Zavrieť

Porady

SK NACE do tlačív DzP

Neviem, či to tu je, ale keďže aj ja som potrebovala vedieť tieto údaje, tak Vám napíšem popis ako SK NACE zistíte, ktoré je potrebné do tlačiva DzP:
pôjdete na stránku štatistického úradu
hlavné oblasti - organizačná štruktúra
podčiarknutý register organizácií
vstup do štatistického registra organizácií
vypísať IČO - enter
klik na modrým napísané IČO
predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
Usporiadat
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

1Dara Pozri príspevok
nesuhlasim s tym, ze treba poziadat o zmenu udajovz materialu, ktory si prilozila:

Čl. 13Povinnosti spravodajských jednotiek
  1. Spravodajská jednotka je povinná poskytnúť úradu na jeho požiadanie aj potrebné údaje na aktualizáciu registra organizácií (adresa, ekonomická aktivita, počet zamestnancov, kontaktné údaje - telefón, fax) v ustanovenom termíne.
  2. Právnická osoba alebo podnikateľ, ktorí vykonávajú viacero činností, poskytujú údaje pre štatistické zisťovania za tie činnosti, o ktoré úrad požiada.


ved az uzavretim roka zistime, z ktorej cinnosti sme dosiahli najvyssi prijem.

neviem si fyzicky predstavit, ked sa uzavierka urobi napr. 15. marca, posielat ziadost na Statisticky urad o zmenu SK NACE, cakat na ich vyjadrenie a v termine podat danove priznanie so SK NACE, ktore zodpoveda najvyssim prijmom.

v tebou uvedenom dokumente sa tiez uvadza:

  1. Schválené vzory štatistických formulárov na všetky štátne štatistické zisťovania zahrnuté do programu štátnych štatistických zisťovaní na príslušný rok zverejňuje úrad na internetovej stránke. Tieto štatistické formuláre slúžia najmä na informáciu o sledovaných ukazovateľoch. Spravodajská jednotka si ich môže prezerať, prípadne vytlačiť pre vlastnú potrebu. Nie sú určené na elektronický zber údajov.


ta stranka je: Vzory štatistických formulárov
nie kazda firma/zivnostnik je zahrnuta do statistickeho zistovania - zahrnuti su len ti, ktorym Statisticky urad zasiela tlaciva na vyplnenie

avsak tlacivo DzP patri medzi administrativne zdroje udajov a tie podla mna sluzia na spracovanie statistickych udajov danovym uradom

PS: volala som svojej spravkyni, ze teda ktore SK NACE uviest do tlaciva - v stredu maju skolenie a slubila mi, ze sa na to opyta. ked dostanem info, dam to sem
mam potvrdene od spravkyne dane, ze do DP sa uvadza SK NACE činnosti vykonávanej v rámci podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti, z ktorej v zdaňovacom období daňovník dosiahol najvyšší príjem - aj ked nie je zhodny s kodom SK NACE uvedenym pri ICO na stranke Statistickeho uradu.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som SK NACE zistila tiež cez stránku ŠÚ, ale cez Klasifikácie, Číselníky, Registre -Štatistická klasifikácia ekonomických činností- 2.riadok v tabuľke- systematická časť. Keď som to robila cez Organizačnú štruktúru, vyhodilo mi to síce moju firmu, ale údaje boli nesprávne.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Sarlotka Pozri príspevok
dobrý deň,

prosím neviete mi niekto poradit kde by ste zaradili

cinnosti zivnostnikov obchodnych zastupcov mobilnych operátorov...
uz tristvrte hodinu hladam citam vysvetlenie sk nace na portale statistickeho uradu...
ide vlastne o sprostredkovanie sluzieb...
mne sa najviac pozdava ... no neviem...

82.1.
Administratívne a pomocné činnosti
Táto skupina zahŕňa poskytovanie celej škály každodenných administratívnych služieb ako je finančné plánovanie, účtovanie a vedenie záznamov, distribúcia personálu a fyzických prostriedkov a logistika pre zákazníkov na základe zmluvy alebo za odplatu.

neporadi mi prosim niekto?
dakujem.
Skús vyhľadať podľa IČO:
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
alebo by to mohlo byť:
70210 Služby v oblasti styku a komunikácie s verejnosťou
61900 Ostatné telekomunikačné činnosti
1 0
Dana1 Dana1

Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac
http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

aj tu sa dá zistiť, podľa štatistického úradu, zadáš IČO a potom následne klik na to číslo...a ukáže sa ti aké pridelil štatistický úrad SK NACE. niekedy to ale nemusí súhlasiť s prevažujúcou činnosťou.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Dana1 Pozri príspevok
aha, ospravedlňujem sa, ja som si to poriadne neprečítala...podľa mňa, by tam malo byť to čo je prevažujúca činnosť, ak sa to nezhoduje so štatistickým úradom, tak potom je potrebné požiadať štatistický úrad o zmenu údajov v registri podnikateľov. je to podľa zákon 540/2001 o štátnej štatistike. tu som aj našla nejaké pokyny. na strane 39 je žiadosť o zmenu údajov v registri podnikateľov.
nesuhlasim s tym, ze treba poziadat o zmenu udajovz materialu, ktory si prilozila:

Čl. 13Povinnosti spravodajských jednotiek
  1. Spravodajská jednotka je povinná poskytnúť úradu na jeho požiadanie aj potrebné údaje na aktualizáciu registra organizácií (adresa, ekonomická aktivita, počet zamestnancov, kontaktné údaje - telefón, fax) v ustanovenom termíne.
  2. Právnická osoba alebo podnikateľ, ktorí vykonávajú viacero činností, poskytujú údaje pre štatistické zisťovania za tie činnosti, o ktoré úrad požiada.


ved az uzavretim roka zistime, z ktorej cinnosti sme dosiahli najvyssi prijem.

neviem si fyzicky predstavit, ked sa uzavierka urobi napr. 15. marca, posielat ziadost na Statisticky urad o zmenu SK NACE, cakat na ich vyjadrenie a v termine podat danove priznanie so SK NACE, ktore zodpoveda najvyssim prijmom.

v tebou uvedenom dokumente sa tiez uvadza:

  1. Schválené vzory štatistických formulárov na všetky štátne štatistické zisťovania zahrnuté do programu štátnych štatistických zisťovaní na príslušný rok zverejňuje úrad na internetovej stránke. Tieto štatistické formuláre slúžia najmä na informáciu o sledovaných ukazovateľoch. Spravodajská jednotka si ich môže prezerať, prípadne vytlačiť pre vlastnú potrebu. Nie sú určené na elektronický zber údajov.


ta stranka je: Vzory štatistických formulárov
nie kazda firma/zivnostnik je zahrnuta do statistickeho zistovania - zahrnuti su len ti, ktorym Statisticky urad zasiela tlaciva na vyplnenie

avsak tlacivo DzP patri medzi administrativne zdroje udajov a tie podla mna sluzia na spracovanie statistickych udajov danovym uradom

PS: volala som svojej spravkyni, ze teda ktore SK NACE uviest do tlaciva - v stredu maju skolenie a slubila mi, ze sa na to opyta. ked dostanem info, dam to sem
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, mam s.r.o., kt. nevykonavala v r. 2011 ziadnu cinnost. Takze ked neuvediem ziaden SK NACE kod?
bez SK NACE neakceptujú DPPO - uved podľa predmetu činnosti.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

mondes Pozri príspevok
Ďakujem, samozrejme, že som najprv hľadala na tejto stránke, ale mi našlo 43210 Elektrická inštalácia, pričom v živnostenskom má maliarske a natieračské práce a montáž a demontáž lešenia, a faktúroval na maliarske a natieračské práce. Takže sa mi to nepozdáva.

.....myslela som, či niekto niečo podobné nemal. Vďaka.
mondes, uz v inej teme si dostala odkaz na vysvetlivky k SK NACE, kde mas podrobnejsie vysvetlenie (http://www.porada.sk/t186417-p3-co-d...ml#post2002097) ... to je tak tazke vyhladavat v texte?
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nika.sum Pozri príspevok
Ja neviem odkial ten statisticky urad bral informacie, ale mam klientku, kt. ma v zivnosti :
- Poskytovanie sluzieb pre rodinu a domacnost
- Poskytovanie kratkodobej starostlivosti pri opatere deti a starsich osob

a pri hladani kodu SK NACE som nasla na stranke stat.uradu : Generalne cistenie budov - tak kde toto nabrali?
81.21 Generálne čistenie budov

Táto trieda zahŕňa:
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti pre všetky typy budov akými sú:
• kancelárske budovy
domy alebo byty
• továrne
• obchody
• inštitúcie;
- bežné (nešpecializované) upratovacie činnosti obchodných a prevádzkových priestorov a viacjednotkových obytných domov

Tieto činnosti predstavujú predovšetkým upratovanie interiéru, hoci môžu zahrňovať aj čistenie priľahlých vonkajších plôch, ako sú okná alebo spojovacie chodby.

Táto trieda vylučuje:
- špecializované čistiace činnosti, ako je čistenie komínov, krbov, kachieľ, pecí, spaľovacích pecí, bojlerov, ventilačných potrubí, odsávacích jednotiek, pozri 81.22
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

nika.sum Pozri príspevok
Dakujem za vysvetlenie, len je mi smiesne, ze si brala dotaciu na opatrovanie deti. Priznam sa, ze som tu triedu viac nestudovala, nakolko z nej prijem nemala.
Statisticky urad bral do uvahy prvu zivnost - predpoklada sa, ze ta je hlavna

88.91 Denná starostlivosť o deti
Táto trieda tiež zahŕňa:
- činnosti dennej škôlky pre žiakov, vrátane dennej opatrovateľskej služby pre zdravotne postihnuté deti

88.10 Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím
Táto trieda zahŕňa:
- sociálne, poradenské služby, služby sociálneho zabezpečenia, odporúčania a podobné služby, ktoré sú zamerané na staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím v ich domovoch alebo inde. Sú vykonávané vládnymi alebo súkromnými organizáciami, národnými alebo miestnymi svojpomocnými organizáciami a odborníkmi, ktorí poskytujú konzultačné služby:
• návštevu starších osôb a osôb so zdravotným postihnutím
• dennú opatrovateľskú službu pre staršie dospelé osoby alebo dospelých so zdravotným postihnutím
• odbornú rehabilitáciu a prípravu osôb so zdravotným postihnutím za predpokladu, že prvok vzdelávania je obmedzený

Táto trieda vylučuje:
- financovanie a vedenie programov povinného sociálneho zabezpečenia, pozri 84.30
- činnosti podobné tým, ktoré sú uvedené v tejto triede, avšak s ubytovaním, pozri 87.30
- dennú opatrovateľskú službu pre zdravotne postihnuté deti, pozri 88.91
1 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
Ja som SK NACE zistila pri vyplňovaní DP na internete, konkrétne v tom políčku SK NACE.
0 0
astra astra

astra je offline (nepripojený) astra

Ďakujem, pomohlo.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Vyhladala som si SK NACE podla vasho postupu a vyhodilo mi ine cislo pod Predmet prevazujucej cinnosti (SK NACE) a ine cislo pod (OKEC). Ktore teda napisem do priznania?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
SK NACE
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Prosím ako nato.

Spoločnosť robí stavebnú činnosť.

V živnosti má od zemných prác cez búracie práce a výstavbu obytných a neobytných budov všetko. A v priebehu roka sa tieto činnosti aj vykytujú.

Ako si mám vybrať SK NACE?

Ďakujem.

apo
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

apo Pozri príspevok
Prosím ako nato.

Spoločnosť robí stavebnú činnosť.

V živnosti má od zemných prác cez búracie práce a výstavbu obytných a neobytných budov všetko. A v priebehu roka sa tieto činnosti aj vykytujú.

Ako si mám vybrať SK NACE?

Ďakujem.

apo
Apo gramatika napísala tento postup píše sa tam len to jedno:
Neviem, či to tu je, ale keďže aj ja som potrebovala vedieť tieto údaje, tak Vám napíšem popis ako SK NACE zistíte, ktoré je potrebné do tlačiva DzP:
pôjdete na stránku štatistického úradu
hlavné oblasti - organizačná štruktúra
podčiarknutý register organizácií
vstup do štatistického registra organizácií
vypísať IČO - enter
klik na modrým napísané IČO
predmet prevažujúcej činnosti (SK NACE)

http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ja mám SK NACE dokument.

Problém mám s tým, že podnikateľský subjekt má krčmy aj stavebnú činnosť, robí aj zemné práce. Ktorý SK NACE vybrať. Pre prvý krát si vyberiem prevažujúcu činnosť ak sa dá určiť, ALE či je to správny postup?

Ďakujem.

apo
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Na začiatku podnikania štatistický úrad posiela-registračný list, v ktorom sa uvedie hlavná prevaž.čnnosť, podľa toho je to uvedené na stránke štat.úradu. Ak sa niečo zmení, predpokladám, že by sa to malo štatist.úradu nahlásiť.
(osobne by som tam dala, to čo je na štatist.úrada a potom spravila zmenu?)
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Ja som asi z inej planéty.

V roku 1990 keď som zakladal živnosť tak som bol pre ičo na štatistickom úrade. Ale od tej doby som sa nestretol stým, že by ŠÚ SR mne alebo našim klientom posielal registračný list a chcel od nás niečo iné ako čas od času štatistický výkaz.

Takže čo stým? Na koho sa máme obrátiť?

Opravujem.
Bingoooo.
na adrese http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz som skutočne našiel pridelené SK NACE

Ďakujem.

apo
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Nie si To je už dávna doba
Môžeš zavolať na štatistický úrad - ale tam Ti povedia ten postup ako som uviedla -pod akým SK NACE si evidovaný.
Možno by si sa ich mohol spýtať, že čo ak sa to zmenilo, že či nejaké tlačivo musíš vypísať (nestretla som sa s tým, ale asi tak by som postupovala)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať