Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a dotácia z UP

Ahojte, prosím o radu.
Keďže dotácia z úrade práce k podnikaniu je zdaniteľný príjem musím ho dať do daňového priznania ako môj príjem.Ale v akej čiastke?
V daňovom období kedy som ho prijala dám celý do príjmov, alebo len určitú časť, ktorú som nepreinvestovala zatiaľ. Z toho potom vypočítam 40% plus odvody a zistím moje výdavky, je to tak? poradte prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    marta.st9999 Pozri príspevok
    Ahojte, prosím o radu.
    Keďže dotácia z úrade práce k podnikaniu je zdaniteľný príjem musím ho dať do daňového priznania ako môj príjem.Ale v akej čiastke?
    V daňovom období kedy som ho prijala dám celý do príjmov, alebo len určitú časť, ktorú som nepreinvestovala zatiaľ. Z toho potom vypočítam 40% plus odvody a zistím moje výdavky, je to tak? poradte prosím.
    z tvojej otázky je zrejme, že si uplatňuješ paušál 40%, v tomto prípade celá dotácia v 100% výške vstupuje do zdaniteľných príjmov, aj keď si ju celú nepreinvestovala
    diky moc potvrdila som si moju domnienku, dočítala som sa to v usmernení DR SR ale nebola som si istá, ale podľa mna to nieje spravodlive, vijde mi kôli tomu o dosť vyššia daň a vyššie odvody na celý ďalší rok.
    Chcem sa ešte spítať, aké budu prílohy v mojom daňovom priznaní ak som podnikala od 01.02.2009 do konca roka a v januári som bola nezamestnaná bez príjmov. Potrebujem potvrdenie od úradu práce, že som nemala príjmy?
    Uplatnujem si paušálne výdavky.
    Ešte niečo bude moja príloha?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marta.st9999 Pozri príspevok
    Chcem sa ešte spítať, aké budu prílohy v mojom daňovom priznaní ak som podnikala od 01.02.2009 do konca roka a v januári som bola nezamestnaná bez príjmov. Potrebujem potvrdenie od úradu práce, že som nemala príjmy?
    Uplatnujem si paušálne výdavky.
    Ešte niečo bude moja príloha?
    k DP s paušálnymi výdavkami neprikladáš žiadne prílohy. V osobitných záznamoch daňovníka môžeš uviesť obdobie evidencie na úrade práce.

    Aké máš príjmy z podnikania ? Nebolo by výhodnejšie viesť účtovníctvo ?
    Mám málo výdajov, menej ako po vypočítaní 40% z príjmov, teda sa mi asi viac oplati paušálnu daň, ale neda sa ešte niejako znížiť daň?
    Takže menusím doložiť žiadnu prílohu.

    Paušálne výdavky a dotácia z UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.