Zavrieť

Porady

Skusenosti z OPAKOVANYCH navstev solnych jaskyn

Citala som clanok o solnych jaskyniach /SJ/, ktory opat nevyznel pre tuto prirodnu formu podpory nasho zdravia pozitivne. Z mojej skusenosti mi vychadza, ze tato antireklama na SJ je cielena. Skusme zosumarizovat v tejto casti "porady" vplyvy opakovanych pobytov v SJ na nasu psychiku, zdravie.

Dolezite upozornenie: NEUVADZAJTE adresu SJ, ide tu naozaj len o zistenie skutocnych faktov o OPAKOVANOM posobeni SJ
Usporiadat
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Som astmaticka 7 rokov registrovana v ordinacii imunologicky. DENNE som uzivala antihistaminika a pouzivala spray 2x za den. Po absolvovani asi 20 navstev SJ v intervale 50 dni som si v juli 2005 svojvolne /co sa nema a nie je to navod pre ostatnych z moje strany/ vzhladom na subjektivny dobry pocit vysadila vsetky lieky na tlmenie astmy. Na pravidelnej kontrole moja respirometria bola vyborna, imunologicka spokojna. Do dnesneho dna som bez uzivania liekov, NEMALA som od jula 2005 do dnesneho dna ziadny astmaticky zachvat, citim sa ako zdravy clovek, hoci nie som chranena medikamentoznou liecbou. Stale navstevujem SJ 1x/10 dni.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Heidy Heidy

Heidy je offline (nepripojený) Heidy

Ja som si to tiez vyskusala, s lekarkou som to len konzultovala ( na moje pocudovanie sa aj ona vyjadrila kladne) som alergicka a aj moje deti. Nechcem tu robit priamu propagandu, ale my sme prezili leto bez liekov, september a vstup do skoly bez kasla a sopla, co je pre nas nieco uzasne a fantasticke :-)))))
0 0
kustar kustar

kustar je offline (nepripojený) kustar

Moje skusenosti z pravidelnych navstev sj su len a len pozitivne....prijemne prostredie a vysoka koncentracia soli su priam balzamom na moje priedusky a dusu.....po tychto navstevach som mal viditelne ale aj pocutelne zlepsene dychanie, uvolneny nos......som rad ze tato forma alternativnej mediciny zasiahla aj slovensko nakolko predtym ked som chcel mat pokoj ale aspon trochu utlmit moje atmaticke a alergicke problemy, tak som sa musel vydat bud k moru alebo do hor....teraz mozem navstevovat sj pravidelne, a starat sa o svoje zdravie po cely rok....nemusim cakat na dovolenku....odporucam to vsetkym, nie len tym co maju dychacie problemy, ale aj tym co ziju rychlym zivotnym tempom....je to naozaj paradna relaxacia a oddych.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Pred desiatimi rokmi som sa presťahovala z malého mesta do veľkého a znečisteného. Začala som mať problémy s dutinami a bola som nútená používať pravidelne spreje - bez nich som nebola schopná ani zaspať. Každá choroba väčšinou končila zápalom priedušiek a dlhodobým liečením. Začiatkom tohto roka som objavila soľnú jaskyňu, do ktorej som začala pravidelne chodievať a prestala som používať všetky chemické lieky - už ich vôbec nepotrebujem a mám po problémoch a chorobách.
0 0
olga.valchovnikova olga.valchovnikova
Ja mám asi svojou vinou zlé skúsenosti, nakoľko so prestala navštevovať SJ z dôvodu, že som tam vždy prechladla. Poučte ma ako sa obliecť
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Neviem, aka teplota je v SJ, kde si bola, mozno si naozaj prechladla, ci si bola len raz=nadcha a potom dlha pauza. Kedze mam v zaujme aj svojho zdravia nastudovane poznatky o haloterapii z ODBORNEJ /t.j. nie bulvarnej/ literatury, poviem Ti, co viem : optimalna teplota pre pozitivny ucinok haloterapie je 20 - 24oC, vlhkost vzduchu 50 - 60%. Haloterapia optimalne funguje pri vysokom obsahu obycajnej kuchynskej soli NaCl v priestore /uvadzaju az 90%/. Myslim, ze vsetci prevadzkovatelia SJ schvalenych Uradom pre verejne zdravotnictvo sa snazia pohybovat v tychto hodnotach. SJ, ktoru ja navstevujem, ma teplotu 22 - 24oC a su k dispozicii makke deky na zakrytie. Ale jedna vec je dolezita a odbornymi clankami dokumentovana : pri samocistiacom procese organizmu v dosledku haloterapie sa uvolnuju z tela bakterie formou hlienov /sopel, kasel/, "zasoplit" mozu kratkodobo aj ludia, co mali pocit, ze su bez nadchy pri prvych navstevach SJ. Sledovani pacienti pokracovali v teste SJ, po 3. az 4. navsteve uz nesoplili, telo sa vycistilo. Jeden fakt z mojej vlastnej skusenosti : pri zacinajucej nadche 2-3 navstevy SJ mi prechladnutie zlikvidovali, takze.. Este jedna rada : treba si zistit, ci v priebehu sedenia v SJ nie je zapnuta klima, niektori ludia su alergicki na prudenie vzduchu z klimatizacie a prejavi sa im to nadchou. Ak Ti nesedia SJ, hladaj ine prirodne formy podpory zdravia, je ich dost.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Mna by zaujimal nazor na tzv. slonych slonikov pre deti a solne fajky pre dospelych. My sme to kupili synovi, lebo je alergik a kazdu chvilu zasopleny. Chvilu to pouzival, potom dostal anginu, tak sme to zanedbali a teraz neviem. Mate s tym niekto nejake skusenosti? Ako sa to trebars cisti, neostavaju v soli bacily, ked to pouziva chory clovek? A vobec, pouzivat to pocas choroby?
0 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Môj 12-ročný syn trpí od dvoch rokov na astmu, má sennú nátchu. Teraz sú veľký hit soľné jaskyne. Už som bola pomaly rozhodnutá, že ho do nejakej budeme voziť, lebo som už nevedela ako mu môžem pomôcť - je celoročne na liekoch a sprejoch. Pri jednej návšteve v lekárni, keď som preberala lieky proti astme, mi magistra doporučila soľnú fajku. Zaserfovala som si na internete, získala nejaké informácie a v júli som fajku kúpila. Syn ju používa denne 15-30 minút, zo začiatku mal problémy s jej používaním, ale rýchlo sa to naučil, teraz ju používa pri sledovaní telky alebo pritom číta, hovorí, že je to super, len sa musí potom veľa napiť, lebo má sucho v ústach. Za čas, keď ju používa nemal ani raz astmatický záchvat, pritom každoročne v septembri prežívame hotové peklo. Takže vrelo doporučujem. Fajka sa nečistí, len tá časť, čo sa vkladá do úst. Originál soľná fajka má na boku farebné koliesko, kvôli rozoznaniu, ak je v rodine viacero fajok.
Naposledy upravil Ingrid G. : 14.10.05 at 12:39
0 0
MiroZa MiroZa

MiroZa je offline (nepripojený) MiroZa

My sme začali chodiť najpr do Turčianskych Teplíc zo zvedavosti. Zapáčilo sa nám nezvyčajné prostredie, pohodlné lehátka, zvuk tečúcej vody... Bolo nám príjemne. Potom manželke ustúpil zápal dýchacích ciest a dcérke sa stratil exém. Teraz chodíme do Žiliny, máme to bližšie a sme spokojní. Deti sa hrajú a my sa snažíme relaxovať.
0 0
Chemik Chemik

Chemik je offline (nepripojený) Chemik

Ako mnohorocny fajciar mam dychacie problemy. Viem, ze najjednoduchsie by bolo prestat fajcit, ale zatial to nejde. Tak som zacal chodit cez weekend do SJ. Dychanie sa mi po tejto navsteve krasne precisti, nemam ranny fajciarsky kasel. A ten relax v lehatku s relaxacnou hudbou...odporucam vsetkym uponahlanym ludom.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Chemik
Ako mnohorocny fajciar mam dychacie problemy. Viem, ze najjednoduchsie by bolo prestat fajcit, ale zatial to nejde. Tak som zacal chodit cez weekend do SJ. Dychanie sa mi po tejto navsteve krasne precisti, nemam ranny fajciarsky kasel. A ten relax v lehatku s relaxacnou hudbou...odporucam vsetkym uponahlanym ludom.
Je potešením čítať túto tému a povzbudením pre iných, aby sami hľadali vlastnú cestu za zdravím, nespoliehali sa len na lieky.
Prestať ich užívať, či len znížiť ich dávku je nádherný pocit a držím palce všetkým, ktorí tú cestu hľadajú.
Dobrá správa pre Chemika a ostatných fajčiarov - ide to! Ja sama som si myslela, že to nedokážem a radšej som to ani neskúšala.
Až raz...Prijala som rozhodnutie, že to urobím a dokázala som to! Občas to skúsim a čuduj sa svete, cigarety mi prestali chutiť. To isté dokázala moja dcéra doslova zo dňa na deň - dva roky si už nezapálila, ja prosím nefajčím desať rokov.
Stačí sa naozaj opakujem naozaj rozhodnúť. Bez toho aby sme si dopredu povedali, aj tak to nedokážem ...
Nie je to také ťažké, ako nás dennodenne presviedča reklama, no prečo asi ak nie kvôli ziskom tabakového, žuvačkového a farmaceutického priemyslu? Prepáčte, že som odbočila od témy, ale téma je zdravie, však?
Hurá do soľných jaskýň!
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

My chodievame s našimi dvomi deťmi pravidelne do soľnej jaskyne, od tej doby choré neboli, ak nepočítam asi jednu nádchu, ktorá mala rýchly priebeh. Mladšej sa stratili exémy, ktoré mala už na celom telíčku a staršia nevynecháva školu kôli chorobám (obe boli zasoplené skoro celý rok, k tomu staršia často mávala kašeľ a problémy s dutinami). Teraz v prechodnom období ich tam beriem častejšie (obdeň), všade dookola je kopa chorých detí, tak nech ich to obíde.

Stretla som jednu známu, ktorá chodievala s malou dcérou do soľnej jaskyne kôli exémom na rukách a tá mi vravela, že dcérke exémy zmizli a doteraz ešte nebola chorá.
0 0
JankaV JankaV

JankaV je offline (nepripojený) JankaV

Doporučujem článok v časopise Zdravie 11 v rubrike POHODA. Je to veľmi milý a pohodový článok, ktorým sa konečne vnáša aspoň trocha svetla pre nás váhajúcich. Necítiť z neho závisť ani nenávisť, žiadne osočovanie. Je to informácia, ktorá mi chýbala. Nikto z tých, čo by tomu mali alebo aspoň mohli by rozumieť, mi nepovedali ani áno ani nie, akoby sa báli vlastného názoru. Ešte tak len upozorniť na reláciu v nemenovanej TV. To bolo všetko.
Všetkým prajem príjemný pobyt v jaskyni.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Link na ten článok:
http://www.casopiszdravie.sk/index.c...ArticleID=6560
0 0
Oľa Oľa

Oľa je offline (nepripojený) Oľa

Vie mi niekto poradiť už odskúšanú SJ v BA? Alebo je to jedno, všetky sú rovnakej kvality? Dúfam, že niečo neporuším mojou prosbou o radu (prípadne prosím poslať SS). Ďakujem, veľmi by mi to pomohlo, chcela by som to vyskúšať, lebo mám zdravotné problémy
Naposledy upravil Oľa : 20.10.05 at 18:41
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ja som dostal pár voľných vstupeniek do SJ v BA tak ich na stretko zajtra donesiem.
0 0
hanulla hanulla

hanulla je offline (nepripojený) hanulla

žena plná energie
Bol niekto v Nitre SJ. Stale sa neviem rozhodnut cí ist alebo nie. Som asmatička a ......a dnes som sa opytala mojej dobrej odbornej lekárky a tá bola veľmi proti ale aj tak som na vážkach. Aká je SJ v NR/ lebo ako viem nie je SJ ako SJ- pošlite cez SS
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Skúste si pozrieť zoznam SJ tu: http://www.jaskyna.sk/nasejaskyne/
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

hanulla
Bol niekto v Nitre SJ. Stale sa neviem rozhodnut cí ist alebo nie. Som asmatička a ......a dnes som sa opytala mojej dobrej odbornej lekárky a tá bola veľmi proti ale aj tak som na vážkach. Aká je SJ v NR/ lebo ako viem nie je SJ ako SJ- pošlite cez SS
Poznám pár ľudí, ktorí sú astmatici a boli v SJ a zatiaľ sa nikto z nich nesťažoval. Dievčatko od susedov 10 ročné vraj po pobyte v SJ povedalo, že sa cíti ako znovuzrodená. Dobre sa jej dýchalo a 3 dni nemusela použiť sprej.
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Oľa
Vie mi niekto poradiť už odskúšanú SJ v BA? Alebo je to jedno, všetky sú rovnakej kvality? Dúfam, že niečo neporuším mojou prosbou o radu (prípadne prosím poslať SS). Ďakujem, veľmi by mi to pomohlo, chcela by som to vyskúšať, lebo mám zdravotné problémy
Moj nazor na vyber SJ: ak je SJ v prevadzke, musi byt schvalena Regionalnym uradom verejneho zdravotnictva, usek hygieny. A ti pristupuju k svojej schvalovacej povinnosti zodpovedne, hlavne po "cirkuse" nemenovanej TV okolo klimatizacie. Pozri si viacere SJ a vyber si pre Teba najprijemnejsiu - moze rozhodnut vzdialenost od bydliska, interier SJ, znalosti personalu, doplnkova ponuka, cena. Dnes uz viacere SJ maju urobene mikrobiologicke kontrolne testy. Mozes si ziadat nahliadnut do vsetkych materialov : skladba soli, certifikaty platne pre EU na vsetky pouzite materialy, systemy, vysledky mikrobiologickej kontroly,atd. Nechaj sa viest svojim pocitom pri vybere SJ, kde sa citis dobre. Ale predsa nemusis zostat len pri jednej adrese. Hoci kazda SJ je ina, urcite bude kazda mat na Teba pozitivny ucinok. Adresy aj pre BA su napr. www.zdravie.info Prajem Ti prijemnu relaxaciu v ktorejkolvek SJ, pozitivny ucinok SJ na zdravie sa urcite tiez prejavi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať