Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO typ "A" - vyplnené

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Príklad č.1
KOMBINOVANÝ PRÍJEM
Príjem zo zamestnania v SR 11.412.11 €
Úhrn povinného poistného 1.520,24 €
Zrazená daň zamestnávateľom 1.522,18 €
Príjmy zo zahraničia vyňaté 1.500,-€
Príjmy zo zahraničia započítané 2.500,- €
Daň zaplatená v zahraničí z príjmu určeného na zápočet 450,- €
Všetky príjmy sú uvedené v r. 32, spolu SR + zahraničie
Manželkin príjem 2.216,- € - možnosť uplatnenia zníženia základu dane
1 dieťa – v mesiacoch 7-12 – daňový bonus
Žiadosť o vrátenie daňového preplatku : oddiel XI.

Príklad č.2
ZAMESTNANECKÁ PRÉMIA
Príjem zo zamestnania 4.160,-€
Úhrn povinného poistného 720,-€
Zrazená daň 0
Výpočet zamestnaneckej prémie v r. 45c
Žiadosť o vyplatenie zamestnaneckej prémie : oddiel XI.


Daňové priznania podľa príkladov sú v prílohe, slúžia ako pomôcka
Naposledy upravil ekopo : 20.02.10 at 11:10
Usporiadat
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Do tých pomocných výpočtou je potrebné uviesť že sa uplatňuje nezd.minimum 4025,70€ alebo to tam netreba uvádzať?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ešte v tom vyplnenom daňovom sú chyby v jednom aj v druhom, že je to priznanie za rok 2010 a má to byť spávne za rok 2009.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Oddiel XII sa vyplňuje minimálne v rozsahu uvedenom v príklade.
"Chyba" v dátume opravená. Možno to už bolo DP za 2010. Podstatný je obsah.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ďakuje ekopo, takže ten oddiel treba vyplniť.
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dobry den,

Moja otazka. Kamarat robil na dohodu pocas roka, jeden mesiac u jedneho potom nerobil potom u ineho. Bol evidovany skoro pocas celeho roka na urade prace. Ma potvrdenia od zamestavatela o vyske prijimu zo zavislej cinnosti (od vsetkych troch). Ake treba podat DP? A ako treba vyplnit jednotlive polozky?

Dakujem za skoru odpoved
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ivan999 Pozri príspevok
Dobry den,

Moja otazka. Kamarat robil na dohodu pocas roka, jeden mesiac u jedneho potom nerobil potom u ineho. Bol evidovany skoro pocas celeho roka na urade prace. Ma potvrdenia od zamestavatela o vyske prijimu zo zavislej cinnosti (od vsetkych troch). Ake treba podat DP? A ako treba vyplnit jednotlive polozky?

Dakujem za skoru odpoved
Podá si daňové priznanie typ A - príjmy z potvrdení si nasčíta a doplní. Uplatní si nezdaniteľnú položku, doplní zrazenú daň.
0 0
Dana L Dana L

Dana L je offline (nepripojený) Dana L

ekopo Pozri príspevok
Príklad č.1
KOMBINOVANÝ PRÍJEM
Príjem zo zamestnania v SR 11.412.11 €
Úhrn povinného poistného 1.520,24 €
Zrazená daň zamestnávateľom 1.522,18 €
Príjmy zo zahraničia vyňaté 1.500,-€
Príjmy zo zahraničia započítané 2.500,- €
Daň zaplatená v zahraničí z príjmu určeného na zápočet 450,- €
Všetky príjmy sú uvedené v r. 32, spolu SR + zahraničie
Manželkin príjem 2.216,- € - možnosť uplatnenia zníženia základu dane
1 dieťa – v mesiacoch 7-12 – daňový bonus
Žiadosť o vrátenie daňového preplatku : oddiel XI.

Príklad č.2
ZAMESTNANECKÁ PRÉMIA
Príjem zo zamestnania 4.160,-€
Úhrn povinného poistného 720,-€
Zrazená daň 0
Výpočet zamestnaneckej prémie v r. 45c
Žiadosť o vyplatenie zamestnaneckej prémie : oddiel XI.


Daňové priznania podľa príkladov sú v prílohe, slúžia ako pomôcka
Ja by som k tomu doplnila, že za rok 2009 môžme všetky príjmy zo zahraničia dať ako vyňaté.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dana L Pozri príspevok
Ja by som k tomu doplnila, že za rok 2009 môžme všetky príjmy zo zahraničia dať ako vyňaté.
Pri tomto tvrdení je potrebné uviesť odkaz ma príslušnú právnu normu.
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dakujem mysimis za odpoved.
Teda Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijimov riadok 32 v DP
poistne a prispevky riadok32a
A nezdanitelna čast je 4025,7 aj ked nerobil cely rok alebo iba tie mesiace pocas ktorych robil. Dan na uhradu mu vyjde 0.
Chapem to spravne?
Uhrn preddavkov na dan je vo vsetkych potvrdeniach 0 cize stat asi nema co vracat.
0 0
ivan999 ivan999

ivan999 je offline (nepripojený) ivan999

Dakujem mysimis za odpoved.
Teda Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijimov riadok 32 v DP
poistne a prispevky riadok32a
A nezdanitelna čast je 4025,7 aj ked nerobil cely rok alebo iba tie mesiace pocas ktorych robil. Dan na uhradu mu vyjde 0.
Chapem to spravne?
Uhrn preddavkov na dan je vo vsetkych potvrdeniach 0 cize stat asi nema co vracat.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

NČ je 4025,70 aj keď nepracoval celý rok, ak úhrn preddavkov je nula, tým pádom aj daň na vrátenie je nula, keď si nič neodviedol, nemá ti čo štát vrátiť
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ivan999 Pozri príspevok
Dakujem mysimis za odpoved.
Teda Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijimov riadok 32 v DP
poistne a prispevky riadok32a
A nezdanitelna čast je 4025,7 aj ked nerobil cely rok alebo iba tie mesiace pocas ktorych robil. Dan na uhradu mu vyjde 0.
Chapem to spravne?
Uhrn preddavkov na dan je vo vsetkych potvrdeniach 0 cize stat asi nema co vracat.
Píšeš (v príspevku 6), že práca bola na dohodu, to mal podpísané vyhlásenie na uplatnenie nezdaniteľnej čiastky, keď mu nebola zrazená žiadna daň?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Príklad č. 2 som vyplnila do tlačiva na www.drsr.sk. Do r. 43 (NČD spolu) sa automaticky (po kliknutí) napíše 0.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Llívia Pozri príspevok
Príklad č. 2 som vyplnila do tlačiva na www.drsr.sk. Do r. 43 (NČD spolu) sa automaticky (po kliknutí) napíše 0.
čítal som v poučení, že v prípade nároku na zemestnaneckú prémiu sa r. 38 až 44 nevyplňuje. r. 43 je pritom riadkom súčtovým r. 37-42 a jeho vyplnenie nemá na zamestnaneckú prémiu vplyv, pretože podklad pre zamestnaneckú prémiu sa berie z r. 34. Asi niekto potreboval zbytočne zkomplikovať vyplňovanie DP. V prípade nároku na zamestnaneckú prémiu stačilo uvieť, že na r. 43 sa uvedie minimálne hodnota z r. 37, keďže r. 43 je súčtový...
Naposledy upravil ekopo : 21.02.10 at 12:56
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

R. 38 je nezdaniteľná časť na manžela/manželku.
Keď uvedieš na r. 43 hodnotu z r. 37, t.j. sumu 4.025,70, tak vo formulári ti bude toto políčko svieť ako chybné. Keď do r. 37 uvedieš 0, tak pri tlači sa ti objaví okienko, že vo formulári sú logické chyby. Podľa tej ich pomôcky však suma na r. 37 má byť uvedená (podľa výpočtu v odd. XII):
Riadok č. 37 – nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka – uvedie sa suma vypočítaná v XII. oddiele daňového priznania, pričom na výpočet nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka slúži pomôcka, ktorá je súčasťou poučenia na vyplnenie priznania.
Takže čo má byť na r. 43 - 0 alebo 4025,70?
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

Keby sa tie zákony tak často nemenili a nemuselo sa stale niečo nové študovať
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Podľa vysvetliviek v prípade nároku na zamestnaneckú prémiu má byť v r. 43 nula , podľa mňa dosť nelogicky, pretože je to súčtový riadok. Logicky som tam dosadil sumu 4025,70 anelogicky tam má byť 0.....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Na r. 43 som nechala tú nulu, keď to tak ten ich systém "berie". V stredu idem s daňovým na DÚ, tak som zvedavá, či na to niečo povedia.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dana L Pozri príspevok
Ja by som k tomu doplnila, že za rok 2009 môžme všetky príjmy zo zahraničia dať ako vyňaté.
zhruba to platí, ale všetky príjmy nie, ale len tie ktoré boli preukázateľne zdanené a boli zo závislej činnosti
tu je aj právna norma:
výňatok z § 45 zákona o dani z príjmov
(3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti

a) za prácu vykonávanú pre Európske spoločenstvá a ich orgány, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie, alebo
b) zo zdrojov v zahraničí, zo štátu, s ktorým Slovenská republika nemá uzavretú zmluvu, a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľne zdanené.
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Na r. 43 som nechala tú nulu, keď to tak ten ich systém "berie". V stredu idem s daňovým na DÚ, tak som zvedavá, či na to niečo povedia.
Bola som na DÚ. Správkyňa mi povedala, že oni o tom probléme vedia, že je tam taká chyba. Na r. 37 som nechala 4.025,70 a v súčtovom r. 43 som nechala 0 - tak mi to povedala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať