Zavrieť

Porady

výpoveď - dohoda o pracovnej činnosti

Dobrý deň,
vedel by mi prosím Vás niekto rýchlo poradiť, ako naformulovať výpoveď zo strany zamestnávateľa pri dohode o pracovnej činnosti. Prípadne priložiť nejaký vzor :-).
Vopred veeeeľká vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Zamestnávateľ
    _____________

    Zamestnanec
    ___________

    Vec: Skončenie Dohody o pracovnej činnosti výpoveďou.

    Oznamujeme Vám, že končíme s Vami uzatvorenú Dohodu o pracovnej činnosti výpoveďou, nakoľko dohodnuté práce už nebudeme vykonávať.

    Odôvodnenie:
    ___________

    Pracovali ste u nás ako ........... Nakoľko túto prácu už nie je nutné vykonávať, končíme s Vami uzatvorenú Dohodu o pracovnej činnosti výpoveďou. Dohodu o pracovnej činnosti končíme s 15 dňovou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom Vám bude písomná výpoveď doručená.


    V .....................20.2.2010


    ____________________
    Razítko a podpis zamestnávateľa

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    VERONIKA6, mzdarka renca, books, janaGT, Lubaba, arizona, zdenka131, Dana1, Mária27
    4

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    ivkop Pozri príspevok
    Vďaka!
    Ešte otázočka... musíme uviesť dôvod? V ZP sa píše, že ...bez uvedenia dôvodu... My tie práce ešte potrebujeme, ale ten brigádnik je problémový a nepotrebujeme jeho :-(.
    Vďaka
    V tomto prípade dôvod výpovede nemusíš uvádzať

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    ivkop Pozri príspevok
    Vďaka!
    Ešte otázočka... musíme uviesť dôvod? V ZP sa píše, že ...bez uvedenia dôvodu... My tie práce ešte potrebujeme, ale ten brigádnik je problémový a nepotrebujeme jeho :-(.
    Vďaka
    Dôvod uvádzať nemusíte. Z výpoveďou je jednostranné skončenie.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    karin vajdova Pozri príspevok
    a ak chceme ukončiť Dohodu o pracovnej činnosti uzatvorenú na dobu neurčitú, dohodou? aký § treba uviesť? tak ako pri pracovnom pomere na PZ? /§ 60?

    dakujem pekne karin
    Áno, § 60.

    ivkop je offline (nepripojený) ivkop

    ivkop
    Vďaka!
    Ešte otázočka... musíme uviesť dôvod? V ZP sa píše, že ...bez uvedenia dôvodu... My tie práce ešte potrebujeme, ale ten brigádnik je problémový a nepotrebujeme jeho :-(.
    Vďaka

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    ivkop Pozri príspevok
    Vďaka!
    Ešte otázočka... musíme uviesť dôvod? V ZP sa píše, že ...bez uvedenia dôvodu... My tie práce ešte potrebujeme, ale ten brigádnik je problémový a nepotrebujeme jeho :-(.
    Vďaka
    Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len v prípadoch, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
    a ak chceme ukončiť Dohodu o pracovnej činnosti uzatvorenú na dobu neurčitú, dohodou? aký § treba uviesť? tak ako pri pracovnom pomere na PZ? /§ 60?

    dakujem pekne karin

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    A ak chceme ukončiť dohodu papierovo-čo znamená, že dohodár urobil kiks a už sa neukázal Môžem napísať, že Touto cestou Vám dávame výpoveď z dohody o PČ uzatv. na dobu neurčitú k dátumu a dátum ukončenia? Stačí to takto? Lebo on ani nepodpíše, nakoľko sa neukáže. dík

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    sybila3 Pozri príspevok
    A ak chceme ukončiť dohodu papierovo-čo znamená, že dohodár urobil kiks a už sa neukázal Môžem napísať, že Touto cestou Vám dávame výpoveď z dohody o PČ uzatv. na dobu neurčitú k dátumu a dátum ukončenia? Stačí to takto? Lebo on ani nepodpíše, nakoľko sa neukáže. dík
    Tu som ti napísala odpoveď:
    http://www.porada.sk/t139314-p5-doho...ml#post1428919

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ahojte, je mi jasné, ako to je s výpoveďou pri dohode o pr. činnosti alebo brig. práci študentov. Je tam 15 dňová výpovedná doba bez udania dôvodu. Ale ako je to pri dohode o vykonaní práce?
    Kamarátkin syn ešte v júni podpísal dohodu o vykonaní práce na obdobie 7.8.-15.8.2010. Ide o prácu zdravotníka v tábore, chlapec má 17 rokov. Teraz si to ale rozmyslel z nejakých dôvodov a rád by to z jeho strany zrušil bez toho, aby mal s tým nejaké problémy. Akým spôsobom je to možné? Ďakujem.
    chcem sa opytat či možem ukončit pracovnu činnost bez toho aby som uviedla prečo odchadzam????a možem ju ukončit okamžite ak cestujem do zahraničia?????dakujem
    kajjusa21 Pozri príspevok
    chcem sa opytat či možem ukončit pracovnu činnost bez toho aby som uviedla prečo odchadzam????a možem ju ukončit okamžite ak cestujem do zahraničia?????dakujem
    potrebujem to vediet čim skor dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kajjusa21 Pozri príspevok
    chcem sa opytat či možem ukončit pracovnu činnost bez toho aby som uviedla prečo odchadzam????a možem ju ukončit okamžite ak cestujem do zahraničia?????dakujem
    SKús sa pozrieť do dohody, ako sú tam stanovené podmienky na jej ukončenie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kajjusa21 Pozri príspevok
    chcem sa opytat či možem ukončit pracovnu činnost bez toho aby som uviedla prečo odchadzam????a možem ju ukončit okamžite ak cestujem do zahraničia?????dakujem
    § 228a
    Dohoda o pracovnej činnosti

    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    (2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.