Zavrieť

Porady

alkohol

Zdravim
Mam otvorenu predajnu z rozličnym tovarom,predavam vnej aj alkohol (0,5l ,0,2l male poldecaky 0,04l )niečo som začul v radii že od 1.3.2010 sa meni spotrebna dan tušim. Vie mi niekto povedať či aj mne z tejto novej dane vypliva nejaka povinnosť?
DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Pivo a alkohol je normálny tovar ako druhé tovary. Učtuješ ho tiež ako iný obchodný tovar...Dph účtuješ takisto aj ako napr: pri účtovaní chleba.
    vratné obaly...ja účtujem mínusom
    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-44708.html

    http://www.porada.sk/t7012-uctovanie-obalov.html

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    vieraaaa, babi2, truch, Lubaba, zdenka131, Mária27
    6

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://colnik.blogspot.com/2010/01/z...ovela-zak.html

    Hlasovalo 2 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    JankaO, brato, miramax1, fulmaja, Mária27, vieraaaa
    2

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Zákon 474
    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...PI.ZZr.ZZr_all

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Alkohol je metla ludstva. Rozbija narody. Rozvacia rodiny. Ale jednotlivoci neskodi. Hihihihi.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato

    Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá v rámci podnikania predáva lieh v SBL s menovitým objemom najviac 0,05 litra neoznačené kontrolnou známkou, je povinná najneskôr do 31. marca 2010 oznámiť colnému úradu počet SBL, ktoré má v držbe k 1. marcu 2010, a to v členení podľa obchodného názvu SBL, objemu SBL v litroch a objemovej koncentrácie liehu.

    Takže ak som dobre čital tak sa ma tyka len toto dufam.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    brato Pozri príspevok
    Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá v rámci podnikania predáva lieh v SBL s menovitým objemom najviac 0,05 litra neoznačené kontrolnou známkou, je povinná najneskôr do 31. marca 2010 oznámiť colnému úradu počet SBL, ktoré má v držbe k 1. marcu 2010, a to v členení podľa obchodného názvu SBL, objemu SBL v litroch a objemovej koncentrácie liehu.

    Takže ak som dobre čital tak sa ma tyka len toto dufam.
    to ešte aj ta tych malych jogurtoch 0,04l mam hladat kontrolnu znamku.?
    čo ak všetky predam do 31.3.hmm?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    [QUOTE=brato;1318202]Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá v rámci podnikania predáva lieh v SBL s menovitým objemom najviac 0,05 litra neoznačené kontrolnou známkou, je povinná najneskôr do 31. marca 2010 oznámiť colnému úradu počet SBL, ktoré má v držbe k 1. marcu 2010, a to v členení podľa obchodného názvu SBL, objemu SBL v litroch a objemovej koncentrácie liehu.


    dnes som sa rozprávala s jedným colnikom a k tomu mi povedal:

    k 28.2.2010 je potrebné urobiť inventúru týchto zásob bez kolkov, aby sa vedelo koľko ich je v držbe k 1.3.2010 a následne do 31.3.2010 nahlásiť na colný úrad počet kusov, presný názov, objem SBL v litroch a objemovú koncentráciu.
    Tieto neokolkované zásoby sa môžu predávať do 30.9.2010, predaj po 1.10.2010 bude pokutovaný minimálne sumou 331,94 € (10 000,-Sk).

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    [QUOTE=Timka1;1321209]
    brato Pozri príspevok
    Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá v rámci podnikania predáva lieh v SBL s menovitým objemom najviac 0,05 litra neoznačené kontrolnou známkou, je povinná najneskôr do 31. marca 2010 oznámiť colnému úradu počet SBL, ktoré má v držbe k 1. marcu 2010, a to v členení podľa obchodného názvu SBL, objemu SBL v litroch a objemovej koncentrácie liehu.


    dnes som sa rozprávala s jedným colnikom a k tomu mi povedal:

    k 28.2.2010 je potrebné urobiť inventúru týchto zásob bez kolkov, aby sa vedelo koľko ich je v držbe k 1.3.2010 a následne do 31.3.2010 nahlásiť na colný úrad počet kusov, presný názov, objem SBL v litroch a objemovú koncentráciu.
    Tieto neokolkované zásoby sa môžu predávať do 30.9.2010, predaj po 1.10.2010 bude pokutovaný minimálne sumou 331,94 € (10 000,-Sk).
    Dakujem Tinka moc si mi pomohla
    A v akej forme to treba nahlasiť colnému úradu je na to nejaké tlačivo alebo na to stačí len nejaké prehlasenie ??

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    Poprosím o radu robím účtovníctvo malému obchodíku kde predávajú aj pivo a alkohol dostala som faktúru kde bolo vyúčtované pivo tento doklad zaúčtujem klasickým spôsobom ako nákup tovaru s tým že si odrátam DPH klasickým spôsobom alebo je tam iný postup????A zálohované obaly ako treba účtovať poradte??? A na doklade je uvedená i spotrebná daň je tam len informatívne??? Poradte prosím!!!! Neviem čo stým dokladom a či ho mám správne zaúčtovaný...

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    maad Pozri príspevok
    Poprosím o radu robím účtovníctvo malému obchodíku kde predávajú aj pivo a alkohol dostala som faktúru kde bolo vyúčtované pivo tento doklad zaúčtujem klasickým spôsobom ako nákup tovaru s tým že si odrátam DPH klasickým spôsobom alebo je tam iný postup????A zálohované obaly ako treba účtovať poradte??? A na doklade je uvedená i spotrebná daň je tam len informatívne??? Poradte prosím!!!! Neviem čo stým dokladom a či ho mám správne zaúčtovaný...
    Nevie mi nik poradiť???? Prosííím...

    dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

    dkleinova
    Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť od koľkých % treba uvádzať alkohol v tlačive (Oznámení o množstve prijatého a vydaného liehu) pre colný úrad?
    Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.

    Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

    Sylvinka08
    všetko čo obsahuje lieh... uvádzaš v balení, promile a v ks.


    neuvádzajú sa vína, vermuty, pivá...

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    dkleinova Pozri príspevok
    Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť od koľkých % treba uvádzať alkohol v tlačive (Oznámení o množstve prijatého a vydaného liehu) pre colný úrad?
    Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď.
    chcem sa opýtať, majú túto povinnosť aj kaviarne či malé kaviarničky, kde sa príležitostne lieva aj tvrdý alkohol??
    ďakujem

    Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

    Sylvinka08
    great.zv Pozri príspevok
    chcem sa opýtať, majú túto povinnosť aj kaviarne či malé kaviarničky, kde sa príležitostne lieva aj tvrdý alkohol??
    ďakujem


    áno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.