Zavrieť

Porady

RZZP za rok 2009

Dobrý deň, prosim Vas o info....
zamestnanec nedosiahol ani jeden mesiac príjem presahujúci sumu
2 006,16 eur v roku 2009, ale je poberateľom predčasného starobného dochodku, je teda aj poistencom štátu....
má povinnosť robiť RZZP? ako sa chápe suma 191,07 eur v jeho prípade?

Ďakujem za odpoveď a prajem Vám príjemný deň
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janette784 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosim Vas o info....
zamestnanec nedosiahol ani jeden mesiac príjem presahujúci sumu
2 006,16 eur v roku 2009, ale je poberateľom predčasného starobného dochodku, je teda aj poistencom štátu....
má povinnosť robiť RZZP? ako sa chápe suma 191,07 eur v jeho prípade?

Ďakujem za odpoveď a prajem Vám príjemný deň
povinnosť podať RZZP nemá, za určitých okolností je pre neho výhodné RZZP podať - uveď prosím výšku príjmu a odkedy je predčasným st.dôchodcom
0 0
Airam25 Airam25

Airam25 je offline (nepripojený) Airam25

Múdrosť musíš hľadať,hlúposť príde sama. ...viac
Dobry den, mam otazku :
Mam od 1.12.2009 zamestnanca kt.hruby prijem bol 1400€. O RZZP este nepoziadal, a nepredlozil mi doklady o vysske preddavkov na poistne od inych zamestnavatelov.Viem,ze bol zamestnany do 7/2009. 8,9,10,11 bola si na ÚP. 1./Som povinna urobit mu RZZP ak ma do 15.2. este poziada ??
Aky typ potvrdenia by som mala pre vypocet pouzit ? Dakujem pekne za pomoc.
Naposledy upravil Airam25 : 12.02.10 at 09:03
0 0
janette784 janette784

janette784 je offline (nepripojený) janette784

Ďakuejm za tak rýchlu odpoveď......
výška je dochodku za rok 2009 je 8363,73 eur a poberateľom je od začiatku zdaňovacieho obdobia, t.j.1.1.2009....
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

Dobrý deň prajem,

môžete mi, prosím Vás, poradiť, či je povinnosť si podať ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2009 v týchto 2 prípadoch?

1.
Bola som zamestnaná od 1-9/2009 u jedného zamestnávateľa a potom som od 5.11.2009 (až do januára 2010) bola zamestnaná u nového zamestnávateľa. Medzitým som bola dobrovoľne nezamestnaná (nikde som nepracovala ani som nebola evidovaná na úrade práce) a nemala žiadne príjmy.

2.
Bola som zamestnaná od 1-9/2009 u jedného zamestnávateľa (z toho celý sept. som bola PN) a potom som od 5.11.2009 (až do januára 2010) bola zamestnaná u nového zamestnávateľa. Medzitým som bola evidovaná na úrade práce a poberala len dávku v nezamestnanosti.

Ďakujem pekne a len by som dopnila, že v ani prvom ani v druhom prípade nepresiahol príjem sumu 2006,17 eur za jednotlivé mesiace.

Ďakujem pekne za pomoc!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ELAST, uveď prosím výšku mesačného príjmu u zamestnávaela
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

veronikasad Pozri príspevok
ELAST, uveď prosím výšku mesačného príjmu u zamestnávaela
Za mesiace 1-9/2009 cca 800 eur/mesačne a za mesiac 11/2009 (od 5.11. do 30.11.2009) len 280 eur a za mesiac 12/2009 400 eur.

Ďakujem krásne!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ELAST Pozri príspevok
Za mesiace 1-9/2009 cca 800 eur/mesačne a za mesiac 11/2009 (od 5.11. do 30.11.2009) len 280 eur a za mesiac 12/2009 400 eur.

Ďakujem krásne!
Ak tvoj príjem ani v jednom mesiaci neprekročil sumu 2006,17 €, nemusíš podávať RZZP.
1 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

veronikasad Pozri príspevok
Ak tvoj príjem ani v jednom mesiaci neprekročil sumu 2006,17 €, nemusíš podávať RZZP.
Ďakujem nádherne za pomoc! A to platí aj v prípade, ak som bola v tom októbri 2009 "samoplatiteľom" (osobou, ktorá nebola evidovaná na úrade práce a sama si platila zdravotné poistenie), však?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ELAST Pozri príspevok
Ďakujem nádherne za pomoc! A to platí aj v prípade, ak som bola v tom októbri 2009 "samoplatiteľom" (osobou, ktorá nebola evidovaná na úrade práce a sama si platila zdravotné poistenie), však?
Ak počas tohto obdobia nemala príjem - ano. Ak by prekročila príjem samoplatitela, musí podať RZZP a doplatiť rozdiel.
0 0
ELAST ELAST

ELAST je offline (nepripojený) ELAST

veronikasad Pozri príspevok
Ak počas tohto obdobia nemala príjem - ano. Ak by prekročila príjem samoplatitela, musí podať RZZP a doplatiť rozdiel.
Nebol tam žiadny príjem. Ďakujem nádherne za úžasnú pomoc! Krásny zvyšok nedele Vám prajem!
0 0
RichardGala RichardGala

RichardGala je offline (nepripojený) RichardGala

DOTAZ :
zuctovanie zdravotneho poistenia

ak som bol zamestnancom a musim podat rocne zuctovanie, ale okrem toho som mal prijem z dohody o vykonani prace ... zapocitava sa tento prijem a budem doplacat na zdravotnom? zuctovanie moze spravit zamestnavatel , ci ho musim robit potom sam?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dohoda v čase keď si bol zamestnancom sa do príjmu nezapočítava. RZZP môže urobiť zamestnávateľ.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

ahojte, mozete mi pomoct pri otázkach:

1. aký je základný rozdiel medzi tlačivom typ S a typ X ?

2. ak ma zamestnanec požiada vydať doklad o výške prijmu a o preddavkoch na poistenie, má on povinnost odovzdat mi potom "oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnávatela"? Som ja ako zamestnávateľ povinný mat tieto oznámenia od vsetkych zamestnancov, ktorý si zobrali odo mna tento doklad?

Vdaka
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

1. S sa použije ak je viac platiteľov poistného a ak sú splnené všetky nasledovné podmienky
- nedošlo k zmene sadzby poistného (zo ZPS na zdravého a naopak)
- ak úhrn VZ od všetkých platiteľov bol aspoň vo výške celkového minimálneho základu
- nebol poistencom štátu (typu dôchodca, študent, rodićovský prípsevok atď) alebo patril do tejto kategórie ale nesplnil podmienku nízkeho príjmu (t.j. nakoniec poistencom štátu nebol)
Ak niektorú z podmienok nesplní, použije sa X.
2. Zamestnanec je povinný vrátiť oznámenie len ak výška preplatku, nedoplatku je 3€ a viac. T.j. zamestnávateľ nie je povinný mať oznámenia od všetkých zamestnancov, ktorým vystavil doklad.
Naposledy upravil Jana Motyčková : 16.02.10 at 06:52
2 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

Jana Motyčková Pozri príspevok
1. S sa použije ak je viac platiteľov poistného a ak sú splnené všetky nasledovné podmienky
- nedošlo k zmene sadzby poistného (zo ZPS na zdravého a naopak)
- ak úhrn VZ od všetkých platiteľov bol aspoň vo výške celkového minimálneho základu
- nebol poistencom štátu (typu dôchodca, študent, rodićovský prípsevok atď) alebo patril do tejto kategórie ale nesplnil podmienku nízkeho príjmu (t.j. nakoniec poistencom štátu nebol)
Ak niektorú z podmienok nesplní, použije sa X.
2. Zamestnanec je povinný vrátiť oznámenie len ak výška preplatku, nedoplatku je 3€ a viac. T.j. zamestnávateľ nie je povinný mať oznámenia od všetkých zamestnancov, ktorým vystavil doklad.

Vďaka za odpoved, ešte jednu uistujucu otazku... ten uhrn VZ, ktorý ma byt aspon vo výške minimálneho základu je 12-násobok minimálnej mzdy? teda 12 x 295,5?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dá sa to použiť zjednodušene, ale úhrn minimálnych základov by sa mal počítať presne (ZP to rady vracajú). T.j. napr. ak je niekto 6 mes. nezamestnaný a potom SZČO+zamestnanec (bez PN a pod.), tak úhrn minimálnych základov je 6x295,50.
1 0
bilinka bilinka

bilinka je offline (nepripojený) bilinka

Ahoj,

chcela by som Vas poprosit o radu, ci musim robit RZZP za rok 2009, ak som pocas celeho roka 2009 bola zamestnana na TPP v CR a v SR som pocas 1-10 mesiaca mala dohodu o vykonani prace s odmenou dokopy za vsetky mesiace 2000 EUR

Dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V SR si nemala byť zdravotne poistená - ak to tak bolo, nepodávaš rzzp.
0 0
bilinka bilinka

bilinka je offline (nepripojený) bilinka

som tu osetrovana na zaklade E 106...
ok, dakujem pekne
0 0
ptimka ptimka

ptimka je offline (nepripojený) ptimka

Ahojte poraďáci,
mohli by ste mi poradiť, či má vykonať RZZP osoba, ktorá bola poistencom štátu v minulom roku, nakoľko je predčasný dôchodca, ale mala príjmy z dohody o pracovnej činnosti? ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať