na modrým napísané IČO
predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
Usporiadat
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte...neviete mi náhodou poradiť kam by som zaradila "motnáž, , rekonštrukcia tlakových zariadení"?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja neviem odkial ten statisticky urad bral informacie, ale mam klientku, kt. ma v zivnosti :
- Poskytovanie sluzieb pre rodinu a domacnost
- Poskytovanie kratkodobej starostlivosti pri opatere deti a starsich osob

a pri hladani kodu SK NACE som nasla na stranke stat.uradu : Generalne cistenie budov - tak kde toto nabrali?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nika.sum Pozri príspevok
Ja neviem odkial ten statisticky urad bral informacie, ale mam klientku, kt. ma v zivnosti :
- Poskytovanie sluzieb pre rodinu a domacnost
- Poskytovanie kratkodobej starostlivosti pri opatere deti a starsich osob

a pri hladani kodu SK NACE som nasla na stranke stat.uradu : Generalne cistenie budov - tak kde toto nabrali?
81.21 Generálne čistenie budov

Táto trieda zahŕňa:
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti pre všetky typy budov akými sú:
• kancelárske budovy
domy alebo byty
• továrne
• obchody
• inštitúcie;
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti obchodných a prevádzkových priestorov a viacjednotkových obytných domov

Tieto činnosti predstavujú predovšetkým upratovanie interiéru, hoci môžu zahrňovať aj čistenie priľahlých vonkajších plôch, ako sú okná alebo spojovacie chodby.

Táto trieda vylučuje:
- špecializované čistiace činnosti, ako je čistenie komínov, krbov, kachieľ, pecí, spaľovacích pecí, bojlerov, ventilačných potrubí, odsávacích jednotiek, pozri 81.22
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

1Dara Pozri príspevok
81.21 Generálne čistenie budov

Táto trieda zahŕňa:
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti pre všetky typy budov akými sú:
• kancelárske budovy
domy alebo byty
• továrne
• obchody
• inštitúcie;
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti obchodných a prevádzkových priestorov a viacjednotkových obytných domov

Tieto činnosti predstavujú predovšetkým upratovanie interiéru, hoci môžu zahrňovať aj čistenie priľahlých vonkajších plôch, ako sú okná alebo spojovacie chodby.

Táto trieda vylučuje:
- špecializované čistiace činnosti, ako je čistenie komínov, krbov, kachieľ, pecí, spaľovacích pecí, bojlerov, ventilačných potrubí, odsávacích jednotiek, pozri 81.22
Dakujem za vysvetlenie, len je mi smiesne, ze si brala dotaciu na opatrovanie deti a o upratovani budov v zivnostenskom liste nic nema. Ja mam v zivnostensko liste aj upratovacie prace, co si myslim, ze by sa viac hodilo do tej triedy. Priznam sa, ze som tu triedu viac nestudovala, nakolko z nej prijem nemala. Podla mna dost divne zaraduje statisticky urad cinnosti. Malo by byt zjednotene cislovanie zivnosti a kodov NACE. Predsa sluzby pre rodinu a domacnost neznamenaju len upratovacie prace...Ale to bolo len konstatovanie, nic na tom nezmenime, len niekedy je problem vybrat kod NACE podla zivnosti...
Naposledy upravil nika.sum : 26.03.12 at 17:59
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nika.sum Pozri príspevok
Dakujem za vysvetlenie, len je mi smiesne, ze si brala dotaciu na opatrovanie deti. Priznam sa, ze som tu triedu viac nestudovala, nakolko z nej prijem nemala.
Statisticky urad bral do uvahy prvu zivnost - predpoklada sa, ze ta je hlavna

88.91 Denná starostlivosť o deti
Táto trieda tiež zahŕňa:
- činnosti dennej škôlky pre žiakov, vrátane dennej opatrovateľskej služby pre zdravotne postihnuté deti

88.10 Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím
Táto trieda zahŕňa:
- sociálne, poradenské služby, služby sociálneho zabezpečenia, odporúčania a podobné služby, ktoré sú zamerané na staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím v ich domovoch alebo inde. Sú vykonávané vládnymi alebo súkromnými organizáciami, národnými alebo miestnymi svojpomocnými organizáciami a odborníkmi, ktorí poskytujú konzultačné služby:
• návštevu starších osôb a osôb so zdravotným postihnutím
• dennú opatrovateľskú službu pre staršie dospelé osoby alebo dospelých so zdravotným postihnutím
• odbornú rehabilitáciu a prípravu osôb so zdravotným postihnutím za predpokladu, že prvok vzdelávania je obmedzený

Táto trieda vylučuje:
- financovanie a vedenie programov povinného sociálneho zabezpečenia, pozri 84.30
- činnosti podobné tým, ktoré sú uvedené v tejto triede, avšak s ubytovaním, pozri 87.30
- dennú opatrovateľskú službu pre zdravotne postihnuté deti, pozri 88.91
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

1Dara, mozem poprosit link odkial mas kody SK NACE - co vsetko dana trieda zahrna a co vylucuje. Ja mam len zoznam kodov. Dakujem
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

3 0
00steve 00steve

00steve je offline (nepripojený) 00steve

dobry den... pracujem ako financny sprostredkovatel... co mam uviest do kolonky sk nace? nasiel som tam len cinnosti poistovacich agentov, cinnosti sprostredkovatelov ktore nejsu zivnostou a pod., ...ja zivnost mam a nerobim len poistovnictvo, ale aj uvery, investicie ci vklady... v zivnosti mam sprostredkovatelska cinnost v oblasti obchodu a sluzieb.. dakujem za info.. pekny den... stevo
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

00steve Pozri príspevok
dobry den... pracujem ako financny sprostredkovatel... co mam uviest do kolonky sk nace? nasiel som tam len cinnosti poistovacich agentov, cinnosti sprostredkovatelov ktore nejsu zivnostou a pod., ...ja zivnost mam a nerobim len poistovnictvo, ale aj uvery, investicie ci vklady... v zivnosti mam sprostredkovatelska cinnost v oblasti obchodu a sluzieb.. dakujem za info.. pekny den... stevo
nezadávaj rovnakú otázku do viacerých tém
http://www.porada.sk/t187135-p2-sk-n...ml#post2054231
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať