Zavrieť

Porady

zavierka

ahojte...ukoncila som 31.8.2005 hopodársky rok...ale v nie v software....len som urobila zavierku...no a potom som si to v septembri neuvedomila a uctovala septembrove faktury...a teraz ked budem ten rok ku 31.8.2005 uzatvarat v software tak co sa stane s tymi fakturami co som tam nahodila ako septembrove?ostanu mi tam ako v roku 2005/2006?alebo ich tam budem musiet davat znova?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Samozrejme že ostatnú. Je potrebné ich zmazať. Treba prísne dodržiavať zásadu, že dátum vystavenia dokladu musí spadať do hospodárskeho roku, v ktorom sa nachádzate.

    stratena je offline (nepripojený) stratena

    necham si rada poradit :) stratena
    a ak to este uzatvorit nechcem?lebo tu zavierku zatial obdrzali len klienti a este sa tam mozu vykonavat zmeny nez to pojde na danak...a kde mam potom urobit DPH za semptember?

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    DPH za september urobíte v novom roku (hospodárskom). Ak by bolo nutné robiť zmeny, vrátite sa do starého roku, vykonáte zmeny a znovu uskutočníte závierku aj navedenie počiatočných stavov. Závierku a prevod stavov môžete robiť prakticky neobmedzený počet krát. Pracovať teda môžete zatiaľ paralelne v oboch rokoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.