Zavrieť

Porady

Záloha a jej vyučtovanie

živnostník vystaví v júli 2009 zálohovú faktúru, ktorú odberateľ s.r.o. v júli aj uhradil, ale nevystavil vyúčtovaciu faktúru. Má je vystaviť teraz, s aktuálnym dátumom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    a ešte zaradil ju medzi odberateľské faktúry, čiže teraz, keď ju odtiaľ vyberie zostane jedno prázdne miesto medzi fa a keďže je to z roku 2009 nemá tam čo vložiť, ako to vyriešiť?

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    už som vyriešila, čo tam namiesto nej vložím, iba nevie mi nuiekto poradiť ako vyúčtovať tú zálohu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    vikuš Pozri príspevok
    a ešte zaradil ju medzi odberateľské faktúry, čiže teraz, keď ju odtiaľ vyberie zostane jedno prázdne miesto medzi fa a keďže je to z roku 2009 nemá tam čo vložiť, ako to vyriešiť?
    Tomuto nerozumiem. Ak faktúra bola uhradená, aj keď iba zálohová, tak ako chce "vybrať" z pohľadávok, a nahradiť s niečím iným?
    Inak prijatá záloha u szčo je zdaniteľným príjmom.

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    SZČO nevedie počas roka 2009 JU iba vystavuje fa v exceli, má ich 15, čiže pred daňovým to dáva dokopy aby to ako tak sedelo , a vystavuje ich tak ako mu povedia čo chcú - na každej fa mu niečo chýba( IČO, DIČ obderateľa, KS, registrácia, suma v SKK), takže tak to vyzerá - ale je povinný vystaviť tú vyúčtovaciu fa.

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    prijatá záloha u szčo je zan. príjmom, ale treba vystaviť aj tú vyúčtovaciu, viete mi nikto poradiť ako postupovať?

    vikuš je offline (nepripojený) vikuš

    vikuš
    Práve mi podnikateľ povedal, že zálohová platba, ktorú prijal a na ktorú vystavil zal. fa - je len časť z celkovej sumy, ktorá mu bude vyplatená v roku 2010. Vie mi niekto poradiť, čo s tým ak nevystavil na prijatú zálohu faktúru?

    Záloha a jej vyučtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.